Ταλαιπωρία και απογοήτευση

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #363827

    πέρσι είχα ρωτήσει και την αστυνομία και το κυν. σύλογο και η μεν αστυνομία μου είπε ότι μέχρι να εκδωθεί το δελτίο κατοχής το όπλο πρέπει να μείνει σπίτι ο δε κυνηγετικός ότι μπορώ να κυνηγώ κανονικά. Δηλ. άμα σε σταματήσει θηροφύλακας δεν σου λέει τίποτα αλλά άμα σε σταματήσει αστυνομία μπορεί να σου δημηουργίσει προβλήματα.

    Ετσι ειναι φιλε μου, αλλα αν εχεις μαζι σου την αδεια αγορας και την αδεια κυνηγιου δεν νομιζω να σου δημιουργησουν προβλημα εκτος αν πεσεις σε κανεναν πολυ τυπικο.
    Εγω παντος μεχρι να βγει η αδεια κατοχης κυνηγουσα (βεβαια βγηκε σε 1 εβδομαδα).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #127593

    επιτέλους η ταλαιπωρία μου έλαβε τέλος. Τη Δευτέρα έδωσα για την άδεια θήρας (10 στα 10 παρακαλώ), την Τρίτη παρέλαβα την άδεια, Τετάρτη μου έδωσαν την άδεια αγοράς και σήμερα -άμεσα- την άδεια κατοχής. Ούφ…
    Αναμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο!
    Ευχαριστώ όλους τους φίλους που ασχολήθηκαν με το θέμα μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #365485

    επιτέλους η ταλαιπωρία μου έλαβε τέλος. Τη Δευτέρα έδωσα για την άδεια θήρας (10 στα 10 παρακαλώ), την Τρίτη παρέλαβα την άδεια, Τετάρτη μου έδωσαν την άδεια αγοράς και σήμερα -άμεσα- την άδεια κατοχής. Ούφ…
    Αναμένω με ανυπομονησία το Σαββατοκύριακο!
    Ευχαριστώ όλους τους φίλους που ασχολήθηκαν με το θέμα μου.

    Μπραβο κοπελια!
    Τελικα ειναι οπου μπλέξεις.
    Και γιατι το λεω αυτο?
    Εμενα η κοπελια στο Α/Τ Νεου Κοσμου εκτος του οτι ηταν εξυπηρετικοτατη μου εξεδωσε αυθημερον την αδεια αγορας και στις 2 εβδομαδες μου ετοιμασε και την αδεια κατοχης!
    Εκτος αυτων με ενημερωσε οτι μπορω να κυνηγω και να μεταφερω το οπλο με την εδεια αγορας και την αποδειξη αγορας μεχρι να ετοιμαστει η αδεια κατοχης, το ποσα οπλα μπορω να εχω μεχρι να χρειαστει ερμαριο ασφαλειας.
    Μπραβο στους ευσυνηδειτους υπαλληλους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #127595

    μπα, ποιά ευσυνειδησία; έβαλα έναν γνωστό μου που έχει αρκετή επιρροή, αλλιώς…
    η πλάκα είναι ότι στον έλεγχο πριν μπω στο τμήμα δεν ξέρανε τι είναι τα τσοκ και τα περάσανε για φυσίγγια! με το ζόρι συγκρατήθηκα να μην βάλω τα γέλια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #127596

    Μπραβο,συναδελφησα!!!!Καλα κυνηγια!!!!
    Και θα συμφωνησω με τον enduras1 για τους ευσυνηδητους υπαλληλους.Και εδω στην περιοχη της κυψελης ειναι μια κοπελια στο τμημα που εμενα προσωπικα και καναδυο φιλους (μεσα στα πλαισια των δυνατοτητων της) μας εχει εξυπηρετησει πολλες φορες.Τετοιες ενεργειες καλο ειναι να αναφερωνται!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #365502

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Μπραβο,συναδελφησα!!!!Καλα κυνηγια!!!!
    Και θα συμφωνησω με τον enduras1 για τους ευσυνηδητους υπαλληλους.Και εδω στην περιοχη της κυψελης ειναι μια κοπελια στο τμημα που εμενα προσωπικα και καναδυο φιλους (μεσα στα πλαισια των δυνατοτητων της) μας εχει εξυπηρετησει πολλες φορες.Τετοιες ενεργειες καλο ειναι να αναφερωνται!![/size][/font]
    [/b]

    Από την στιγμή που γίνεται η αίτηση για άδεια αγοράς καινούργιου κυνηγετικού όπλου πόσο είναι το μέγιστο χρονικό διάστημα που μπορείς να περιμένεις σύμφωνα με την νομοθεσία…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #127612

    Αναλογα με την όρεξη του υπαλληλου.
    Αυτο δεν το λεω αυθαιρετα αλλα απο δικη μου εμπειρια και απο συνκυνηγους.
    Σε φίλο εκαναν 2 εβδομαδες και την αδεια την πηρε μετα ενα μηνα.
    Εμενα την ιδια ημερα πηρα την αδεια αγορας και 14 ημερες μετα την αδεια κατοχης την οποια να σημειωσω οτι την ειχε ετοιμη στις 10 ημερες.
    Δεν υπαρχει καποια νομοθεσια που αναφερεις αναφορικα με τον χρονο απλα μπορουν να επικαλεστουν οτι θελουν το ποινικο μητρωο απο την αρχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #365516

    Αναλογα με την όρεξη του υπαλληλου.
    Αυτο δεν το λεω αυθαιρετα αλλα απο δικη μου εμπειρια και απο συνκυνηγους.
    Σε φίλο εκαναν 2 εβδομαδες και την αδεια την πηρε μετα ενα μηνα.
    Εμενα την ιδια ημερα πηρα την αδεια αγορας και 14 ημερες μετα την αδεια κατοχης την οποια να σημειωσω οτι την ειχε ετοιμη στις 10 ημερες.
    Δεν υπαρχει καποια νομοθεσια που αναφερεις αναφορικα με τον χρονο απλα μπορουν να επικαλεστουν οτι θελουν το ποινικο μητρωο απο την αρχη.

    Αυτό που είχα ακούσει ήταν ότι αφού διαθέτεις ήδη άλλο δελτίο κατοχής ο υπάλληλος θα πρέπει αμέσως να σου χορηγήσει την άδεια αγοράς… Βέβαια δεν είμαι σίγουρος…

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #365517

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Λοιπον.αγαπητη συναδελφισσα τα πραγματα ειναι απλα και δε ξερω γιατι τοση ταλαιπωρια;
    Παιρνεις το χαρτι του παθολογου και με την ταυτοτητα σου πας στο τμημα.Ζητας να σου εκδοσουν ενα χαρτι για αγορα καινουριου οπλου.Με αυτο το χαρτι και 2 φωτο πας και αγοραζεις το οπλου της αρεσκειας σου.Παιρνεις απο τον εμπορο αντιγραφο του χαρτιου αυτου με σφραγιδες και υπογραφες του εμπορου (της αστυνομιας το χαρτι),το τιμολογιο και με 2 παλι φωτο πας στο τμημα για την εκδοση αδειας κατοχης οπλου.Δεν χρειαζεται ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.Εαν παλι αντιμετωπισεις προβλημα,στειλε μου pm να ερθεις στο δικο μου τμημα και με την δικια μου διευθηνση και να πας να παρεις το οπλακι σου.Απλα μαθηματικα και αστους να κουρευωνται.[/size][/font][/b]

    Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΑΣΥΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ. Ο ΝΟΜΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΠΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΣΟΥ 'Η ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΧΩΡΙΣ Η ΑΔΕΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ, ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    BREDA.72 στις #366681

    πιστεύεις ότι μπορείς να κάνεις τη διαφορά;
    και αν μας την στήσουν παρακάτω;
    αυτοί έχουν εξουσία και δύναμη, εμείς;
    μη μας αυτοκτονήσουνε και έχουμε οικογένειες…

    ναι θα μας κανουν τα τρια ,δυο……………………………….(κοτσιφια) :angry:

    Καλα κυνηγια

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων