κλεψιμο θηραματος…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #364470

    ΣΩΣΤΟΣ Ο SAKET!!!
    ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ!!!
    ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ''ΠΕΙΝΑΛΕΣ'' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!

    ε ναι κι εμένα μου ακούγεται καλό αλλά μπορεί να οδηγήσει σε νομικά προβλήματα (μηνύσεις κτλ) για το e-artemis, δεν θα ήθελα να δω τον theod και τον leo έτσι:

    οπότε συμφωνώ με τον bounas progress για απλή αποφυγή του βλάκα :)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    ivis στις #126786

    paidia karagiozides tha yparxoun panta aplos den prepei na dinoume simasia kai na min tsakonomaste gia pragmata pou den aksizoun allo vevea na sou parei o allos mia tsixla kai allo mia mpekatsa ekei tha tsakotho kai egw. edw emena mou leei enas perisi filaraki na sikotheis leei giati ekei kathomai egw diladi oti tou fani to lolostefani. egw edw poles fores exw paei sto kinigi me filous mou kai gia kapia pragmata to pezo malakas o kathenas pia den koitaei na oikanopiisei ton allon kai na perasoun oli kala alla to pos tha perasei o idios kala kai to pios einai pio magas apo ton allon i antropoi pia exoun alaksei auto vevea den einai kanonas panta ipirxan i kaloi kai kakoi . to thema einai na koitaksome emeis na perasoume omorfa kai oson to dinaton anodina tin eksodo mas stin fusi.

    kala kinigia se olous mas!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #364474

    καλησπερα σας,
    προβληματιστικα λιγο για τον τιτλο του τοπικ αλλα κλεψιμο θεωρω αυτο πο εγινε και θα σας διηγηθω παρακατω…

    την κυριακη που μας περασε ειχα παει για κυνηγι στην ευρυτερη περιοχη της διρφυς στην ευβοια,οπου και με μεγαλη μ χαρα διαπιστωσα πως εχουν ερθει αρκετες τσιχλες για την εποχη…
    στο διαταυτα ομως ημουνα σε καρτερι σε ενα χωραφι που βρισκοταν αναμεσα απο ελαιωνες .εκει λοιπον ενω πυροβολω την 1η μου τσιχλα και ενω αυτη εχει χτυπηθει και πεφτει,επεφτε αλλα οχι γρηγορα,τοτε ακουω ενα τουφεκισμο και ενας κυνηγος που ηταν παρακατω πυροβολει το πουλι λιγο πριν πεσει στο εδαφος και το παιρνει για δικο του..λεω ομως τυχαιο γεγονος δεν μπορει και το αφηνω να περασει…

    εν συνεχεια χτυπαω 2η τσιχλα η οποια ερχεται κουτρουβαλες προς τα κατω και ειναι ξεκαθαρο πως τν εχω σκοτωσει γτ πεφτει ακθετα και της εχουν φυγει και πολλα φτερα,ομως και παλι λιγο πριν φθασει κατω ο ιδιος "συναδελφος" την πυροβολει και παλι και παιρνει το πουλι…

    και το ιδιο σκηνικο επαναληφθηκε για 3η φορα κι με 3ο πουλι…

    το ωραιο ειναι πως αργοτερα οταν περασε απο διπλα του ενας αλλος κυνηγος αυτος αρχισε να κοκκορευεται και να λεει πως εχει πουλια και πως τα φυσιγγια του το πρωι μαμαγαν και δερνανε και πως ακουσον ακουσον χτυπησε και 2-3 τσιχλες την ωρα που πεφτανε και τις πηρα..(το ελεγε και τοι χαιροτανε κιολας!!!)
    σε αυτο το ακουσμα ο αλλος κυνηγος τον επιπληξε και του λεει πως δεν ειναισωστα αυτα..σε αυτο το σημειο πηγα και εγω προς το μερος τους και πηρα μερτος στην συζητηση και τ λεω πως τα δικα μ τα πουλια πηρε (χωρις βεβαια να απαιτησω να μ τα δωσει πισω)

    διαβαστε ομως απαντηση που μου εδωσε ο καταπληκτικος ανθρωπος..τα πουλια λεει δεν ειχαν πσει κατω οποτε ηταν αμφισβητουμενα…
    δλδ τι ηθελα να κανω να πεταξω στον αερα σαν αλλος σουπερμαν και να τα πιασω πριν πεσουν κατω???

    δεν με εκνευρισε τοσο το οτι μ πηρε τα πουλια οσο η απαντηση που μου εδωσε και το υφος πυο ειχε…

    ειλικρινα με το συγκεκριμενο περιστατικο βγηκα απο τα ρουτχα μου και γι αυτο θελησα να το αναφερω…
    αναρωτιεμαι ομως κι ολας τι μπορουσα να κανω σε αυτη την περιπτωση???

    Μην ασχολησαι με τετοιους ειναι πολυ μα πολυ μικροι,θα πρεπει να γελας μαζι τους… :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    manoshunter στις #126796

    ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ……ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΓΥΡΟ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΗΛΗΚΙΑ ΛΑΓΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ…ΤΟΝ ΣΥΚΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΤΟΥΦΕΚΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ…ΚΑΙ ΣΠΑΕΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΤΟΝ ΑΚΙΝΗΤΟΠΙΟ….ΠΑΩ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΔΟΣΩ…ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΦΩΝΑΖΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ…."ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΦΕΡΤΟΝ ΕΔΩ"…ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΑΡΠΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΝΤΟΡΒΑ..ΚΑΙ ΣΥΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ…ΚΑΝΟΝΙΚΑ 8Α ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΝΕ….ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΥΖΑΚΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΚΑΙ ΣΚΑΕΙ ΜΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΚΟΚΟΡΕΥΟΤΑΝ ΤΗ ΛΑΓΟ ΧΤΥΠΗΣΕ…..ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΕΡΝΟΥΣΑ ΤΣΙΠΟΥΡΟ………………!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #126800

    Μου θυμίσατε τα άσχημα που έχω δει και είπα να τα γράψω και εγώ. Μου έχει τύχει 2 φορές μέχρι τώρα και πιστεύω να μην μου ξανατύχει. Εμένα έχουν πάει στον σκύλο μου που φερμάρει και έχουν πυροβολήσει τα πουλιά που φέρμαρε μέχρι να φτάσω εγώ εκεί. Μία σε μπεκάτσα και άλλη μία προχτές σε πέρδικα!!!!!!! Μας άκουσαν τα βουνά αλλά τι να το κάνεις;;; Άχρηστοι λιγούρηδες υπάρχουν παντού….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    manoshunter στις #364484

    [size=3]Μου θυμίσατε τα άσχημα που έχω δει και είπα να τα γράψω και εγώ. Μου έχει τύχει 2 φορές μέχρι τώρα και πιστεύω να μην μου ξανατύχει. Εμένα έχουν πάει στον σκύλο μου που φερμάρει και έχουν πυροβολήσει τα πουλιά που φέρμαρε μέχρι να φτάσω εγώ εκεί. Μία σε μπεκάτσα και άλλη μία προχτές σε πέρδικα!!!!!!! Μας άκουσαν τα βουνά αλλά τι να το κάνεις;;; Άχρηστοι λιγούρηδες υπάρχουν παντού….[/size]

    ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΡΤ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #364500

    `Έλα ντε………και για να απαντήσω: δεν τα πήραν τα θηράματα και τις δύο φορές….. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    Giannis στις #126821

    Και που να λιγοστέψουν τα θηράματα να δείτε τι έχει να γίνει μετά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #364526

    ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΕΡΝΟΥΣΑ ΤΣΙΠΟΥΡΟ………………!!!!!!!!!

    Φιλε μου τσαμπα τον κερνουσες …ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΠΙΕΙ ΜΙΑ ΝΤΑΜΙΤΖΑΝΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ πριν βγει για κυνηγι…!!! :) :D :D B) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #364535

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΛΕΨΕΙ ΤΣΙΧΛΑ………….!!

    ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΔΙΚΟ ΜΑΣ….. :) :D :D

    ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…….ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΟΥ……….ΣΩΣΤΑ…..ΧΡΗΣΤΑΚΗ…..?? :D B)

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    102
    tsixlogiannis στις #126834

    το κακο μ αυτουσ τουσ τυπους ειναι οτι ειναι και επικινδυνοι και δεν ξερω κατα ποσο προσεχουν οτι υπαρχει καποιος διπλα τους οταν ντουφεκανε μια φορα μου ετυχε στην τιθορεα καποιος να καθησει μπροστα μου σαν να μην υπηρχα αποτελεσμα ηταν να ντουφεκαω πριν μπουνε τα πουλια και να φευγουν οποτε εφυγε και αυτος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #364540

    Εχω περιστατικο που μου πειρε ανθρωπος μπεκατσα δικη μου.[τσιχλας ] αλλα του ειπα καλοφαγοτη και πηγα στην ευχη του θεου
    γιατι δεν θελει και πολυ να κανεις την μακακια και να τσακισης κανεναν και μετα τρεχεις και δεν φτανης..
    Θα σας πω μια φαση που εζησα στο χωριο μια μερα που την συζηταμε καμια φορα ακομα και γελαμε…
    Μου την θυμησε ο φιλος μανος…
    Μια φορα βγαλαν τα σκυλια της παρεας στο χωριο εναν λαγο αν και γουρουνοσκυλα στην αγελη ειχαν και 1 σκυλο που
    εκανε διωξη στον λαγο ετσι λοιπον ο σκυλος πειγενε τον λαγο βεντουζα..βγαινει ο λαγος απο το δασος να περαση απο ενα δρομο
    ελλα ομως που ο λιγουρης ακουσε τον σκυλο και πηρε θεση..βλεπει τον λαγο μπαμ κατω ο λαγος..περνει τον λαγο και τρεχει σφαιρα για το αμαξι του..ο σκυλος απο πισω σταματα του δινει 2 κλοτσες ο σκυλος εκει…τα παιδια δεν ειναι ομως βλακες τον λαγο τον βαρεσε
    20 μετρα απο το αμαξι του και ο σκυλος δεν κουναγε απο εκει..του λενε φιλαρακο δωσες μας τον λαγο πιο λαγο? ρε ασε του λενε εσυ δεν τουφεκισες ο σκυλος μαλακας ειναι που κολησε εδω? τιποτα αυτος ο λαγος ηταν καβατζα στο αμαξι και εκανε το κοροιδο ο τυπος…
    αφου δεν μπορεσαν να βγαλουν ακρη λενε χεστον και πειγαν να βαλουν τα σκυλια αλλου…ο τυπος ερχοταν στο χωριο χρονια για τα περασματα της φασσας και τον ηξερα…ειχε ενα αμαξι που εκανε μπαμ ενα τζιπ του στρατου ανακατασκευη..ηταν κυριακη και το μεσημερη
    εφυγαν αρκετα παιδια απο την γουρουνοπαρεα για αθηνα αφου εκει μενουν αρκετα ατομα απο την παρεα…και τι βλεπουν στην εθνικη λιγο εξω απο την λαμια????

    Ο μακακας ο λιγουρης εχει κρεμαση τον λαγο στον καθρεφτη εξω απο το αμαξι για μοστρα και ξαφνου αφου το αμαξι του ηταν και καρφωμα τον ειδαν 5 ατομα απο την παρεα που ανεβηκαν στο χωριο και κατεβεναν αθηνα παρεα…
    Σκανε απο διπλα του κορναρουν με το που τους ειδε ο λιγουρης παραλιγο να του φυγει το αμαξι απο τον δρομο.[σου λεει τωρα με σκισανε θα φαω πολυ ξυλο] τελικα ακουσε τα μπινελικια της ζωης του και του ειπαν οτι αμα τον ξαναδουν στο χωριο τετελεστεν..
    που να ερθει ξανα παλι ο λιγουρης πανε 6-7 χρονια τωρα ουτε στον νομο δεν θα μπηκε ξανα αυτος :)

    ο θεος αγαπα τον κλεφτη αλλα αγαπα και τον νοικοκυρη.. και πρεπει να ειμαστε κυριοι στο βουνο..
    Αυτος που κλεβει θα χασει κατι αλλο δικο του για να παρει χαμπαρι την βλακεια του..
    Ειναι νομος της φυσης αυτος και δεν αλλαζει..οτι σπυρης θεριζεις..

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #364559

    Ποτέ να μη χαλιέστε με κανέναν και με τίποτα άλλωστε να θυμόμαστε όλοι οτι ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΑΛΕΥΤΟΙ :D :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #126852

    Ο στρατος των ηλιθιων ειναι αητητος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    P-COSTAS στις #126857

    Από την στιγμή που σκοπός μας όταν πάμε στο κυνηγότοπο είναι να περάσουμε όμορφα και να "γεμίσουμε τις μπαταρίες μας" προτείνω τέτοιους "κυνηγούς" να τους γράφουμε στα @ρχ..@ μας, και να αλλάζουμε τόπο.
    Μην ξεχνάμε ότι κουβαλάμε όπλα τα οποία με τα λόγια -αν ξεφύγει η κατάσταση- μπορούν να μας κάνουν είτε φονιάδες είτε πτώματα αλλά και στις δύο περιπτώσεις μας κάνουνε χαμένους.
    Οπότε υπομονή με τους μ@λ@κες και αδιαφορία. Εξάλου ο σοφός λαός λέει ότι "όλα εδώ πληρώνονται"

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων