Ελληνικό ή Ιταλικό Τσιχλοφύσεκο?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 66 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #368538

    ποιο πολυ πυρκαλ γιατι μεχει ικανοποιησει αρκετα……ρε σπυρο τον εχου ε τρελανει τον εντουρα με τις τιμες ,,,,,. :o

    Ακη αστα να πανε!
    Η διαφορα ειναι 100%


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #368541

    Πολύ καλές τιμές… που τα αγοράζεις?

    Απο μαγαζια εδω στον Πυργο.Για τα cheddite δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι φρεσκα η αν του εχουν μεινει απο περυσι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    panossir στις #129720

    εδω και χρονια για μενα το πιο αξιοπιστο και οικονομικο φυσιγγι για τσιχλες (και οχι μονο) ειναι το euromix του lambro…και απορω που το ανεφερε μονο ενα ατομο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #129725

    ΜΑΧ 32 για δευτερη χρονια,πριν επαιζα με Β&Ρ 32γρμ και ΡΙΟ 20 καθως και NS20 32γρμ.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #129726

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ CHEDITTE ΜΙΣΟΤΑΠΑ ΚΑΙ FIOCCHI PL32 'H PL34

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368552

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ CHEDITTE ΜΙΣΟΤΑΠΑ ΚΑΙ FIOCCHI PL32 'H PL34

    συμφωνω για την μισοταπα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #129728

    ποια ειναι τα μισοταπα??

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368554

    ποια ειναι τα μισοταπα??

    ΜΙΣΟΤΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 33γρ τησ cheddite ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΓΕΙ KAI ΓΙΑ 20cal

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    bazookajoe στις #368556

    Καλό θα ήταν να αναφέραμε και το λόγο της επιλογής, για να έχουμε καλύτερη εικόνα!

    Ευχαριστώ πολύ!

    ΥΓ: Αφαίρεσα το συνδυασμό Ιταλικών-Ελληνικών για να μην έχουμε μπερδέματα

    winchester X2 steel στα 24 γρ. Ειναι αξιοπιστα φθηνα δεν κλωτσανε και τα βρισκω αφθονα καθως ειμαι ο μονος στην πολη μου (καβαλιωτης) που αναγνωριζω την ματαιοτητα των πολλων γραμμαριων στο προκειμενο θηραμα… γενικα τα χρησιμοποιω και στις προπονησεις μου στο σκητ και τα πανε περιφημα οποτε δεν βρισκω ουσιαστικοτερο συγκριτικο για να τα επιλεξω… και τα τα ατσαλινα σκαγια δειχνουν ιδιαιτερα αποδοτικα στην καταβολη του θηραματος

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368563

    winchester X2 steel στα 24 γρ. Ειναι αξιοπιστα φθηνα δεν κλωτσανε και τα βρισκω αφθονα καθως ειμαι ο μονος στην πολη μου (καβαλιωτης) που αναγνωριζω την ματαιοτητα των πολλων γραμμαριων στο προκειμενο θηραμα… γενικα τα χρησιμοποιω και στις προπονησεις μου στο σκητ και τα πανε περιφημα οποτε δεν βρισκω ουσιαστικοτερο συγκριτικο για να τα επιλεξω… και τα τα ατσαλινα σκαγια δειχνουν ιδιαιτερα αποδοτικα στην καταβολη του θηραματος

    ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ 10 ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ….. ΣΗΜΑΔΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    131
    fitnessman στις #368586

    εδω και χρονια για μενα το πιο αξιοπιστο και οικονομικο φυσιγγι για τσιχλες (και οχι μονο) ειναι το euromix του lambro…και απορω που το ανεφερε μονο ενα ατομο!!!

    καλησπερα το αναφερε μονο ενας γιατι οι υπολοιποι η δεν τα εχουν δοκιμασει η τα δοκιμασαν και δεν τους εκαναν.εγω εχω δοκιμασει περιπου 100 φυσιγγια euromix σε τσιχλες αλλα δεν μου αρεσαν και δεν τα ξαναπηρα.φιλικα Γιαννης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    131
    fitnessman στις #368594

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ CHEDITTE ΜΙΣΟΤΑΠΑ ΚΑΙ FIOCCHI PL32 'H PL34

    εννοεις τα cheditte FREE SHOTS 33gr?? αν εννοεις αυτα εγω το βαζω συνηθως σαν πρωτο φυσιγγι στο περπατητο και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!! το μονο αρνητικο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σε πολυ ζεστη χανουν λιγο την αποδοση τους ισως γιατι ειναι δυνατουτσικη γομωση.επισης τα χρησιμοποιω σε πολυ πυκνα κομματια τουφεκιες σε 10-20 μετρα με 5*.παντα τα χρησιμοποιω σε νουμερο 10.εδω στα Χανια παντως βλεπω οτι καθε χρονο το συγκεκριμενο φυσιγγι κερδιζει συνεχεια οπαδους.φιλικα Γιαννης.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368619

    εννοεις τα cheditte FREE SHOTS 33gr?? αν εννοεις αυτα εγω το βαζω συνηθως σαν πρωτο φυσιγγι στο περπατητο και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!! το μονο αρνητικο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σε πολυ ζεστη χανουν λιγο την αποδοση τους ισως γιατι ειναι δυνατουτσικη γομωση.επισης τα χρησιμοποιω σε πολυ πυκνα κομματια τουφεκιες σε 10-20 μετρα με 5*.παντα τα χρησιμοποιω σε νουμερο 10.εδω στα Χανια παντως βλεπω οτι καθε χρονο το συγκεκριμενο φυσιγγι κερδιζει συνεχεια οπαδους.φιλικα Γιαννης.

    ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΕΝΝΟΩ, ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CHEDITTE ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Ο ΒΡΑΧΝΟΣ, ΕΧΕΙ 5.50 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ. Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΤΑΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ CHEDITTE ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ CHEDITTE ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ CHEDITTE.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #129789

    Ένα αξέχαστο φυσίγγι που ρίχναμε με το φιλαράκι κάποτε στις τσίχλες ήταν ένα σε πορτοκαλί κάλυκα που έφερε το λόγοτυπο "Κεραυνός" και τα γέμιζε κάποιος κύριος που είχε μαγαζί στο Ν.Ηρακλειο. Κάποια στιγμή το μαγαζί έκλεισε ή είχε μεταφερθεί και τα χάσαμε. Αν ξέρει κανείς τίποτα, ας γράψει, μήπως και τα ξαναβρούμε.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368648

    Ένα αξέχαστο φυσίγγι που ρίχναμε με το φιλαράκι κάποτε στις τσίχλες ήταν ένα σε πορτοκαλί κάλυκα που έφερε το λόγοτυπο "Κεραυνός" και τα γέμιζε κάποιος κύριος που είχε μαγαζί στο Ν.Ηρακλειο. Κάποια στιγμή το μαγαζί έκλεισε ή είχε μεταφερθεί και τα χάσαμε. Αν ξέρει κανείς τίποτα, ας γράψει, μήπως και τα ξαναβρούμε.

    Στο Ν Ηρακλειο η στην Κρητη?Εφτιαχνε και κατι διαφανη με μαλλινη ταπα,ηταν δυο συνεργατες απο οτι ξερω,χωρισαν και ο ενας κρατησε τα Κεραυνος και ο αλλος τα ονομασε Βετερανος,αλλα ειναι πανω απο 10 χρονια αυτη η ιστορια!Οντως πολυ καλα φυσιγγια!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 66 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων