ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ VS ΕΞΩ-ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #370994

    EGO EXO KAI 3 SEMINOLE KAI TRIA TRULOK ALLA ONTOS H TSEPH MOU PONESE STA SEMINOLE :P :P :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #131552

    panosk27
    ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΠΟΙΑ ΤΣΟΚ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΛΑ SEMINOLE – TRULOKC TA EXEIΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #370997

    panosk27
    ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΠΟΙΑ ΤΣΟΚ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΛΑ SEMINOLE – TRULOKC TA EXEIΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ???

    αφου βγαλαμε τα μπριλευ απο τη μεση αρα καλυτερο ειναι το πιπ φθηνο = τρουλοκ…… :P :P :D

    υγ. για πες πανο ποια εχεις δει καλυτερα??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #371004

    epidh ta exo se dyo dhaforetika opla den mporo na ta syngrhno tha sas po omos pos pane sthn beretta pou exo ta seminole me ta ergostasiaka ths ta seminole exoyn toulakiston 40% kalhteri katanomh kai diatrish. sto browning sp pou exo trulock einai kai auta kata poly kalhtera apo ta ergostasiaka alla an einai na paretai parte ta trulock einai poly kala kai propantos oikonomika an ta hksera tote den tha eperna ta seminole gia ti kanoun 100 euro to ena ta optima plus ths beretta se seminole kai mou kostisan 300 euro ponesa arketa sthn tseph :P :P :D :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #131557

    Στη Benelli μου δεν πολυαρέσουν τα Trulock. Το Miroku μου και η Franchi μου τα συμπαθούν πολύ. Με τα Briley ήμουν πάντα πολύ ευχαριστημένος και έχω αγοράσει πολλά. Από Seminole δεν ξέρω, εκτός από το Spreader, από τις πωλήσεις του οποίου έπρεπε να παίρνω ποσοστά για τα τόσα που έχω γράψει τόσα χρόνια. Έχω δοκιμάσει και Teague στο Miroku που δεν μου άρεσαν καθόλου.

    Όλα τα όπλα και οι κάννες είναι διαφορετικές. Μόνο με δοκιμές βρίσκεις αυτό που ψάχνεις. Δεν υπάρχουν έτοιμες λύσεις. Πάντως αν αγόραζα τώρα τσοκάκια, θα ξεκινούσα από την Trulock, λόγω επαγγελματισμού και τιμών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #131558

    etsi einai leonida kai poiotita kai xamiles times kai epagelmatismo exei h trulock

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    basilakos στις #131639

    ΛΟΙΠΟΝ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΑ ΤΣΟΚ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ (ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΣΥΣΦΙΞΗ) ΣΤΟ ΔΙΚΑΝΑΚΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΣΙΧΛΑ ΕΠΕΙΤΑ ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Δ ΕΧΩ ΙΔΑΙΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #371090

    ΛΟΙΠΟΝ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΑ ΤΣΟΚ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ (ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΣΥΣΦΙΞΗ) ΣΤΟ ΔΙΚΑΝΑΚΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΣΙΧΛΑ ΕΠΕΙΤΑ ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Δ ΕΧΩ ΙΔΑΙΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ….

    κοιτα κ γω εχω το 525 κ παραγγειλα τα τρουλοκ που προτεινε ο λεο (λογω εμπιστοσυνης που του χω)…..κ γω πιο πολυ τσιχλα κυνηγαω….παντως εινα ιευκολο α παραγγειλεις απο εξωτερικο για πολυ καλυτερες τιμες …..εδω αθηνα δε ξερω που τα πουλανε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #371105

    κοιτα κ γω εχω το 525 κ παραγγειλα τα τρουλοκ που προτεινε ο λεο (λογω εμπιστοσυνης που του χω)…..κ γω πιο πολυ τσιχλα κυνηγαω….παντως εινα ιευκολο α παραγγειλεις απο εξωτερικο για πολυ καλυτερες τιμες …..εδω αθηνα δε ξερω που τα πουλανε…..

    Ακηαποπου τα πηρες?
    Ποια και ποσο?
    Βαλε ενα λινκ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #131646

    http://www.trulockchokes.com/cgi-bin/eShop…d=9918903.47012

    πηρα τα απλα για αρχη πατερν πλας κ μετα μαλλοον θα χτυπησω τα εξτεντεντ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #371111

    για τσιχλα-φασα τα βελτ. κυλινδρος (****, imp cyl) και μισο (***, mod) ειναι υπερ-αρκετα
    για το 90% των περιπτωσεων. ειδικα αν κυνηγαμε και σε υψομετρο :P

    αν παρεις και ενα βελτ μισο (**, imp mod) εισαι καλυμενος και στις μακρινοτερες βολες.

    για λαγο δεν εχω ιδεα :P , αλλα με τα τρια παραπανω τσοκ δεν υπαρχει βολη που δεν μπορεις να κανεις…

    θεωρω οτι τα εσωτερικα του trulock ειναι εξαιρετικα και σε καταπληκτικη τιμη.

    τα εσω-εξω αλλαζουν το ζυγισμα και κανουν το οπλο πιο μπροστοβαρο, σφιγγουν δε λιγο ακομη την ντουφεκια.
    το μονο πλεονεκτημα που βρισκω ειναι οτι αλλαζουν ευκολα χωρις κερμα, πραγμα που δεν πρεπει να μας
    απασχολει αφου στο κυνηγι δεν ειναι και το καλυτερο να αλλαζουμε συνεχεια τσοκ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #371170

    Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να μου πείτε πιο είναι το ποσοστό καλύτερης κατανομής των σκαγίων απο ένα έξω-εργοστασιακό έναντι ενός εργοστασιακού τσόκ.Τελικά αξίζει η αγορά έξω-εργοστασιακών τσόκ;Ευχαριστώ. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #131701

    φιλε freeman
    αυτο ειναι κατι που δεν μπορει ν απαντηθει γενικα αλλα εξεταζεται κατα περιπτωση.

    αν εισαι ικανοποιημενος απο τα τσοκ σου με τα φυσιγγια που χρησιμοποιεις δεν εχεις λογο να δωσεις χρηματα.
    στην benelli μου τα καλυτερα τσοκακια πχ ειναι τα εργοστασιακα.

    οταν κρινουμε αποδοσεις τσοκ να θυμισω οτι θελουμε ομοιομορφια μεσα στον κυκλο των 75 εκ και ποσοστο αναλογο με το
    ονομαστικο της συσφιξης. η καλη ντουφεκια συνηθως φαινεται αραιη και "φτωχη" στο χαρτι σε πρωτη ματια.

    ΔΕΝ θελουμε περισσοτερα σκαγια στον κυκλο, πραγμα που θα μας το δωσει το αμεσως σφιχτοτερο τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #131752

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος φίλος ποια είναι η διαφορά των invector από τα invector plus;
    Εγώ έχω τα απλά στο δίκαννο & μπορώ να πω ότι σε δοκιμές στο χαρτί που έκανα έμεινα πολύ ευχαριστημένος,είχαν καλές κατανομές.Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει ένα εξωεργοστασιακό για την καραμπίνα & είδα σημαντικές διαφορές σε σχέση με τα δικά της.Μια διαφορά που έχω δει είναι (πέρα από την καλύτερη κατανομή) είναι ότι μπαίνουν & βγαίνουν εύκολα,χωρίς κλειδί

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #371231

    [size=3]Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος φίλος ποια είναι η διαφορά των invector από τα invector plus;
    Εγώ έχω τα απλά στο δίκαννο & μπορώ να πω ότι σε δοκιμές στο χαρτί που έκανα έμεινα πολύ ευχαριστημένος,είχαν καλές κατανομές.Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει ένα εξωεργοστασιακό για την καραμπίνα & είδα σημαντικές διαφορές σε σχέση με τα δικά της.Μια διαφορά που έχω δει είναι (πέρα από την καλύτερη κατανομή) είναι ότι μπαίνουν & βγαίνουν εύκολα,χωρίς κλειδί [/size]

    Είναι εντελώς διαφορετικά τσοκ, με διαφορετικό σπείρωμα και μη εναλλάξιμα. Με λίγα λόγια τα invector που έχει στο όπλο σου δεν μπορείς να τα αλλάξεις με invector+ για να βελτιώσεις κάτι. Επίσης τα invector+ είναι μακρύτερα από τα invector και χρησιμοποιούνται από τη Browning σε όπλα με διευρυμένο αυλό. Λογικά το δικό σου θα έχει αυλό 18.4

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων