ΜΗΧΑΝΕΣ LEE

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    giorgos82 στις #137656

    καλημερα σας!και γω την πηρα αυτη τη μηχανη γομωσεως.την εχω 1 μηνα τωρα και εχω γεμισει 200 περιπου φυσιγγια απλα και μαγκνουμ.ειναι ευκολη στη χρηση και απλα καταπληκτικη.αλλα δεν ειναι για πολλα ζορια.θελει προσοχη στη χρηση γιατι ειναι απο πλαστικο και ζοριζεται λιγακι.γενικα ειναι πολλη καλη.εχω αγορασει 4 φορες απο cabelas και οι τυποι δεν παιζονται. ελπιζω να βοηθησα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #137713

    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ LEE LOAD ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΚΑΛΥΚΕΣ ΣΤΑ 59 ΧΙΛΙΟΣΤΑ!!ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΤΑ 58 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΟΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΡΑΠΑΝΟΥ 1 ΧΙΛΙΟΣΤΟ!!ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    giorgos82 στις #137928

    εγω δεν εχω προβλημα με αυτο γιατι εχω δικανο ,σουπερ ποζε και χραπα χρουπα.τα ογκομετρικα της ειναι μεχρι το 1,65 και δεν ειναι αρκετο. εχω παει ενα δειγμα σε τορναδορο να μου φτιαξει πιο φαρδια εσωτερικα ετσι ωστε να χωραει περισσοτερη πυριτιδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    Theodore στις #137947

    Παίδες του Artemis,

    διαβάζόντας μπήκα και εγώ στον πειρασμό και μιας και είναι και οικονομική παράγγειλα μία εχθές το βράδυ απο cabelas.Αντε να δούμε, στην αναμονή μέχρι να έρθει.Η αλήθεια είναι ότι είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να δω αν μου ταιριάζει να κλείνω αστεροειδές,γιατί μέχρι τώρα κάνω μόνο ρελιαστό και από την άλλη να δοκιμάσω την προμήθεια πραγμάτων από την τεράστια αμερικάνικη αγορά.
    Οσον αφορά τα ογκομετρικά της θα έχω σίγουρα πρόβλημα αλλά θα δούμε τι θα κάνουμε.

    Θεόδωρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #137988

    Θοδωρε, στην εστειλαν; Γιατι παλιοτερα δεν εστελναν υλικα για γομωσεις, και εξαρτηματα οπλων. Ειχα φαει πορτα να φανταστεις, προσπαθωντας να αγορασω ενα θηκακι για εσωτερικα τσοκ. Μονο και μονο επειδη εγραφε "τσοκ"…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    Theodore στις #137996

    Βίκτωρα ,

    από ότι φαίνεται την έστειλαν γιατί είδα την κάρτα και πήραν τα χρήματα.Και από ότι γράφουν και οι άλλοι την στέλνουν.Αλλά γίνεται κάτι "κουφό",π.χ. δεν στέλνουν τα άδεια χάρτινα κουτιά για την αποθήκευση των φυσιγγίων η τα πλαστικά κουταλάκια δοσομετρητές για πυρίτιδα.Μάλλον θα έχουν κάποιους περιορισμούς απο την νομοθεσία τους ίσως για την φύση των υλικών, τον προορισμό τους, το βάρος την χώρα αποστολής κλπ..Από ότι παρατηρώ σε όποιους κωδικούς δεν μπορούν να στείλουν βγαίνει μια προειδοποίηση κάτω από την τιμή τους.Χωρίς να είμαι σίγουρος την προειδοποίηση αυτή δεν την έβλεπα πριν κάνω συνδεση και τους δόσω τα στοιχεία μου.Παρατηρούσα τα κυάλια ,κάποια από αυτά δεν τα στέλνουν…τι να πω δεν ξέρω.

    Θεόδωρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #138010

    ΤΟ ΚΟΝΒΡΣΕ'Ι'ΣΟΝ ΚΙΤ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ 27,00 ΕΥΡΟ ΜΗΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΠΡΟΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΥΡΙΤΙΔΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    giorgos82 στις #138308

    καλημερα σας,εγω παιδια εφτιαξα στον τορνο 3 καινουργια ρυθμιστικα για το μπαρουτι και τα δοκιμασα και ειναι οκ.το ενα το εκανα στο 1.75, το αλλο στο 1.85 και το αλλο στο 1.95 και ειναι μια χαρα.αυριο θα γεμιζω μερικα φυσιγγια να δοκιμασω και θα σας πω …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #138757

    ρε παιδια συμφερει η αγορα μηχανης; ποσο σου στοιχιζει για να φτιαξεις 1 κουτι (25 φυσιγγια) των 32γραμ ;;
    θελω να δω ποτε θα κανει αποσβεση των χρηματων της μηχανης;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #138765

    Εμένα ένα πράγμα που με προβληματίζει και για αυτό δεν έχω ασχοληθεί είναι το γεγονός της ασφάλειας, δηλαδή κατά πόσο ασφαλή είναι τα φυσίγγια που θα κατασκευάσω… στις σοβαρές εταιρείες υπάρχει έλεγχος CIP και κατά κάποιο τρόπο τα πράγματα είναι πιο ασφαλή…

    Τώρα μπορεί να λέω και βλακείες λόγω άγνοιας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #138766

    zed
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΙΣΤΑ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
    ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ‘ΘΑΡΡΟΣ’ ΚΑΙ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ –ΠΙΟ ΨΗΛΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ –ΛΙΓΟ ΠΑΤΗΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ.
    ΘΕΜΑ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΜΕΤΡΑ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #138830

    Δε τιθεται θεμα χρηματων στην ιδιογομωση. Οπως δε τιθεται και θεμα αποσβεσης των εξοδων της αδειας κυνηγιου σε σχεση με τα θηραματα. Παθος ειναι, και τα παθη πληρωνονται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #138831

    Και τα πάθη και τα λάθη………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #138832

    Ακριβως. Το ευχαριστιεσαι οσο παει. Οταν αρχισεις να το βλεπεις λογιστικα, δε το ευχαριστιεσαι πλεον, και το παρατας. Αφηνω την αισθηση που σου δινει η στιγμη που ριχνεις το θηραμα με δικο σου φυσιγγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    Theodore στις #138958

    Φίλοι καλησπέρα,

    μία ερώτηση
    Για να αδειάσεις την LEE από τα μπαρουτόσκαγα πρέπει να την αναποδογυρίσεις?
    Γιατί την βίδωσα στον πάγκο και μετά????
    Τα σκάγια τα άδειασα από το ογκομετρικό αλλά δεν είναι το ίδιο εύκολο για την πυρίτιδα γιατί τα τελευταία φυλλαράκια κολλάν στο δοχείο.
    Καμιά ιδέα??

    ΥΓ Απ΄οτι καταλάβατε η μηχανή ήρθε και παίζω.
    Cabelas,Αμερικάνικα ταχυδρομεία και Ελληνικά ταχυδρομεία άψογα.

    Καλή Σαρακοστή
    Θεόδωρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων