Καλύτερες & χειρότερες στιγμές του forum

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #335886

     

    •  Μόνον κατάπληξη και μάλιστα δυσάρεστη, μπορεί να προοκαλέσει η απροκάλυπτη αυτή προσωπική επίθεση σε μέλος του site και ειδικά στον Κώστα, που η όλη του στάση και παρουσία είναι και διακριτική και αντικειμενική και υπεύθυνη.
    •  Δεν είμαστε εδώ κατ΄ανάγκη για συμφωνούμε σε όλα τα θέματα αλλά κυρίως δεν είμαστε εδώ σε καμιά περίπτωση, για να βρίζουμε και να συκοφαντούμε, ότι και άν δεν μας αρέσει ότι και να μας πικάρει – κατά την εκτίμησή μας βέβαια…- πράγμα που συνεπάγεται ότι δεν είναι απαραίτητο ή αναγκαίο η γνώμη μας να είναι και γνώμη της πλειοψηφίας, άρα δικαίως εξανιστάμεθα και φθάνουμε σε τέτοιο σημείο εμπάθειας ώστε να κάνουμε προσωπική επίθεση.
    •  Το χειρότερο είναι μάλιστα αυτό, δηλαδή και τηλεφωνική επίθεση (;;:D, πράγμα που σημαίνει ότι ούτε το forum ούτε τα private mail΄s ήταν ικανά κατά την κρίση του, να λύσουν την οποιαδήποτε παρεξήγηση ή διχογνωμία,αυτό δυστυχώς υπερβαίνει κάθε καλή προαίρεση και τέτοια μέλη δεν τα έχει ανάγκη η σελίδα, αφού το λογικό είναι να μας ενώνει το κυνήγι και το παράλογο να μας χωρίζει σε αντίπαλα στρατόπεδα και να μας οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις. Οι “μεταπτώσεις” του καθένα ή τα προβλήματα του είναι θέμα σοβαρό… αλλά ατομικό … και τα οποιαδήποτε αρνητικά συναισθήματά του ή την οργή του, κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τα “ξεφορτώνει” σε συνάδελφο εδώ ότι και να μην του αρέσει.
    •  Η τεχνολογία του internet εξάλλου, επιτρέπει προσωπική γνωριμία και χωρίς προσωπική επαφή -η οποία βέβαια έχει και αυτή άλλη αξία και σημασία – όπως επίσης άλλα μέλη έχουν δυνατότητα πιό στενής επαφής και άλλα όχι,ουαί και αλλοίμονο άν μπούμε σε τέτοια μονοπάτια αντεκδικήσεων…  
    • Προσωπικά λόγω επαγγελματικών και αγροτικών υποχρεώσεων που με αναγκάζουν να βρίσκομαι εκτός Αθήνας τα Σ/Κ, δεν μπορώ να συμμετέχω όπως και όσο θα ήθελα σε συγκεντρώσεις, αλλά οφείλω να αναγνωρίσω ότι οι φίλοι που γνώρισα εδώ, τιμούν πραγματικά την έννοια του “φίλου” και δεν έπεσα έξω στις προβλέψεις μου για το ήθος και την λεβεντιά τους.
    • Κάθε τέτοιο φαινόμενο που αμαυρώνει την συναδελφικότητα και την καλή σχέση που έχει αναπτυχθεί εδώ, πρέπει να απομονωθεί και να στηλιτευθεί ώστε να μην εμφανιστεί πάλι όπως προσωπικά εύχομαι.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #39019

    Θά συμφωνήσω μέ τούς προηγούμενους.Κώστα η γνώμη μου είναι ότι,άν δέν σού ζητήσει δημοσίως(εδώ,στό φόρουμ) συγγνώμη,νά μάς κοινοποιήσεις καί τό όνομά του.Πρέπει νά ξέρουμε μέ τί έχουμε νά κάνουμε,δέν νομίζεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #335891

    Κι εγώ στενοχωρήθηκα με ότι έγινε, αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει ο Κώστας να αποκαλύψει το όνομα σε ένα forum με πανελλαδική εμβέλεια. Τι πανελλαδική δηλαδή, απ’ όλο τον κόσμο μας διαβάζουν.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #335892


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 28 Mάϊος 2004


    Κι εγώ στενοχωρήθηκα με ότι έγινε, αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει ο Κώστας να αποκαλύψει το όνομα σε ένα forum με πανελλαδική εμβέλεια. Τι πανελλαδική δηλαδή, απ’ όλο τον κόσμο μας διαβάζουν.

    Φιλικά,

     

    Λεωνίδα,δέν θά αποκαλύψει όνομα,αλλά ψευδώνυμο!!!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #335894

    Είναι πάρα πολλοί που έχουν αποκαλύψει τα ονοματεπώνυμα τους εδώ μέσα. Πιθανότατα να είναι ένας απ’ αυτούς.

    Εξάλλου δεν νομίζω ότι αφορά κάποιον άλλο το θέμα, πέρα από τον Κώστα.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #39025

    Παιδιά μετά το αρχικό σοκ, νομίζω οτι δεν πρέπει να το συνεχίσω.

    Λυπάμαι γιατί το συγκεκριμένο άτομο δεν είναι κακός άνθρωπος απλά ίσως κάτι του συμβαίνει.

    Δεν θα αποκαλύψω το όνομα του, δεν θέλω να σταματήσει να γράφει στο φόρουμ. Δεν κατανοώ αυτή την συμπεριφορά αφού δεν προέκυψε κάτι, ούτε μπορεί να πεί οτι έκανε πλάκα, γιατί την ώρα που μου τα έλεγε φαίνονταν ταραγμένος.

    ότι και να νόμιζε έπρεπε να περιμένει και να μιλήσει ήρεμα γι΄αυτό που τον πείραξε. Δεν είναι δυνατόν να σηκώνει το παιδί μου το τηλέφωνο και πρωτού απομακρυνθεί να δέχομαι τέτοιες προσβολές και να μην μπορώ να απαντήσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #335896

     Συμφωνω 100% με τον Λεωνιδα. Η οποια παρεξηγηση πρεπει να λυθει κατ’ιδιαν εφοσον το θεμα αφορα μονο τον Κωστα και κανενα αλλο.

    Η δημοσιοποιηση του ονοματος μονο κακο μπορει να κανει, εφοσον θα κανει το συγκεκριμενο ατομο να σταματησει να γραφει εδω μεσα, και θα προκαταβαλλει πολλους αρνητικα χωρις στην ουσια να τους εχει κανει τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    theo64 στις #39068

    Το να έχουμε διαφορετικές απόψεις για κάποιο θέμα το θεωρώ θεμιτό, το να υποστηρίζουμε τις απόψεις μας είναι υποχρέωση μας,  το να  διαφωνούμε με τις απόψεις ή τις θέσεις κάποιου είναι λογικό. Αλλά να φτάνει κάποιος στο σημείο να βρίσει κάποιον επειδή «δεν του αρέσουν» οι απόψεις του το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.  Νομίζω ότι ο «εν λόγω κύριος» θα πρέπει να ζητήσει δημόσια συγνώμη από τον Κώστα για την ενέργεια του, αλλιώς δεν έχει θέση στο συγκεκριμένο Forum.

     

    Φιλικά Θόδωρος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #39076

    Φιλοι μου,

    Καμμια φορα πρεπει να σκεφτουμε οτι ορισμενες εκφρασεις εχουν διαφορετικο νοημα, αναλογα με το χροια και τονο της φωνης μας…

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ..

    Επισης και χωρις επαναλαμβανω χωρις να θελω να θιξω κανεναν -ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΘΙΧΘΗΚΕ ΤΟΥ ΖΗΤΩ ΠΡΟΛΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΣΥΓΝΩΜΗ – νομιζει οτι τα λεγομενα του εχουν διαφορετικο νοημα απο αυτο που καταλαβαινει ο ακροατης του διοτι οι εννοιες μιας λεξεως εχουν διπλο νοημα..και εξαρταται απο το επιπεδο γλωσσομαθειας του καθενος μας.

    Μπορει να μιλω “χειροτερα” ελληνικα απο ενα φιλολογο, συνεπως μπορει να χρησιμοποιωντας “λαθος νοηματικα ” λεξη ο ακροατης μου να προσβληθει … και δεν θαχει αδικο.

    ΚΑτω απο αυτο το σκεπτικο νομιζω οτι μια ΔΗΜΟΣΙΑ συγνωμη ειναι η καταρακωση της προσωπικοτητας αυτου του συναδελφου, φιλου οτιδηποτε ειναι. ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ… 

    Κωστα πολλες φορες φιλοι  μας μας εχουν προσβαλει, μπορει και ηθελημενα.

    Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους κοψουμε και την καλημερα…Νομιζω οτι αξιζουν μιας δευτερης ευκαιριας 

    Αλλωστε ειμαι σιγουρος οτι τοχει ηδη μετανοιωσει

     

     Φιλικα Βασιλης 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #39081

    Βασίλη δεν πρόκειται για τετοια περίπτωση, για να σου λέω κάτι θα ξέρω.

    Ο άνθρωπος είχε χάσει την ψυχραιμία του, για να παρεις καποιον 11 το βράδυ και να τον βρίσεις πρέπει να σου έχει κάνει κάτι πολύ σοβαρό.

    Εν πας περιπτώσι ούτε δημόσια συγγνώμη απαιτώ ούτε προσωπική. Το μόνο που θέλω είναι να μην με ξαναενοχλήσει και να μην μου απευθύνει ξανά τον λόγο, πως το λένε δεν μου κάνει σαν ανθρωπός. <SCRIPT language=javascript>postamble();


    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #39082

    Κωστα,

    Δεν εχω να πω τιποτα….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #39089

    Κωστη

    πραγματικα μου κανει τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιθεση που εχεις δεχτει και νομιζω οτι μεσα στο forum πολλες φορες εχουμε δηλωσει τις αντιθεσεις μας πανω σε καποια ζητηματα αλλα ΠΟΤΕ δεν εχουμε φτασει σε φραστικο επεισοδιο και μαλιστα νομιζω χωρις αιτια!!!

    Σιγουρα δεν συμφωνω στο να αναφερεις το ονομα του ατομου αλλα νομιζω οτι καλο ειναι μιας και τον ξερεις προσωπικα να ρωτησεις τον λογο που μιλησε ετσι και βεβαια να υπαρξει μια προσωπικη σας συζητηση μηπως και ολα αυτα ειναι “ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ” αν και απο οτι δειχνει δεν ειναι!

    Δεν το περιμενα ποτε οτι μπορει να γινει κατι τετοιο σε εσενα που μπορω να πω εισαι απο τους προσεκτικοτερους σχετικα με το τι γραφεις!!!

    Γιωργος 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #39138

    Σιγουρα δεν συμφωνω στο να αναφερεις το ονομα του ατομου αλλα νομιζω οτι καλο ειναι μιας και τον ξερεις προσωπικα να ρωτησεις τον λογο που μιλησε ετσι και βεβαια να υπαρξει μια προσωπικη σας συζητηση μηπως και ολα αυτα ειναι “ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ”

    Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα. Συμφωνώ 100% με τον Γιώργο, μην αφήνεις το θέμα να αιωρείται, λύστε το μεταξύ σας ΑΜΕΣΑ.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #39140

    Λεωνίδα από την πλευρά μου και όπως έχω ξαναπεί, δεν επιθυμώ να διακόψει την συμμετοχή του στο φόρουμ.

    Θα ήμουν παράλογος αν ήθελα κάτι τέτοιο.

    Απλά εγώ δεν μπορώ ούτε και θέλω να προσεγγίσω το συγκεκριμένο άτομο.

    Είμαι σίγουρος οτι δεν του έδωσα καμία αφορμή για τέτοια συμπεριφορά, την οποία θεωρώ απαράδεκτη και καθοριστική για τις σχέσεις μου με ένα άνθρωπο.

    Δεν χρειάζεται να μου εξηγήσει τίποτα, ας συνεχίσει να μπάινει και να γράφει σαν να μην συμβαίνει τίποτα έτσι κι αλλιώς δεν αναφέρθηκε το όνομα του.


    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #39153

    Αγαπητοί  συνάδελφοι, ζορίστηκα αρκετά με το ύφος που θα έχει  το μήνυμα.

     Πως θα μπορέσω, να αποδείξω το αυτονόητο; Σε γραπτό κείμενο !!

     Και με τον κίνδυνο να καταλήξει σε κατηνηστικο διάλογο!!.  Με αλληλοκατηγορίες

    από τα αντιμαχόμενα  άτομα ,σίγουρα δεν θα είναι ωραίο  σαν  θέαμα

     Τιμώ, και σέβομαι το φόρουμ και  θα προσπαθήσω να το  αποφύγω

    Όσο μπορέσω όμως. Σίγουρο είναι ότι δεν θα αφήσω κάτι να αιωρείται  

    <Ο καθένας από τα αντιμαχόμενα ατομα, έβγαλε τα δικά του συμπεράσματα>

    Για να λύσω όμως την οποία παρεξήγηση έγινε ,

    <Αφού το ένα μέλος δεν δέχεται διάλογο  προσωπικό>

     Κάνω την αρχή και  ζητώ συγνώμη ,για την όποια λάθος συμπεριφορά έπραξα

    Και περιμένω και την δικιά του συγνώμη ,για το ύφος των μηνυμάτων  του

    που είναι,  εμ τι άλλο, πολύ ακραία, και σίγουρα δεν τιμά, και το άτομο

    που την έγραψε

    Ευχαρίστως να δώσω τις όποιες  διευκρινήσεις , σε  μέλος που έκρινε ότι θίχτηκε

    Όχι στο φόρουμ, αλλά  ιδιωτικά .Φιλικά σε όλους  σας..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων