ΠΟΙΟ ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ & ΓΙΑΤΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 279 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    remwin2 στις #41889

    FILOI KYNHΓΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ Crio ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ 2 ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΣΟΚ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ?

    Η ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΚΡΥΟΓΕΝΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΑΛΛΩΝ <<ΑΠΛΩΝ>> ΤΣΟΚ?

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ…….

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #41890

    Μην έχεις καμμία ανησυχία, όλα τα after market τσοκάκια κάνουν, αρκεί να είναι τύπου “optima”. Προτείνω Briley μιας και είναι και ευκολότερο να τα βρεις στην ελληνική αγορά. Βέβαια, με παραγελία από το εξωτερικό, μπορείς να αγοράσεις ότι θέλεις.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    remwin2 στις #41892

    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ leo.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

    ΑΝΔΡΕΑΣ…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #41921

    ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ BENELLI RAFFAELLO CRIO ΠΛΗΝ ΤΩΝ BRILEY & SEMINOLE ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΣΟΚΑΚΙΑ AFTER MARKET ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΟΥΤΕ TRULOCK,OYTE CARLSON,OYTE ΤΙΠΟΤΕ. Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΡΟΣ 45,00Ε ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ CRIOCHOKES ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΣΩ-ΕΞΩ ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΣ 60,00Ε ΤΟ ΕΝΑ.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    remwin2 στις #41936

    ΛΟΙΠΟΝ leo kai loipoi ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Crio? ΠΟΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΡΙΓΑ, ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ?ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΑΡΚΑ Benneli,Berreta,Franchi……

    ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΗ Rafaello Special Lusso H KAΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΘΩΣ ΤΡΕΦΩ ΜΙΑ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ Benneli

    MPEKATSOFTERE ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ Crio?! ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ Η ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ…..

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ………………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #41942

    Ανδρεα,

    Τα προβληματα με την ριγα της CRIO ειναι οτι επειδη ειναι απο ανθρακονηματα σε χτυπηματα σπαει…και σε μερικα οπλα οτι ξεκολαει η βαση της…

    Τωρα 

    Για το πρωτο προβλημα ειναι προφανες οτι θελει προσοχη…

    Γιατο δευτερο, αν και ο Λεωνιδας εχει αντιθετη αποψη-δηλαδη οτι προβλημα συνεχιζει να υπαρχει, πιστευω οτι ηταν ενα λαθος στην γραμμη παραγωγης και υπηρχε σε μια συγκεκριμενη παρτιδα οπλων.Αυτο το γραφω και το υποστηριζω διοτι εαν ισχυει κατι αλλο..δηλαδη διαφορα στην συστολη διαστολη μεταξυ καννης και ριγας κλπ…θα συνεβαινε το ιδιο προβλημα και στην CENTRO.

    Kατα τάλλα σαν κατοχος CRIO ειναι ενα ελαφρυ οπλο με πολυ καλο ζυγισμα και πολυ καλες “τουφεκιες”

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #41943

    ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #41949

    Φίλε Βασίλη, όσες ξεκολλημένες ρίγες έχω δει στις Crio, άλλες τόσες έχω δει και στις Centro. Το πρόβλημα είναι κοινό και στα δύο όπλα.

    Φίλε Ανδρέα, η γνώμη μου είναι γνωστή στο forum. Αν η Crio δεν είχε αυτό το πρόβλημα, το οποίο θεωρώ τεράστιο, θα την αγόραζα με κλειστά μάτια. Στην παρούσα κατάσταση όμως, η αγορά της δεν είναι και ότι εξυπνότερο. Σου προτείνω να κατευθυνθείς κάπου αλλού, ή να περιμένεις να λυθεί το πρόβλημα, κάποια στιγμή μελλοντικά.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #336366

    ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ Η CRIO, ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΕΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕ, Η ΖΗΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΥΨΗΛΗ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙΜΗ. ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗ ΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΑΥΤΟΥ. ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΟΠΛΟ ΓΙ’ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ (SPORT I & II) ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ TA NOVA & SBE & Μ1S90. ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΝΩ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ (ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΞΥΛΑ) ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΑΣΤΟΧΙΕΣ (ΡΙΓΑ,ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑΤΑ,ΞΕΚΟΛΛΗΜΑΤΑ κλπ). ΓΙ’ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ, ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΑΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!

    ΓΙΑ ΤΣΟΚΑΚΙΑ AFTER MARKET ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100,00Ε ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΣΕ BRILEY H SEMINOLE! 

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΗ ΧΡΗΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ. ΓΙ’ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΡΙΓΕΣ,ΒΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΡΙΓΑΣ,ΚΑΝΝΕΣ Η ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΝΝΗ BLACK EAGLE ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΗ ΒΑΣΗ,RAFFAELLO ΓΑΡ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ,ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΣΠΕΙΡΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΟΤΙ ΤΣΟΚΑΚΙ ΘΕΛΩ! ΑΥΤΑ.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336370


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 07 Ιούλιος 2004


    ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ Η CRIO, …………..


    Φίλε μου μπράβο, ήσουν αντικειμενικότατος έδωσες την ακριβή εικόνα του όπλου.

    Και για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα ένεκα της πλάκας, η Benelli έχει βγάλει αρκετά μοντέλα με αντοχή εφ’ όρου ζωής. Το πρόβλημα της τεχνογνωσίας στην κατασκευή κανών παλιότερα το είχε λύσει με την παραγωγή τους σε εργοστάσιο του Saint Etien.

    Τα τελευταία χρόνια δεν ξέρω αν πέρνει βοήθειες στον τομέα αυτό από την μητρική Beretta, αλλά μπορεί και όχι αφού δεν είναι σπάνιος ο ανταγωνισμός μεταξύ εταιρειών του ίδιου Ομίλου.

    Αν μιλάμε για τουφεκιές κανένα από τα 2 Ιταλικά όπλα δεν μπορεί να φτάσει την Remington 1187 και την Winchester Χ2

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #41984

    …Αν μιλάμε για τουφεκιές κανένα από τα 2 Ιταλικά όπλα δεν μπορεί να φτάσει την Remington 1187 και την Winchester Χ2…

    ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ GUN DOCTOR.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #336371


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από REMWIN στίς 07 Ιούλιος 2004


     

    MPEKATSOFTERE ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ Crio?! ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ Η ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??


    FILE ANDREA, EGO EIXA PROBLHMA ME THN KARAMPINA KAI STHN RIGA KAI STHN BASH.

    H DE RIGA ESPASE (TO STHRIGMA THS RIGAS)KATA TH DIARKEIA PUROBOLISMOU SE PERASMA APO TRYGONIA.

    ENO H BASH ESKASE SE MERIKA SHMEIA TO XROMA EKEI POU LEEI URBINO MADE IN ITALY KAI OPOU EKEI TA GRAMMATA EINAI XTYPHMENA.

    EGO OMOS EAN AGORAZA KAPOIO OPLO XANA, AYTO 8A HTAN PLAI CRIO GIATI APO APOPSH EPIDOSEON EIMAI APOLUTA IKANOPOIHMENOS.

    ELPIZO NA SE BOH8HSA NA KATALABEIS TI SHMAINEI CRIO  

    KAI EPANALAMBANO.PAR’OLO TA PROBLHMATA POU MOU EBGALE ME THN RIGA AKI THN BASH. PLAI BENELLI CRIO 8A AGORAZA.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    ΣΑΜ3 στις #42955

      Μπεκατσοφτερε δεν μου λες στα τρυγονια τη φυσιγγια βαζεις  στην κριο το θελω για ενα φιλο μου που ψαχνει να βρει τουφεκια? ευχαριστω γιωργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #42971

    Ήμαρτον!!! Μην μου πείτε ότι υπάρχουν ακόμα όπλα που πρέπει να τους βρεις το φυσίγγι τους. Θυμάμαι τέτοια ανάλογα “ψαξίματα” την εποχή που ήμουν νεοφώτιστος, αλλά ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει τι έφταιγε. Ήμουν εγώ ανίκανος να αξιολογήσω ή πράγματι οι Benelli μου ήταν δύσκολες στα φυσίγγια; Πιστεύω ότι ήταν συνδυασμός και των δύο.

    Τέλος πάντων, σήμερα πιστεύω ότι ένα ποιοτικό φυσίγγι θα “πάει” καλά σε όλα τα όπλα, με εξαίρεση κάποια όπλα που έχουν προβληματικούς αυλούς (πολύ στενούς ή πολύ φαρδείς). Το μέταλλο της κάννης παίζει επίσης ρόλο, αλλά όχι σε βαθμό που ένα κακό μέταλλο να εξουδετερώσει ένα άριστο φυσίγγι, ούτε ένα καλό μέταλλο (αχρωμίωτο κλπ.) να μεταμορφώσει ένα άθλιο φυσίγγι.

    Φιλικά,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #42981

    Λεό μάντεψε……Η Fabarm στην κάννη γράφει αυλός 18.7 ………..Παίρνω τον Σωτηρόπουλο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 279 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων