ENARXH KYNHGIOU

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #41323

    ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΗΣΑΚΟΥΣΕ ΤΗ ΦΩΝΗ  ΜΟΥ…….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #41324

    Τελικά έπιασε το κόλπο τους έτσι;

    Μας είχαν στο περίμενε και στο θα δούμε, άφηναν να διαρρέουν φήμες διάφορες για ένα και ενάμισι μήνα κομμένο και τώρα μας κόβουν 10 μέρες και τους ευχαριστούμε κι όλας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #336286

    Καλα ρε παιδια, και μεις εδω, η σε αλλες περιοχες ακομα πιο απομακρυσμενες, τι δουλεια εχουμε με τους Ολυμπιακους αγωνες; Ειναι εγκαταστασεις κοντα; Οχι. Ειναι προπονητηρια; Ουτε. Μηπως περνανε οι θεατες απο δω πηγαινοντας στις εγκαταστασεις των Ολυμπιακων Αγωνων; Μπααα.

     Τοτε τι προβλημα θα μπορουσε να δημιουργηθει; Γιατι για ακομα μια φορα, αντι να δουλευτει το προβλημα οπως πρεπει, προτιμηθηκε η ευκολη λυση της καθολικης απαγορευσης παντου, (ακομα και σε ακριτικα νησια) λες και ειναι τοσο ευκολη η προσβαση σ’αυτα που οι επισκεπτες θα τριγυρνανε ολη μερα ανα την επικρατεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #41327

    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #336288

    Ε όχι και πάλι καλά!

    Είναι μία πρωτάκουστη φασιστική απόφαση χωρίς επιχειρήματα. Δεν υπάρχει πιο επικίνδυνος τρόπος αντιμετώπισης του αυταρχισμού της πολιτείας από το να λέμε “πάλι καλά”. Σ’ αυτό ποντάρουν και μας πηδ……. κάθε χρόνο!

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #41334

    Και σας ρωτάω, αν και του χρόνου που δεν θα έχει Ολυμπιακούς, ξαναδώσουν την ίδια έναρξη, τι θα πούμε; Πάλι καλά;;;;

    Πότε μας έδωσαν πίσω κάτι που μας στέρησαν;;;

    Είχαν δεν είχαν μας κόψαν πάλι κάτι. Και που να βγει και η ρυθμιστική με τα θηρεύσιμα, εκεί θα πέσει γέλιο…ή για τον πολύπαθο Φεβρουάριο…

    Τουλάχιστον κάποιοι συνάδελφοι, δεν είπαν πάλι καλά. Ρίξτε μια ματιά εδώ : http://www.kynigos.net.gr/kyn-syllogoi/new…kassandras.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #41335

    Δεν μπορω να καταλαβω δηλαδη, τι διαφορα εχει η φετινη περιοδος απο την περυσινη. Μεχρι περισυ, η κυνηγετικη περιοδος αρχιζε κανονικα, παρολο που ηταν τουριστικη σεζον, ακομα και σε νησια, χωρις κανενα προβλημα ασφαλειας η οτιδηποτε αλλο. Φετος δηλαδη ξαφνικα γιναμε επικινδυνοι;

     Κακο πραγμα η ζεστη παντως, γιατι καμμια φορα σε χτυπαει εκει που δεν το περιμενεις… 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #41336

    Την γνώμη μου την ξέρετε φαντάζομαι:

    ΑΙΣΧΟΣ, ΝΤΡΟΠΗ 

    Πάντα υποτακτικοί για να περάσουν κάποιοι κάτι. Πουθενά δεν έγινε αυτό, ούτε στην ΑΤΛΑΝΤΑ …. αλλά θα μου πείτε αφού εκεί ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ είναι οι ίδιοι

    Και ξέρετε τι ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ θα γίνει τώρα από τους επιτείδιους. Τι να πω , πιο πολύ σκέφεται η κουτάβα που έχω παρά οι …..τι να πω ?? 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #41337

     Tι να πει κανεις; Αναρωτιεμαι αν (πραγμα απιθανο βεβεια) δεν εβγαζε κανενας αδεια φετος. Τι θα ειχανε να λενε για το τεραστιο εσοδο που εχασαν, και αν θα συνετιζονταν εστω και ελαχιστα ολοι εκεινοι που μας θεωρουν ως ενα κοπαδι που το πας οπου θες χωρις κανενα προβλημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #41341

    Προβλέπω να χάσει πολλά χρήματα ο εσωτερικός κυνηγετικός τουρισμός αυτό το δεκαήμερο του Αυγούστου, μεγάλο μέρος των οποίων θα ξοδευτούν σε γειτονικές βαλκανικές χώρες.

    Ας πρόσεχαν!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    GYPAR στις #41347

    Εγώ πιστεύω ότι κυκλοφόρησαν διάφορα σενάρια για να δούν αντιδράσεις και τώρα μας “κόβουν” μόνο 10 μέρες για να είμαστε και ευχαριστημένοι που γλυτώσαμε τα χειρότερα. Πάντως δεν νομίζω να είναι το τελικό, θα εξαρτηθεί από τις αντιδράσεις. Οι κυνηγοπατέρες δεν δείχνουν να το παλεύουν όπως πρέπει και η “ένοχη σιωπή τους” γεννά ερωτηματικά. Γιατί να μη μαθαίνουμε από επίσημα χείλη για τις τυχόν προθέσεις της πολιτικής ηγεσίας και για τις ενέργειες των συνδικαλιστικών φορέων των κυνηγών; Πήρα τηλέφωνο το Κ. σύλλογο και δεν γνώριζαν τίποτα, έστειλα μήνυμα στην ΚΣΕ αλλά …….. Ας γνωστοποιήσουμε τις αντιδράσεις μας στους κρατούντες, με τηλεφωνήματα, φαξ, μηνύματα κλπ γιατί είναι μαθημένοι να αποφασίζουν για μας χωρί εμάς και αλοίμονό μας. Με την πίεση μπορεί να το σκεφτούν και να γλυτώσουμε τα χειρότερα.

    Οσο για το φίλο Βίκτωρα διαφωνώ να χωρίσουμε τους κυνηγούς με βάσει το χώρο που διεξάγονται ή όχι Ολυμπ. αγώνες. Οι κυνηγοί δεν είναι τρομοκράτες και η ασφάλεια των αγώνων δεν εξαρτάται από το κυνήγι.

    Μιχάλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #336289


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 23 Ιούνιος 2004


    Ε όχι και πάλι καλά!

    Είναι μία πρωτάκουστη φασιστική απόφαση χωρίς επιχειρήματα. Δεν υπάρχει πιο επικίνδυνος τρόπος αντιμετώπισης του αυταρχισμού της πολιτείας από το να λέμε “πάλι καλά”. Σ’ αυτό ποντάρουν και μας πηδ……. κάθε χρόνο!

    Φιλικά,

     

     


    [/indent]

    ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 22 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ, ΟΥΤΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΕΙΑ. ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΤΟΤΕ.

    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΜΑΣ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ.

    ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ?

    ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #41349

    Ρε Κυριάκο, τώρα τι να πω, ότι συμφωνώ; Είναι τρόπος αυτός αντιμετώπισης του προβλήματος;

    Τέλος πάντων, το θέμα ακόμα δεν έχει λήξει, αφού μίλησα πάλι πριν από λίγο με το γραφείο του ΥΦΥΠ γεωργίας, και με διαβεβαιώνουν ότι ακόμα δεν έχει αποφασιστεί η ημερομηνία έναρξης. Απορώ πώς δημοσιεύτηκε στο ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ χωρίς να είναι τελεσίδικο.

    Ή με δουλεύουν ή πράγματι δεν ξέρουν τίποτα.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    GYPAR στις #41351


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από coolis στίς 23 Ιούνιος 2004



    [indent]


    [/indent]

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΜΑΣ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ.

    ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ?

    ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ!!!


    [/indent]

    Συνάδελφε ψυχραιμία, προσπάθησε να ξοδέψεις την νεανική σου ενέργεια θετικά και προληπτικά και όχι αντιδραστικά. Να αγωνιστούμε να μην αλλάξει η ρυθμιστική ναι, ας πέσουν ιδέες, αλλά να μην κάνουμε τίποτα τώρα και να παρανομήσουμε μετά δεν νομίζω οτι είναι και η καλύτερη λύση.

    Φιλικά/Μιχάλης

    Και με την ευκαιρία σε ποιο τομέα της ναυτιλίας εργάζεσαι, αν επιτρέπετε. Ειμαι και εγώ στον ίδιο χώρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #41354

    Εγώ φίλοι μου ζήτησα να πάρω μόνο μια εβδομάδα άδεια τον Αύγουστο, τις υπόλοιπες 10 μέρες θα τις πάρω τέλος Οκτώβρη για να είμαι σίγουρος οτι θα κυνηγήσω.

    ’δεια θα ανανεώσω στο σύλλογο του χωριού μου, γιατι θεωρώ οτι οι περισσότεροι σύλλογοι της Αθήνας μας δουλεύουν. Εκτός αυτού τα κυνήγια μας γίνονται εκτός Ν. Αττικής. Τι μας προσφέρουν λοιπον?

    Δεν είναι καλύτερα να ενισχύσουμε ένα μικρό επαρχιακό σύλλογο?

    Φροντίστε να ενεργοποιηθείτε στους συλλόγους σας, μόνο έτσι θα απαλλαχθούμε από τους καρεκλοκένταυρους που χρησιμοποιούν την θέση που τους εξασφαλίζουμε για προσωπικό τους όφελος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων