BENELLI εναντίον BERETTA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 318 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #40096

    RE PAIDIA AS DOSOYME ENA TELOS!

    BASILHS


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336080

     

    ;))] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley8.gif” width=17>ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ………

    Και μην πείτε οτι δεν εχουμε τι να πούμε. Το οπλο μου είναι ενός έτους εγώ σε 15 μέρες έχω ρίξει 500 φυσίγγια διαφόρων βαρών, εταιρειών, γεμισμένα απο μένα σε διαφορετικούς κάλυκες ακόμα και 33 γραμ. σε 7αρι πάφιλα. Καμία εμπλοκή, καθόλου μελανιές στον ώμο και στο μάγουλο.

    Εμένα ότι και να λέτε δεν με πείθετε και απ’ ότι φαίνεται από τις πωλήσεις δεν πείθετε και τον υπόλοιπο κόσμο.

    Όποιος θέλει μπορούμε να κάνουμε ένα απλό τεστ, να ρίξουμε το ίδιο φυσίγγι με το ίδιο τσοκ στην ίδια απόσταση την ίδια ώρα, να δούμε τι τουφεκιές βγάζουν στον πίνακα.

    Οι εναλασόμενες ρίγες, το 5 φυσίγγι, το ψάρεμα με όπλο αντί για καλάμι κ.λ.π. δεν με ενδιαφέρουν.

    Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή τουφεκιά και τα …δόντια μου.

    Ευτυχώς που υπάρχουν και ειληκρινείς Benellakides που εξιστορούν τα καμώματα του όπλο που διάλεξαν !!!:)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley15.gif” width=17>:D] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley4.gif” width=17>

    Μέλος του φόρουμ μου ανέφερε συγκεντρώσεις της τάξεως του 40% με διάφορα φυσίγγια ριγμένα από 2 διαφορετικές Benelli (Black eagle & M1) από 36 μέτρα με ** τσοκ και θερμοκρασία 27-28c. Τα συμπεράσματα δικά σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #40099

    O βασίλης αργεί να απαντήσει, προφανώς επεξεργάζεται την απάντηση του, αλλά τι να πεί.

    Το τεστ θα τα δείξει όλα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #40100

    Για να σοβαρευτούμε και λίγο, η μεταπωλητική αξία της Crio είναι εμφανώς επηρεασμένη από το κακό κλίμα που έχει δημιουργηθεί με τα προβλήματα της ρίγας. Ρίξτε μιά ματιά στις τιμές που έχουν μεταχειρισμένες.

    Περιγραφή

    Πωλείται καραμπίνα BENELLI RAFFAELLO CRIO ενός έτους σε άριστη κατάσταση με επιπλέον τσοκάκι**** της BENELLI. 850 Ευρώ

    Περιγραφή
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΒΕΝΝΕΛΙ ΚΡΙΟ,ΑΓΟΡΑ ΣΕΠΤ.2003,ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ 3 ΤΣΟΚ ΚΡΙΟ 66 ΕΚ ΚΑΝΝΗ.ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΙΜΗ 800 ευρο

    Αν δεν κάνω λάθος, καινούρια έχει τα διπλά λεφτά. Ότι και να λέμε, το πρόβλημα της ρίγας είναι σοβαρό.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #40104

    Να ήταν αυτό μόνο Λεωνίδα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40105

    Αν δεν κάνω λάθος, καινούρια έχει τα διπλά λεφτά.

    ΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ

    Καινουργια 1350 και συνηθως την παιρνεις μα εκπτωση αλλα 100 ευρω δηλαδη γυρω στα 1250

    Επισης…

    Διαπιστωσα οτι οι 391 πωλουνται στα 700 ευρω 2 – ΧΕΡΙ καινουργιες και

    οταν αγορασα την δικια μου το Φεβρουαριο οι 391 ειχαν γυρω στα ιδια λεφτα ή και περισσοτερα

    Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή τουφεκιά και τα …δόντια μου.

    Κωστα ειναι θεμα συνηθειας… διοτι ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ολα ειναι ενταξει…Εκεινο που δεν εθιξες ομως ειναι και η αξιοπιστια του οπλου….σε οποιεσδηποτε συνθηκες οπου ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ η αξιοπιστια της BENELLI ειναι υπερανω οποιασθηποτε αμφισβητησης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #40106

    Εγώ πάντως, αν είχε κανονική ρίγα κι όχι από ανθρακονήματα, θα το σκεφτόμουν σοβαρά για να αντικαταστήσω την Franchi μου μιας και από εμφάνιση πως να το κάνουμε οι Benelli ξεχωρίζουν. Οψόμεθα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #336082

    και για να τελειωνει η συζητηση αντε να δουμε ποτε η Beretta θα βγαλει τετοιο αριστουργημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #40111

    ΒΑΣΙΛΗ ΜΟΥ Η 391 ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.

    ΚΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ 391 URIKA ΕΙΝΑΙ 1150 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΤΑ 1050.

    ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40113

    ΒΑΣΙΛΗ ΜΟΥ Η 391 ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ

    Δηλαδη εαν ο Bertone σχεδιασει ενα watbourg παει να πει πως ειναι και καλο αυτοκινητο?????

    Οσον αφορα το Τεστ

    Θα το κανουμε με εργοστασιακα Chokes Θαχεις chokes εσω που θα γραφουν BERETTA oxi Seminole κλπ 

    Και οτι φυσιγγια θελεις…. εσυ θα τα φτιαξεις εγω θα τα διαλεγω…και για τα δυο οπλα…δεν θα βαζεις οτι φυσιγγι θελεις εσυ…

    Kai ο κριτες θαναι ο LEO αν και κατοχος BERETTA 

    φυσικα…δεν θα ξερει πιο χαρτονι αντιστοιχει σε πιο οπλο,…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40114

    Και για να τελειωνουμε αυτη την συζητηση γιατι σας βαρεθηκα και εσας και τis BERETTA σας…

    Δεν ρωταμε το πλεον ειδημονα του FORUM για οπλα εννοω τον GUNDOCTOR με τι οπλο κυνηγα….

    Παω στοιχημα οτι εχει BENELLI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    ΣΑΜ3 στις #40116

      Aγαπητοι φιλοι οπως και να το κανουμε  ολα καλα ειναι η BERETTA ειναι καλη στη λειτουργια με τα αερια, ηBENELLIειναι  με αδρανεια  βρηκατε την κριο και τα κτυπατε ολα δεν ειναι ετσι εχω την ΒENELI SPECIAL LUSSO 10 χρονια δεν εχει κανει επλοκες τα βαραει ολα και εχει και τα πρωτα ξυλα και την πηρα και μεταχειρησμενη. φιλικα  γιωργος .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #40119


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από basil01 στίς 07 Ιούνιος 2004


    Οσον αφορα το Τεστ

    Θα το κανουμε με εργοστασιακα Chokes Θαχεις chokes εσω που θα γραφουν BERETTA oxi Seminole κλπ 

    ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΟΥΜΕ ΤΟ ΊΔΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΤΣΟΚ (***).

    Και οτι φυσιγγια θελεις…. εσυ θα τα φτιαξεις εγω θα τα διαλεγω…και για τα δυο οπλα…δεν θα βαζεις οτι φυσιγγι θελεις εσυ…

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ (ΑΖ-20) Νο7 ΣΤΑ 36 ΜΕΤΡΑ

    Kai ο κριτες θαναι ο LEO αν και κατοχος BERETTA 

    φυσικα…δεν θα ξερει πιο χαρτονι αντιστοιχει σε πιο οπλο,…

    ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ 76CM.  


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #40123

    Εγώ συμφωνώ να βοηθήσω σε ότι θέλετε. Αρκεί τα αποτελέσματα να ανακοινωθούν δημοσίως στο forum, και η χαμένη πλευρά να παραδεχτεί ανοιχτά την υπεροχή του αντιπάλου.

    Σύμφωνοι;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #40129

    Βεβαίως και συμφωνώ, όχι μόνο θα το ανακοινώσω αλλά αν έχω απελπιστικά αποτελέσματα θα αλλάξω όπλο με την πρώτη ευκαιρία.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 318 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων