Browning Maxus vs. Beretta A400 vs. Benelli Vinci

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 232 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #169391

    Τα όπλα στα οποία ανφέρεστε είναι ότι πιο σύγχρονο τεχνολογικά έχουν να δείξουν οι καλύτερες οπλοβιομηχανίες του κόσμου αυτή την ώρα. Το πιο συμαντικό κατά την γνώμη μου στην αγορά ενός όπλου, είναι να πάρεις αυτό που νιώθεις όταν το επωμίζεις ΄΄οτι είναι κομμάτι του εαυτού σου. Πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά δοκίμασε όλα τα όπλα που αναφέρεις στο κατάστημα, και αν υπάρχει δυνατότητα να ρίξεις με αυτά ακόμα καλύτερα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    KASAJOHN στις #169400

    παιδια θα ηθελα και γω να πω τη γνωμη μου κυριως για την maxus και sx3 μιας και εχω καταληξει στην αγορα μιας απο τις 2 ειχα βαλει στις επιλογες και την Α400 αλλα με χαλαει το ολο συστημα μοιαζει πολυ με τις φρανκυ ρε παιδια λες και η beretta εχει ξεμεινει απο σχεδεια. Τελως παντων τελικα εγω παρολω που ειχα τις ενστασεις μου για την brawning την τουφεκισα μιας και την πηρε γνωστος μου και μου αρεσε πολυ.Και μιας και με φοβιζει λιγω η αχρωμιωτη στην sx3 στην σχολαστικη συντηρηση κλεινω προς την maxus ετσι κιαλιως εχω ακουσει τα καλυτερα για το οπλο το καλυτερο αυτογεμες αεριων λενε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #311749

    Ας μου επιτρεψεται να πω και εγω την γνωμη μου.Την βιντσι την αποριπτω γιατι δεν μπορει να συγγριθει με τα αλλα δυο σε κανενα τομεα.Την Α400 δεν την εχω δοκιμασει αλλα βλητικα πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα αλλα με χαλαει ο μηχανισμος αεριων που εχει.Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ πισω.Την ΜΑΞΟΥΣ την κυνηγισα ολη την σεζον με αριστα αποτελεσματα.Νομιζω μαζι οτι με την sx3 παιζουνε μονα τους χωρις αντιπαλο και βλητικα και στην συμπεριφορα σαν οπλα.Το συστημα αεριων τους ειναι τοσο απλο που σπανια θα δειτε εμπλοκη οσο βρωμικο και αν ειναι.

    πες μας σε παρακαλώ λίγο για το πέλμα και την σκανδάλη <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #169451

    http://www.youtube.com/watch?v=NgixkfK19q8…re=more_related

    http://www.youtube.com/watch?v=vlvQdHdYwps…feature=related

    Έχω την εντύπωση πως "κροταλίζει" λίγο την ώρα της βολής. Το έχει αναφέρει νομίζω και το shootingUK.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #169452

    Ακριβως το επιβεβαιωνω και εγω οτι ακουγεται ενας μικρος μετταλικος θορυβος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #311745

    Το πελμα ειναι παρα πολυ μαλακο και κολαει στα ρουχα ομως με λιγο ταινια ειναι μια χαρα,αλωστε σχεδον ολα τα πελματα τα ελαστικα κολανε στα ρουχα.Η σκανδαλη στην αρχη μου φαινοταναι λιγο σκληρη μετα απο καμια 10αρια κουτια φυσιγγια την βλεπω μια χαρα.

    Ωραίος. Μετά από τόσα χρόνια με την αυτο-5 δεν νομίζω να μου φαίνεται βαριά η σκανδάλη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #311735

    ΦΙΛΕ,δεν με ενοχλει η γνωμη σου.Εδω μιλαμε για συγκριτικο τεστ και εσυ μας λες τι ειδες στο καλκατζακο.Δηλαδη εγω που εχω την VINCI ενα μηνα και δεν εκφραζω την γνωμη μου,ειμαι χαζος?Ωταν ξεκινισει η σεζον θα δουμε τα κατα και τα υπερ.

    Φίλε brahamos έχεις και την VINCI και την Maxus? Tην VINCI δεν την κυνήγησες καθόλου?

    http://www.youtube.com/watch?v=J63Ote8S2ic…feature=related

    Μην υπάρχουν αυταπάτες… όλα τα αυτογεμή την εμπλοκή τους θα την κάνουν. Δείτε την SX3 που κάνει εμπλοκή στον flanigan (0:18) την οποία βέβαια προσπαθούν να την "περάσουν" στη ζούλα. Όποιος γνωρίζει καταλαβαίνει τι έχει συμβεί,

    Τώρα όσο αναφορά για την browning πότε έβγαλε αξιόπιστο αυτογεμές και δεν το ξέρω. Όσα έχω συναντήσει τα μισά είχαν πρόβλημα με εμπλοκές και τα άλλα με σπασμένα ελατήρια, όλα είχαν θέμα με τη σκουριά.

    Τι να πω ίσως τώρα η maxus να είναι όντως καλή. Μακάρι!! να την πάρουμε και εμείς.

    φιλικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #311703

    Φίλε brahamos έχεις και την VINCI και την Maxus? Tην VINCI δεν την κυνήγησες καθόλου?

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=J63Ote8S2ic&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=J63Ote8S2ic…feature=related[/url]

    Μην υπάρχουν αυταπάτες… όλα τα αυτογεμή την εμπλοκή τους θα την κάνουν. Δείτε την SX3 που κάνει εμπλοκή στον flanigan (0:18) την οποία βέβαια προσπαθούν να την "περάσουν" στη ζούλα. Όποιος γνωρίζει καταλαβαίνει τι έχει συμβεί,

    [b][/b][u][/u][u][color=”#FF0000″] Σωστό αυτό , και στις πιο πολλές εμπλοκές πιθανώς να φταίει και το φυσσιγγι[/color][/u][u][/u] [b][/b]

    Τώρα όσο αναφορά για την browning πότε έβγαλε αξιόπιστο αυτογεμές και δεν το ξέρω. Όσα έχω συναντήσει τα μισά είχαν πρόβλημα με εμπλοκές και τα άλλα με σπασμένα ελατήρια, όλα είχαν θέμα με τη σκουριά.

    [b][/b][u][/u][u][color=”#FF0000″]αυτο-5 και 2000 από τα πλέον αξιόπιστα όπλα δοκιμασμένα για δεκαετίες , απλά η evolve kai h phoinix θέλανε παραπάνω καθάρισμα όχι όμως ότι τις λες αναξιόπιστες

    όσο για σκουριές δεν βγάζεις άκρη γιατί υπάρχουν παραδείγματα σε όλες τις μάρκες και ο καθένας επικαλείται ότι θέλει, γενικά υπάρχει μια πτώση στην ποιότητα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι όποιο από τα 3 να διαλέξω τώρα θα χαλάσει πιο γρήγορα από την αυτο-5 και την 1100 που έχω[/color][/u] [u][/u] [b][/b]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #311693

    Το θεμα του κροταλισματος ή του μεταλλικου θορυβου, το ειχε δημοσιευσει πρωτος ο Bruno G. Biscuso στις 30/5/2010, απλα ουδεποτε το ανεφερα…για ευνοειτους λογους… <_<

    Φιλικα Νικος :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #311691

    Τα auto 5 που έπεσαν στη δική μου αντίληψη είχαν προβλήματα εμπλοκών με χαμηλές γομωσεις και έσπαζαν ένα συγκεκριμένο ελατήριο. Το πρόβλημα των εμπλοκών λυνόταν με διάνυξη των οπών αερίων στην κάνη από παπατσαρουχά. Επίσης τα άλλα 2 που αναφέρεις, τα πιο σύγχρονα, διάφορες (σημαντικό) εμπλοκές χωρίς λογική εξήγηση και σπασμένα ελατήρια. Στον τόπο καταγωγής μου (πολύ υδρόβιο) όσοι φίλοι τα είχαν τα έδωσαν άρον-αρον, δεν προλάβαιναν να βγούν από τη γαϊτα και να πάνε σπίτι και είχαν πετάξει στη κάνη σκουριές.

    Επειδή είμαι δε και από τους παλαιότερους έχω προλάβει και τα browning ελατηρίου με τη βυθιζόμενη κάνη…. ουδέν σχόλιον!!!

    Αυτά έχουν υποπέσει στη φτωχή μου αντίληψη χωρίς αυτό να σημαίνει ότι απότελούν τον κανόνα! <_<

    Τη 2000 που αναφέρεις δεν την έχω συναντήσει ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #311690

    Το θεμα του κροταλισματος ή του μεταλλικου θορυβου, το ειχε δημοσιευσει πρωτος ο Bruno G. Biscuso στις 30/5/2010, απλα ουδεποτε το ανεφερα…[color=”#8B0000″]για ευνοειτους λογους… [/color]<_<

    Φιλικα Νικος :unsure:

    Δηλαδή..????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #169477

    Γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει καραμπινα που να μην κανει εστω τυχαια την εμπλοκουλα της ,εστω και να μην φταιει κατ'αναγκη το οπλο,αλλα για προβληματα εχω ακουσει απο ρεμιγκτον μεχρι και μπενελλι σε ολες ανεξαρτητου τις μαρκες.Τωρα δε τελευταια καπου διαβασα για μερικες καινουργιες Α400 που εσπασαν σιδ/δρομο,η για μπενελλι που εκαναν εμπλοκη σε καθετες βολες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #311684

    Γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει καραμπινα που να μην κανει εστω τυχαια την εμπλοκουλα της ,εστω και να μην φταιει κατ'αναγκη το οπλο,αλλα για προβληματα εχω ακουσει απο ρεμιγκτον μεχρι και μπενελλι σε ολες ανεξαρτητου τις μαρκες.Τωρα δε τελευταια καπου διαβασα για μερικες καινουργιες Α400 που εσπασαν σιδ/δρομο,η για μπενελλι που εκαναν εμπλοκη σε καθετες βολες.

    Για την Α400 δε ξέρω να σου πω τι φταίει και σπάνε αλλά για τα benelli Μ2 ειδικά τα ελατήρια της ουράς Άλλο πράγμα έχω 4 προσωπικές εμπειρίες τον τελευταίο χρόνο και όλες με το ελατήριο της ουρά στο 4 με 5 κουτί αρχίζουν τα παρατράγουδα με τα κλείστρα τι οριζόντια τι καθετα τα ελατήρια τον χαβατους. Αλλά έχω ακούσει και άλλους πολλούς που είχαν το ίδιο πρόβλημα και είναι και πολύ.. είναι αυτό που λένε η αστοχία υλικού σε όλο της το μεγαλείο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #311654

    [color=”#000000″][size=2]Για την Α400 δε ξέρω να σου πω τι φταίει και σπάνε αλλά για τα benelli Μ2 ειδικά τα ελατήρια της ουράς Άλλο πράγμα έχω 4 προσωπικές εμπειρίες τον τελευταίο χρόνο και όλες με το ελατήριο της ουρά στο 4 με 5 κουτί αρχίζουν τα παρατράγουδα με τα κλείστρα τι οριζόντια τι καθετα τα ελατήρια τον χαβατους. Αλλά έχω ακούσει και άλλους πολλούς που είχαν το ίδιο πρόβλημα και είναι και πολύ.. είναι αυτό που λένε η αστοχία υλικού σε όλο της το μεγαλείο[/size][/color]

    Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουν ολοι ριξει την ποιοτητα ενω οι τιμες τραβουν την ανηφορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #311651

    Φίλε brahamos έχεις και την VINCI και την Maxus? Tην VINCI δεν την κυνήγησες καθόλου?

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=J63Ote8S2ic&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=J63Ote8S2ic…feature=related[/url]

    Μην υπάρχουν αυταπάτες… όλα τα αυτογεμή την εμπλοκή τους θα την κάνουν. Δείτε την SX3 που κάνει εμπλοκή στον flanigan (0:18) την οποία βέβαια προσπαθούν να την "περάσουν" στη ζούλα. Όποιος γνωρίζει καταλαβαίνει τι έχει συμβεί,

    .
    .
    .

    Επειδή μου φάνηκε περίεργο να αφήσουν να φανεί εμπλοκή σε video μονταρισμένο και με όπλο που του έχουν δώσει και το όνομά του το κοίταξα λίγο καλύτερα.

    Δεν του κάνει εμπλοκή στο 0:18, είναι το τελευταίο πιάτο που δεν το πρόλαβε γιατί έπεσε στα χόρτα και όντως φαίνεται σαν εμπλοκή.
    Αν δεις παρακάτω το ξαναπαθαίνει επειδή δεν πρόλαβε να του τη ρίξει.

    Φιλικά πάντα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 232 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων