FABARM H4

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #148152

    ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΑΦΛΟΓΙΣΤΙΑ,1,2,3,ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΑΝ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ;
    ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ,ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΛΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΤΩΝ ΤΣΟΚ ΕΙΧΑΝ ΣΤΡΑΒΟΚΟΠΕΙ ΚΑΙ ΕΔΙΩΧΝΑΝ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ;
    ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΚΑΠΛΑΜΑ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ;
    ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝΟΜΑ Η ΣΕΙΡΑ 391.


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #148164

    Εγω ειχα προβλημα με την Φρανκι και γιαυτο πηρα beretta,ευτηχως,τωρα υπαρχει και συνηγορος καταναλωτη,υπαρχει και το Νετ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #148166

    παλικαρια δεν ξερω τι λετε εσεις εχω 1 μπενελλι 14 χρονια και το μονο που επαθε και αυτο μολις περσυ.υταν η σκανδαλη,η οποια και αλαχτηκε.και το οπλο εχει ρηξει 1 τρενο φυσιγκια!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #148168

    Μια και πιάσατε τα περί βλαβών και αξιοπιστίας όπλων , να πώ και εγώ ότι η Altair του πατέρα μου μετα από 25 χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργείας με την στοιχειώδη συντήρηση, ξεκίνησε πέρυσι να κάνει εμπλοκές. Οχι συστηματικά, μία στο τόσο.
    Μετα από πολλαπλά καθαρίσματα που δεν απέδωσαν , προσεκτική παρατήρηση αποκάλυψε το σπασμένο ελατήριο του επικρουστήρα.
    Αλλάχθηκε με ότι βρέθηκε πρόχειρο, με αστείο κόστος, και τό όπλο είναι μάχιμο και πάλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #148196

    Η παλια ALTAIR και η BROWNING η Β80 δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια BERETTA σιρα 300 μηχανισμο .Την 303 την αγωρασα το '87 110 χιλ. δραχ. τοτε εχει ριξη πολλα φεισιγκια εχει ταξιδεψει αρκεταις φωρες με το καραβι πηγενοντας για φασες χωρις να περνω αλλο οπλο ποτε μαζι μου, καθε τελος της σεζον την λινο τελιος μεχρι κοντακι μεχρι ελατιρια κλιστρου και αποθικης για να τι σιντηρισο μεχρι τωρα δεν εχω προβλιμα.Οσο με BENELI που ειχα δεν ειχα προβιμα με εμπλοκη ποτε αυτο που με στεναχορισε μιανου φιλου που παμαι μαζι κυνηγι χωρις να εχει χτηπιση το οπλο επαθαι ζιμια το κοντακι και η παπια [ξηλινα παντα]το οπλο ενο ηταν στη εγκυιση δεν του τα αλαξαν γιατι λεη τα ξηλα δεν σημπεριλανβανοντε στη εγκυιση του ηπαν απ' τη ετερια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #148432

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΗ ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΕΝΕΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΠΟΛΕΣ ΦΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΟ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΑΛΑΖΟΥΝ ΧΩΡΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΠΕΖΟΥΝ ΑΛΕΚΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΧΡΟΜΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕ ΜΙΑ ΚΡΙΟ ΚΟΜΦΟΡΤ Ο ΚΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΨΟΥΜΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΑΖΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΕΦΕΥΓΕ ΦΛΟΥΔΑ.ΓΙΑ ΜΠΕΡΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΥΧΗ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΞΕΡΩ. ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΑΜΑΝΕ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #148483

    ΑΝ υπάρχει διαφορά στο κλώτσημα ανάμεσα στη συνθετική και τη ξύλινη, θα είναι τόσο αμελητέα, που θα την καταλαβαίνεις μόνο αν θέλεις να την καταλάβεις. Δεν νομίζω ότι έχει βάση αυτός ο ισχυρισμός.

    Το πέλμα της Comfort είναι κατά τη γνώμη μου αποτυχημένη σχεδίαση και κάνει το όπλο να κλωτσάει προς το πλάι, σχεδόν σαν πλαγιόκαννο, επειδή έχει πιο πολύ "ψωμί" από τη μία πλευρά απ' όσο από την άλλη, με αποτέλεσμα να συμπιέζεται ανομοιόμορφα και να δίνει πλάγιες τάσεις κατά την οπισθοδρόμηση του όπλου. Αν θέλεις ένα πέλμα με μέγιστη απόσβεση αλλά και σωστή λειτουργία, θα πάρεις ένα χοντρό πέλμα της Kick Eez ή το Xcoil της Hi Viz. Έχουν πρόβλημα με τη μακροζωία βέβαια (εκεί είναι καλό το Pachmayr Decelerator) αλλά και το Comfort χαλάει έτσι κι αλλιώς πάρα πολύ γρήγορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #148484

    Να συμπληρώσω σε αυτό που ρώτησες ότι το πέλμα της Comfort είναι κουμπωτό και θα είναι πολύ ζόρι να μπει σε κανονικό κοντάκι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #148496

    Aν δεν υπάρχει η δυνατότητα να επωμίσεις το συνθετικό πριν το παραγγείλεις, τότε σίγουρα παίρνεις ρίσκο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #148590

    Αφου το αποφασισες φιλε Νίκο, καλη αγορα να'χεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #148645

    Συγνωμη αλλα με τα παραπανω χαρακτηριστικα η XLR 5 θα ηταν η 10-12 επιλογη . Πιο κοντα πεφτει η SI 12 ή η BENELLI Comfort / M2

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #148647

    Νικολα ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΑΕΡΙΩΝ,καλη επιλογη εκανες αν και εγω ειχα φαμπαρμ την η38 και την εδωσα γιατι δεν μου καθονταν καθολου καλα στα χερια παρολες της αλλαγες που εκανα στο κοντακι εγω παντως εχω πιασει τον ευαυτο μου να γλυκοκοιτει μια maxus ξυλινη με θαλαμη βεβαια 76………….
    α και που εισαι ενα καθαρισμα καθε 15 μερες δεν ειναι και τιποτα βρε αδεφε!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #148649

    Α επισης να αναφερω οτι με μια beneli comfort που ειχα ειχα καλα αποτελεσματα βλητηκα αλλα την εδωσα γιατι οταν εριχνα πολλα φυσιγγια ειχα παντα πονοκεφαλο μετα………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #148651

    φιλε μου ΔΕΧΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #149119

    ΕΝΤΑΞΗ ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΦΑΜΠΑΡΜ ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΤΗΝ ΒΛΗΤΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΤΗΣ ΦΑΜΠΑΡΜ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΝΑΓΟΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΙΣΗ ΤΟ ΣΚΑΓΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΟΥΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΠΑΠΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΟΥΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΕΝΕΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΕΡΕΤΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΟΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ. ΑΛΛΑ ΟΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΟ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ ΟΛΟ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΜΑΛΟΝ ΓΙΑΤΙ Η ΦΑΜΠΑΡΜ ΡΙΧΝΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΕΧΤΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΙΠΟ ΟΠΛΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΠΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Η ΜΠΕΡΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ 391 ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΙΤΟ ΟΠΛΟ Η ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΑΔΡΑΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΠΕΝΕΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων