Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 631 έως 645 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #216812

    Μπορεί να μου πει κάποιος, σε πλάγιο Baiκal ποιες βίδες πρέπει να ξεβιδώσω για να βγάλω μόνο το ξύλινο μέρος του κοντακιού;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Gabri στις #217702

    Μπορεί να μου πει κάποιος, σε πλάγιο Baiκal ποιες βίδες πρέπει να ξεβιδώσω για να βγάλω μόνο το ξύλινο μέρος του κοντακιού;

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 μέρες, 16 ώρες πριν από τον ALTAIR_LUSSO.

    Δύο ξυλόβιδες για το “τακούνι” του κοντακιού, και μία μακριά βίδα που ξεβιδώνει με μακρύ κατσαβίδι.

    Τραβάς το κοντάκι και είσαι ΟΚ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #217865

    μελη του baikal club γεια σας.μολις εκανα εγγραφη στο αρτεμις. ειμαι κατοχος ενος baikal πλάγιοκανου.φιλε ALTAIR LUSSO ( ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ) με την μακρια βιδα να την κεντραρεις με το κατσαβιδι  αν σου ξεφυγει  και δεν το καταλαβεις μπορει να σπασεις τα κοντακι σου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #217869

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Μπορεί να μου πει κάποιος, σε πλάγιο Baiκal ποιες βίδες πρέπει να ξεβιδώσω για να βγάλω μόνο το ξύλινο μέρος του κοντακιού; Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 μέρες, 16 ώρες πριν από τον ALTAIR_LUSSO.

    Δύο ξυλόβιδες για το «τακούνι» του κοντακιού, και μία μακριά βίδα που ξεβιδώνει με μακρύ κατσαβίδι. Τραβάς το κοντάκι και είσαι ΟΚ.

    Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση αλλά το κοντάκι στο συγκεκριμένο όπλο δεν βγαίνει έτσι. Ήταν λίγο ιστορία για να βγεί και το πήγα σε ειδικό και μου το έβγαλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ στις #387136

    Νέος στο άθλημα όχι και στην ηλικία όμως.

    Είμαι μεταξύ του απλού MP43 και του magnum με τσοκ.

    Ποιό από τα δύο πιστεύεται ότι βολεύει καλύτερα και θα έχει και διαχρονικότητα ?

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #387353

    ειμαι κατοχος ενος ΙΖΗ43Ε cal12 /70  στην βαση εχει σφραγιδα 65Pma

    ειναι για φυσιγγια μεχρι  650 Bar;;

    σε ποσα bar εχει δοκιμαστει το οπλο;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #387523

    Καλησπερα σε ολα τα μελη του club, κατοχος ij58 και mp43.
    Εξαιρετικος τοπος συναντησης, να εισθε ολοι υγιεις και να εχετε καλα κυνηγια.
    Σας ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ στις #387964

    Νέος στο άθλημα όχι και στην ηλικία όμως. Είμαι μεταξύ του απλού MP43 και του magnum με τσοκ. Ποιό από τα δύο πιστεύεται ότι βολεύει καλύτερα και θα έχει και διαχρονικότητα ? Ευχαριστώ.

    Καμιά άποψη??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #388322

    Νέος στο άθλημα όχι και στην ηλικία όμως. Είμαι μεταξύ του απλού MP43 και του magnum με τσοκ. Ποιό από τα δύο πιστεύεται ότι βολεύει καλύτερα και θα έχει και διαχρονικότητα ? Ευχαριστώ.

    Με τσοκ σιγουρα εκτος και αν βγαζει σταθερα 4-3 που δεν βγαζει.Τωρα αν θα ειναι μαγκνουμ η απλο, οποιο σου αρεσει αρκει να εχουν δοκιμαστει στις ιδιες πιεσεις 90mp αλλιως το μαγκνουμ εστω για ψυχολογικους λογους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #388834

    ειμαι κατοχος ενος ΙΖΗ43Ε cal12 /70 στην βαση εχει σφραγιδα 65Pma ειναι για φυσιγγια μεχρι 650 Bar;; σε ποσα bar εχει δοκιμαστει το οπλο;;

    Μεχρι 36γρμ σκαγια ριχνεις και μαχ 900 πιεσεις οχι ομως συνεχεια,καθημερινη χρηση ειναι μεχρι 665 μπαρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #388961

    λιουφκα wrote:
    ειμαι κατοχος ενος ΙΖΗ43Ε cal12 /70 στην βαση εχει σφραγιδα 65Pma ειναι για φυσιγγια μεχρι 650 Bar;; σε ποσα bar εχει δοκιμαστει το οπλο;;

    Μεχρι 36γρμ σκαγια ριχνεις και μαχ 900 πιεσεις οχι ομως συνεχεια,καθημερινη χρηση ειναι μεχρι 665 μπαρ.

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Ειμαι και εγω μελος του κλαμπ αν και δεν εχω στην κατοχη μου μπαικαλ αλλαενα ΤΟΖ 34 με απλους εξολκεις και σταθερα τσοκ 1-3 71 ποντους καννες.

    εχουν περασει δε παρα πολλα μπαικαλ και ολο τα εδινα.Νομιζω το τοζ δεν θα παει πουθενα γιατι εχει διαφορετικο κλειδωμα και απλο μηχανισμο ενω μου ερχεται τελεια ενω το ζυγισμα του ειναι πολυ καλο γι’αυτο και παντα ειχα πολλες επιτυχιες με το οπλο αυτο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    mantaray στις #390503

    εγω εχω το απλο 65 mpa πλαγιοκαννο πολυ καλο οπλο το βιβλιο της baikal γραφει οτι μπορει να ριξει ολα τα φυσιγγια των 70 εκτος απο αυτα που αναγραφουν 1050 bar και το magnum μπορει να ριξει και τα φυσιγγια 1050  bar ετσι γραφει στο ενχειριδιο χρησης τωρα το 65mpa ειναι 670  bar καθημερινης χρησης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    voltas στις #391997

    γεια σας baikalakides Καινουργιος στο forum. εχω παραγειλει το MP27EM1C .(καποια μοντελα τα εχουν προσφορα) για οποιον εχει ενδιαφερον.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ στις #392032

    Τελικά το παρέλαβα. Πλαγιόκανο διπλή σκανδάλη, χειροκίνητοι εξωλκείς Magnum με τσοκάκια. Φοβερό όπλο. Πρώτη ντουφεκιά και τσίχλα (η τύχη του πρωτάρη). Μετά πέσαν κάπως τα ποσοστά αλλά ποιος μετράει….. Συνολικά πολύ ευχαριστημένος. Το δοκίμασα με 30άρια και ήταν άψογο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #392170

    Τελικά το παρέλαβα. Πλαγιόκανο διπλή σκανδάλη, χειροκίνητοι εξωλκείς Magnum με τσοκάκια. Φοβερό όπλο. Πρώτη ντουφεκιά και τσίχλα (η τύχη του πρωτάρη). Μετά πέσαν κάπως τα ποσοστά αλλά ποιος μετράει….. Συνολικά πολύ ευχαριστημένος. Το δοκίμασα με 30άρια και ήταν άψογο.

    Καλοριζικο και καλες τουφεκιες.Πολυ καλος συνδυασμος, ειναι συγουρο οτι θα το ευχαριστηθεις.Ποσο σου κοστισε αν επιτρεπεται?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 631 έως 645 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων