Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 901 έως 915 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #454026

    Τα μπαικαλ παιδια ειναι οπλα που δεν υστερουν πρακτικα απο κανενα οπλο και ας λεγεται περαζζι και αυτο.
    Δεν υερβαλλω γιατι αν θελει καποιος να κυνηγαει και οχι να λεει οτι εχει ακριβο τουφεκι και ομορφο τοτε ολα κανουν την ιδια δουλεια και το μπαικαλ την κανει με την χαμηλοτερη τιμη.Ειναι τερας αξιοπιστιας φτιαχνεται πανευκολα αν χαλασει ανταλλακτικα υπαρχουν απειρα και φθηνα και γενικα κανει 400 ευρω οταν ενα περαζζι κανει 10.000.
    Το περαζζι μπορει να ριξει 300 χιλ φυσιγγια πριν χρειαστει φτιαξιμο τα μπαικαλ ριχνουν 100 χιλ και ακομη πανε αρα γιατι να δωσει καποιος εστω και 2 χιλ οταν πεταει το παλιο και παιρνει καινουργιο με λιγοτερα λεφτα ?
    Βεβαια το ενα κανει για αγωνες που χρειαζονται αλλα τουφεκια ενω το μπαικαλ για κυνηγι αρα για τα κυνηγια τα Ελληνικα αν δεν μας τρωει η τσεπη μας μονο μπαικαλ και γλιτωσαμε απο την μερκελινα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #454027

    Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν Baikal mp43 με μονή σκανδάλη magnum και αυτόματους εξολκεις να μου πούνε αν ποτέ αντιμετώπισαν οποιοδήποτε πρόβλημα με το συγκεκριμένο μοντέλο είτε με την μονή σκανδάλη με επιλογέα είτε με τους εξολκεις ,αν και όλοι λένε με 2 σκανδάλες απλές κάννες και απλούς εξολκεις έτσι για να έχω και μια δεύτερη γνώμη.

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #454031

    και εμενα τα μπαικαλ μου αρεσουν αρκετα σαν οπλα και δεν με πειραζει το ζυγισμα τους ουτε και το βαρος τους
    ιδιαιτερα το πλαγιο μου δινει ωραια αισθηση
    απο αντοχη βεβαια στον χρονο δεν ξερω πως πανε, απλα γιατι δεν το εχω στην κατοχη μου
    τα μονα 2 πραγματα που εχω ενστασεις ειναι:
    1) οι τρομερα βαριες σκανδαλες , που σε αναγκαζουν να τραβας ολο το οπλο για να ριξεις ,με ενοχλει ιδιαιτερα και ειναι σημαντικος λογος πιστευω
    2) καπου ειχα διαβασει, χωρις να γνωριζω εαν ειναι αληθεια βεβαια , οτι πολλα απο τα οπλα αυτα συναρμολογουνται απο μαθητες της σχολης της εταιριας, εξου και η χαμηλη ποιοτητα κατασκευης που παρουσιαζουν αλλα και τα προβληματα στους αυτοματισμους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #454033

    καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος για τα μονόκαννα τα μπαικαλ μοντέλο mp-18em-m αν βγάζουνε προβλήματα στους αυτόματους εξωλκεις,αν αντέχουνε και αν είναι αξιόπιστα όπλα όσο αναφορά την κατασκευή τους…
    γενικότερα τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα τους!!!
    ευχαριστώ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #454037

    Καλησπέρα όπως όλοι λένε τα baikal είναι τίμια όπλα και δεν είναι φτηνιάρικα ,ονόματα δεν λέμε(Armsan made in turkey…..) γενικά είναι όπλα πολύ ανώτερα από την τιμή τους και με καλή συντήρηση μπορεί να το χαρεί και το εγγόνι σου ….τώρα για το mp18 με αυτόματο εξολκεα δεν νομίζω να έχει πρόβλημα και αν έχει αυτός μπορεί πολύ εύκολα να απενεργοποιηθει και να γίνει απλός άποψη μου αν το γουστάρεις πολύ παρτο το όπλο και πρόβλημα να έχει με τον εξολκεα πιστεύω λίγο άμα πειραματιστεις θα μπορέσεις να τον φτιάξεις και μόνος σου έτσι πιστεύω άλλα ακόμα και αν θέλει οπλουργό πες του να στον φτιάξει δεν είναι κατά την γνώμη μου σοβαρό πρόβλημα όπως π.χ να μην εκπυρσοκροτήσει το όπλο η να έχει κουνήματα στα κλειδιά η οι κάννες του να είναι ξανακολημενες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    GEORGE LOGOTHETIS στις #454153

    Καλησπερα.Μηπως γνωριζετε αν ο Χτζηνακος αφαιρει τις ριγες σε πλαγιοκανα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #454199

    Καλησπερα.Μηπως γνωριζετε αν ο Χτζηνακος αφαιρει τις ριγες σε πλαγιοκανα?

    Εμένα στο ΙΖ27Μ τις έβγαλε, γιατί όχι και στο πλαγιόκαννο; μια ερώτηση δεν βλάπτει (τηλ 2310522334).Πάντως να ξέρεις μετά οι κάννες θέλουν βαφή από την αρχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #454348

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>GEORGE LOGOTHETIS wrote:</div>
    Καλησπερα.Μηπως γνωριζετε αν ο Χτζηνακος αφαιρει τις ριγες σε πλαγιοκανα?

    Εμένα στο ΙΖ27Μ τις έβγαλε, γιατί όχι και στο πλαγιόκαννο; μια ερώτηση δεν βλάπτει (τηλ 2310522334).Πάντως να ξέρεις μετά οι κάννες θέλουν βαφή από την αρχή.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι. Ζωή “ναι νάσαι ξυπνητός οταν κοιμούνται οι άλλοι.

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #454351

    Φιλοι καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω πως θα μπορουσα να λευκανω τη βαση ενος IJ-18EM.Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #454475

    Φιλοι καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω πως θα μπορουσα να λευκανω τη βαση ενος IJ-18EM.Ευχαριστω.

    Φίλε δες εδώ http://www.oplognosia.com/ea/ea145.php τι μου είχε απαντήσει ο Νικήτας Κυπρίδημος σε ανάλογη ερώτηση μάλλον θα καλυφθείς.
    Μήτσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #454502

    Ευχαριστω το ειδα θα το δοκιμασω.Και με την ευκαιρια, προσοχη στις κομενες καννες.Οι αγορες αυτες ειναι επισφαλεις και ισως δημιουργησουν προβληματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #454752

    Καλησπέρα ξέρει κανένας τo baikal Mp43 σε ποιες εκδόσεις βγαίνει? όπως και το mp27 γιατί είναι λίγο μπερδεμένα τα ονόματα.

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #454874

    Καλησπερα.Αν καποιος φιλος γνωριζει τι γινεται με την εισαγωγη οπλου απο Ρωσσια[BAIKAL]ας απαντησει.Καποιος φιλος Ρωσσος θελει να μου φερει ενα S POSE.αλλα δεν γνωριζω πως γινεται.Και μιλαω για καινουριο.Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #454877

    Καλησπερα.Αν καποιος φιλος γνωριζει τι γινεται με την εισαγωγη οπλου απο Ρωσσια[BAIKAL]ας απαντησει.Καποιος φιλος Ρωσσος θελει να μου φερει ενα S POSE.αλλα δεν γνωριζω πως γινεται.Και μιλαω για καινουριο.Ευχαριστω.

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF-%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF/

    Έχει αναφερθεί η εισαγωγή όπλου από το εξωτερικό στο παραπάνω θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #454919

    Ευχαριστω.Τα ειδα και απογοητευτηκα.Ακυρο.Μονο καμια βοτκα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 901 έως 915 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων