ΕΠΙΜΥΚΗΜΕΝΟΙ ΚΩΝΟΙ ΣΥΝΑΡΜΟΓΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453519

    Να σημειώσω ξανά, ότι εγώ τις τουφεκιές μου τις δείχνω εδώ.
    Η πολή φιλολογία περι όπλων και φυσιγγιών κάνει κακό στην σκοπευτική μας υγεία όταν δέν έχουμε σαφή εικόνα της τουφεκιάς μας.
    Κυρίως όταν μιλάμε με ασαφή εικόνα για το όπλο που βγαίνουμε να κυνηγήσουμε.

    Παιδιά, εγώ κυνηγάω με το όπλο αυτό και σας δίνω τις τουφεκιές του. Άσχετα με τα σχόλια, είμαι τίμιος επέναντι όλων.
    Είμαι πολύ μέτριος σκοπευτής-έως απαράδεκτος….
    Το μέλημά μου είναι να διαχειριστώ ως καρτεριτζής όσο καλύτερα μπορώ το κυνηγετικό μου “SETUP”.
    Δέν έγινα ξαφνικά Remington-άς ή χραπαχρούπας για πλάκα. Όλα τα μέτρησα σε πουλιά που έπεσαν στο χώμα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453521

    Να σημειώσω ξανά, ότι εγώ τις τουφεκιές μου τις δείχνω εδώ.<br>
    Η πολή φιλολογία περι όπλων και φυσιγγιών κάνει κακό στην σκοπευτική μας υγεία όταν δέν έχουμε σαφή εικόνα της τουφεκιάς μας.<br>
    Κυρίως όταν μιλάμε με ασαφή εικόνα για το όπλο που βγαίνουμε να κυνηγήσουμε.

    Παιδιά, εγώ κυνηγάω με το όπλο αυτό και σας δίνω τις τουφεκιές του. Άσχετα με τα σχόλια, είμαι τίμιος επέναντι όλων.<br>
    Είμαι πολύ μέτριος σκοπευτής-έως απαράδεκτος….<br>
    Το μέλημά μου είναι να διαχειριστώ ως καρτεριτζής όσο καλύτερα μπορώ το κυνηγετικό μου «SETUP».<br>
    Δέν έγινα ξαφνικά Remington-άς ή χραπαχρούπας για πλάκα. Όλα τα μέτρησα σε πουλιά που έπεσαν στο χώμα.

    Φιλε μου δεν σε ειπε κανεις ψευτη,και η πλειοψηφια τον συναδελφων οτι γραφουν το γραφουν με τιμιοτητα και το πως το καταλαβαινουν,απλα η αριθμοι δινουν ενα σημειο αναφορας που βοηθαει ο καθε συναδελφος να κανει της δοκιμες του,και να συγκρινει,καλη η φωτο,αλλα οταν μια κατανομη εχει αναλυθει ειναι καλυτερη.Οσο για τη Ρεμι870,το οπλο αυτο ειναι απλα απαιχτο στο φτερο,και αξιζει ο καθε συναδερφος να εχει ενα στη ντουλαπα του.Το Wingmaster δεν το θωθηκε τυχαια,αλλα η εργονομια του ειναι ο βασικος λογος της επιτυχιας του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453684

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    Να σημειώσω ξανά, ότι εγώ τις τουφεκιές μου τις δείχνω εδώ.<br><br>
    Η πολή φιλολογία περι όπλων και φυσιγγιών κάνει κακό στην σκοπευτική μας υγεία όταν δέν έχουμε σαφή εικόνα της τουφεκιάς μας.<br><br>
    Κυρίως όταν μιλάμε με ασαφή εικόνα για το όπλο που βγαίνουμε να κυνηγήσουμε.

    Παιδιά, εγώ κυνηγάω με το όπλο αυτό και σας δίνω τις τουφεκιές του. Άσχετα με τα σχόλια, είμαι τίμιος επέναντι όλων.<br><br>
    Είμαι πολύ μέτριος σκοπευτής-έως απαράδεκτος….<br><br>
    Το μέλημά μου είναι να διαχειριστώ ως καρτεριτζής όσο καλύτερα μπορώ το κυνηγετικό μου «SETUP».<br><br>
    Δέν έγινα ξαφνικά Remington-άς ή χραπαχρούπας για πλάκα. Όλα τα μέτρησα σε πουλιά που έπεσαν στο χώμα.

    Φιλε μου δεν σε ειπε κανεις ψευτη,και η πλειοψηφια τον συναδελφων οτι γραφουν το γραφουν με τιμιοτητα και το πως το καταλαβαινουν,απλα η αριθμοι δινουν ενα σημειο αναφορας που βοηθαει ο καθε συναδελφος να κανει της δοκιμες του,και να συγκρινει,καλη η φωτο,αλλα οταν μια κατανομη εχει αναλυθει ειναι καλυτερη.Οσο για τη Ρεμι870,το οπλο αυτο ειναι απλα απαιχτο στο φτερο,και αξιζει ο καθε συναδερφος να εχει ενα στη ντουλαπα του.Το Wingmaster δεν το θωθηκε τυχαια,αλλα η εργονομια του ειναι ο βασικος λογος της επιτυχιας του.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Δέν μιλάμε για ψέματα και τέτοια. Μή κάνουμε προς Θεού ζητήματα….
    Πολύ συγκεκριμένα , αν εγώ βάζω εικόνα και λέω ότι είναι “πολύ καλό” , πιθανόν να πεί κάποιος “όχι δέν είναι καλό”!! Πολύ ωραία! Μάλλον έχει κάποια άλλη εικόνα στο μυαλό του που του αρέσει περισσότερο. Κανένα πρόβλημα.
    Η εικόνα όμως μένει. Και είναι ανώτερη απο τις απόψεις. Είναι η πραγματικότητα.
    Είμαι σε φάση που την ψάχνω να δώ τελικά ποιός φταίει στις αποτυχίες μου.
    Έχουμε την τάση γενικά να επαναπαυόμαστε όταν τα πουλιά πέφτουν..
    Εν τέλει όμως έρχονται κάποιες κάποιες αποτυχίες που θα ορκιζόμασταν ότι είμασταν σωστοί , αλλά…
    Μέχρι τώρα πάντως οι τουφεκιές μου στάθηκαν ανώτερες απο την σκοπευτική μου ικανότητα.
    Σήμερα κιόλας έριξα στα 25μ με έξτρα φούλ. Άρχισα να καταλαβαίνω πως σκεφτονται οι κυνηγοί γαλοπούλας στην Αμερική. Το 80% των σκαγιών σε επιφάνεια ενός πιάτου του φαγητού. Δηλαδή στα 50μ κανονικά όχι τσίχλα, ούτε σπουργίτι δεν γλυτώνει. Έ.. γλυτώνει και ελέφαντας αν εγώ δέν ρίχνω καλά!…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453689

    Η εικόνα όμως μένει. Και είναι ανώτερη απο τις απόψεις. Είναι η πραγματικότητα.

    Σιγουρα,αλλα δεν δινει καννενα σημειο αναφορας,και η εικονα δεν εχει την ακριβεια των αριθμων.Προσωπικα με ενδιαφερει να δινω στον ενδιαφερομενο τη συγκεντρωση και τα διακεννα,γιατι ακριβεια των αριθμων ειναι μεγαλυτερη απο οποιαδηποτε εικονα,αν τη συνοδευει η εικονα ακομα καλυτερα.Οσων αφορα τετοιες αποστασεις 25-30 μετρα,δεν γλιτωνει καννενα θηραμα,ιδιαιτερα με τετοια τσοκαρισματα,αυτο το τσοκαρισμα πρεπει να το δεις περα απο τα 35 μετρα,οπως ειναι τα 45 μετρα,για να δεις τελικα αν εχεις ενα σταθερο 55% + που αρμοζει σε ενα τσοκ πανω απο 10/10 στα 45 μετρα,με μια απλη συμβατικη γομωση με ημισκληρα σκαγια.Στα 25 μετρα ολα πιατακια του καφε και του φαγητου στελνουν, αλλα στα 45 μετρα τα πραγματα δυσκολευουν,εκει φαινεται το συνολο της καννης κωννος-κοιλος-τσοκ πως συνεργαζονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #453698

    φιλε αποψις , η γαλοπουλα στην αμερικη ειναι σχεδον ακινητο θηραμα, δεν προυποθετει σκοπευτικη ικανοτητα μεγαλη
    αλλο να ριχνει σε ακινητη γαλοπουλα στα 40 μετρα και αλλο σε στουκας υδροβιο στα 40 μετρα
    διαφορα ? τεραστια
    συμβουλη μου εναι ,που ισχυει και για εμενα, πρωτα να μαθουμε τεχνικη , δηλαδη να ριχνουμε καλα εμεις σαν ατομα και μετα να ζητησουμε το κατι παραπανω απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα του οπλου ,οπως τσοκ αυλου κωνου κλπ
    τι να την κανω την ferrari μεσα σε πιστα εαν δεν ξερω να οδηγαω? τι να το κανω την 1000αρα αν το πηγαινω σαν παπακι?
    παντα φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453860

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    Η εικόνα όμως μένει. Και είναι ανώτερη απο τις απόψεις. Είναι η πραγματικότητα.

    Σιγουρα,αλλα δεν δινει καννενα σημειο αναφορας,και η εικονα δεν εχει την ακριβεια των αριθμων.Προσωπικα με ενδιαφερει να δινω στον ενδιαφερομενο τη συγκεντρωση και τα διακεννα,γιατι ακριβεια των αριθμων ειναι μεγαλυτερη απο οποιαδηποτε εικονα,αν τη συνοδευει η εικονα ακομα καλυτερα.Οσων αφορα τετοιες αποστασεις 25-30 μετρα,δεν γλιτωνει καννενα θηραμα,ιδιαιτερα με τετοια τσοκαρισματα,αυτο το τσοκαρισμα πρεπει να το δεις περα απο τα 35 μετρα,οπως ειναι τα 45 μετρα,για να δεις τελικα αν εχεις ενα σταθερο 55% + που αρμοζει σε ενα τσοκ πανω απο 10/10 στα 45 μετρα,με μια απλη συμβατικη γομωση με ημισκληρα σκαγια.Στα 25 μετρα ολα πιατακια του καφε και του φαγητου στελνουν, αλλα στα 45 μετρα τα πραγματα δυσκολευουν,εκει φαινεται το συνολο της καννης κωννος-κοιλος-τσοκ πως συνεργαζονται.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Είναι τεράστιας σημασίας η καλή τουφεκιά, αλλά αφού μιλάς για τα “δύσκολα”, θα ρίξω σε μεγάλο χαρτόνι στα 45μ και θα δώ.
    Κάτσε λίγο να κοπάσουν οι βροχές για να μην λυώνουν τα χαρτόνια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #453871

    Σιγουρα,αλλα δεν δινει καννενα σημειο αναφορας,και η εικονα δεν εχει την ακριβεια των αριθμων.Προσωπικα με ενδιαφερει να δινω στον ενδιαφερομενο τη συγκεντρωση και τα διακεννα,γιατι ακριβεια των αριθμων ειναι μεγαλυτερη απο οποιαδηποτε εικονα,αν τη συνοδευει η εικονα ακομα καλυτερα………..
    .

    Συμφωνώ με τον φίλο Σαράντο!

    Την “εικόνα” πρέπει να ξέρεις να την “διαβάσεις” κι αν δεν ξέρεις “ανάγνωση” άστα να πάνε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453876

    Είναι τεράστιας σημασίας η καλή τουφεκιά, αλλά αφού μιλάς για τα «δύσκολα», θα ρίξω σε μεγάλο χαρτόνι στα 45μ και θα δώ.

    Την «εικόνα» πρέπει να ξέρεις να την «διαβάσεις» κι αν δεν ξέρεις «ανάγνωση» άστα να πάνε…..

    Μπορει καποιοι να μπορουν Μαριε,εγω μετραω,και περνω διακεννα,και οταν καποιος διαβασει=Οπτιμα-πλας 9/10,με συμβατικη γομωση,κυαθιο τζιοβαννι,ημισκληρα σκαγια,6αρια,50-54-57%,σε κυκλο 76 εκ.,και 5-6 διακεννα 12εκ.με ενα δισκακι CD,στα 45 μετρα.Ειναι μια πληροφορια που δινει κινητρο σε καποιων που θελει να δοκιμασει το δικο του ταπεινο οπλα,απεναντη σε ενα οπλο “που δεν πιανεται”.Και να δει,απο πρωτο χερι αν αξιζει,η οχι,και τελικα ποια η διαφορα απο ενα απλο οπλο συμβατικο οπλο,αυτο ζηταει ο απλος κυνηγος,και αυτο δεν θελουν η εταιριες,ειδηκα η αποστασεις περα απο 35μετρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #453903

    Να πω και εγώ για την σχετικότητα που είναι παρούσα σχεδόν σε όλα όσα συζητάμε εδώ στο φόρουμ. Ξεφυλλίζοντας τις σημειώσεις μου έπεσα σε μια δοκιμή με ιδιογόμωση(όχι δική μου) των 36γραμ. με μόνη διαφορετικότητα το βάρος της πυρίτιδας. Στην γόμωση β) έχει .10 του γραμ. περισσότερη. Θαρρώ έχει ενδιαφέρον και “κολλάει” στην όλη συζήτηση για υψηλά ποσοστά συγκεντρώσεων.
    35μ 10C Winchester energy *** εργοστασιακό.
    α) 127σκ μέτρια κατανομή 4κενά 58% συγκέντρωση.
    129σκ. >> 6 >> 58% >>
    129σκ. υπερσυγκέντρωση- 5 κενά 58% >>
    130σκ. μέτρια 4 >> 59%

    β) 113σκ. μέτρια 4κενά 51%
    102σκ. >> 3>> 46%
    108σκ. >> 4>> 49%

    Υ.Γ η γόμωση σαν μέσο όρο είχε 220σκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453970

    φιλε αποψις , η γαλοπουλα στην αμερικη ειναι σχεδον ακινητο θηραμα, δεν προυποθετει σκοπευτικη ικανοτητα μεγαλη<br>
    αλλο να ριχνει σε ακινητη γαλοπουλα στα 40 μετρα και αλλο σε στουκας υδροβιο στα 40 μετρα<br>
    διαφορα ? τεραστια<br>
    συμβουλη μου εναι ,που ισχυει και για εμενα, πρωτα να μαθουμε τεχνικη , δηλαδη να ριχνουμε καλα εμεις σαν ατομα και μετα να ζητησουμε το κατι παραπανω απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα του οπλου ,οπως τσοκ αυλου κωνου κλπ<br>
    τι να την κανω την ferrari μεσα σε πιστα εαν δεν ξερω να οδηγαω? τι να το κανω την 1000αρα αν το πηγαινω σαν παπακι?<br>
    παντα φιλικα

    Προσπαθώ σε όλα. Δέν τα καταφέρνω πάντα. Η “πυροβολική” είναι μιά πανέμορφη κυρία που όσο μας αρέσει να την φλερτάρουμε, τόσο την πλησιάζουμε…
    Εμένα δέν με “γειώνεις” με τεχνικές και τέτοια… Είμαι ικανός να πάω πολλές φορές με οπλικό σετάπ που δέν μου “κάνει” και να επιστρέφω με άδεια τσάντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453972

    -Περι “διαβασματος εικόνας”
    -Ρε παιδιά, τί έχουν οι εικόνες που ανέβασα και δέν μπορούν να αναγνωστούν;
    Τα λέω όλα. Γραμμάρια , μέγεθος σκαγιού, απόσταση, κλπ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #453973

    Να πω και εγώ για την σχετικότητα που είναι παρούσα σχεδόν σε όλα όσα συζητάμε εδώ στο φόρουμ. Ξεφυλλίζοντας τις σημειώσεις μου έπεσα σε μια δοκιμή με ιδιογόμωση(όχι δική μου) των 36γραμ. με μόνη διαφορετικότητα το βάρος της πυρίτιδας. Στην γόμωση β) έχει .10 του γραμ. περισσότερη. Θαρρώ έχει ενδιαφέρον και «κολλάει» στην όλη συζήτηση για υψηλά ποσοστά συγκεντρώσεων.<br>
    35μ 10C Winchester energy *** εργοστασιακό.<br>
    α) 127σκ μέτρια κατανομή 4κενά 58% συγκέντρωση.<br>
    129σκ. >> 6 >> 58% >><br>
    129σκ. υπερσυγκέντρωση- 5 κενά 58% >><br>
    130σκ. μέτρια 4 >> 59%

    β) 113σκ. μέτρια 4κενά 51%<br>
    102σκ. >> 3>> 46%<br>
    108σκ. >> 4>> 49%

    Υ.Γ η γόμωση σαν μέσο όρο είχε 220σκ.

    Τις καλύτερες συγκεντρώσεις και κατανομές, αλλά και φονικότητα, τις είχαν κάποια φυσίγγια 26γρ #9 γεμισμένα με Ακουίλα SV.(για σκήτ)
    Τα είχα παραγγείλει μετά απο επιβεβαίωση ότι η πυρίτιδα αυτή στο 1,20γρ έχει την “ελαστικότητα” και για τα 26γρ.
    Ήταν περίπτωση που “χάρηκα” τα εννιάρια σε πολύ καλές αποστάσεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #454589

    φιλε αποψις , η γαλοπουλα στην αμερικη ειναι σχεδον ακινητο θηραμα, δεν προυποθετει σκοπευτικη ικανοτητα μεγαλη<br>
    αλλο να ριχνει σε ακινητη γαλοπουλα στα 40 μετρα και αλλο σε στουκας υδροβιο στα 40 μετρα<br>
    διαφορα ? τεραστια<br>
    συμβουλη μου εναι ,που ισχυει και για εμενα, πρωτα να μαθουμε τεχνικη , δηλαδη να ριχνουμε καλα εμεις σαν ατομα και μετα να ζητησουμε το κατι παραπανω απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα του οπλου ,οπως τσοκ αυλου κωνου κλπ<br>
    τι να την κανω την ferrari μεσα σε πιστα εαν δεν ξερω να οδηγαω? τι να το κανω την 1000αρα αν το πηγαινω σαν παπακι?<br>
    παντα φιλικα

    Επειδή σου αξίζει μιά καλύτερη απάντηση, και σε όλους μας αξίζει κάτι καλύτερο, το μόνο που θα προσθέσω είναι να συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λές.
    Να προσθέσω όμως ότι εγνωσμένης της απόδοσης φυσιγγιού-όπλου, είμαστε εμείς που θα το φέρουμε εκεί που πρέπει να είναι με τη σωστή μας σκόπευση.
    Μπορεί να μιλάμε για μήνες για κώνους και τσόκ, αλλά όλα αυτά να είναι λόγια του αέρα. Αυτό που δέν είναι αέρας είναι η δοκιμή στο χαρτί και στο κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #454591

    θα συμφωνησω πως μια εικονα μονο της τουφεκιας χωρις στοιχεια..δεν ειναι επαρκης
    και σε μερικες περιπτωσεις ενδεχετε και να εχει παραπλανητικα αποτελεσματα στην αξιολογιση μας.
    σας παραθετω λοιπον εδω.. με αφορμη το θεμα αυτο
    δυο διαφορετικου υφους φυσιγγια ποθ ειχαν σκοπο το κυνηγι δυσκολων υδροβιων.
    ειναι ενα 36αρι και ενα 42 αρι.
    στοχος και σκοπος η αξιολογιση τους σε αποστασεις των 45-50 μετρων
    το τεκνα 36 εδωσε ενα θεαματικο κατα τα δικα μου θελω 69% στα 45 μετρα με αριθμο σκαγιων ν 5 τα 200 τεμαχια στην κατανομη που βλεπετε στο χαρτι 1χ1
    το δε με τζι καπα 3 ,,42 γρμ εδωσε 63,5% και αριθμο σκαγιων 214..επισης με 5αρι σκαγι.
    στην ουσια και τα δυο δειχνουν αρκετα καλους αριθμους
    πιστεψα πως και δυο θα εδειναν καλα κυνηγετικα αποτελεσματα
    πονταρα περισσοτερο στο 42 αρι..και αυτο γιατι κρατουσε μια ομαλοτερη κατανομη..και καλητερη συμπεριφορα λιγοπιο πανω απο το 36αρι στα 50 μετρα…( δεν εχω να σας δειξω αποτελεσμα αλλα βασταγε το 60% στα 50 μετρα.
    πραγματικα στο κυνηγι εκεινο το 42αρι μου εδωσε μακρινα πουλια..αλλο τοσο ομως και το 36αρι.
    δεν μπορεσε να διακριθει ομως καποιο απ τα δυο τους.. βλεπετε τα πουλια ηταν λιγα.
    εν κατακλειδη την 36αρα καταληξα να την γεμιζω μονο σε μαλληνο ( αν και ξεκινησε σαν φυσιγγιο με κυαθιο )..και να ειναι ενα φυσιγγιο ,,αναλογα τον αριθμο σκαγιου.. αρκετα καλο τοσο για παπι φασα..οσο και για περδικα.
    το 42αρι το κρατησα οπως ηταν για αρκετα χρονια.. το φυσιγγιο για τα δυσκολα…..και μουδωσε αρκετα πουλια.( μεχρι και χηνα ,,ηταν μια θεματικη στιγμη με σκαγια ν 3….πανε χρονια …)
    περασαν χρονια το 12αρι πλεον σαν διαμετρημα για μενα δεν εχει ουσια,,, μονο για γεμισματα που κανω σε μερικους φιλους..εγω επαψα να γεμιζω για δικη μου κυνηγετικη χρηση αυτο το διαμετρημα
    αλλα ακομα και μετα απο χρονια απραξιας..αναζητοντας
    ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ μπορω να ξερω τι θελω να φτιαξω..τι πρεπει να αλλαξω,, τι φυσιγγιο θα παρω.
    σκετες εικονες ,,δεν επαρκουν..αν θελουμε να κανουμε σοβαρη δουλεια ,,να εχουμε πραγματικα μεγεθη συγκρισης και απολιτη δυνατοτητα κατανοησης ενος φυσιγγιου.
    σας παραθετω τις φωτο των δοκιμων αυτων των φυσιγγιων. στο παω μερος αν κοιταξετε θα δειτε αριθμο σκαγιων γομωσης αριθμο σκαγιων που εβαλε..ποσοστο κατανομης κλπ.
    ειναι σε χαρτια 1χ1.. για βεβαιοτητα..τα χαρτια κατα την βολη ειχαν 1,5χ1,5 μ, διαστασεις για να ειναι ακομα πιο ενφανης η ταση διασπορας και κατανομης τους.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #454595

    Μαρκο εφτιαξες σετ-απ τα οποια ειναι “τουμπανο”,τα ποσοστα της συγκεντρωσεις μεγαλα,και τη διαφορα στη καρπωση τη καταλαβαινεις,ως μπρος ενα φυσσιγκι εμποριου,τα εχω δει στη πραξει,αυτα με τετοιες συγκεντρωσεις,και μου εκανε τρομερη εντυπωσει πως εκοβε τα κοψοφτερα ακαριαια,ως μπρος ενα φυσσιγκι εμποριου της σειρας.Η αποστασεις περαν των 35 μετρων δειχνουν το πραγματικο προσωπο ειτε ενος στησιμο φυσσιγκιου,η ενος τσοκ καννης.Η αριθμοι δινουν την ακριβεια ωστε ο καθε συναδερφος να μπορει να κανει της δικες του δοκιμες με την ιδια ακριβεια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων