ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 1,248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52890

    Νίκο είναι κοντά στο ενάμιση κιλό, σίγουρα δεν είναι μεγάλο,αλλά όπως λές και εσύ έτσι και εγώ καθώς το είδα ξαφνικά να πετάγεται μέσα από την τρύπα και η βολή ήταν ενστικτώδης, πάντως ήταν μια καλή ατομική μερίδα. στη ψαριά είναι το μόνο ροφόπουλο, τα άλλα είναι 2 σκάροι 1 σάλπα 1 μαγιάτικο 1 μπάφα και δυο μέτριοι σαργοί. και τώρα θα βγάλω την φώτο γιατί κάτι έγινε και άλλαξε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #52894

    Οκ Θεοφανη απλα εμενα μου φανηκε μικροτερο!

    Παιρνω πισω το “εχω χτυπησει 1-2 τετοια” γιατι ακομα δεν εχω χτυπησει τετοιου μεγεθους! Που θα παει, ομως εχω κανει φιλοτιμες προσπαθειες τα 2 τελευταια χρονια που παω εντατικα το καλοκαιρι για ψαροτουφεκο!

    Για να λεμε τη αληθεια, 2 ροφουλακια που εχω χτυπησει ειναι κατι λιγοτερο απο κιλο το καθενα!

    Παντως εχω αφησει και αρκετα μικρα τετοιου μεγεθους!

    Ειμαι “καπως μικρος” ακομα αλλα εχω πολλες επιτυχιες σχετικα με σκαρους, μπαφες, σαργους,μελανουρια,σαλπες και ελπιζω σε μεγαλυτερες με ροφους και οχι ροφουλακια!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52895

    O μεγάλος ροφός είναι δάσκαλος, άλλωστε όλα τά της ελλάδας ψαρεύονται τόσο πολύ που τα ψάρια είναι  πολύ πονηρά, μεγάλους καί όταν λέω μεγάλους εννοώ πάνω απο 4 κιλά έχω πάρει λίγους και έχω δεί-χάσει πολύ περισσότερους άλλωστε δεν βουτάω και ιδιαίτερα βαθειά, οπώτε αρκούμαι κυρίως στα άσπρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #52898

    Οντως ο ροφος ειναι ο δασκαλος και χρειαζετε ασφαλως υπομονη,τυχη  και αν ειναι μεγαλος μερικα μπετονακια  [αν εχεις φυσικα την τυχη να σε συνοδευει βαρκα..]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    stakaman στις #52924

    ηεθβρε φανη κουκλος εισαι στην φωτο και μιας και εχω μια αδελφη για παντρεμα μηπως θες να συμπεθεριασουμε!!!δεν θα γκρινιαζει οταν θα λειπουμε για 5ημερα ψαρεματα!!θα τις δωσω και ενα σκαφος προικα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52975

    Το πιό βασικό της υπόθεσης stakaman, είναι ότι δεν θα υπάρχει γκρίνια όταν θα λείπουμε για κυνήγια και ψαρέματα.

    Εγώ θα έλεγα να κανονίσουμε κάνα ψάρεμα ή κάνα κυνήγι και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    stakaman στις #52997

    eiειμαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις φανη!!!αν στρωση ο καιρος ενα ναυτικο διημερο θα ηταν ιδανικο!!!δες το και πες μου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #338880

    Και εγώ παιδία για ένα ψαροντουφεκάδικο σ/κ είμαι μέσα …μάλιστα βάζω και το μέρος 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #53072

    Μερος βαζω και εγω αλλα ποιος ερχεται???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #53073

    Βρε σεις πολλοι μαζευεσται και δεν σας βλεπω καλα!

    Προσεχετε “μην αλληλοτορπιλιστητε”!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #338895


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Justinian στίς 22 Φεβρουάριος 2005


    Μερος βαζω και εγω αλλα ποιος ερχεται???


    [/indent]Justinian Λήμνο – Αγ.Ευστράτιο εγώ δεν κωλώνω και έρχομαι …..άλλωστε έχει και τα πρώτα μέρη για ψαροντούφεκο

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #53076

    εγω Θανο μου καλε μου φιλε λεω να περιμενης λιγο ακομα να ζεστανη ο καιρος γιατι θα δαγκωσης την κουκουρουκου σου. να ζεστανη λιγο και θα κανονισουμε διημερη παγανα στον Πατροκλο με ψησταρια αντισκινα κτλ να το γιορτασουμε,τωρα ειναι για καλαμιδια και βραχο

     

    φιλικα Γίωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #338897


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Θάνοςlaw στίς 22 Φεβρουάριος 2005


    Justinian Λήμνο – Αγ.Ευστράτιο εγώ δεν κωλώνω και έρχομαι …..άλλωστε έχει και τα πρώτα μέρη για ψαροντούφεκο  …Που να δεις και τα μερη της Λεσβου..[/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #53097

    To Πάσχα πότε πέφτει? όντως ο ’ι Στράτης είναι ιδανικό μέρος, έχω ακούσει τα καλύτερα όπως και για Lesvo, αρκεί να ηρεμήσει λίγο ο καιρός και να έχουμε ένα τετραήμερο, αν μπορέσουμε να το κανονίσουμε γιατί όχι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #53127

    Το Πασχα πεφτει Πρωτομαγια! Οτι προλαβαιτε (γιατι εγω δεν προλαβαινω με τιποτα) την Μ.Εβδομαδα και πριν!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 1,248 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων