ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 886 έως 900 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Διατροφή

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #181249

    αφού δεν βρήκες κάτι αρνητικό γιατί να μην πεις το όνομα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    zio1978 στις #181250

    Στον Καναδά και στις ΗΠΑ λόγω του ότι οι έλεγχοι είναι πολύ αυστηροί οι τροφές που προέρχονται
    από τις χώρες αυτές είναι και πιο αξιόπιστες.Οι δυο πιο γνωστές μάρκες είναι η ACANA και η ΟRIJEN τις
    οποίες παράγει η ίδια εταιρεία. Η δεύτερη βραβεύεται τα τελευταία χρόνια σαν η καλύτερη τροφή στον κόσμο
    και φυσικά είναι πανάκριβη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #282036

    …Μια επισης σημαντικη περιπτωση για [color=”#FF0000″]καλη ξηρα τροφη ειναι καποιες τοπικες εταιριες [/color]που παραγουν ζωοτροφες.Ευτυχως εδω στα Γιαννενα [color=”#FF0000″]ειναι 2[/color] τετοιες και μπορω και βρισκω καλη τροφη σε σωστη τιμη.

    Τις έχει στειλει κι αυτές για ανάλυση?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #181300

    Συνήθως όταν οι τροφές αναφέρουν στον πίνακα των συστατικών γενικά "κρέας" ή πρωτεΐνη κρέατος
    χωρίς να διευκρινίζουν την προέλευση (π.χ. κρέας κοτόπουλου) πρόκειται για υποπροϊόντα κρέατος
    αμφίβολης προέλευσης… κοινώς ότι περισσεύει και είναι για πέταμα…

    Οι αναγραφόμενες στην συσκευασία συστάσεις είναι οι υποχρεωτικές (αφήσε τα φυλλάδια) και νομικά ελενχόμενες – και είναι με την ακριβή σειρα σε ποσοστό περιεκτικότητας στην τροφή.
    Πρωτεινη κρεατος δεν αναφέρεται ποτε, το κρέας αναφέρεται, ως meal =μαγειρεμένο ήτοι κρεατάλευρα (οτι ακριβώς έχει μπει στη τροφή ως βαρος) – meat, fresh meat = κρεας ώε έχει πριν την επεξεργασία του για να μπέι στην τροφή, διαφημιστικό τρικ κυρίως για να μπεί 1ο στην σειρά με ΄κύριο σκοπό την εξαπάτηση του πελάτη μια και από την ποσότητα αυτή απομένει στην ουσία ένα 30% στην τροφή, meat by products = κρεατάλευρα από υποποπροιόντα κρεατος, πόδια αυτιά ραμφη-φτερα κλπ. >το ότι δεν αναφέρουν την συνολική προέλευση του meat – meal είναι γιατί τα κρεατάλευρα είναι αγνώστου προελεύσεως κρέατος, σκυλιά γιατιά κλπ. ψοφιες γελάδες άρωστα ζωά κλπ, ειλικρινά δεν θέλω να ξέρω.

    Στον Καναδά και στις ΗΠΑ λόγω του ότι οι έλεγχοι είναι πολύ αυστηροί οι τροφές που προέρχονται
    από τις χώρες αυτές είναι και πιο αξιόπιστες
    .

    Και όμως 2 φορές την τελευταία δεκαετία αποσύρθηκαν αμερικάνικες και καναδικές τροφές και από τις ακριβές!!!!!!!! και μια ευρωπαική (το 2007) μπορείται να τα βρείτε αυτά στο ιντερνετ – γιατί πιαστηκαν με μελαμίνη (η οποία χρησιμποιέιται για να ξεγελάσει το τεστ "πρωτείνης" την δείχνει ανεβασμένη απ΄ότι γνωρίζω και είναι και θανατηφόρα – οι Κινέζοι για του υπέθυνους του σκανδάλου μελαμίνης σε βρεφικό γάλα τους εκτέλεσαν αν θυμάστε καλά) γιατί είχαν χρησιμοποιήσει κινέζικα κρεατάλευρα, και αναρωτιέμαι οι εταιρίες αυτές ανέφεραν την προέλευση των "κρεάτων" (όλα τα κρέατα γίνονται αλευρα πριν μπούν στην τροφή) τους, μην περιμένεται δημοσιεύσεις οι περισσότερες διαμάχες αυτού του επιπέδου στην Αμερική λύνονται εξωδικαστικά με μπολίκο παραδάκι στους παθόντες για να μην διαδοθεί.

    Επίσης πολλές οικονομικές τροφές αναφέρουν σαν συστατικό "δημητριακά" γενικώς, και αυτό το
    συστατικό είναι ότι απομένει από την επεξεργασία των δημητριακών…. φλούδες και πίτουρα…

    ΜΑΚΑΡΙ αλλά η μεγάλη κομπίνα δεν γίνεται εκεί, αυτά είναι τα χαμηλού κόστους συστατικά, το μενου όλο είναι σε "κρεατα" "ψάρια"

    Το "δημητριακά" είναι το τίμιο της υπόθεσης, το σταρι – ρυζι- καλαμποκι ξεχωριστά είναι το "πονηρό" σπάμε τα "δημητριακά" σε πολλά κομμάτια έτσι βγαίνει πρώτο συστατικό (κυριο) το meat – fresh meat , klp. ψαξτε λίγο τις συσκευασίες των τροφών σαν και κυρίως την αγγλική έκδοση συστατικών, γιατί στην μετάφραση πολλές φορές γίνονται "μ…κιες".

    Ειλικρινα δεν με χαλάει το τι χρησιμοποιείται οφείλω να ψάξω και να ξέρω τι ταίζω τον σκύλο μου, αφού δεν έχω τιν δυνατότητα – το κεφί – τον χρόνο ΄χωρο να πάω σε αλλη μεθοδο διατροφής, απλά δεν θέλω να με πιάνουν κορόιδο, να πληρώνω φύκια για μεταξωτές κορδέλες, κλπ. αυτό με χαλάει πολύ και γίνεται ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ για οτι παίρνω.

    Μια ασφαλιστική δικλειδα (δεν ξέρω σε ποιο βαθμό – έτσι θέλω να φανταζομαι) το super premium που θεωρητικά μεταφράζεται σε υλικά (χωρίς να ξέρω το ποσοστό) για ανθρώπινη κατανάλωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    552
    Takis_74 στις #181303

    Μπορω να σας πω δεκαδες δικαιολογιες για την υψηλη τιμη μιας τροφης( δεν ειναι και δυσκολο ) ……αλλα για την πολυ χαμηλη υπαρχει μονο η δικαιολογια-ΜΑΠΑ- μιλαω για τροφες +/- στο 1ευρω/κιλο. Αν δε εχει αλλαξει και τριτο χερι μεχρι τον αγοραστη φανταστειτε ποσο μαπα μπορει να ειναι!

    Για μενα γνωμονας ειναι και η τιμη(προσωπικα θεωρω δικαιη τιμη τα 2ευρω/κιλο) καθως και η αναλυση συστατικων παντα ομως σε συνδυασμο με το Image της εταιριας, δηλαδη αν εχει σοβαρη παραγωγη σε ογκο και εχει τα στοιχειωδη διαφημιστικα μεσα π.χ internet site. Επισης προσπαθω να αγοραζω απο εισαγωγεα και οχι μεταπωλητη-καταστημα. Χρειαζονται καποιες στοιχειωδεις γνωσεις για να μη σε κοροιδευουν οι οποιες ομως πρεπει να φαινονται και στη κατασταση του ζωου μετα απο καταναλωση καποιων εβδομαδων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    zio1978 στις #181333

    Όλα όσα αναφέρει ο steel είναι πολύ σωστά. Όλοι μας φυσικά θέλουμε να αγοράζουμε αυτό που πληρώνουμε, δυστυχώς όμως
    δεν είναι πάντα έτσι και ο λόγος είναι ο εξής: το ΚΕΡΔΟΣ. Ο κανόνας όμως είναι ένας : ποιότητα και χαμηλή τιμή δεν μπορούν
    να συνυπάρξουν. Όταν μια σκυλοτροφή όπως μας λένε οι ειδικοί πρέπει να περιέχει 80% κρέας (διότι ο σκύλος είναι σαρκοφάγο
    ζώο σχεδόν αποκλειστικά) νωπό ίδιας ποιότητας με αυτό για ανθρώπινη κατανάλωση είναι αδύνατον αυτή η τροφή να είναι φτηνή.
    Το ίδιο προφανώς ακόμη και αν το κρέας που θα χρησιμοποιηθεί θα είναι κατεψυγμένο. Γι'αυτό το λόγο και οι εταιρίες καταφεύγουν
    σε υποπροϊόντα κρέατος για να κρατήσουν σαν πρώτο συστατικό το κρέας στην τροφή ή χρησιμοποιούν κάποια δημητριακά όπως
    καλαμπόκι, σιτάρι, σόγια κλπ για να ανεβάσουν τα ποσοστά πρωτεΐνης και άλλοι πιο αδίσταχτοι ακόμη χρησιμοποιούν χημικά για το λόγο
    αυτό. Το αποτέλεσμα είναι χαμηλή ποιότητα τροφής που μάλιστα πολλές φορές την πληρώνουμε ακριβά εν αγνοία μας. Σας αντιγράφω πιο
    κάτω τα συστατικά δύο πολύ γνωστών τροφών (χωρίς να αναφέρω μάρκες φυσικά)που κοστίζουν 60+ ευρώ το 15κιλο και βγάλτε τα συμπεράσματα σας…

    Chicken, corn gluten meal, brewers rice, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E), poultry by-product meal (natural source of glucosamine), whole grain corn, corn germ meal, fish meal (natural source of glucosamine), animal digest, fish oil, dried egg product, salt, calcium carbonate, potassium chloride, calcium phosphate, Vitamin E supplement, choline chloride, L-Lysine, monohydrochloride, L-ascorbyl-2-polyphosphate (source of Vitamin C), zinc sulfate, ferrous sulfate, manganese sulfate, niacin, Vitamin A supplement, calcium pantothenate, thiamine mononitrate, copper sulfate, riboflavin supplement, Vitamin B-12 supplement, pyridoxine hydrochloride, garlic oil, folic acid, Vitamin D-3 supplement, calcium iodate, biotin, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), sodium selenite.

    Mε κόκκινο κατά σειρά: Κοτόπουλο ωμό το οποίο μετά το μαγείρεμα χάνει το 80% του βάρους οπότε δεν πρέπει να αναφέρεται σαν πρώτο συστατικό, γεύμα γλουτένης καλαμποκιού (το βασικό συστατικό),ρύζι μετά από επεξεργασία(ότι έχει απομείνει δλδ), γεύμα υποπροϊόντος κρέατος σε μορφή αλεύρου, ολικής άλεσης καλαμπόκι (όλα μέσα δλδ κοτσάνια και φλούδες… αλήθεια χωνεύεται αυτό?), γεύμα φύτρου καλαμποκιού.

    Ground Whole Grain Corn, Chicken By-Product Meal, Animal Fat (preserved with mixed tocopherols and citric acid), Dried Beet Pulp, Soybean Oil, Dried Egg Product, Flaxseed, Potassium Chloride, Iodized Salt, Choline Chloride, vitamins (L-Ascorbyl-2-Polyphosphate (source of vitamin C), Vitamin E Supplement, Niacin, Thiamine Mononitrate, Vitamin A Supplement, Calcium Pantothenate, Biotin, Vitamin B12 Supplement, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin, Folic Acid, Vitamin D3 Supplement), Vitamin E Supplement, minerals (Ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Manganous Oxide, Calcium Iodate, Sodium Selenite), preserved with Mixed Tocopherols and Citric Acid, Beta-Carotene, Rosemary Extract.

    Με κόκκινο κατά σειρά: καλαμπόκι ολικής άλεσης από τη ρίζα (πρώτο συστατικό παρακαλώ!), γεύμα υποπροϊόντος κοτόπουλου, αποξηραμένος πολτός τεύτλου, λάδι σόγιας

    Τα συστατικά που τόνισα δεν αποτελούν σε καμιά περίπτωση μέρος της βασικής διατροφής ενός σκύλου, είναι δύσπεπτα και προκαλούν αλλεργίες,
    Αυτές οι τροφές έχουν σαν κύριο συστατικό το καλαμπόκι και όμως στοιχίζουν πανάκριβα και είναι πολυδιαφημισμένες όπως και άλλες πολλές.
    Αλήθεια…10 κιλά καλαμπόκι ποσό κοστίζουν??? Πάνω από 5€ για εμάς?? δε νομίζω… Φανταστείτε τώρα οι εταιρίες που χρησιμοποιούν ολικής
    άλεσης καλαμπόκι (το ενσυρρωμα που λέμε εμείς) πόσο χαμηλό κόστος έχουν στο πρώτο συστατικό. Για κλείσω, αυτό που πρέπει να ξέρει κάποιος
    και να βλέπει πάνω στη συσκευασία είναι ότι το πρώτο συστατικό πρέπει να είναι το κρέας σε μορφή γεύματος (ποσοστό επί της ξηράς τροφής) και
    να αναγράφεται επίσης ο τύπος κρέατος πχ κοτόπουλο ή αρνί ή βοδινό κλπ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #281886

    [b]Μπορω να σας πω δεκαδες δικαιολογιες για την υψηλη τιμη μιας τροφης( δεν ειναι και δυσκολο ) ……αλλα για την πολυ χαμηλη υπαρχει μονο η δικαιολογια-ΜΑΠΑ- μιλαω για τροφες +/- στο 1ευρω/κιλο. Αν δε εχει αλλαξει και τριτο χερι μεχρι τον αγοραστη φανταστειτε ποσο μαπα μπορει να ειναι!

    Για μενα γνωμονας ειναι και η τιμη(προσωπικα θεωρω δικαιη τιμη τα 2ευρω/κιλο) καθως και η αναλυση συστατικων παντα ομως σε συνδυασμο με το Image της εταιριας, δηλαδη αν εχει σοβαρη παραγωγη σε ογκο και εχει τα στοιχειωδη διαφημιστικα μεσα π.χ internet site. Επισης προσπαθω να αγοραζω απο εισαγωγεα και οχι μεταπωλητη-καταστημα. Χρειαζονται καποιες στοιχειωδεις γνωσεις για να μη σε κοροιδευουν οι οποιες ομως πρεπει να φαινονται και στη κατασταση του ζωου μετα απο καταναλωση καποιων εβδομαδων.[/b]

    Φιλε και η τιμη που λες σχετικο ειναι,,δεν λεμε κατι 15 ευρο το τσουβαλι και τετοια,,αυτες ειναι πιτουρα αλεσμενα με οτι θες μεσα
    εγω θα σου φερω ενα παραδειγμα οπως πχ η eukanuba που ειναι ακριβη και καλη τροφη,,ξερεις μηπος οτι ανακαλεσε καποτε χιλιαδες τσουβαλια
    απο τα pet shop στην αμερικη γιατι υπηρχε σοβαρο προβλημα με την υγεια των σκυλων.οποτε ολα σχετικα εναι φιλε
    ταιζω κιμα ρυζι οσπρια,και λιγο ξηρα τροφη και νιωθω οτι δεν σκοτωνω τα σκυλια μου φιλε,,και εχω ποιντερα που εφαγε την ερυτανια ολη
    στην περδικα και ακομα ζει..σκυλια σηρουλες του ειναι στα θυμαρακια εδω και χρονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #181346

    Ολες οι αποψεις και οι γνωμες απο ολους μας ειναι δεκτες και εν πολυς σωστες…το σιγουρο ειναι οτι προκειται για εμποριο και εμεις ειμαστε αυτοι που αγοραζουμε για τα ζωα μας τα προοιοντα.Υπαρχουν στο χωρο πολλες εταιριες που παραγουν ζωοτροφες για ολα τα ζωα….μαακαρι να μπορουσαμε να βρουμε το καλυτερο και να το πληρωσουμε,αλλα πιστευω οτι ολοι μας καταλαβαινουμε οτι οταν ενα καλο προοιον με αντιστιχα καλα συστατικα θα ειναι και ακριβο καθως σημερα κανεις δεν κανει δωρα σε κανεναν και δεν χαριζει.Πιστευω οτι η ποιοτητα πληρωνετε φτανει να μπορουμε να ανταπεξελθουμε με της δυσκολιες των καιρων στις τιμες των καλων προοιοντων.Συμφωνω απολυτα για την Orijen-acana που εγραψε καποιος φιλος οτι ειναι πολυ καλες τροφες,οσο για την τροφη που ανελυσα εγω ηταν η Nutram

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Άδμητος στις #281842

    Ολες οι αποψεις και οι γνωμες απο ολους μας ειναι δεκτες και εν πολυς σωστες…το σιγουρο ειναι οτι προκειται για εμποριο και εμεις ειμαστε αυτοι που αγοραζουμε για τα ζωα μας τα προοιοντα.Υπαρχουν στο χωρο πολλες εταιριες που παραγουν ζωοτροφες για ολα τα ζωα….μαακαρι να μπορουσαμε να βρουμε το καλυτερο και να το πληρωσουμε,αλλα πιστευω οτι ολοι μας καταλαβαινουμε οτι οταν ενα καλο προοιον με αντιστιχα καλα συστατικα θα ειναι και ακριβο καθως σημερα κανεις δεν κανει δωρα σε κανεναν και δεν χαριζει.Πιστευω οτι η ποιοτητα πληρωνετε φτανει να μπορουμε να ανταπεξελθουμε με της δυσκολιες των καιρων στις τιμες των καλων προοιοντων.Συμφωνω απολυτα για την Orijen-acana που εγραψε καποιος φιλος οτι ειναι πολυ καλες τροφες,οσο για την τροφη που ανελυσα εγω ηταν η Nutram

    Φίλε Θεοδωρή, θα είχε πολύ ενδιαφέρον, αν μπορούσες να κάνεις και μία ανάλυση στις τοπικές εταιρείες από τα Γιάννενα και να μας πεις τα αποτελέσματα. Αν είναι όντως καλές και οικονομικές να γίνουμε και εμείς πελάτες, και να στηρίξουμε την τοπική σας οικονομία. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να αγοράζω ένα όντως ποιοτικό προιόν από μια τοπική εταιρεία παρά απο μία πολυεθνική!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    552
    Takis_74 στις #281832

    Φιλε και η τιμη που λες σχετικο ειναι,,δεν λεμε κατι 15 ευρο το τσουβαλι και τετοια,,αυτες ειναι πιτουρα αλεσμενα με οτι θες μεσα
    εγω θα σου φερω ενα παραδειγμα οπως πχ η eukanuba που ειναι ακριβη και καλη τροφη,,ξερεις μηπος οτι ανακαλεσε καποτε χιλιαδες τσουβαλια
    απο τα pet shop στην αμερικη γιατι υπηρχε σοβαρο προβλημα με την υγεια των σκυλων.οποτε ολα σχετικα εναι φιλε
    ταιζω κιμα ρυζι οσπρια,και λιγο ξηρα τροφη και νιωθω οτι δεν σκοτωνω τα σκυλια μου φιλε,,και εχω ποιντερα που εφαγε την ερυτανια ολη
    στην περδικα και ακομα ζει..σκυλια σηρουλες του ειναι στα θυμαρακια εδω και χρονια

    Ηλια με παρεξηγησες! Εννοουσα οτι δεν "τσιμπαω" στην υψηλη τιμη αλλα δεν αγοραζω ποτε πιτουρα.

    Μερικες πηγες υδατανθρακα δεν τις γλυτωνουμε με τιποτα, οποτε μην το ψαχνετε. Κοιταχτε να παιρνετε αυτο που πληρωνετε πρωτα απο ολα. Οταν ολοκληρωσει την αναπτυξη το σκυλι, μπορειτε που και που να κανετε ΑΧΤΑΡΜΑ με διάφορα……θα ειναι πιο ευτυχισμενο το σκυλακι σας….και ας λενε οι γιατροι ο,τι θελουν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #281797

    Δες εδω και τα τρια επεισοδια [οσοι ξερετε αγγλικα] για να καταλαβετε τι τρωνε τα σκυλια μας
    σιγα μην βαζουν μεσα αυτα που λενε.και το dog food analysis να μην πω που το εχω γραμενω και αυτο
    ολοι μεσα στην μπιζνα ειναι

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=dLaxXD8vPao&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=dLaxXD8vPao…feature=related[/url]

    Ηλία πολύ αποκαλυπτικό βίντεο από το οποίο πραγματικά βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσματα.

    Φιλε και η τιμη που λες σχετικο ειναι,,δεν λεμε κατι 15 ευρο το τσουβαλι και τετοια,,αυτες ειναι πιτουρα αλεσμενα με οτι θες μεσα
    εγω θα σου φερω ενα παραδειγμα οπως πχ η eukanuba που ειναι ακριβη και καλη τροφη,,ξερεις μηπος οτι ανακαλεσε καποτε χιλιαδες τσουβαλια
    απο τα pet shop στην αμερικη γιατι υπηρχε σοβαρο προβλημα με την υγεια των σκυλων.οποτε ολα σχετικα εναι φιλε
    ταιζω κιμα ρυζι οσπρια,και λιγο ξηρα τροφη και νιωθω οτι δεν σκοτωνω τα σκυλια μου φιλε,,και εχω ποιντερα που εφαγε την ερυτανια ολη
    στην περδικα και ακομα ζει..σκυλια σηρουλες του ειναι στα θυμαρακια εδω και χρονια

    Αυτό που αναφέρεις πάντως Ηλία για την eukanuba αν το δεις από την αντίθετη πλευρά μπορείς να πεις ότι πρόκειτε για σοβαρή εταιρεία. Γιατί οι ανεύθυνες εταιρείες θα το έκαναν γαργάρα :lol: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #281763

    Φίλε Θεοδωρή, θα είχε πολύ ενδιαφέρον, αν μπορούσες να κάνεις και μία ανάλυση στις τοπικές εταιρείες από τα Γιάννενα και να μας πεις τα αποτελέσματα. Αν είναι όντως καλές και οικονομικές να γίνουμε και εμείς πελάτες, και να στηρίξουμε την τοπική σας οικονομία. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να αγοράζω ένα όντως ποιοτικό προιόν από μια τοπική εταιρεία παρά απο μία πολυεθνική!

    ναι αυτο θα το κανω και πολυ γρηγορα μαλιστα και θα δωσω τα αποτελεσματα στην δημοσιοτητα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #281759

    Ηλία πολύ αποκαλυπτικό βίντεο από το οποίο πραγματικά βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσματα.

    Αυτό που αναφέρεις πάντως Ηλία για την eukanuba αν το δεις από την αντίθετη πλευρά μπορείς να πεις ότι πρόκειτε για σοβαρή εταιρεία. Γιατί οι ανεύθυνες εταιρείες θα το έκαναν γαργάρα :lol: .

    Kαι να ηθελε να το κανει γαργαρα δεν μπορουσε γιατι τα σκυλια που την ετρωγαν επαθαν διαφορα εκεινη την εποχη
    εγινε ελεγχος και εφαγε μπλοκαρισμα,,εδω ταιζουν εμας σαβουρες φιλε μου το σκυλι μας θα προσεξουν;
    η βιομηχανια ειναι το πιο απληστο πραγμα στον κοσμο,,κερδος και μονο κερδος θελουνε με το λιγοτερο κοστος

    Παραδειγμα

    Εδω ειναι το διαφημηστικο μερος μιας μεγαλης εταιριας
    http://www.youtube.com/user/PETCOAnimalSup…end=22&ob=5

    Και εδω η πραγματικοτητα
    http://www.youtube.com/watch?v=HB6K2BBd518…feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #181380

    Απίστευτο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #181389

    συμφωνώ με όλα σχεδόν … αλλά αυτό το βιντεακι δεν φαντάζει και τόσο ερασιτεχνικό και κυνοφιλικο είναι λίγο προβοκάτσια , δεν την έχω δοκιμάσει την τροφή ίσως είναι μάπα ίσως όχι, αλλά έχει πολλούς φανατικούς φίλους που ορκίζονται ότι δεν έχουν δει ποτέ κόκκαλο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 886 έως 900 (από 1,704 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων