AΓΟΡΑ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 31 έως 39 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    ΚΙΣΠ στις #42290

    Αγαπητοι συναδελφοι , θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικα με ανανεωση οπλοκατοχης. Η αδεια του οπλου που θελω να ανανεωσω και ληγει τον 11/2004 εχει εκδοθει στον Πυργο Ηλειας οπου κατοικουσα τοτε . Τωρα ομως ειμαι κατοικος και δημοτης Λαμιας και εκδιδω κυνηγετικη αδεια στον τοπικο συλλογο.  Μπορω να κανω την ανανεωση της αδειας στην Λαμια ασχετως αν τα χαρτια του οπλου βρισκονται στο αστυνομικο τμημα του Πυργου ;

    Φιλικα  

    Κωστας .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336424


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 16 Ιούλιος 2004


    Ή απλά γράψ’ τον μόνος σου με τον ίδιο γραφικό χαρακτήρα και ίδιο χρώμα μελάνι. Εφ’ όσον είναι πράγματι ο σωστός αριθμός του όπλου, δεν μπορούν να σου πουν τίποτα.


    [/indent]

    LEO είπαμε, αλλά όχι και έτσι.

    Πήγαινε Θοδωρή και φτιάχτο όπως σου λέει ο Κώστας να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42301

    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΚΙΣΠ στίς 16 Ιούλιος 2004


    Αγαπητοι συναδελφοι , θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικα με ανανεωση οπλοκατοχης. Η αδεια του οπλου που θελω να ανανεωσω και ληγει τον 11/2004 εχει εκδοθει στον Πυργο Ηλειας οπου κατοικουσα τοτε . Τωρα ομως ειμαι κατοικος και δημοτης Λαμιας και εκδιδω κυνηγετικη αδεια στον τοπικο συλλογο.  Μπορω να κανω την ανανεωση της αδειας στην Λαμια ασχετως αν τα χαρτια του οπλου βρισκονται στο αστυνομικο τμημα του Πυργου ;


    [/indent]

    Κώστα,

    πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα της Λαμίας και ρώτησέ τους. Πιστεύω ότι το αστυνομικό τμήμα της Λαμίας θα μεριμνήσει να έρθει ο φακελλός σου από τον Πύργο στην Λαμία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    theo64 στις #336431

    Θοδωρή να πας στο αστυνομικό τμήμα που εκδόθηκε η άδεια κατοχής. Εκεί έχουν όλο τον φάκελο του όπλου, υπάρχει το τιμολόγιο αγοράς που γράφει τους αριθμούς. Θα κάνουν μια εξακρίβωση για το αν γράφονται οι ίδιοι στο όπλο και θα στους περάσουν στην άδεια. Να τους πεις να γράψουν και τον αριθμό κάνης και να βάλουν σφραγίδα εκεί που θα γίνει η εγγραφή.

    ………………………………………………………………………………….

     

    Πήγα χθες στην αστυνομική διεύθυνση Βέροιας και μόλις τους είπα τι είχε συμβεί, αφού μου ζήτησαν συγνώμη για την ταλαιπωρία στην οποία υποβλήθηκα με εξυπηρέτησαν μέσα σε δέκα λεπτά. (Πάντως από τον γραφικό χαρακτήρα κατάλαβα ότι ήταν ο ίδιος υπάλληλος που από αμέλεια δεν είχε γράψει το αριθμό του όπλου). Ο αστυνομικός υπάλληλος ούτε καν το φάκελο του όπλου δεν πήρε, απλά αντέγραψε από το όπλο τον αριθμό στην άδεια. Όσο για τον αριθμό της κάνης όταν είπα στον υπάλληλο να γράψει κι αυτόν μου είπε ότι δεν χρειάζεται.

     

    ……………………………………………………………………………………..

     

    Ή απλά γράψ’ τον μόνος σου με τον ίδιο γραφικό χαρακτήρα και ίδιο χρώμα μελάνι.

     

    ………………………………………………………………………………………..

     

    Αυτό μου είπε και ο αστυνομικός. Έπρεπε να τον γράψω μόνος μου και να μην πάω καν στην αστυνομία.

     

    Θόδωρος

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42342

    Είναι αυτό που λέγαμε για την πιο ανθρώπινη αντιμετόπιση στα αστυνομικά τμήματα της επαρχίας.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #336436

    Δηλαδή αν σας περιγράψω τις δικές μου περιπτώσεις τι θα κάνετε;

    1)είχα αγοράσει ένα 36αρι. Το δήλωσα τηλεφωνικός.

    2)την τελευταία φορά που δήλωσα όπλο, και μάλιστα με τον νέο νόμο, επειδή είχα αργήσει, πήγα Κυριακή, ο υπεύθυνος αξιωματικός πείρε τα χαρτιά, και με παρακάλεσε να πάω την επόμενη να πάρω την άδεια γιατί δεν προλάβαινε την ίδια μέρα, την Τρίτη πείρε τηλέφωνο να με ρωτήσει πότε θα πάω, γιατί η άδεια ήταν έτοιμη. Α ξέχασα να σας πω ότι το θέμα της άδειας για την αγορά ούτε που το αναφέραμε καν. Και μία φορά που πήγα ένα από τα όπλα για να δουν τους αριθμούς, μόνο που δεν με κράξανε.    

    Πλάκα δεν έχει;

    Αυτά είναι τα καλά της επαρχίας. ’λλωστε αρκετούς τους γνωρίζω προσωπικά. Συχνάζουμε στα ίδια κ…..μπαρα.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336438


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 18 Ιούλιος 2004


    Πλάκα δεν έχει;

    Αυτά είναι τα καλά της επαρχίας. ’λλωστε αρκετούς τους γνωρίζω προσωπικά. Συχνάζουμε στα ίδια κ…..μπαρα.

     


    [/indent]

    Τα πρώτα όπλα που δηλωσαμε με τον νόμο τό 1993 κάπως έτσι τα δηλωσαμε με τον αδερφό μου.

    Τα πίναμε στο μπαρ του ξενοδοχείου που δούλευα, φτιάξαμε εκεί τα χαρτιά και στην επόμενη εμφάνιση … στο μπαρ μου έφερε τις άδειες.

    Είπαμε τα καλά της επαρχείας. Γιατί να τα φέρω εδώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #42350

    Που συχνάζεις βρε Σταύρο;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42399

    Νομίζω ότι σου απάντησα με έμεσο τρόπο Τριαντάφυλλε. Τι τις θες τις λεπτομέρειες ??

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 31 έως 39 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων