ΤΡΥΓΟΝΙΑ-ΟΡΤΥΚΙΑ (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 1,576 έως 1,586 (από 1,586 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #80377

    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΚΥΝΗΓΩΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΒΡΟ ΩΣ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΚΡΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΥΤΟΥ.

    ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ?

    ΦΙΛΙΚΑ, ΚΩΣΤΑΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #80398

    ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙΑ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΟΡΤΥΚΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #80401

    Και μέχρι τέλος Νοεμβρίου ναι μπορούμε να μιλάμε για ορτύκια … Και το σενάριο αυτό το έχω δει να γίνετε πραγματικότητα  στην Κοπαίδα σε κομμένα καλαμπόκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    axelas στις #80406

    ΣΥΡΟΣ—ΤΗΝΟΣ ¨¨5/11/06  ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΟΡΤΥΚΙΩΝ Κ ΧΤΥΠΗΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ  (ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ …..ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ).

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #80417

    ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ SIDE? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    GMPL στις #80483

    Ο ΚΑΜΠΟΣ ΤΩΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΡΤΥΚΟΤΟΠΙΑ .

    ΜΙΑ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΜΙΑ ΤΑ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑΞΕ.

    ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ – ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΝ ΚΡΑΧΤΗ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ , ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (ΝΑ ΜΗΝ ΘΙΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ..

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #80520

    Μάνο, ο τρόπος με τον οποίο βάζουμε φωτογραφίες στο φόρουμ έχει συζητηθεί σε τουλάχιστον δύο θέματα:

    test για ανεβασμα φοτο
    http://www.e-artemis.com/Forum/display_topic_threads.asp?ForumID=17&TopicID=1210
    και:

    ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΦΩΤΙΓΡΑΦΙΑ ΣΕ ΜΥΝΗΜΑ ΣTΟ FORUM;;
    http://www.e-artemis.com/Forum/display_topic_threads.asp?ForumID=7&TopicID=1443&ThreadPage=2

    (τα links του φόρουμ δουλεύουν μόνο με copy-paste στον explorer και όχι απευθείας)

    Περιληπτικά, ένας από τους πιό εύκολους και άμεσους τρόπους για προσθήκη φωτογραφίας είναι ο παρακάτω:
    Πηγαίνεις στη διεύθυνση: http://www.imgspot.com
    Πατάς Browse, επιλέγεις τη φωτογραφία από το σκληρό δίσκο σου και κατόπιν πατάς “Host It!“. Αυτό ήταν!! η φωτογραφία σου βρίσκεται πλέον στο internet και σου δίνουν κατευθείαν τη διεύθυνσή της σε διάφορες μορφές.
    π.χ: http://img14.imgspot.com/u/05/157/16/duck.gif Παράδειγμα: 

    Εσύ θα επιλέξεις και θα κάνεις copy (αντιγραφή) την μορφή που έχει τίτλο “Your Image URL“. Στη συνέχεια θα πάς στο μήνυμα σου, στο σημείο όπου θέλεις να εμφανίζεται η φωτογραφία και θα πατήσεις το κουμπάκι “Προσθήκη εικόνας“. (είναι το δεύτερο από δεξιά).
    Εμφανίζεται ένα κουτάκι όπου θα κάνεις paste (επικόλληση) τη διεύθυνση που έκανες copy λίγο παραπάνω. Πατάς ΟΚ και η φωτογραφία μπαίνει στο μήνυμά σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #80560

      Βρε παιδιά μιλάτε συνεχώς για μηχανάκια….Εγώ κυνηγάω 20 χρόνια ορτύκια σε Κωπαϊδα , Δομοκό και δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο ποτέ…

    Μήπως υπερβάλλετε λίγο; Και αν όχι τότε γιατί δεν τηλεφωνείτε στον τοπικό Θηροφύλακα να επιληφθεί του θέματος;

      Φιλικά: Γιάννης 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #80575

    KALHMERA. SHMERA SHKOSA SE ENA XORAFI 3 ORTYKIA ME TA PODIA KAI TA XTYPHSA KAI TA 3.

    AN EIXAME KAI SKYLO KONTA ISOS NA KANAME KATI KALUTERO………!!!

    FILIKA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #80587


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 09 Νοέμβριος 2006


      Βρε παιδιά μιλάτε συνεχώς για μηχανάκια….Εγώ κυνηγάω 20 χρόνια ορτύκια σε Κωπαϊδα , Δομοκό και δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο ποτέ…

    Μήπως υπερβάλλετε λίγο; Και αν όχι τότε γιατί δεν τηλεφωνείτε στον τοπικό Θηροφύλακα να επιληφθεί του θέματος;

      Φιλικά: Γιάννης 


    Φίλε Γιάννη ..φέτος μόνο στην Κοπαίδα μάζεψε η θηροφυλακή 6 άτομα με μηχανάκια.

     

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #80595

    Δεν το ήξερα και δεν είχα αντιληφθεί κάτι παρόμοιο…

    Καλά τους έκαναν και τους μάζεψαν και μακάρι η τιμωρία τους να είναι παραδειγματική, γιατί όσοι χρησιμοποιούν τέτοια μέσα μόνο κυνηγοί δεν είναι…

     Φιλικά: Γιάννης

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 1,576 έως 1,586 (από 1,586 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων