ΑΡΒΥΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #433831

    αν καποιος θελει να διατηρησει σε καλη κατασταση τα αρβυλα του ,μπορει να χρησιμοποιει καποιο απο τα προιοντα που κυκλοφορουν στην αγορα ….το θεμα ειναι αν το αρβυλο καλυπτεται μερικως απο δερμα και μερικως απο nylon αδιαβροχοποιημενο πως το συντηρεις;;;;με το ιδιο υλικο που συντηρεις το δερμα (π.χ λιπος φωκιας ) ,συντηρεις και το τμημα με το ναυλον..;;;;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #433837

    Αντρίκο δεν ξέρω από συντήρηση πάντως αυτό το αρβυλάκι μια χαρά είναι για το λαγό (μιας και αυτό κυνηγάς κυρίως)… ειδικά στην έναρξη , ελαφρύ να περπατάς ώρες,  ψηλό για προστασία απο φίδια και δεν μουσκεύει από την πρωινή υγρασία (είναι αδιάβροχα στην πρωινή δροσιά, αν πατήσεις μέσα σε λιμνούλες θα τραβίξουνε. Επίσης και αφού τα φορέσεις αρκετές φορές και φθαρούν λίγο θα τραβάνε νερό οταν περπατας σε απόβροχο).
    Μόνο σε πετροβούνια μην τα πας γιατί σκίζονται. Επίσης προσοχή σε παλιές καψάλες που έχουν μίνει στο έδαφος σκληρά κλαριά από πουρνάρι γιατί κι εκεί σκίζεται το υφασμάτινο-νάηλον μέρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #433875

    γιωργο θα παρω ενα σπρευ που κανει παραλληλα συντηρηση των δερματινων μερων του αρβυλου αλλα και αδιαβροχοποιηση ….και ο θεος βοηθος …παντως σε ενα δικο μου τεστ οπου εβαλα τα αρβυλα και τα βουτηξα σε μια λεκανη με νερο μεχρι τον αστραγαλο περιπου δεν εβαλαν σταγονα νερο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #434017

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us Nα και τα αρβυλα που εχω παρει εγω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #434030

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us Nα και τα αρβυλα που εχω παρει εγω.

     

    Καλορ’ιζικα φίλε μου!Ποια είναι;Ta grisport;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #434034

    Ειναι της ORTLES.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434165

    Ειναι της ORTLES.

    ποσο τα πηρες φιλε? και τι βαρος εχουνε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #434174

    Τα πηρα σε προσφορα στο γνωστο κυνηγομαγαζο στο ποταμι 60 ευρω.Η πραγματικη τιμη αν θυμαμαι ηταν 85.Πολυ καλα για τα λεφτα τους.Το βαρος δεν ξερω αλλα ειναι πολυ αναλαφρα σε αισθηση.Ενταξει δεν ειναι και lowa..Εχω παρει και ενα ειδικο σπρευ περιποιησης και πιστευω οτι θα κρατησουν αρκετα.Εχω και μικρο βαρος το οποιο παιζει και αυτο το ρολο του..(ειπαμε για 60 ευρω ειναι τελεια)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #434179

    ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ LYTOS ROCKER 70 ΕΥΡΩ. ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΜΕΧΡΙ ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ BURMA MEINDL ΠΟΥ ΕΧΩ.ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ…ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434227

    Τα πηρα σε προσφορα στο γνωστο κυνηγομαγαζο στο ποταμι 60 ευρω.Η πραγματικη τιμη αν θυμαμαι ηταν 85.Πολυ καλα για τα λεφτα τους.Το βαρος δεν ξερω αλλα ειναι πολυ αναλαφρα σε αισθηση.Ενταξει δεν ειναι και lowa..Εχω παρει και ενα ειδικο σπρευ περιποιησης και πιστευω οτι θα κρατησουν αρκετα.Εχω και μικρο βαρος το οποιο παιζει και αυτο το ρολο του..(ειπαμε για 60 ευρω ειναι τελεια)

    κανει για το κυνιγι τησ μπεκατσας? ειναι αδιαβροχο? ποσεσ μερες εχεις που τα πηρες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #434237

    Κανει για ολα τα κυνηγια και ειναι αδιαβροχο.Οπως εγραψα πιο πανω εχω παρει και ενα ειδικο σπρευ της grangers και γινονται κυριολεκτικα αδιαπεραστα.Τα εχω δουλεψει μια χρονια και ειναι σαν καινουργια.Αν θες βαζω και μια φωτο πως ειναι τωρα.Δεν ειχα κανενα προβλημα,και ας ειναι φθηνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434253

    Κανει για ολα τα κυνηγια και ειναι αδιαβροχο.Οπως εγραψα πιο πανω εχω παρει και ενα ειδικο σπρευ της grangers και γινονται κυριολεκτικα αδιαπεραστα.Τα εχω δουλεψει μια χρονια και ειναι σαν καινουργια.Αν θες βαζω και μια φωτο πως ειναι τωρα.Δεν ειχα κανενα προβλημα,και ας ειναι φθηνα.

    οκ φιλε μου. επειδη ειπες οτι τα εχεις ενα χρονο υπαρχουνε ακομα. κ σε πια τιμη? μπορεις να το μαθεις αυτο? ειναι πολα φθινα που ειναι καλυτερα απο τα ακριβα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #434267

    Mολις παω μεσα στην εβδομαδα να παρω καποια πραγματα που θελω θα σου πω.Θα σου στειλω pm.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434346

    ευχαρηστω φιλε… θα αναμενω νεα σου……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    georgesb στις #435100

    Καλημέρα σας.

    είμαι ακόμα στην αναζήτηση κυνηγετικής μπότας για όλες τις συνθήκες και παραλίγο να πάρω τις μπότες τις MEINDL ISLAND PRO MFS σε πολύ χαμηλή τιμή από το εξωτερικό , αλλά δυστυχώς με απέτρεψαν να τις πάρω για τον εξής λόγω ότι οι περισσότερες μπότες της MEIDL είναι με αερόσολα και καταστρέφονται είτε πας σε κυνήγι είτε τις έχεις στην ντουλάπα.
    Το ίδιο μου είπαν και φίλοι μου κυνηγοί που ήταν παθόντες και με συμβούλεψαν όλοι να πάρω μπότες με μεσόσολα και όχι με αερόσολα.
    Τις επισκεύασαν με άλλου τύπου σόλα , με μεσόσολες.
    Επειδή μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση , μπορεί κάποιος συνάδελφος να εξηγήσει για ποιο λόγω οι αερόσολες τίθενται σε αμφιβόλου ποιότητας και αντοχής.
    Μου πρότειναν τις HARKILA να τις πάρω με κλειστά μάτια.
    Εγώ θέλω μια φορά να πάρω μπότες ποιότητας και να τις ευχαριστηθώ και όχι να τις κλαίω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 655 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων