φανταρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    manos1959 στις #160676

    καλη θητεια και να επιστρεψεις και παλι στην οικογενεια σου αλλα και στις κατσαρολες σου γερος και δυνατος


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #160677

    Καλός στρατιώτης αγαπητέ μου φίλε και καλή διαμονή !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #160679

    Όταν μπήκα στο τρένο της Χαλκίδας για να πάω στον Άγιο Θωμά (Αυλώνας – Τεθωρακισμένα), είπα μέσα μου: Μεγάλε μου, είναι η τελευταία σου ευκαιρία για να κάνεις διακοπές διαρκείας!!! Το είπα και το πίστεψα και έτσι έγινε. Έκανα 18 μήνες διακοπές. Άσχημα και δύσκολα, κρύα και ζέστες, στο τέλος έμειναν ΜΟΝΟ καλές αναμνήσεις και (ευτυχώς) δύο φιλαράκια που τα λέμε ακόμα.

    Σου εύχομαι καλή θητεία και με το καλό να γυρίσεις και πάλι στο σπίτι σου, λίγο πιο σοφός και πιο "πλούσιος".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    manoshunter στις #331525

    Καλή θητεία φίλε. Θα περάσει για πλάκα, θα δεις. Και όποτε μπορείς, μπαίνε να μας λες ένα γεια, έτσι;

    εννοηται δασκαλε….δεν σας ξεχναω ευκολα!!!!! :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    manoshunter στις #331524

    ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ…….ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΑΤΕ!!!!!! :rolleyes:

    ΝΙΚΟ….ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ……ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ

    ΜΑΝΟ…ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ….ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ ΘΑ ΜΠΛΕΞΩ ΜΕΣΑ :) …ΟΠΟΤΕ ΕΠΗΞΑ.. :)

    ΦΙΛΕ STRATRI1 ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ…..ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ 'ΧΑΛΑΡΑ' ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΝ ΜΕ ΑΝΧΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ…….

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #331522

    ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΡΕΑ…..ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤOPIC ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ…..ΔΙΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ…….ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ…..

    ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ(XIMIKOS00-NIKOSSSS)….ΣΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΘΑ ΤΟ ΔΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ…..ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙ :rolleyes:
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!!!!!

    PRINCE,CAMELG4,FONDA ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΕΤΣΙ ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΕΡΜΕΣ!!!!!!

    ΣΠΥΡΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ!!!!!!!!

    ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙ ΚΥΝΗΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ

    ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΘΗΤΕΙΑ!!!!!

    Ευκαιρία να μάθεις και σκοποβολή!!! :)
    Καλός φαντάρος..και όταν θα σου λέμε καλός πολίτης δεν θα έχεις καταλάβει πότε πέρασε ο καιρός!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #331517

    Καλός φαντάρος..και όταν θα σου λέμε καλός πολίτης δεν θα έχεις καταλάβει πότε πέρασε ο καιρός!!!!

    Ετσι ακριβως Μανο.
    Κανε υπομονη φιλε, πολυ λιγος καιρος ειναι και θα ειναι κατι που θα θυμασε για παντα.
    Τον Στρατο δεν τον ξεχναμε ποτε στην ζωη μας, θυμομαστε και τα καλα και τα κακα του σαν να ταν χθες.

    Καλος Φανταρος φιλε μου :rolleyes:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #331514

    καλη θητεία λεβεντιά μου και ο καιρός περνά γρήγορα
    σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου σαν συνάδελφος κυνηγός και σαν γονιός :rolleyes:
    την Τετάρτη παρουσιάζεται και ο μεγάλος μου γιός στην Τρίπολη (Αεροπορία)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #160690

    Καλη θητεια να εχεις, μεχρι να το καταλαβεις θα εισαι πισω βρε,,δεν ειναι τιποτα 9 μηνακια,,μακαρι να καναμε και εμεις τοσο
    θα εισαι και μαγειρας..δηλαδη ελευθερος υπηρεσιας ουτε σκοπια ουτε τιποτα,,τι αλλο θες κουλ θα εισαι αγορι μου
    και θα προλαβης και το κυνηγι του χρονου απο την αρχη..αντε καλα να περασεις.. να εισαι κουλ και αν τους φτιαχνεις και καλο φαγητο
    σε τι σωμα θα πας

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #331500

    [size=3]καλη θητεία λεβεντιά μου και ο καιρός περνά γρήγορα
    σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου σαν συνάδελφος κυνηγός και σαν γονιός :)
    την Τετάρτη παρουσιάζεται και ο μεγάλος μου γιός στην Τρίπολη (Αεροπορία)[/size]

    Καλώς στρατιώτης Μάκη ο γιος σου :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    803
    camelg4 στις #160702

    και καλος πολιτης!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    LEFREF στις #331493

    Ισως οι καλυτεροι 9 μηνες της ζωης σου,δυνατες φιλιες και απιστευτο γελιο μενει απ'ολο αυτο.Καλη θητεια και μη μασας. :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #331409

    [size=3]καλη θητεία λεβεντιά μου και ο καιρός περνά γρήγορα
    σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου σαν συνάδελφος κυνηγός και σαν γονιός :)
    την Τετάρτη παρουσιάζεται και ο μεγάλος μου γιός στην Τρίπολη (Αεροπορία)[/size]

    Καλή θητεία και στο παλικάρι σου φίλε.
    Πες του να πάρει καμιά μάλινη εσωτερική φανέλα, γιατί αν πιάσουν τα κρύα στην Τρίπολη το πρωινό δεν παλεύετε!!!! :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #331405

    Καλή θητεία και στο παλικάρι σου φίλε.
    Πες του να πάρει καμιά μάλινη εσωτερική φανέλα, γιατί αν πιάσουν τα κρύα στην Τρίπολη το πρωινό δεν παλεύετε!!!! :rolleyes:

    +1

    Τη μέρα μπορεί να βαράει 30άρια και τη νύχτα να παγώνει το σύμπαν. Μυστήριος πλανήτης η Τρίπολη. Α, και πες του, αν βαρέσει σκοπιά στα καύσιμα, μην ψαρώσει από τους θορύβους τη νύχτα. Τα βαρέλια συστέλλονται από το κρύο και κοπανάνε τα μέταλα. Φαντάζομαι κυκλοφορεί ακόμα το παραμύθι της στοιχειωμένης σκοπιάς. Ε ρε πλάκα που 'χαμε…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #331401

    +1

    Τη μέρα μπορεί να βαράει 30άρια και τη νύχτα να παγώνει το σύμπαν. Μυστήριος πλανήτης η Τρίπολη. Α, και πες του, αν βαρέσει σκοπιά στα καύσιμα, μην ψαρώσει από τους θορύβους τη νύχτα. Τα βαρέλια συστέλλονται από το κρύο και κοπανάνε τα μέταλα. Φαντάζομαι κυκλοφορεί ακόμα το παραμύθι της στοιχειωμένης σκοπιάς. Ε ρε πλάκα που 'χαμε…

    Εκεί υπηρέτησα και εγώ.Το βράδυ και το πρωί ξυλιάζαμε από το κρύο και την διάρκεια της ημέρας ξεφλούδιζαν τα αυτιά μας και οι μύτες μας απο τον ήλιο.Τα βαρέλια τα θυμάμαι και εγώ .Στοιχειωμένη σκοπιά τι μου θύμισες.Εγώ ήμουν Γ83 .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων