Σπρίνγκερ Σπάνιελ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 511 έως 525 (από 610 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #425201

    Καλημερα,

    και γω με την σειρα μου θελω να ευχαριστησω τον κ.Γιαννη και την γυναικα του που τοσο εγκαρδια μας ανοιξαν την πορτα του σπιτιου τους και για την ευκαιρια που μας εδωσαν να συνομιλησουμε με τον Edward Martin και να δειξουμε του σκυλους μας,

    ολα ηταν υπεροχα και πολυ μεγαλη χαρα εδωσε το γεγονος οτι γνωριστηκαμε με διαφορους ανθρωπους εντος και εκτος του φορουμ με τους οποιους μας συνδεουν πολλα κοινα, να ειστε ολοι καλα!

    ΥΓ: δεν μπορω να αφησω ασχολιαστο το γεγονος οτι οπως ηταν αναμενομενο για αλλη μια φορα ο Εκτωρ εντυπωσιασε με την υποδειγματικη συμπεριφορα του και την ωριμοτητα που επεδειξε καθολη την διαρκεια της συναντησης παρολο το μικρο της ηλικιας του! Ολα ειναι θεμα αφεντικου τελικα…ευχαριστω θερμα την zelda για το crate!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #425205

    Καλημερα, και γω με την σειρα μου θελω να ευχαριστησω τον κ.Γιαννη και την γυναικα του που τοσο εγκαρδια μας ανοιξαν την πορτα του σπιτιου τους και για την ευκαιρια που μας εδωσαν να συνομιλησουμε με τον Edward Martin και να δειξουμε του σκυλους μας, ολα ηταν υπεροχα και πολυ μεγαλη χαρα εδωσε το γεγονος οτι γνωριστηκαμε με διαφορους ανθρωπους εντος και εκτος του φορουμ με τους οποιους μας συνδεουν πολλα κοινα, να ειστε ολοι καλα! ΥΓ: δεν μπορω να αφησω ασχολιαστο το γεγονος οτι οπως ηταν αναμενομενο για αλλη μια φορα ο Εκτωρ εντυπωσιασε με την υποδειγματικη συμπεριφορα του και την ωριμοτητα που επεδειξε καθολη την διαρκεια της συναντησης παρολο το μικρο της ηλικιας του! Ολα ειναι θεμα αφεντικου τελικα…ευχαριστω θερμα την zelda για το crate!

     

    Το μήνυμα μεταφέρθηκε στη Zelda και απάντησε : ” Ma casa es su casa  ” 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Petkyrajohn στις #425242

    kalispera kai apo mena ,htan mia para poly oraia empiria me poly oraio mood o Kyrios Giannis h Gynaikatou mas ipodextkan san na eimastan meloi ths oikogenias tous ,o kyrios Edward den exw logia apo thema gnosewn ,kai san antropws me to original English Humor tou ,Htan para polu oraia !

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #425245

    Μπραβο ρε παιδια ωραια περασατε,και φυσικα θα μαθατε και πολλα πραγματα

    γιαννη καπου πηρε το ματι μου και τον γιατρο η κανω λαθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #425249

    γεια σας φίλοι !θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον κ.γιάννη και την σύζυγο του για την υποδοχή και φιλοξενεία ,τον κ.γιάννη για την ευκαιρία που μας έδωσε να γνωρίσουμε ένα πραγματικό γνώστη των φυλών κόκερς και σπρίνγκερς και να δούμε πως σκέφτεται ένας επαγγελματίας την εκπαίδευση των κυνηγετικών σκύλων.εγώ σημείωσα ότι θυμώμουν, αμέσως που γύρισα από την συνάντηση και από τις γενικές συμβουλές που μας έδωσε ο κ.έντουαρντς ήταν να δούμε τον κόσμο μέσα από τα μάτια του σκύλου και καλύτερα να προλαβαίνεις παρά να διορθώνεις.
    μας είπε τόσα πολλά που αν συγκρατήσω το 20 % θα έχω κερδίσει εγώ και οσκύλος μου πάρα πολλά.εντύπωση μου έκανε ότι ο κ.εντουαρντς συμμετέχει στην εκπαίδευση με όλο το σώμα ,από το σφύριγμα με το στόμα χωρίς σφυρίχτρα μέχρι το πως χαιδεύει τον σκύλο και την μικρή τιμωρία που επιβάλει χωρίς ο σκύλος να φοβάται και να χαλάει η σχέση τους.
    όλα τα σπρίνγκερς ήταν πολύ όμορφα και ικανά στο βουνό από το λίγο που τα είδα αλλά ένα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ,του κ.κώστα από γραμμές του κ.γιάννη που πραγματικά ήταν ένας πύραυλος εδάφους -εδάφους ή για να μην υπερβάλω ήταν μία λαμπορκίνι στο βουνό !φτου !φτου !
    του φίλου του παναγιώτη (πανούτσος )μικρό σε ηλικία αλλά σε κάνα χρόνο βλέπω να ξερηζώνει τα πουρνάρια και ότι άλλο βρεθεί στο δρόμο του ,πολύ δυνατός !!!φτου !φτου!
    πιστεύω ότι όλοι πρέπει να γράψουμε κάτι που μάθαμε για να το μοιραστούμε με τους φίλους που δεν μπόρεσαν να έρθουν.
    και πάλι ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δόθηκε να είμαι μέσα σε τόσους καταξιωμένους ανθρώπους
    ΥΣ. ΤΟ ΣΚΥΛΆΚΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΛΕΞΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΛΥ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ.ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΝΙΚΟ.!!!
    ΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΡΙΑ ΚΟΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΡΙΑ ΠΟΥ ΨΑΡΩΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΗΣ !!
    ΥΣ. Η ΜΟΛΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΚΕΡ ΠΟΥ ” ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ” ΤΟΝ Κ. ΕΝΤΟΥΑΡΝΤΣ!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #425258

    Όπως περιέγραψαν και οι φίλοι παραπάνω ήταν μια αξέχαστη μέρα, γνώρισα πολλούς φίλους από κοντά και χάρηκα ιδιαίτερα για αυτό. Για τον κύριο Edward τα πολλά λόγια περισσεύουν.

    Ευχαριστούμε τον κύριο Γιάννη και την σύζυγο του για την άψογη φιλοξενία και την μοναδική ευκαιρία να βρεθούμε ταυτόχρονα σε ένα χώρο με δύο τόσο καταξιωμένους ανθρώπους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425261

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Νά’μαστε όλοι καλά, και εις άλλα με υγεία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως την Κορίνα Στεφάνου (επαγγελματία εκπαιδεύτρια και παλαιό μέλος του φόρουμ ως Cougar) που βοήθησε με την μετάφραση και όχι μόνο. Πράγματι η συγκέντρωση πέτυχε και ένας από τους παράγοντες ήταν οι δικές σας συμμετοχές. Αυτό που διαπίστωσα είναι πως όσο και αν καθόμασταν οι συζητήσεις δεν θα τελείωναν. Τελικά υπάρχει ενδιαφέρον, έτσι ο Όμιλος Εργασίας Σπάνιελς και Ριτρίβερς Ελάδας (The Sporting Spaniels & Retrivers Club of Greece)  έκανε την αρχή. Όσοι επιθυμούν μπορούν να συμμετέχουν στις απογευματινές συναντήσεις μία φορά την εβδομάδα, ας επικοινωνήσουν για να συναποφασιστεί η ημέρα.

    Προσπάθησα να ανεβάσω μερικές φωτογραφίες εδώ αλλά είναι πολύ βαριές, θα προσπαθήσω αλλιώς.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #425263

    Όσοι επιθυμούν μπορούν να συμμετέχουν στις απογευματινές συναντήσεις μία φορά την εβδομάδα, ας επικοινωνήσουν για να συναποφασιστεί η ημέρα.

    Αν δεν ήταν η απόσταση στην μέση δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου. Δυστυχώς για εμάς στην επαρχία είναι αρκετά δύσκολο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #425265

    Τελικά υπάρχει ενδιαφέρον, έτσι ο Όμιλος Εργασίας Σπάνιελς και Ριτρίβερς Ελάδας (The Sporting Spaniels & Retrivers Club of Greece) έκανε την αρχή. Όσοι επιθυμούν μπορούν να συμμετέχουν στις απογευματινές συναντήσεις μία φορά την εβδομάδα, ας επικοινωνήσουν για να συναποφασιστεί η ημέρα.

    [/quote]Ματ!!!

    Να σημειωθεί ότι ο πρώτος που δηλώνει ΠΑΡΩΝ είμαι εγώ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425268

    Kalliston Hellas wrote:
    Όσοι επιθυμούν μπορούν να συμμετέχουν στις απογευματινές συναντήσεις μία φορά την εβδομάδα, ας επικοινωνήσουν για να συναποφασιστεί η ημέρα.

    Αν δεν ήταν η απόσταση στην μέση δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου. Δυστυχώς για εμάς στην επαρχία είναι αρκετά δύσκολο…

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Θυμάμαι στα πρώτα χρόνια του ΟΚΑΔΕ στις συναντήσεις κάθε Δευτέρα  που έρχονταν από μακρινές αποστάσεις όπως Κόρινθο, Θήβα και μερικοί από Λαμία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425269

    Τελικά υπάρχει ενδιαφέρον, έτσι ο Όμιλος Εργασίας Σπάνιελς και Ριτρίβερς Ελάδας (The Sporting Spaniels & Retrivers Club of Greece) έκανε την αρχή. Όσοι επιθυμούν μπορούν να συμμετέχουν στις απογευματινές συναντήσεις μία φορά την εβδομάδα, ας επικοινωνήσουν για να συναποφασιστεί η ημέρα.

    Ματ!!! Να σημειωθεί ότι ο πρώτος που δηλώνει ΠΑΡΩΝ είμαι εγώ!

    Προς το παρόν φέρμα και dry bread. Προς το μέλλον ενθουσιώδης υποστηρικτής του κυνηγίου με σπάνιελ…
    [/quote]

    Αρκεί να είσαι γουρλής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #425272

    Είμαι!

    Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε…

    Επίτιμο θα έχουμε τον sir Martin?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425277

    Είμαι! Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε… Επίτιμο θα έχουμε τον sir Martin?

    Προς το παρόν φέρμα και dry bread. Προς το μέλλον ενθουσιώδης υποστηρικτής του κυνηγίου με σπάνιελ…

    Έτσι όπως πέρασε στην Ελλάδα, μάλλον για επίτιμο δημότη τον βλέπω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #425290

    ο Όμιλος Εργασίας Σπάνιελς και Ριτρίβερς Ελάδας (The Sporting Spaniels & Retrivers Club of Greece)  έκανε την αρχή

    Έγινε κάτι επίσημο δημιουργίας ομίλου;Μπορούμε να εγγραφούμε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #425291

    και εγω δηλωνω ενδιαφερον, ειδικα εαν πραγματοποιουνται σ/κ που δεν δουλευω και μπορω να ερχομαι,

    και….ναι ναι ενταξει το υποσχομαι…δεν θα φερνω αυτον τον ενοχλητικο σκυλο μαζι μου!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 511 έως 525 (από 610 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων