Τα Πάντα για το BAIKAL !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 541 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #43694

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΗΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43701

    Γιατί να το αλλάξεις,

    μιλάμε για συλλεκτικά κομμάτια Γιώργο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43708


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 10 Aυγουστος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 10 Aυγουστος 2004


    Γι αυτό που είπα να τις κόψω μόνος μου δεν ελαβα απάντηση …. το βλέπετε εφικτό???


    [/indent]

    Εξαρτάται από τις ικανότητες σου, θέλει όμως δουλειά και σωστή χρήση της λίμας. Το κόψιμο δε, πρέπει να γίνει από δισκο στερεωμένο σε σταθερή βάση. Έπειτα θα χρειαστείς κολαούζο για να ανοίξεις βόλτες στην ρίγα για να βιδώσεις την ακίδα.

    Καλύτερα να το πάς σε οπλουργό.

    Αυτό και θα κανω … αν και θα τα καταφερνα όπως ακούγεται. Τυχαίνει όμως να πηγαίνει φίλος στην Θεσνίκη και θα του το δώσω.

     


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #43710

    Δεν ξέρω τις ικανότητές σου ωρε παλικάρι Νεοπτόλεμε, εγώ πάντως θα το φοβόμουν να το κάνω. Πάντως αν δεν τολμήσεις να κάνεις κάτι, δεν θα μάθεις ποτέ την πιθανότητα επιτυχίας!!!

    Σε φώτισα εεεε;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43717

    Νεοπτόλεμε,

    Στον οπλουργό το όπλο. Μην το χαλάσουμε και έχουμε ένα baikal ελλατωματικό …

    Τριαντάφυλλε,

    εντάξι με το IJ43K ( με τα ψευτοκοκόρια ) που είχες ρωτήσει ? Εχεις καμμιά απορία ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #336731

    Το έπιασα Αντώνη. Να ‘σαι καλά.

    Πάντως δεν μου φαίνεται άσχημο σαν ιδέα. Δεν ξέρω κατα πόσο είναι λειτουργικό. Τι εντυπώσεις έχεις απο τη χρήση του;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336734

    Tριαντάφυλλε,

    το παρακάτω είναι από μιά μου απάντηση στο θέμα με το ιδανικό τσοκάρισμα για πλαγιόκαννο. Σε αυτό το όπλο αναφερόμουν. Τώρα δεν το αποχωρίζεται:

    Μύνημα σταλμένο από kritsilis στίς 22 Ιούλιος 2004 ώρα 12:08πμip
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    kritsilis

    Πλατινένιο μέλος


    15
     Mάϊος 2003
    1235
      Μηνύματα

    Στο θέμα του μήκους των καννών πιστεύω ότι όλα είναι θεμα ψυχολογίας, ή όπως πολύ σωστά σε άλλη ενότητα έχει επισημάνει ο Κώστας kostask, είναι μιά “παραξενιά μας”.

    Ας μην αναφέρω μόνο το δικό μου παράδειγμα που έχει μείνει σχεδόν ένα τέταρτο του αιώνα (23 χρόνια ) στους 66 πόντως ( ο Παπούς και ο Πατέρας μου δεν είχαν πέσει ποτέ κάτω από 75-76 cm). Ας πάρω τον αδερφό μου που είναι στα μέτρα του Σταύρου black pilum, κοινώς ψηλός. Μιά ζωή έριχνε με 71-72 cm. 

    Κάποια στιγμή του προτείνω ένα όπλο για ορτύκια στος 65 πόντους. Γκρίνια κακό κτλ. Πάρτο βρε αδερφέ , και δεν σου αρέσει το παίρνω εγώ του λέω.. Στη αρχή έριξε ένα κουτί και πήρα μιά τσίχλα νομίζω. Μετα ξαφνικά άρχισε να τις παίνει στο περπατητό δυό δυό. Μέχρι που σταθεροποιήθηκε σε εξωπραγματικά για τα χρονικά του δεδομένα. Αντε τώρα να ξαναγυρισει στους 72 πόντους .

    Ολα είναι θέμα ψυχολογίας

    ————-
    Αντώνης,
    Baikal & ξερο ψωμί club !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #43871

    ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ BAIKAL ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΟΧΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΗΣ AXOTA ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ

    ΕΚΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΝ ΡΙΧΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ BAIKAL ΟΠΛΟ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #336792

    Γιώργο cambof, εγώ έχω ένα και μοναχικό κουτί φυσίγγια Baikal, σε πράσινο και λευκό κουτί των 10, αν θυμάμαι καλά.

    Ο καταστηματάρχης που τα αγόρασα, μου είπε ότι έχουν σταματήσει να παράγονται αυτά, αλλά κυκλοφορούν τα ίδια (;;;;;;) απο άλλη εταιρεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    LUKE στις #43980

     γεια σας και καλώς σας βρήκα!

      θέλω να ασχοληθώ με κυνήγι αλλά και σκοποβολή με super pose(σε οικονομική τιμή).Είμαι αρχαριος και δεν γνωρίζω πολλά,μόνο τα βασικά περι χρήσης όπλων,απο τα αεροβολα και έχω ρίξει καμποσες φορές σε κυνήγια μαζί με τον πατέρα μου μικρότερος.

      σε τί τιμές παίζουν τα baikal???κάνουν και για τα αθληματα σκοποβολής τραπ και σκητ? 

    ευχαριστω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #43984

    Νεοπτόλεμε και Κριτσίλη,

    Το ψωμί σας. Απάνω του! Υπομονή φίλε μου, θα σε αναλάβει το Δ.Σ. τώρα…

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43994

    Καλώς ήρθες φίλε LUKE,

    Xαιρόμαστε το ΔΣ και όλα τα μέλη του club μας για το ενδθαφέρον σου.

    Οι τιμές των Σ/Π baikal που θα μπορούσαν να σταθούν με αξιοπρέπεια σένα σκοπευτήριο ξεκινούν από 400 ευρώ έως και 1100 ευρώ. Η τιμή του καθαρόαιμου trap IJ39 που έρχεται στην ΕΛΛΑΔΑ έχει περίπου 650 ευρώ.

    Οπλο baikal τύπου sporting και για skeet δεν έρχεται στην ΕΛΛΑΔΑ μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #336843

    Καλωσόρισες LUKE.

    Ξεκίνα άφοβα με ένα σ/π Baikal. Ακόμα και με το απλό(;;;;) IJ27.

    Σαν δώρο θα πάρεις μια  δωρεάν εγγραφή στο Baikal & ξερό ψωμί club! αλλά θα έχεις και ένα αξιόπιστο όπλο που δεν θα σε κοροϊδέψει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #44019

    Φιλε Luke καλωσορισες και απο μενα,

     Το πιο σημαντικο με ενα οπλο Baikal, ειναι οτι αγοραζεις ενα οπλο φτηνο, αλλα οχι φτηνιαρικο, τρομερα γερο και αξιοπιστο, που δεν προκειται να σε προδωσει. Ισως το φινιρισμα του να μην ειναι αυτο που θα σου τραβηξει το βλεμμα, αλλα σκεψου ποσο πολυ συμβαλλει στη τουφεκια το σκαλισμα ενος οπλου.

     Αγοραζοντας ενα Baikal με τσοκακια, θα μπορεις να κανεις αρκετα κυνηγια και να το χρησιμοποιησεις και στο σκοπευτηριο. Αν βεβαια θελεις να ασχοληθεις σοβαρα με τα αθληματα του σκοπευτηριου, τοτε μαλλον πρεπει να παρεις ενα οπλο σκοπευτικο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #44022


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 17 Aυγουστος 2004


    Νεοπτόλεμε και Κριτσίλη,

    Το ψωμί σας. Απάνω του! Υπομονή φίλε μου, θα σε αναλάβει το Δ.Σ. τώρα…

    Φιλικά,

    Για την περίπτωσή σου (αλλά και για όλων των ερασιτεχνών σκοποβολής) η επιλογή σου είναι η πλεον σωστή. Με το baical IJ39 trap που έχω δεν υστερώ σε ΤΙΠΟΤΑ στο σκοπευτήριο. Θα έλεγα μάλλον πως υπερτερώ. Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι είναι σφιχτο στο ανοιξε κλείσε αλλά όλοι μου λένε πως με τον καιρό θα στρωσει .. με τα 1000 φυσίγγια που έχει ρίξει (περίπου) ακόμη περιμένω. Βέβαια έχει μία μικρή βελτίωση αλλα …..  πιστέυω δε πως αυτό ειναι και μία αιτία να χάνω 1- 2 πιάτα στα 25 … μόνο η ενταση να το κλείσω και η γνώση του ότι θα δυσκολευτώ μου δημιουργούν πρόβλημα. Δεν εχω παθει ουτε μια εμπλοκή και δεν υπήρξε καμμία δυσλειτουργία σε αυτα το 1000 φυσσίγια. Η τιμή του είναι κοντα στα 600 €.


    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 541 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων