Τα Πάντα για το BAIKAL !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 541 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #344983

    Καλησπέρα φιλαράκια του Baikal …

     

    Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δει κανείς σας το  μανοσκάδαλο πλαγιόκανο του έχει η Baikal ..???

    Ρε παιδιά με χάλασε πολύ ο επιλογέας του γιατί ήταν δυστυχώς πάνω στην σκανδάλη.

     

    Μήπως  τελικά στα πλάγια Baikal το δυσκάνδαλο είναι μονόδρομος.????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #344990


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Θάνοςlaw στίς 15 Iανουάριος 2007


    Καλησπέρα φιλαράκια του Baikal …

     

    Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δει κανείς σας το  μανοσκάδαλο πλαγιόκανο του έχει η Baikal ..???

    Ρε παιδιά με χάλασε πολύ ο επιλογέας του γιατί ήταν δυστυχώς πάνω στην σκανδάλη.

     

    Μήπως  τελικά στα πλάγια Baikal το δυσκάνδαλο είναι μονόδρομος.????

    ………………………………………………………………………………..

      Και όχι μόνο στα Bikal φίλε Θάνο….Σε όλα τα πλαγιόκαννα οι δύο σκανδάλες είναι μονόδρομος……

    Φιλικά: Γιάννης


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    newhunter στις #84259

    ΓΕΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΩ ΝΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ,ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΒΑΙΚΑΛ 12 ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ 20ΕΤΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ, ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΤΛ…..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΑΓΚΝΟΥΜ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΑΝΝΗ ΕΙΝΑΙ 12 21 ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ αλλο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #84270

    σίγουρα θα γράφει και άλλα πράγματα, ψαξε για το νούμερο 650 που είναι πολύ πιθανόν να είναι οι πιέσεις. Επίσης θα αναφέρει σίγουρα και το μήκος της θαλάμης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    newhunter στις #84275

    ….ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ…ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΤΟΖ ΚΑΙ ΒΑΙΚΑΛ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ..ΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

    thanks..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #344997


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από newhunter στίς 17 Iανουάριος 2007


    ….ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ…ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΤΟΖ ΚΑΙ ΒΑΙΚΑΛ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ..ΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

    thanks..


    [/indent]

    Φίλε Newhunter, τα πράγματα ΔΕΝ είναι ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ όταν συγκρίνεις δύο όπλα….. υπάρχουν χίλιες-δυό παράμετροι (αντκειμενικές αλλά και υποκειμενικές) που “ζυγίζονται”…… είναι σαν να ρωτάς ποιά είναι καλύτερη η HONDA ή η TOYOTA;;;;

    Τα σούπερ ποζέ ТΟΖ και ΜΠΑΙΚΑΛ, ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ μεταξύ τους, έχουν διαφορετικά συστήματα λειτουργίας, άλλο προφίλ κ.α.

    Υπομονή και σιγά – σιγά θα “μπεις” στο νόημα

    Για την ώρα ξεκίνα με τα βασικά = ΑΣΦΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ και ΔΙΑΒΑΖΕ όσο μπορείς περισσότερο, υπάρχουν ΑΡΙΣΤΑ περιοδικά και συγγράμματα στην Ελλάδα. Για ότι απορίες σου γεννηθούν ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ μη διστάσεις!!!!!

    Έχε όμως υπόψη σου ότι οι απόψεις που θ’ ακούσεις από παλιούς ή ακόμα και στο φόρουμ, δεν έχουν την εγκυρότητα των απόψεων των εξειδικευμένων συγγραφέων, ακόμη και εγώ μπορεί να σε παραπλανήσω άθελά μου – δεν διεκδικώ το αλάθητο…..

    Γι’ αυτό μαθε ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ!!!! και ΜΗΝ υιοθετείς ασύστολα τις “συμβουλές” που μπορεί να σου δώσει ο οποιοσδήποτε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84350

    Τό toz 34 είναι κρυφός καημός δικός μου περισσότερο γιά τόν έλεγχο πού έχει από τό εργοστάσιο γιά τό πού στέλνει τά σκάγια κ από τίς δυό κάνες στά 34 μέτρα ( μέ χαρά διαπύστωσα οτι κ τά νέας εισαγωγής έχουν τήν σφραγίδα Κ ) τόν σχετικά μακρύ κώνο κ τόν αυλό στό 18,5 ! Δυστηχώς λάθος υπολογισμοί κ τριτογενείς παράγοντες δέν έκαναν πραγματικότητα τήν αποκτησή του φέτος κ οί βελτιώσεις στά τσόκ ώς πρός τό νά γίνουν ανοικτότερα από 6/10 & 10/10 πού είναι ναυάγησαν !   Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #84464

    Καλησπέρα

    Ξέρει κάποιος πληροφορίες για το αληλεπίθετο ΝX 27E;Ή αν το έχει κάποιος θα το εκτιμούσα να μου πει μερικά πράγματα.Είναι παλιό μοντέλο και γράφει made in ussr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    AKETE στις #84496

    Συναδελφοι καλησπερα.Εχω στην κατοχη μου μια BERETTA A 302,&ενα πλαγιοκαννο BAIKAL IJ-58MA (το πρωτο μου οπλο)που αγορασα το 1984.Αν θυμαμαι καλα πρεπει να στοιχισε τοτε 22.000 δρχ. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα ελαστικο παπουτσακι για το κοντακι? Τωρα φοραει ενα δικης μου κατασκευης απο τοτε& αν και δεν φαινεται μεσα απο το καλυμμα σκεφτηκα να το αλλαξω. Καλως σας βρηκα.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #84497

    Καλωσόρισες ΑΚΕΤΕ,

    Αν αυτό που ψάχνεις είναι κάτι σαν αυτό:

    http://www.limbsaver.com/Products/Firearms/Slip_On_Recoil_Pad.aspx

    θεωρείται ένα από τα καλύτερα.

    Λευτέρης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    AKETE στις #84500

     Ψαχνω παπουτσακι-προεκταση που μπαινει μονο στο πελμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #84502

     

    Ρίξε μια ματιά και σε αυτά:

    http://www.limbsaver.com/Products/Firearms/Default.aspx

    Λευτέρης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    LUPUS στις #84562

     

    Θανο γιατι σε χαλαει ρε συ στην σκανδαλη.

    προσωπικα το βρισκω  ιδιαιτερα πρακτικο. αν το δουλεψεις μια  δυο φορες θα σε βολεψει και εσενα.

    Οσον αφορα το δισκανδαλο θεωρω πως αξιζει οταν εχει αγγλε κοντακι και το  baikal δεν εχει.

    νικολας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    AKETE στις #84582

    Αυτο εννοω elvas,ξερεις ποιος εχει στην ελληνικη αγορα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #84583

    Δε νομίζω ότι εισάγονται στην Ελλάδα. Μπορείς να τα παραγγείλεις από:

    http://www.brownells.com

    Λευτέρης.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 526 έως 540 (από 541 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων