ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ BERETTA URIKA 391

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #278300

    Και εγώ αυτή την πληροφόρηση είχα από άνθρωπο που ασχολείται, περί τσοκαρίσματος της εν λόγω καραμπίνας.

    Έχω μόνιμα το τεσσάρι πάνω που με διασποράς ή συγκεντρωτήρα στα τρυγόνια τουλάχιστον (φέτος πρώτη φορά τη δουλεύω την καραμπίνα), δούλεψε άριστα.

    Τάσο θα συμφνήσω μαζί σου. Έχω την εντύπωση ότι στην Optima τα **** είναι το αντίστοιχο *** για τις άλλες κάννες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #278299

    Και εγώ αυτή την πληροφόρηση είχα από άνθρωπο που ασχολείται, περί τσοκαρίσματος της εν λόγω καραμπίνας.

    Έχω μόνιμα το τεσσάρι πάνω που με διασποράς ή συγκεντρωτήρα στα τρυγόνια τουλάχιστον (φέτος πρώτη φορά τη δουλεύω την καραμπίνα), δούλεψε άριστα.

    Τάσο θα συμφνήσω μαζί σου. Έχω την εντύπωση ότι στην Optima τα **** είναι το αντίστοιχο *** για τις άλλες κάννες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #277725

    Τάσο θα συμφνήσω μαζί σου. Έχω την εντύπωση ότι στην Optima τα **** είναι το αντίστοιχο *** για τις άλλες κάννες.

    ki egw lew oti stenotoyfekaei h optima

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Panos franchi στις #183297

    παιδες πηρα στον αδερφο μου την εν λογω καραμπινα και επειδη κανουμε δοκιμες σε χαρτονια οντως βγαζει στενες τουφεκιες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #183921

    τα 40 -42 γραμαρια της ταιριαζουν ποιο πολυ..(για λαγο μιλαω)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #275769

    τα 40 -42 γραμαρια της ταιριαζουν ποιο πολυ..(για λαγο μιλαω)

    ισως εχεις δικιο.,μπορει σε ανοιχτους αυλους να ταιριαζουν τα 40-42γραμ.οποιος γνωριζει παρακαλειται να απαντησει :D B) :) :blink: :lol: :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #275620

    ισως εχεις δικιο.,μπορει σε ανοιχτους αυλους να ταιριαζουν τα 40-42γραμ.οποιος γνωριζει παρακαλειται να απαντησει :) :lol: :lol: :P :D :D

    βασικα και τα 3α που ειναι ελαφρια τα παει μια χαρα.οτι και να της βαλεις σκοτωνει(αμα παιζεις ντρετα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #275436

    Φίλε μου μπορείς να μου πεις ποιο ακριβώς είναι το φυσίγγι (40άρια του Κουτουμάνου) μήπως και μπορώ να το βρω πουθενά;
    Ευχαριστώ

    Χρήστο νομίζω ότι είναι τα Olympus και τα έχει η ΑΠΟΔΡΑΣΗ, τουλάχιστον πέρυσι τα είχε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #275434

    Τάσο θα συμφνήσω μαζί σου. Έχω την εντύπωση ότι στην Optima τα **** είναι το αντίστοιχο *** για τις άλλες κάννες.

    Ακριβώς αυτό μου είπε κάτοχος και γνώστης πριν την αγοράσω, ότι το ΙC δίνει τουφεκιές σαν ντέμι σε μη διευρυμένο αυλό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #275353

    Χρήστο νομίζω ότι είναι τα Olympus και τα έχει η ΑΠΟΔΡΑΣΗ, τουλάχιστον πέρυσι τα είχε.

    Τάσο θα πάω να δω. Θέλω να τα δοκιμάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #275349

    βασικα και τα 3α που ειναι ελαφρια τα παει μια χαρα.

    Φίλε για ποια μιλάς; Για διασποράς ή συγκεντρωτήρα; Πόσα γραμμάρια είναι και περίπου σε τι τιμή;
    Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #275064

    Χρήστο νομίζω ότι είναι τα Olympus και τα έχει η ΑΠΟΔΡΑΣΗ, τουλάχιστον πέρυσι τα είχε.

    Τάσο τα βρήκα στην απόδραση. Θα τα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #274878

    Φίλε για ποια μιλάς; Για διασποράς ή συγκεντρωτήρα; Πόσα γραμμάρια είναι και περίπου σε τι τιμή;
    Ευχαριστώ

    τα 3α τα κανονικα με συγγεντρωτηρα..33γρ ,,περιπου 8,5 ευρα :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #274663

    Τάσο τα βρήκα στην απόδραση. Θα τα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις.

    οκ, απ'ότι θυμαμαι δεν είναι και φτηνά. Δυστυχώς έκλεισε και ο flytarget απ'οτι μου είπαν στην οπλοτεχνική, που ήταν εγγύηση για βάλτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #274566

    οντως το οπλο βγαζει πολυ στενες τουφεκιες
    εχω κανει δοκιμες, παντα σε χαρτι μιλαω και εχω παθει την πλακα μου.
    στην αρχη χαρηκα γιατι ελεγα οτι θα τουφεκαω και ποιο μακρια,
    με τριαρι τσοκ στα 16 μετρα διαμετρο περιπου 20 εκατοστα αναλογα και με το φυσιγγι.
    μετα ομως απο τις δοκιμες και πιστεψτε με εχω κανει καμια 100σταρια αρχησα να μην το βρησκο
    και τοσο καλο να στενοτουφεκαει το οπλο σκεπτομενος οτι τουφεκοντας εναν λαγο στα 30 μετρα
    θελω η ντουφεκια να κανει ενα ανοιγμα κανενα μετρο να μπορω να τον πετυχω και οχι μισο μετρο, διοτι
    δεν ειμαι ο τζονγουειν, παντα μιλαω για τα 3 αστρα
    φανταστητε οτι με 8αρια imperial και το σκητ το τσοκ της briley στα 35 μετρα το χαρτι το 1χ1 δεν το γεμιζε
    ολο με σκαγια αλλα νομιζες οτι εριχνες με 2 αστρα για να μην πω με 1 αστρο.
    το μονο φυσιγγι που μου ανοιξε η τουφεκια του πολυ ηταν το federal to 39γρ επιχαλκομενο και γιαυτο νομιζω
    οτι τα πολλα γραμμαρια μπορει να τα σκορπαει αν και 1 remington 4αρι που εριξα προχτες σε χαρτι παντα, το εριξε σουπερ.
    Επισεις νομιζω οτι το οπλο χαμηλοτουφεκαει και λιγο παντως στο λαγο βαζω LM η SK της briley και το πρωτο φυσιγγι 7αρι η 6αρι
    και μαλιστα μισοταπα η και διασπορας γιατι το φοβηθηκε το ματι μου, για το στενεμα μιλαω βεβαια :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων