ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 72 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #169165

    Τυχαια συναντηθηκα με φιλο κυνηγο σημερα και μου ειπε οτι ειχε τετ α τετ με μπεκατσουλα σε εκπαιδευτικο με το σκυλακι του.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312560

    [size=3]Αυτα ειναι!!Παντα τετοια…[/size]

    Ευχαριστώ :D . Σήμερα δεν πήγα λόγω καιρού και βαρμάρας :D αφού ο καιρός ήταν για χουζούρι, αλλά αν αύριο το επιτρέψει ο καιρός με βλέπω να πηγαίνω και να παίζω και κανέναν χιονοπόλεμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #312541

    Ευχαριστώ :) . Σήμερα δεν πήγα λόγω καιρού και βαρμάρας :D αφού ο καιρός ήταν για χουζούρι, αλλά αν αύριο το επιτρέψει ο καιρός με βλέπω να πηγαίνω και να παίζω και κανέναν χιονοπόλεμο.

    Αυριο μετα τις 12 το μεσημερι θα καθαρισει ο καιρος και θα ειναι καλα για καμια βολτουλα…Οι μακρομυτες θα εχουν εγκατασταθει στα πεδινα της Αττικης :D …Ευκαιρια ειναι με την δροσια κανα 3ωρο περπατημα :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312535

    [size=3]Αυριο μετα τις 12 το μεσημερι θα καθαρισει ο καιρος και θα ειναι καλα για καμια βολτουλα…Οι μακρομυτες θα εχουν εγκατασταθει στα πεδινα της Αττικης :D …Ευκαιρια ειναι με την δροσια κανα 3ωρο περπατημα :D …[/size]

    Για μακρυμύτες δυστυχώς δεν με παίρνει για εκπαιδευτικό αν και θα το ήθελα πολύ. Σχολάω στις 15.30 οπότε μέχρι να πάω σπίτι να πάρω τα σκυλιά μόνο για καμία πέρδικα προλαβαίνω. Και εκεί που πάω είναι τελείως περδικοτόπι και δεν έχω δει ποτέ μου μπεκάτσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    gkiaouris_2 στις #312472

    Για μακρυμύτες δυστυχώς δεν με παίρνει για εκπαιδευτικό αν και θα το ήθελα πολύ. Σχολάω στις 15.30 οπότε μέχρι να πάω σπίτι να πάρω τα σκυλιά μόνο για καμία πέρδικα προλαβαίνω. Και εκεί που πάω είναι τελείως περδικοτόπι και δεν έχω δει ποτέ μου μπεκάτσα.

    Δημητρη στην αργυρουπολη ειναι οι φωτο? Κανα δυο φορες που ειχα παει κατα εκει δεν ειχα βρει τις ρουφιανες… μαλλον εξαχνα ψηλα, τσακοθηκα και με ενα μλκ και δε ξανα πηγα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #312467

    Ρε συ Γιωργη δεν σου λεει κανεις τιποτα στην Αργυρουπολη,εχω κανει στο παρελθον πολλα εκπαιδευτικα εκει…Απλα ανεβα λιγο πιο ψηλα,κανα 1.5-2χλμ προς κορυφη…Σε ενα μικρο προσκυνηταρι σε μια στροφη,εκει δεν ερχεται κανεις ενοχλητικος!!!Μην μασας απο τις μπουρδες και τις ψευτοαπειλες του καθε κομπλεξικου μπαγλαμα…Εαν δεν ενοχλεις,δεν σε ενοχλει κανεις… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    ΜΠΑΟΥ στις #169340

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΑΤΕ ΛΙΓΟ.ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΜΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΟ.ΑΠΟ ΑΡΓΙΡΟΥΠΟΛΗ Η ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #312080

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΑΤΕ ΛΙΓΟ.ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΜΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΟ.ΑΠΟ ΑΡΓΙΡΟΥΠΟΛΗ Η ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

    Παρε τον δρομο για περιφερειακο κατεχακη και κανε δεξια στο φαναρι για καρεα,,σταματας στο τελος του δρομου μεσα στο παρκο
    περνεις το σκυλακι σου [με το λουρι στην αρχη γιατι εχει και κοσμο σκυλοφοβο] και πας αριστερα πανω απο το μοναστηρι,,
    εκει εχει περδικες και ειναι και κοντα σου,,οταν εμενα αθηνα πηγενα πολλες φορες εκει περα,,τα πουλια πεφτουν και τρωνε
    μεσα στο μοναστιρη στους μπακσεδες που εχουν η καλογριες,και εκει γυροφερνουν ολοι την ημερα στα γυρο μερη απο το μοναστηρι
    και γενικα το βουνο εκει εχει και περδικες αλλα και πολους λαγους..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    ΚΕΣΝ στις #169347

    Έχω την εντύπωση πως η εκγύμναση τόσο στην περιοχή της Αργυρούπολης όσο και σε αυτήν της Καισαριανής δεν επιτρέπεται. Η μόνη έκταση που επιτρέπεται η εκγύμναση είναι από την πίσω πλευρά του Υμηττού στην περιοχή Σέσι. Υπάρχει και σαφής Νομοθεσία Νόμος 2637/98, σύμφωνα με τον οποίο <<Επιτρέπεται καθ’όλο το έτος η εκγύμναση κυνηγετικών σκύλων, που συνοδεύονται από κυνηγούς ή κυναγωγούς,χωρίς να φέρουν κυνηγετικό όπλο σε περιορισμένες εκτάσεις, που καθορίζονται από την οικεία Δασική Αρχή.>> Οι περιοχές που αναφέρεστε δεν ανήκουν σε αυτές, καθώς απαγορεύεται και το κυνήγι μέσα σε αυτές. Προσέξτε μη βρεθείτε προ εκπλήξεων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #169354

    ρε παιδια θελω την βοηθεια σας,θελω να παω για εκαιδευτικο στο λαγκαδα ,μπορω να παω ελευθερα;και καποιος φιλος που πηγαινει εαν θα μπορουσε να μου δωσει καποιο στιγμα που να παω θα του ημουν υποχρεως,ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312059

    Δημητρη στην αργυρουπολη ειναι οι φωτο? Κανα δυο φορες που ειχα παει κατα εκει δεν ειχα βρει τις ρουφιανες… μαλλον εξαχνα ψηλα, τσακοθηκα και με ενα μλκ και δε ξανα πηγα!

    Ναι εκεί είναι. Τα πουλιά τώρα που έκλεισε το κυνήγι αγριεύουν πολύ από την πολλή πίεση και δύσκολα τις βρίσκεις και ακόμα πιο δύσκολα μπλοκάρονται. Μπορεί να βρεθεί κάποιος και να σου κάνει παρατήρηση αλλά θέλει να μην το παίξεις νταής και να δείξεις κατανόηση στο ότι με βάση τον νόμο έχει δίκιο. Αν όμως ανέβεις τέρμα πάνω τον χωματόδρομο και φτάσεις στην κορυφή δεν έχεις πρόβλημα, γιατί από την κορυφή και προς Κορωπί μεριά είναι ΖΕΣ. Εγώ από δω και πέρα που ανοίγει ο καιρός και ανεβαίνει πολύς κόσμος (όχι κυνηγοί) στο βουνό πηγαίνω τέρμα πάνω για να μην προκαλώ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

    ΥΓ. Έχει τείχει παλαιότερα να έχει έρθει και ο θυροφύλακας του ΚΣ Καλλιθέας και να κάνει παρατηρήσεις (δεν έγραψε κανέναν) για αυτό θέλει λίγο προσοχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312053

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΑΤΕ ΛΙΓΟ.ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Η ΜΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΟ.ΑΠΟ ΑΡΓΙΡΟΥΠΟΛΗ Η ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

    Στην Αργυρούπολη, όπως προανέφερα, έχει πέρδικες όμως θέλει προσοχή γιατί δεν είναι ΖΕΣ και μπορεί ο καθένας να σου κάνει παρατήρηση. Τέρμα πάνω στο βουνό και προς Κορωπί είναι ΖΕΣ και δεν έχεις πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312050

    Παρε τον δρομο για περιφερειακο κατεχακη και κανε δεξια στο φαναρι για καρεα,,σταματας στο τελος του δρομου μεσα στο παρκο
    περνεις το σκυλακι σου [με το λουρι στην αρχη γιατι εχει και κοσμο σκυλοφοβο] και πας αριστερα πανω απο το μοναστηρι,,
    εκει εχει περδικες και ειναι και κοντα σου,,οταν εμενα αθηνα πηγενα πολλες φορες εκει περα,,τα πουλια πεφτουν και τρωνε
    μεσα στο μοναστιρη στους μπακσεδες που εχουν η καλογριες,και εκει γυροφερνουν ολοι την ημερα στα γυρο μερη απο το μοναστηρι
    και γενικα το βουνο εκει εχει και περδικες αλλα και πολους λαγους..

    Εδώ έχει πολύ περισσότερα πουλιά από την Αργυρούπολη και είναι καλύτερα για νεαρά και άπειρα σκυλιά. Είναι και το μέρος πιο βατό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #312012

    Σημερα 2μιση ωριτσες βολτα με τον κοντο(επανιελ) σε ΖΕΣ(χεχε!)στην Αττικη και τσουπ μια μπεκατσουλα μετα απο 3 ποντες-φερμες…Μου σηκωθηκε στη μουρη η ρουφιανα,μικρο πουλι και πολυ δεκτικο <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #312011

    [size=3]Σημερα 2μιση ωριτσες βολτα με τον κοντο(επανιελ) σε ΖΕΣ(χεχε!)στην Αττικη και τσουπ μια μπεκατσουλα μετα απο 3 ποντες-φερμες…Μου σηκωθηκε στη μουρη η ρουφιανα,μικρο πουλι και πολυ δεκτικο :angry: …[/size]

    Αυτά είναι :unsure: . Εμένα η δικιά μου ζήτησε οπότε εκπαιδευτικά πάλι τον Ιούνιο <_< , εκτός και αν βγω κανένα με τον μεγάλο αλλά δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ στις πέτρες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 72 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων