ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,256 έως 3,270 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #434387

    Θα παω και γω αυριο το πρωι, αν και ειναι μερα περιεργη. Εχω ξενυχτι αποψε, και δουλεια μετα το καρτερι, αλλα το πρωτο πρωινο, με την υγρασια και το πευκο να μυριζει δε το χανω.  Κατι τετοιες στιγμες εκτιμας πολλα πραγματα, και κατανοεις το μεγαλειο του να εισαι γερος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434411

    ετοιμασα τα πραματα και φευγω για να κοιμηθω στην φυση εχοουμε ηθικο για αυριο καλη εναρξη σε ολους!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #434415

    Καλησπερα απο Πρωτοκκλησι Εβρου,λιγα πουλια σημερα παιξαν στα ηλιοσπορα,σε σχεση με χτες,εχει αρκετο αερα και μαλλον τα πουλια την κανανε με ελαφρα!

    Καλη εναρξη σε ολους και ζεστες καννες ευχομαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #434416

    Καλα να περάσουν όλοι όσοι αυριο θα είναι έξω  και  μην  ξεχνάτε ότι  πάμε  να  διασκεδάσουμε  και  όχι  για  να  εκνευριστούμε  με  άτομα  και  καταστάσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #434421

    Καλή κυνηγετική έναρξη να έχουμε με ασφάλεια και υγεία !!!!!! Πιάσαμε απο σήμερα το ηλιόσπορο με τα φιλαράκια ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #434422

    Καλή κυνηγετική χρονιά σε όλους, με υγεία και ασφάλεια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #434427

    Καλησπέρα κι από μένα και καλή έναρξη αύριο σε όλους. Θα βγω μια βόλτα για κάνα τρυγονακι κωπαιδα κι αν δεν βρω θα την πληρώσουν οι καρακαξες που ούτως ή άλλως τις έχω βάλει στο μάτι. Άντε να μυρισουμε λίγο μπαρούτι!!

    Sent from my ST21i using Tapatalk 4

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #434438

    Καλη χρονια να εχουμε παιδια,με υγεια και δυναμη,,αντε αυριο καφεδακι στο βουνο καθηστος στο σκαμνακι [εχει σκουριαση]

    για να δουμε το ξημερωμα αλλιωτικα,για τρυγονια δεν το βλεπω μιας που ουτε μπηκα στον κοπο να τα ψαξω φετος

    αλλα θα δουμε οπως και να εχει κανενα σουκοι ετσι για να χαρουμε λιγο την πτηση του

    μπιλ αμα εισαι μονος σου και δεν εχεις παρεα ελα το πρωι να παμε μαζι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #434439

    καλη εναρξη σε ολους παιδια αν κ οι καρακαξες θα τη πληρωσουν.αντε να ξεσκουριασουμε λιγακι..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #434447

    Moλις γυρισα παιδες,,ωραια ητανε η βολτα,κυνηγους ειχε πολυ λιγους,πρωτη φορα ειδα τοσο λιγο κοσμο στο μερος

    να φανταστητε ειδα τρυγονια που περασανε ατουφεκιστα απο τα καλα καρτερια,αυτο πρωτη φορα το βλεπω

    ειδα συνολο 7 τρυγονακια.τα 4 περασανε καλα αλλα εγω δεν εβαζα κωλο στο σκαμνι και ετσι δεν τουφεκισα κανενα

    ολο γυρω γυρω βολτες εκανα και ετσι με βλεπανε και στριβανε λιγο πριν περασουν απο πανω μου

    παντος ειχε πολυ λιγα πουλια φετος,τουφεκισα δυο καριες που μου περασανε καλα και αυτο ηταν ολο

    αλλα μονο που τα ειδα το χαρηκα,τωρα πρωτα ο θεος οκτωβρη θα παμε παλι κυνηγι

    αντε καλη χρονια να εχουμε ολοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #434450

    πηγα σε ενα μερος οπου περυσι χτυπησα 20 τρυγονια μονο εγω…καθισα απο τις 6,45 εως τις 8,30 …δεν περασε ουτε μισο…καταλαβα οτι σε αυτο το μερος φετος δεν παιζουν τρυγονια και αλλαξα μερος …ανεβηκα σε κατι ιτιες με νερο αφθονο και καθισα αλλο ενα τεταρτο…τζιφος…κανω να φυγω και παιρνω τηλεφωνο ενα αλλο φιλαρακι να μου πει τι εκανε …ξαφνικα ερχονται 2 τρυγονια μαζι και δεν προλαβαινω να κανω τακ…ξεκινω να φυγω λογω δουλειας κατα τις 9…βλεπω ενα στεκουμενο στα 40 μετρα …δεν ριχνω..παω πιο περα και σηκωνονται αλλα 8 μεσα απο κατι πουρναρια …εδωσα ραντεβου για το απογευμα…τωρα που τα εντοπισα νομιζω οτι σιγα σιγα θα τα μαζεψω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    jiannisgouves στις #434452

    Πηγα στην Γαρηπα Ηρακλειου Κρητη , και δεν ειδα τιποτα απο τρυγονια.
    Ειδα ομως αρκετους αλητες κατα με να κυνηγουν λαγο!!
    Πιασανε 1 οση ωρα ημουν εκει , ενω ειδα τουλαχιστων 3 παρεες να κυνιγουν λαγο με σκυλους διωξεις.
    Αυτο το κανουν καθε χρονο , και δυστιχος δεν αλλαζει. Ντροπη τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #434453

    Xανια δεν φανηκε τιποτα. Κοσμος υπηρχε καμποσος, αλλα δεν ακουστηκαν τουφεκιες. 8 η ωρα φυγαμε, και το καλυτερο ολων οτι δεν την πληρωσαν σπουργιτια-σπινοι-χελιδονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #434454

    Καλη χρονια σε ολους !!!

    Ελαχιστοι κυνηγοι σε σχεση με αλλες χρονιες

    Απο τρυγονια τιποτα ( ουτε φωτογραφια )

    Κατεβασα το σκυλι απο το αμαξι και το γυρισα κατευτιαν στο ορτυκι !!!

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #434455

    καλη εναρξη σε ολους  !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,256 έως 3,270 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων