Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 736 έως 750 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #401007

    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..Εγω ένα ξέρω να πω! Εισαι ρε φίλε ευχαριστημένος απο το όπλο σου? ΤΕΛΟΣ! Τι ψάχνεις να βρεις τωρα αν είναι απο την Τουρκία ή το ξύλο του κοντακιού είναι απο το Ιρακ και οταν τουφεκάει σου λέει  salamalekoym και άλλες τέτοιες αηδίες..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401009

    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..Εγω ένα ξέρω να πω! Εισαι ρε φίλε ευχαριστημένος απο το όπλο σου? ΤΕΛΟΣ! Τι ψάχνεις να βρεις τωρα αν είναι απο την Τουρκία ή το ξύλο του κοντακιού είναι απο το Ιρακ και οταν τουφεκάει σου λέει salamalekoym και άλλες τέτοιες αηδίες..

    Αν σε κουράζουν αυτά που έγραψα μπορείς και να μην τα διαβάσεις ξέρεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401011

    Εστω και ενα μεσο τουφεκι των χιλιων το πολυ ευρω μπορει να το βρουν και τα εγγονια μας.Εξαλλου το τουφεκι δεν θεωρειται κατασκευασμα που χρειαζεται τεχνολογια αιχμης.Μια μηχανη εσωτερικης καυσης ειναι που απλα χρειαζεται καποια καλη εφαρμογη μεταξυ των μεταλικων τμηματων για να αντεξει τις τριβες,αυτο ειναι νομιζω και τιποτα αλλο.Δηλαδη ρε παιδια δινουμε 1500 ευρω για μια καραμπινα της σειρας και παιρνουμε ενα σωληνα απο ατσαλι δυο κομματια ξυλο και ενα μηχανισμο που δεν εχει κανενα τρομερο πολυπλοκο συστημα απλα μερικα ελατηρια και καποια αλλα κομματια.Προς τι τα 1500 ευρα ?Εδω με 1500 ευρα σημερα παιρνεις αυτοκινητο μεραχειρισμενο που ζυγιζει 1 τοννο κοντα και ειναι πολυ πολυπλοκοτερο στην λειτουργια του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401013

    Και κατι αλλο,καποτε ενας μαστορας πολυ καλος και εξυπνος αυτοκινητων μου ειχε πει εγω μιχαλη δεν δινω πανω απο 500 χιλιαρικα για αυτοκινητο.Αφου ο ανθρωπος ηξερε τι σημαινει αυτοκινητο καλυτερα απο τον καθενα και ειχε απομυθοποιησει το αυτοκινητο μεσα του τι να παει να δωσει τα εκκατομυρια για κατι το οποιο ηξερε οτι μια μαζα σιδερα ηταν στην τελικη και οτι εκανε ενα γιουγκο εκανε και μια ρολς ροις ?Το ιδιο συμβαινει και με τα οπλα,ναι να σου ρχεται ναι να το ζυγιζεις σωστα ναι να σου αρεσει οπτικα αλλα οχι και να το βαλεις στο κρεβατι σου μην κρυωσει και κρυολογησει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401014

    Και κατι αλλο,καποτε ενας μαστορας πολυ καλος και εξυπνος αυτοκινητων μου ειχε πει εγω μιχαλη δεν δινω πανω απο 500 χιλιαρικα για αυτοκινητο.Αφου ο ανθρωπος ηξερε τι σημαινει αυτοκινητο καλυτερα απο τον καθενα και ειχε απομυθοποιησει το αυτοκινητο μεσα του τι να παει να δωσει τα εκκατομυρια για κατι το οποιο ηξερε οτι μια μαζα σιδερα ηταν στην τελικη και οτι εκανε ενα γιουγκο εκανε και μια ρολς ροις ?Το ιδιο συμβαινει και με τα οπλα,ναι να σου ρχεται ναι να το ζυγιζεις σωστα ναι να σου αρεσει οπτικα αλλα οχι και να το βαλεις στο κρεβατι σου μην κρυωσει και κρυολογησει…

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη δεν πληρώνεις μόνο υλικά. Πληρώνεις τέχνη πληρώνεις και την τεχνογνωσία του.

    Δεν πήρε ένα λίτρο λάδι και το προώθησε σε ένα πελάτη. Δημιούργησε ένα προιόν που δεν το βρίσκεις εύκολα αλλού και αυτό πληρώνεις. Αν δεν υπήρχε και ο ανταγωνισμός μπορεί και κόστιζε πάνω από 10.000 euro μια καραμπίνα της σειράς.

    Απλά αυτός έχει δημιουργήσει και γραμμή παραγωγής και μπορεί και στο δίνει σε μία τιμή που μπορείς να πληρώσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #401019

    Εγω θα ελεγα πως ενα προιον που εχει φθηνα εξαρτηματα και βαρυ ονομα ναι μεν δεν μπορει να ειναι αναξιοπιστο αλλα δεν μπορει και να κοστιζει ακριβα…Δηλαδη τελικα τι πληρωνουμε; Ονομα;Οι περισσοτεροι εχουν κολλημα με 3 μαρκες στην Ελλαδα λες και αλλες εταιρειες δεν βγαζουν καλα οπλα…Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω ακουσει για το ταδε οπλο οτι ειναι αχρηστο επειδη δεν ειναι beretta η benelli η browning…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #401020

    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..Εγω ένα ξέρω να πω! Εισαι ρε φίλε ευχαριστημένος απο το όπλο σου? ΤΕΛΟΣ! Τι ψάχνεις να βρεις τωρα αν είναι απο την Τουρκία ή το ξύλο του κοντακιού είναι απο το Ιρακ και οταν τουφεκάει σου λέει salamalekoym και άλλες τέτοιες αηδίες..

    αν διάβασες όλα τα πόστ το θέμα μας είναι ¨¨σχέση ποιότητας τιμής και επαγγελματικότητας(ειλικρίνειας)¨¨και όλους τους ενοχλεί το salamalekoym 1500+ευρώ άσχετα αν είσαι ευχαριστημένος η όχι από το όπλο σου και επίσης τα πολλά προβλήματα στα αυτογεμή,κλείστρα,αυτάκια,εμπλοκές,σχισμένα τσοκάκια κ.λ.π. άρχισαν όταν μπήκαν τα salamalekoym και τα memetia parts στην παραγωγή αυτογεμών 😉 🙂 

    καλή χρονιά,Μάκης ο άτσιχλος 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #401022

    BeReT wrote:
    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..Εγω ένα ξέρω να πω! Εισαι ρε φίλε ευχαριστημένος απο το όπλο σου? ΤΕΛΟΣ! Τι ψάχνεις να βρεις τωρα αν είναι απο την Τουρκία ή το ξύλο του κοντακιού είναι απο το Ιρακ και οταν τουφεκάει σου λέει salamalekoym και άλλες τέτοιες αηδίες..

    Αν σε κουράζουν αυτά που έγραψα μπορείς και να μην τα διαβάσεις ξέρεις.

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

     

    Μα δεν αναφέρθηκα σε σένα ούτε έκανα quote στο μήνυμά σου..Μήπως έχεις την μύγα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401024

    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..

    Πρώτη ασέβεια προς τα postaρίσματα των συμμετοχόντων μαζί και εμένα.

    Δεύτερη ασέβεια περί μύγας.

    Τι να πω?

    Ο πονοκέφαλος ξεπερνιέται μ’ ένα depon …………….. άλλα δεν ξεπερνιούνται.

    Καλή χρονιά ………………….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #401037

    BeReT wrote:
    Πωπω πονοκέφαλος με πιασε με όλα αυτά..

    Πρώτη ασέβεια προς τα postaρίσματα των συμμετοχόντων μαζί και εμένα. Δεύτερη ασέβεια περί μύγας. Τι να πω? Ο πονοκέφαλος ξεπερνιέται μ” ένα depon …………….. άλλα δεν ξεπερνιούνται. Καλή χρονιά ………………….

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

     

    Δηλαδή να εκφέρουμε την γνώμη μας δεν μπορούμε έτσι? Όσο για την μύγα αν δεν έχεις την αίσθηση του χιούμορ συγγνώμη δεν θα ξαναγίνει!

    Καλή χρονιά και σε σένα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401055

    Ενταξει μην τρωγεστε ρε παιδια ολοι κοροιδα ειμαστε ολοι εχουμε το ψωνιο μας με τα τουφεκακια και εγω πρωτος ,μαρτυρας μου ο υψιστος Μακης.Το θεμα απλα ειναι οτι ολα φτιαχνονται με μια φιλοσοφια και αγοραζονται επισεις με μια φιλοσοφια απο συγκεκριμενο τμημα της αγορας που στοχευει η εταιρεια παραγωγης και εχει μελετησει πριν το φτιαξει το οποιο προιον.Τοι θεμα ειναι παιδια αυτοι και ο καθενας την δουλεια τους κανουν εμεις τι κανουμε.Αν απλα ειμαστε στην κατηγορια ομορφου οπλο με ονομα και καλης ποιοτητας τοτε πληρωνουμε αν ειμαστε φιλοσοφιας αρχαιας Σπαρτης οτι το περιτο δεν χρειαζεται παλι πληρωνουμε αλλα μονο το απαραιτητο και αναγκαιο.Το οτι σε ολα τα προιοντα που φτιαχνονται υπαρχουν αυτα που κοστιζουν οσο αξιζει να φτιαχτουν και κατι παραπανω δηλαδη ενα λογικο κερδος και αυτα που κοστιζουν μικρο κλασμα της τελικης αξιας και παρολα αυτα βρισκονται αγοραστες ειναι αληθεια.Απλα εγω ειμαι της αποψης οχι να μην δωσουμε παραπανω αλλα αυτο που πληρωνουμε να το αγοραζουμε σε αξια πραγματικη και οχι σε φανταστικη αξια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #401056

    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika;  Εγώ κόλλησα στο θέμα μου… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401058

    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου…

    Χρήστος
    Κομοτηνή

     

    Απο οτι ξερω δεν εχει καμια σχεση η μια καννη με την αλλη.Ουτε κανενα αλλο σημειο του μηχανισμου δεν νομιζω να ταιριαζει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401060

    ΜΠΕΦ wrote:
    Και κατι αλλο,καποτε ενας μαστορας πολυ καλος και εξυπνος αυτοκινητων μου ειχε πει εγω μιχαλη δεν δινω πανω απο 500 χιλιαρικα για αυτοκινητο.Αφου ο ανθρωπος ηξερε τι σημαινει αυτοκινητο καλυτερα απο τον καθενα και ειχε απομυθοποιησει το αυτοκινητο μεσα του τι να παει να δωσει τα εκκατομυρια για κατι το οποιο ηξερε οτι μια μαζα σιδερα ηταν στην τελικη και οτι εκανε ενα γιουγκο εκανε και μια ρολς ροις ?Το ιδιο συμβαινει και με τα οπλα,ναι να σου ρχεται ναι να το ζυγιζεις σωστα ναι να σου αρεσει οπτικα αλλα οχι και να το βαλεις στο κρεβατι σου μην κρυωσει και κρυολογησει… ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη δεν πληρώνεις μόνο υλικά. Πληρώνεις τέχνη πληρώνεις και την τεχνογνωσία του. Δεν πήρε ένα λίτρο λάδι και το προώθησε σε ένα πελάτη. Δημιούργησε ένα προιόν που δεν το βρίσκεις εύκολα αλλού και αυτό πληρώνεις. Αν δεν υπήρχε και ο ανταγωνισμός μπορεί και κόστιζε πάνω από 10.000 euro μια καραμπίνα της σειράς. Απλά αυτός έχει δημιουργήσει και γραμμή παραγωγής και μπορεί και στο δίνει σε μία τιμή που μπορείς να πληρώσεις.

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

     

    Η μελετη που κανει η καθε εταιρεια που προωθει κατι ειναι να βρει την ισοροπια μεταξυ προσφορας και ζητησης ωστε να εχει το μαξιμουμ κερδος.Αυτο δεν σημαινει υποχρεωτικα μεγαλο τζιρο ουτε και ελαχιστο τζιρο.Αυτο πουλανε και μονο νομιζω γιατι αυτος ειναι ο στοχος του εμποριου το μεγιστο κερδος.Αν δεν τις αγοραζαμε θα εκαναν 500 και οχι 1500.Αν τις αγοραζαμε με 10.000 θα στοιχιζαν τοσο μην αμφιβαλετε.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #401063

    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου… 😀

    Χρήστο με τίποτα δεν ταιριάζει,αν δείς η κάννη της urica έχει ένα φάλτσο κομμάτι στην ουρά της η 303 είναι στρόγγυλη

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 736 έως 750 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων