ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #275946

    NA KALESETE TON EIDIKO STA AGRIOPERISTERA SNIPER645 , B)
    KATHE TOUFEKIA KAI KHDEIA XAXAXA :)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #275943

    μη μου πειραζετε το κυριο θοδωρα. B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    thanos67 στις #275937

    KAΛΑ ΞΗΓΗΘΗΚΕΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΨΟΥΝΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ? :) ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΜΕΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ?ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΑΡΕΣΕΣ 2 ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ? B)

    ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΔΑΣΚΑΛΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΡΙΑ ΕΙΝΑΙ :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #275934

    NA KALESETE TON EIDIKO STA AGRIOPERISTERA SNIPER645 , B)
    KATHE TOUFEKIA KAI KHDEIA XAXAXA :)

    τωρα μονο με dna βγαζει ακρει γιατι ειναι καθαρισμενα :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #275932

    ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΔΑΣΚΑΛΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΡΙΑ ΕΙΝΑΙ B)

    εγω θα βαλω

    και

    προσ τα τελος του μηνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #275929

    ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΔΑΣΚΑΛΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΡΙΑ ΕΙΝΑΙ B)

    KOΚΚΙΝΕΛΗ Η ΛΕΥΚΟ ? :) :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #275928

    Ο Τοτός πήγαινε γυμνάσιο κάπου κοντά στο Βαθύ. Ήταν τόσο βρομόστομος που ήθελε να βρίζει κάθε μέρα. Κάθε μέρα λοιπόν ρωτούσε την καθηγήτριά του "Τι είναι αυτό, κυρία;" και έδειχνε το "όργανο" του. Η καθηγήτρια για να μη χαλάσει την καλή εικόνα της τάξης, του απαντούσε "Πουλάκι, Τοτό". Αυτό συνεχιζόταν για πολλές μέρες ώσπου ένα πρωινό περνάει έξω από το ανοιχτό παράθυρο ένα ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΟ. Τότε ρωτάει ο Τοτός "Τι είναι αυτό, κυρία;" και δείχνει το "όργανό" του. "Πουλάκι Τοτό" του απαντάει η καθηγήτρια. Οπότε βρίσκει την ευκαιρία ο Τοτός και, δείχνοντας το αγριοπερίστερο, την ρωτάει "Κι αυτό που περνάει τώρα απ' έξω τι είναι κυρία…..η Π#@ΤΣΑ μου;;;;;"

    Υ.Γ. Με χιούμορ προς όλους και ειδικά για τον Captain, μήπως του φτιάξω τη διάθεση!! B)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #275926

    Να είστε καλα φίλοι μου με κάνατε και γέλασα και απόψε B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #183909

    Μιας και ειναι ενα απο τα κυνηγια που με πηγεναι ο πατερας μου και σηνεχιζω ακωμα στο ιδιο μερος , θα προσπαθησω την επομενη φωρα να βγαλω μια φωτο την τριπα που βγενουν .
    Το μερος αυτο το εχω μαθει απο τον πατερα μου στο οποιο το κυνηγουσαι μονο αυτος μαζι με τον θειο μου .Τωρα το κυνηγαω μονο εγω και ο μπαρης μου , και τι δεν μου εχουν κανει για να τους το μαθω .Λιπον επιδη τα κυνηγο χρονια αλλα παντα με μετρο γι αυτο και υπαρχουν ακωμα το εχω πει και θα το ξανα πω ενω εκ πρωτης οψης ο λεμος το κεφαλη φενεται σκουρο χαρακτιριστηκο ειναι ο ιριδιζον χρωματισμος στο λεμο (πρασινο μοβε ) Επισης η δυο σκουρες λοριδες στα φτερα αυτο για τα ενιληκα , γιατη στα παλαζακια οπως τα λεμαι εμεις ειναι λιγο μπερδεμενα .Ενα αλλο χαρακτιριστικο ειναι το ασπρο στο κατω μερος της ραχης εκει που ξεκιναει η ουρα .Η περιοχη που τα κυνηγο ειναι γυρο στα χιλια μετρα υψομετρο και το ποιο κοντινο χοριο 2 χιλ. Καθωμαι γυρο στα 300 μετρα απο την τριπα που βγενουν και αν δεν φεξει η μερα δεν βγενουν .

    Αυτες οι φωτο ειναι απο περση γιατι φετος ακωμα δεν καταφερα να παω .

    Uploaded with ImageShack.us

    Ωσο για το πεταγμα τους εχει διαφωρα απο τα οικοσητα ,εχου ενα σηνεχομενο πεταγμα χωρις τσαλιμια που και οταν τα τουφεκας ακωμα και τοτε δεν κανουν τσαλιμια αλλα βλεπεις το κοπαδει ν ανοιγει με γρυγορο πεταγμα πρω στιγμη και μετα παλη να ενωνονται .Ειναι πανεξηπνα πουλια και αντιλαμβανονται την καθε κινηση σε μεγαλη αποσταση .Θα βγουν πρωτα οι αρχηγοι καπο την τριπα και θα κατσουν απ εξω και σελιγο βγενει ολο το κοπαδι οπου και φευγουν αμεσος .

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    thanos67 στις #275911

    ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙ Η ΨΗΤΑ? B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #183916

    καλά ,και τα οικόσιτα νοστιμότατα είναι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    horigos στις #275897

    τωρα μονο με dna βγαζει ακρει γιατι ειναι καθαρισμενα :)

    Καλή όρεξη Θάνο, άντε τώρα και στις γαλάζιες με τον κυρ Θόδωρο και με τις αντίστοιχες επιτυχίες B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #183935

    ΚΥΡΙΕ ΘΟΔΩΡΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΣΤΕΝΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΝΝΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ. ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ.

    ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.

    ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ, ΚΑΝΑ ΝΕΟ ΕΧΟΥΜΕ???????????????

    ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ???????????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #183937

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ.

    http://www.1000birds.com/reports_GRE2W_Rock-Dove.htm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #183939

    Καλημερα σε ολους τους κυνηγους και μη.Δεν ειναι αναγκη να λογομαχειτε χωρις ουσιαστικο λογο και να ειρωνευεστε ανθρωπους,που ειναι λιγο μεγαλυτεροι απο μας.Δεν θα αναφερθω στα αγριοπεριστερα,αλλα θα πω οτι δεν μπορει,ολοι την εχουμε πατησει και καμια φορα και χτυπαμε λαθος θηραμα εστω,με βιαστικη ντουφεκια πανω στο ξαφνικο περασμα ενος θηραματος,οπως το αγριοπεριστερο ή εστω περιστερι με χρωματα αγριου.
    Δεν σκοτωσαν ανθρωπο οι φιλοι μας και τους λογοκρινετε και τους την λετε! Αν ειναι να κρινετε καποιον,κριντε τον Τζεφρυ που πραγματι κυνηγαει λαθος ''θηραματα'',τον μισθωτο και τον συνταξιουχο.
    Συγνωμη για την επεμβαση και κριτικη μου,καλα κυνηγια και καντε το χομπυ σας οσο μπορειτε,για να ξεδινουμε και να μην λαλησουμε…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων