ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΒΕΡΕΤΤΑ Α303

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    kaltakis στις #266384

    τακη καλημερα.

    δεν αξιζει ρε φιλε να βαζεις ακριβα φυσιγγια για τσιχλα.
    το εκανα κ εγω το λαθος πιτσιρικας.το τι μπλε lampro ειχα ριξει σε τσιχλα δεν λεγεται.
    με πονοκεφαλο εφευγα συνεχεια! :lol:
    εβαζα κ 7αρια κιολας κ ελεγα γιατι δεν πεφτουν… δεν ειχα καποιον να μου δειξει.

    μαλλον πρεπει να βελτιωσεις λιγο την σκοπευση σου οπως σου ειπαν κ παραπανω.

    εχω την 301 κ δεν εχω βρει φυσιγγι που να μην το "παει". απλως αλλα ταιριαζουν σε εμενα (ταχυτητες,λακτισμα κλπ) κ αλλα οχι.

    για τσιχλα εχω καταληξει στο tordo της nsi.

    καλημερα και σε σενα φιλε μου..καιι γω αυτο καταλαβα γιατι το περασμενο Σ.Κ. ημουνα ωροπο στο εξοχικο και με κατι φυσιγγια 8αρια πανθηρ λεγονται με 6 ευρω το κουτι τα παιρνω απο κει περα αλλα περυσι δεν μπορουσα να παρω πουλι ε σου συνιστω οτι στο καρτερι εκανα 12 τσιχλες 2 γερακοτσιχλες και μια φασσα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #256087

    καλημερα και σε σενα φιλε μου..καιι γω αυτο καταλαβα γιατι το περασμενο Σ.Κ. ημουνα ωροπο στο εξοχικο και με κατι φυσιγγια 8αρια πανθηρ λεγονται με 6 ευρω το κουτι τα παιρνω απο κει περα αλλα περυσι δεν μπορουσα να παρω πουλι ε σου συνιστω οτι στο καρτερι εκανα 12 τσιχλες 2 γερακοτσιχλες και μια φασσα.

    Καλησπέρα φίλε μου. Κυνηγώ με το συγκεκριμένο όπλο από το 1988. Επειδή έχω πειραματιστεί αρκετά για το κυνήγι της τσίχλας χρησιμοποιώ φυσίγγια 33gr με πυρίτιδα ΜΒ32.
    Συγκεκριμένα με τα Jordan Μπλε και τα ΠΥΡΚΑΛ DERBY έχω εκπληκτικά αποτελέσματα. Κυνηγώ στη Β. Ελλάδα και σε θερμοκρασίες κάτω των 10-12 C.
    Και τέλος αν μου επιτρέπεται μία συμβουλή, επειδή το όπλο έχει αυλό 18,3 μην χρησιμοποιήσεις φυσίγγι πάνω από 34 gr ανεξαρτήτως πιέσεων (εννοείται κάτω των 900 Bars).
    Καλά Χριστούγεννα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #256046

    Καλησπέρα φίλε μου. Κυνηγώ με το συγκεκριμένο όπλο από το 1988. Επειδή έχω πειραματιστεί αρκετά για το κυνήγι της τσίχλας χρησιμοποιώ φυσίγγια 33gr με πυρίτιδα ΜΒ32.
    Συγκεκριμένα με τα Jordan Μπλε και τα ΠΥΡΚΑΛ DERBY έχω εκπληκτικά αποτελέσματα. Κυνηγώ στη Β. Ελλάδα και σε θερμοκρασίες κάτω των 10-12 C.
    Και τέλος αν μου επιτρέπεται μία συμβουλή, επειδή το όπλο έχει αυλό 18,3 μην χρησιμοποιήσεις φυσίγγι πάνω από 34 gr ανεξαρτήτως πιέσεων (εννοείται κάτω των 900 Bars).
    Καλά Χριστούγεννα.

    Αν επιτρέπεται και επειδή μόλις απέκτησα μία 303 τι εννοείς όχι πάνω από 34γρ?

    Δεν αποδίδει καλά ας πούμε με 36γρ 6άρια ή δεν αντέχει?

    Ευχαριστώ για την όποια απάντηση σου :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #255975

    [size=3]Αν επιτρέπεται και επειδή μόλις απέκτησα μία 303 τι εννοείς όχι πάνω από 34γρ?

    Δεν αποδίδει καλά ας πούμε με 36γρ 6άρια ή δεν αντέχει?

    Ευχαριστώ για την όποια απάντηση σου :lol: [/size]

    Καλημέρα. Η τοποθέτησή μου απορρέει από το γεγονός ότι το συγκεκριμένο όπλο έχει αυλό 18,3 (στενό) κάτι που έχει ως φυσική συνέπεια όσο πιο μεγάλο φορτίο σκαγίων έχουμε τόσο μεγαλύτερη άτρακτο δημιουργούν τα σκάγια στο ταξίδι τους προς το στόχο με ότι αυτό συνεπάγεται. Επιπλέον σε στενούς αυλούς μεγάλα φορτία σκαγίων υπεραναπτύσουν πιέσεις αυτών των προδιαγραφών. Σε καμία περίπτωση δεν έχει το όπλο πρόβλημα αντοχής πιέσεων καθόσον είναι δοκιμασμένο στις 1200 πιέσεις.
    Επιδίωξή μας πρέπει να αποτελεί η άφιξή του μεγαλύτερου δυνατού αριθμού σκαγίων ταυτόχρονα στο επίπεδο που ανάλογα με τη θέση του στόχου δημιουργεί ο άξονας κίνησής του.
    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων