benelli Anniversario – 1993

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #268393

    to oplo to ida ine se para poli katastasi i kani ine 76 me aulo 18.3 ke logika to tsokarisma 8a ine 17.2 i 17.3 den exo provlima me to mikos kanis panta me makria opla kinagao.

    Μπορείς να βρεις και ποιο καινούργια μοντέλα στα 1200ε και ας μην είναι συλλεκτικά με χρυσά σκαλίσματα, φίλος μου πήρε από χέρι 1100ε
    το rafaello deluxe, 4 ετών όπλο με 70cm magnum με μακρύτερα εσωτερικά τσοκ 7cm, αυλό 18,4 και ξύλα καρυδιάς χωρίς χρυσά σκαλίσματα μόνο η σκανδάλη.
    Κατάσταση καινούργιο σχεδόν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #268391

    Μπορείς να βρεις και ποιο καινούργια μοντέλα στα 1200ε και ας μην είναι συλλεκτικά με χρυσά σκαλίσματα, φίλος μου πήρε από χέρι 1100ε
    το rafaello deluxe, 4 ετών όπλο με 70cm magnum με μακρύτερα εσωτερικά τσοκ 7cm, αυλό 18,4 και ξύλα καρυδιάς χωρίς χρυσά σκαλίσματα μόνο η σκανδάλη.
    Κατάσταση καινούργιο σχεδόν.

    δεν το περνω ουτε για τα χρυσα σκαλίσματα ουτε γιατι ειναι συλλεκτικο απλος εχω κε την rafaello spesial luso με 76 καννη αυλο 18.4 τσοκαρισμα 17.3 κε ειμαι ευχαριστιμενος αλλα το οπλο το εχω χρεισιμοπιοισει πολυ σε βαλτο κε ιπα να παρω ενα σχεδον το ιδιο σε πολι καλη κατασταση σχεδον κενουργιο. εχο και μια berettax2 super magnum 76 με τσοκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #268390

    Μπορείς να βρεις και ποιο καινούργια μοντέλα στα 1200ε και ας μην είναι συλλεκτικά με χρυσά σκαλίσματα, φίλος μου πήρε από χέρι 1100ε
    το rafaello deluxe, 4 ετών όπλο με 70cm magnum με μακρύτερα εσωτερικά τσοκ 7cm, αυλό 18,4 και ξύλα καρυδιάς χωρίς χρυσά σκαλίσματα μόνο η σκανδάλη.
    Κατάσταση καινούργιο σχεδόν.

    δεν το περνω ουτε για τα χρυσα σκαλίσματα ουτε γιατι ειναι συλλεκτικο απλος εχω κε την rafaello spesial luso με 76 καννη αυλο 18.4 τσοκαρισμα 17.3 κε ειμαι ευχαριστιμενος αλλα το οπλο το εχω χρεισιμοπιοισει πολυ σε βαλτο κε ιπα να παρω ενα σχεδον το ιδιο σε πολι καλη κατασταση σχεδον κενουργιο. εχο και μια berettax2 super magnum 76 με τσοκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #268372

    δεν το περνω ουτε για τα χρυσα σκαλίσματα ουτε γιατι ειναι συλλεκτικο απλος εχω κε την rafaello spesial luso με 76 καννη αυλο 18.4 τσοκαρισμα 17.3 κε ειμαι ευχαριστιμενος αλλα το οπλο το εχω χρεισιμοπιοισει πολυ σε βαλτο κε ιπα να παρω ενα σχεδον το ιδιο σε πολι καλη κατασταση σχεδον κενουργιο. εχο και μια berettax2 super magnum 76 με τσοκ

    Aν δεν σε ενδιαφέρουν τα σκαλίσματα και το ότι είναι συλλεκτικό δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις αυτό το όπλο.Έχεις και παραπλήσιο για βάλτο. Όποια benelli εκείνης της εποχής και να πάρεις ίδια αξιοπιστία και ίδια δουλειά θα κάνει με τα μισά λεφτά.Αν το θέμα ήταν αισθητικό (γιατί όχι)ειδικά στα συλλεκτικά κομμάτια, το ίδιο όπλο που για εμένα κάνει 600ευρώ για κάποιον άλλον μπορεί να κάνει 10.000ευρώ.Αν το γουστάρεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #268328

    76 εκ κανη full choke με 70 αρα θαλαμη ,μου αρεσει πολυ !!!

    ΑΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΚΑΡΤΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΖΑΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΧΤΥΠΑ ΤΟ!!!!!
    ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΟΠΛΟ… <_<
    ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ Κ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ…Κ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΕΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268278

    Με 450 ευρώ βασικό μισθό (εκεί θα πάμε) 1.200 ευρώ για ένα όπλο του 1993 (υποτιθέμενης συλλεκτικής αξίας, διότι να διαμορφωθεί η συλλεκτική αξία πρέπει να συμετρηθούν ουκ ολίγοι παράγοντες) είναι πολλά χρήματα.

    Θεωρητικά για μένα συλλεκτικό όπλο της συγκεκριμένης κατηγορίας δεν μπορεί να στοιχίζει όσο στοιχίζει καινούργιο ένα σύγχρονο.

    Αν έχεις 1.200 ευρώ για πέταμα πάρτω, αλλιώς αγόρασε μια σύχρονη benelli να κάνεις την δουλεία σου.

    ΥΓ. Αν περιμένςι λίγο μπορεί να το αγοράσεις και σε δραχμές <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #268171

    Aν δεν σε ενδιαφέρουν τα σκαλίσματα και το ότι είναι συλλεκτικό δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις αυτό το όπλο.Έχεις και παραπλήσιο για βάλτο. Όποια benelli εκείνης της εποχής και να πάρεις ίδια αξιοπιστία και ίδια δουλειά θα κάνει με τα μισά λεφτά.Αν το θέμα ήταν αισθητικό (γιατί όχι)ειδικά στα συλλεκτικά κομμάτια, το ίδιο όπλο που για εμένα κάνει 600ευρώ για κάποιον άλλον μπορεί να κάνει 10.000ευρώ.Αν το γουστάρεις…

    το οπλο αισθητικα μου αρέσει πολύ + ότι εχει πολύ καλά ξυλα και βαρια+ ότι η αποθηκη εχει μεγαλυτερο βαροϛ από τιϛ καινουργιεϛ καραμπινεϛ κε το κοντακι του μου ειναι μια χαρά βεβαια το οπλο άμα το παρω θα το δοκιμασω πρώτα να δούμε κε τι τουφεκια βγαζει( γιατί δεν σκοτωνουν όλα τα οπλα ουτε ιδιες τουφεκιες βγαζουν)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268169

    το οπλο αισθητικα μου αρέσει πολύ + ότι εχει πολύ καλά ξυλα και βαρια+ ότι η αποθηκη εχει μεγαλυτερο βαροϛ από τιϛ καινουργιεϛ καραμπινεϛ κε το κοντακι του μου ειναι μια χαρά βεβαια το οπλο άμα το παρω θα το δοκιμασω πρώτα να δούμε κε τι τουφεκια βγαζει( γιατί δεν σκοτωνουν όλα τα οπλα ουτε ιδιες τουφεκιες βγαζουν)

    Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα της τουφεκιάς περισσότερο από την αισθητική τότε πιστευώ πως πρέπει να καταλήξεις σε κάποιο σύγχρονο όπλο, πωλήθηκε super sport 1.400 ευρώ πριν από λίγες μέρες (το καλύτερο όπλο που έβγαλε ποτέ η benelli για μένα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #268158

    Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα της τουφεκιάς περισσότερο από την αισθητική τότε πιστευώ πως πρέπει να καταλήξεις σε κάποιο σύγχρονο όπλο, πωλήθηκε super sport 1.400 ευρώ πριν από λίγες μέρες (το καλύτερο όπλο που έβγαλε ποτέ η benelli για μένα).

    και ακριβα ειπεσ εφυγε μια πριν μερες φυλου με 1000 ευρω 1 χρονου καινουρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268154

    και ακριβα ειπεσ εφυγε μια πριν μερες φυλου με 1000 ευρω 1 χρονου καινουρια

    Καταραμένη κρίση :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #268153

    Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα της τουφεκιάς περισσότερο από την αισθητική τότε πιστευώ πως πρέπει να καταλήξεις σε κάποιο σύγχρονο όπλο, πωλήθηκε super sport 1.400 ευρώ πριν από λίγες μέρες (το καλύτερο όπλο που έβγαλε ποτέ η benelli για μένα).

    φιλε zed σε οτι αφορα το θεμα τουφεκιας μας αφορα ολους το θεμα τουφεκιας και σκοτωματος ειναι τζοκερ το τι θα σου τυχη το καθε οπλο μπορει να παρεις να παρεις 10 οπλα benelli και να κανουν τα 4 10 οπλα beretta και να κανουν τα 5 δεν προκεται να βρεις ακρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #268150

    φιλε zed σε οτι αφορα το θεμα τουφεκιας μας αφορα ολους το θεμα τουφεκιας και σκοτωματος ειναι τζοκερ το τι θα σου τυχη το καθε οπλο μπορει να παρεις να παρεις 10 οπλα benelli και να κανουν τα 4 10 οπλα beretta και να κανουν τα 5 δεν προκεται να βρεις ακρη.

    αν το οπλο ριχνει εκει που κοιταμε ,και για μενα αυτο ειναι το σπουδαιοτερο ,το πουλι θα πεσει ,στους δεξειοχειρες , 99 % το οπλο ριχνει αριστερα και 90 % πιο επανω απο εκει που σημαδευουμε ,πρωτα αυτο φτιαχνουμε και τα υπολοιπα τα βρισκουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #268148

    αν το οπλο ριχνει εκει που κοιταμε ,και για μενα αυτο ειναι το σπουδαιοτερο ,το πουλι θα πεσει ,στους δεξειοχειρες , 99 % το οπλο ριχνει αριστερα και 90 % πιο επανω απο εκει που σημαδευουμε ,πρωτα αυτο φτιαχνουμε και τα υπολοιπα τα βρισκουμε

    συμφωνο 100% με οσα λες αλα κανενα οπλο δεν ειναι ιδιω κε παντα μιλαω το οπλο να ειναι στα μετρα μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skopeytis στις #187412

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑ BENELLI ΕΙΝΑΙ ΔΕΛΤΑ ΠΑΓΩΤΟ,ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ!!!ΛΟΙΠΟΝ,ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 1000ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268142

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑ BENELLI ΕΙΝΑΙ ΔΕΛΤΑ ΠΑΓΩΤΟ,ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ!!!ΛΟΙΠΟΝ,ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 1000ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

    Τα πουλάς…? Ας μην γίνω μάντης κακών αλλά υπάρχει μεγάλη κρίση στην αγορά… αυτό συνέβαινε κάποτε, το μέλλον είναι ολίγον τι αβέβαιο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων