beeper

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 61 έως 66 (από 66 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #251152

    Ηχο γερακιου εχουν πολλα μπιπερ γιατι ακουγοντας το γερακι η μπεκατσα λουφαζει περισσοτερο για να καλυφθει…Ετσι μικραινουν οι πιθανοτητες να φυγει το πουλι απ το σημειο που καθεται…
    Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτο εγκυρο,αλλα για να το εχουν τοσες εταιριες στα μπιπερ μαλλον θα κανει δουλεια…


    [font=”Comic Sans MS”]Μπα!!!!
    εγώ μόνιμα στο "γεράκι" το έχω (για να μΕ ακούγεται πιο φυσικός ο ήχος και όχι "μπλιπμπλίκι" :blink: ) ….. καμία διαφορά με τά άλλα ούτε σε ορτύκι ούτε σε πέρδικα ούτε σε μπεκάτσα….. αν θέλει να κοταρίσει δεν δίνει σημασία[/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #194501

    Τελικά σήμερα αποφάσισα να παραγγείλω το Beretti. Πάντως έχω μεγάλη περιέργεια πως θα είναι στο κηνύγι γιατί δεν έχω κυνηγήσει ποτέ με beeper.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #251004

    Τελικά σήμερα αποφάσισα να παραγγείλω το Beretti. Πάντως έχω μεγάλη περιέργεια πως θα είναι στο κηνύγι γιατί δεν έχω κυνηγήσει ποτέ με beeper.

    εκνευριστικο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #250975

    Καλό μπίπερ το multisound αξιόπιστο και με καλή ακουστική το έχει φίλος 10 χρόνια τώρα,
    αλλά έχει το ελάττωμα και αυτό όπως και πολλά αλλά να εκπέμπει τον ήχο κάτω από το κεφάλι
    του σκύλου με συνέπεια να επιβαρύνει την ακοή του σκύλου. Αν νομίζετε ότι είναι κάτι αμελητέο
    κρατήστε ένα μπίπερ κάτω από το σαγόνι ακίνητο να χτυπάει και θα καταλάβετε πόσο ανυπόφορο
    είναι. Γενικά όλα τα μπιπερ χαλάνε , μηχανισμοί είναι άλλωστε, όμως το πλεονέκτημα που έχει το ξεχωριστό
    ηχείο εκτός από το κυνοφιλικό μέρος είναι ότι προσφέρει καλύτερη ακουστικότητα και κατά συνεπεία
    πιο εύκολο εντοπισμό του σκύλου. Επίσης δε μπλοκάρει από λάσπες και χώματα (και αν συμβεί καθαρίζει εύκολα)
    και αλλάζει εύκολα αν καεί. Όσο για τα καλώδια που ανεφέρε ο Κος Νικολακόπουλος σωστά είναι όντως εύκολο να κοπούν.
    Αυτό που φτιάχνει ο φίλος στην Αλεξανδρούπολη όμως αν προσέξατε στις φώτο έχει αντί για καλώδια συρματόσχοινα λεπτά!
    Αυτά δε κόβονται με τίποτα…και έχει και εφ'όρου ζωής εγγύηση.

    σωστός.

    εκνευριστικο

    επίσης σωστός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #250903

    εκνευριστικο

    [font=”Comic Sans MS”]
    όντως
    γι αυτό εγώ έχω κουδούνι και μπήπερ μόνο στη φέρμα με φυσικό ήχο (αμερικάνικο γεράκι), αλλά επειδή κολλάει – μερικές φορές -όταν το 'χω ρυθμισμένο μόνο στη φέρμα – το βάζω να χτυπάει ανά 10 δευτερόλεπτα[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #194654

    Αυτά, τα έχει δοκιμάσει κανείς?

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 61 έως 66 (από 66 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων