λαγος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #66368

    Προχθές (Τετάρτη) σκότωσα έναν από τους πιο δύσκολους λαγούς που έχω πάρει.

    Τον ξεκίνησα στις 6.30 το πρωί και τον έβαλα στην τσάντα στις 12 !!!! αφού του έριξα 4 ντουφεκιές και μάλιστα συνέχισε να φεύγει πληγωμένος μέχρι που τον ανακάλυψε το πόιντερ λουφαγμένο και ημιθανή. Μάλιστα αφού ήταν ακόμα ζωντανός τον φέρμαρε κανονικά!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    Θόλος στις #66369

     

    Αντε και στα ταίρια του  !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #341445

    Η φετεινή χρονιά δεν ξανάγινε. Σε 15 μέρες, γύρω γύρω από το ίδιο ρέμα έχουμε πιάσει 6 λαγούς – 4 θυληκές και 2 αρσενικούς.

    Μάλιστα δύο λαγίνες είχανε μικρά (κρίμα ρε γαμώτο). Ο καιρός μάλλον τους ευνοεί και ακόμα κάνουν σεξ… Ίσως γι’αυτό βρίσκουμε λαγούς κοντά ο ένας στον άλλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #66692

    ΦΙΛΕ XEIMWNAS ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕ ΛΑΓΟ…ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΝΕΟΤΡΟΠΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΙΩΝ ΚΑΚΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΑ ΜΕΡΗ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΥΝΗΓΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΑΓΙΑΣΟΦΙΤΗΣ Η Ο ΣΤΡΟΠΟΝΙΑΤΗΣ Η Ο ΣΤΕΝΙΟΤΗΣ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ….ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΤΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΗΣ ΦΟΛΕΣ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΗ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΝ ΣΤΑ ΛΙΜΕΡΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟΜΕΡΑ ΧΩΡΙΑ ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΤΑΙ ΟΧΙ ΛΑΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    and73 στις #66709

    Φιλοι γεια σας

    Χτες ηταν η 4 εξορμηση για τον λαγο στην μεγαλονησο, και επιτελους πηραμε τους πρωτους 2.

    Ανδρεας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #66721

    Πάντως οι μπουνταλόλαγοι έχουνε ήδη καταλήξει σε ψυγεία και στομάχια. Μείνανε οι μάγκες και οι τυχεροί.

    Από δώ και πέρα θα δείξουν τα καλά σκυλιά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #66722


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από dviziria στίς 10 Νοέμβριος 2005


    Πάντως οι μπουνταλόλαγοι έχουνε ήδη καταλήξει σε ψυγεία και στομάχια. Μείνανε οι μάγκες και οι τυχεροί.
    Από δώ και πέρα θα δείξουν τα καλά σκυλιά…


    [/indent]Σωστόοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #66856

    ΑΝΤΡΕΑ (and73) ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ? ΜΗΠΩ ς ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    and73 στις #66902

    Φιλε Σταυρο,

    Οχι δεν ειμαι απο Κρητη – Χανια, αλλα απο Κυπρο!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    and73 στις #67328

    Μηπως καποιος παρατηρησε αν οι λαγοι φευγουν πριν να τους πλησιασουν τα σκυλια σε περιοχες με πευκα??  Η νομιζεται οτι μπορει να φταιει το κουδουνακι?

    Σιγουρα σε περιοχες με βοσκους και προβατα και κατσικια τοκουδουνακι δεν τους ενοχλει αλλα εκει πανω ισως?

    Παντως ειναι διαπιστωση ολης της παρεας οτι σε πευκοφυτες πλαγιες οι λαγοι προσηκωνωνται που λεμε και δεν αφηνουν τα σκυλια και τους κυνηγους να τους πλησιασουν, αν δεν εχεις καλα μελετημενους σκοπούς τοτε ειναι πολυ δυσκολο να τους παρεις.

    Ανδρεας

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #68549

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #68550

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΛΑΓΑΔΕΣ ΧΑΘΗΚΑΤΕ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ, ΣΑΣ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΟΙ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ?  ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΛΑΓΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ? 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #68740

    Οι λαγοί που μείνανε είναι ότι πρέπει για να μαγκέψουν και οι σκύλοι. Φυσικά και είναι πιο δύσκολοι, έχω να χτυπήσω λαγό εδώ και 7 εξόδους – και δεν έχω χάσει ούτε μία μέχρι τώρα!

    Επιπλέον καμπόσοι έχουν μπει σε ξετρύπια, και άντε να τους βγάλεις.

    ΥΓ. και οι μπεκάτσες καλές είναι αρκεί να μη μου ξεμυαλίζουν τους σκύλους, ΟΥΣΤ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #68759

    ΣΥΜΦΩΝΩ, ΦΙΛΕ DVIZIRIA. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΛΑΓΟ.  ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #68921

    Εχθές ημέρα Τετάρτη πήγα για τέταρτη συνεχόμενη φορά στον ίδιο λαγό τα σκυλιά μου – που θα πάει, θα τον βγάλουν τον π….

    Είναι μάγκας και έξυπνος, αλλά και εγώ έχω μια υπομονή ΤΟΟΟΟΟΣΗΗΗΗΗΗ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων