ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,091 έως 15,105 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #511490

    παναγιωτη μονο σου τον κυνηγας το λοφο, γιατι εγω εκει μεσα μονος μου δε μπορω να τις παρω…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    Παναγιώτης στις #511491

    Πάντα με παρέα φίλε μου.. Με τον φίλο μου και κυνηγετικό ταίρι τον Γιώργο.Ποτε μόνος για κυνήγι..την έχω πατήσει άσχημα και πάντα με παρέα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #511505

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

    ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΦΕΡΜΕΣ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ

    επιστροφη απο πατριδα (γιαννενα) παραμονη πρωτοχρονιας.  Ημουν  απο χριστουγεννα.Πουλια ελαχιστα αλλα αρκετα για μενα να δω τις φερμες μου να χαιδεψω την βασσιλισα και τελος στον καφενε για τσιπουρακια χορτασμενος.Το μονο προβλημα ηταν οτι υπηρχαν και μερες που οι βροχη δεν σταματαγε δευτερολεπτο.

    καλη χρονια με υγεια σε ολους

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #511527

    Εμαθα ότι βελτιώθηκε ελαφρά η κατάσταση από πλευράς παρουσίας πουλιών και λέω

    να κάνω μιά εξόρμηση για καμιά βδομάδα μπας και ρίξω καμιά καλή ντουφεκιά….!!!

    Οπως και να έχει όμως το θέμα, θα βαρέσω ανελέητα τα ταβερνεία, από Τιθορέα,

    Πολύδροσο μέχρι Αγόριανη, Παύλιανη και Αθανάσιο Διάκο……!!!!!!!!

    Καλά να ήμαστε και να περνάμε ακόμη καλύτερα όλοι μας……. :rose:  :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #511529

    ταβερνεία, από Τιθορέα, Πολύδροσο μέχρι Αγόριανη, Παύλιανη και Αθανάσιο Διάκο……!!!!!!!! Καλά να ήμαστε και να περνάμε ακόμη καλύτερα όλοι μας……. :rose: :rose: ΛΟΥΚΑΣ.[/quote]

    πολυ ωραια μερη ,αν και εχω χρονια να παω.

    ο δεκεμβρης ηταν εξαιρετικος εμφανιστηκαν πουλια ,τωρα τελευταια ξαναχαθηκαν 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #511534

    Καλησπέρα…. Σήμερα η γυναίκα μου έκανε το μεγαλύτερο απορτ(έφερε) στην ζωη μου. μου έκανε ένα υγιές μωράκι 3660gr,τον γιο μου…. Μακάρι να είναι φωτισμένο η ζωουλα του σαν την σημερινη μέρα που ήρθε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #511535

    Kαλησπερες σε ολους τους γνησιους,αρχικα να ευχηθω στον φιλο μας ”maniakos”να του ζηση το νεο μελος στην οικογενεια του,να ειναι καλοτυχο το μωρακι και παντα ευτυχισμενοι οι τυχεροι γονεις.Κατα δευτερο λογο να ευχηθω χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζουν σημερα,και κατα τριτον να δωσω και το ρεπορταζ της ημερας απο τα κυνηγετικα τερρεν στα Ιωαννινα…μια εκφραση πιστευω λεει πολλα..”που ειναι τα πουλακια?”!!!..Καναμε 2 συναντησεις σε φαντασματα,καιρος νοτιας με ζεστη την ψαξαμε σε ντουσκο και υψομετρο 750-800 με πολλα νερακια και λασπουλες.Περπατημα ανελεητο τα πουλακια,πηραμε καποιες φερμες απο το νεαρο μας επανιελ(ηταν κι αυτος τραυματιας μια εβδομαδα).ενα πουλακι ντουφεκσιτηκε αλλα δεν θηρευτηκε.Αραιωσαν και παλι οι συναντησεις μας με της κυρα σκουληκιαρες ,οδευουμε προς το τελος της σαιζον με την ελπιδα να μας αποζημιωση με 2-3 καλα κυνηγια ακομα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #511537

    Λάμπρο να σου σας ζήσει ο γιός, καλότυχος να είναι και να τον καμαρώσετε όπως

    επιθυμείτε.. :rose:

    Τώρα όσον αφορά τα πουλιά,μία βρήκαμε,μας πήγε βολτίτσα κάνα δίωρο,γεμίσαμε

    γραντσουνιές από τα πυκνά πουρνάρια κάποια στιγμή αποχαιρετιστήκαμε και ο

    καθένας πήρε το δρόμο του.

    Αύριο πάλι σε άλλο μέρος καλύτερο.

    Υγεία σε όλους…. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511540

    Λαμπρο να σου ζησει ο γιοκαρος ………..να τον δεις σαν τα ψηλα βουνα φιλαρακι και παντα καλοτυχος………… :rose:  :heart:

    Μπαρμπα Λουκα αυριο θα είμαι στο χωριο σου μια βολτα μαζι με κατι φιλαράκια που λυσαξανε να ανεβουμε προς τα πανω ……..! :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #511543

    “Μανιακέ” να σου ζήσει ο γιος!!! Υγεία και προκοπή να τον δεις όπως επιθυμής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #511545

    Καλησπερα παιδεια σημερινο κυνηγι κοντα στα μερη του Γιωργου 2 σηκωματα η μια τα ειχε πολυ μεγαλα η αλλη εφευγε μπροστα σε πολυ πυκνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #511549

    να σου ζησει ο γιος γερος και τυχερος!!!

    Εδω στα περιξ κουλουρια…

    Συντονιστής
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    mod2 στις #511553

    :bye: :bye: :bye: :good: :good: :good:

    Καλή χρονιά με υγεία για όλους.

    Λάμπρο να σας ζήσει ο διάδοχος , να είσαι καλά να τον καμαρώσεις γερό και μπεκατσοκυνηγό. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #511572

    Παρ’ όλες τις προσπάθειες και τις αλλαγές τόπων,τα πουλιά είναι σχεδόν ανύπαρκτα.

    Νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο να τρέχω άδικα για την ώρα τουλάχιστον….αργότερα

    βλέπουμε.

    Σήμερα πήγα σε ένα μέρος που ήμουν σίγουρος ότι τουλάχιστον ένα πουλί θα το

    βρίσκαμε.

    Δυστυχώς……..κουλούρι…. :wacko:

    Βρήκα όμως και γέμισα την σακούλα, ραδίκια ταραξάκο………. :yahoo:

    Καλά να ήμαστε όλοι…… :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #511574

    Καλή χρονιά σε όλα τα παλληκάρια και ζεστές κάννες. Ιδιαιτέρως στον maniakos για τον πιτσιρικά του που ήρθε ανήμερα των Θεοφανείων. Να σου ζήσει συνάδελφε και να τον δεις μπεκατσικυνηγό να τον καμαρώνεις. Από κυνηγετικής απόψεως μόνο μία βόλτα πριν τις γιορτές Φθοιώτιδα με 5 συναντήσεις και τρεις στην τσάντα. Καλά να περνάτε είτε βρίσκετε είτε όχι.

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,091 έως 15,105 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων