ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,456 έως 10,470 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #386598

    ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    nictas στις #386615

    ΠΕΡΙ ΑΣΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΟΝΤΩΣ ΧΤΥΠΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ!!!!!!! ΜΕ ΣΤΟΛΑΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΔΙΑΜΠΕΡΕΣ ΤΡΑΥΜΑ ΜΕ ΠΥΛΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΤΗ ΔΕΧΙΑ ΘΩΡΑΚΙΚΗ  ΚΑΙ ΕΞΟΔΟ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ! Φ. ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #386616

    σημερινη εξοδος σε ελατο ουτε πουπουλο ουτε οπλο ακουστικε απο αλλες 4 παρεες που ηταν μονο μια σηκωσαν ποιο πανω απο μενα αλλα εφυγε ατουφεκιστη!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386618

    Απλά ορισμένους τους πονάει που κάποιος  ενω κάνει περπατητό τσιχλας μπορεί να χτυπήσει μπεκάτσα..Αυτό είναι όλο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    L_Hunter στις #386623

    Απλά ορισμένους τους πονάει που κάποιος ενω κάνει περπατητό τσιχλας μπορεί να χτυπήσει μπεκάτσα..Αυτό είναι όλο.

    Το λογο δεν μπορεσα να καταλαβω ποτε μου.

    Επειδη σταθηκα τυχερος εγω (που την φερμαρε η δικια μου σκυλα) και οχι αυτος που παει μονο για μπεκατσα;

    Πρεπει να υπαρχει και λιγος σεβασμος και να μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

    ΥΓ. Ζητω συγνωμη που χαλαω το θεμα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #386626

    Πρωινο 3 ωρακι στα 1000μ υψομετρο ουτε καν μυρωδια δεν συναντησα…..επισης δεν ειχε ουτε και περδικες μιας και το μερος ειναι για μικτο κυνηγι.Περιμενω την πτωση θερμοκρασιας πεμπτη και παρασκευη μπας και δουμε τπτ…..πληροφοριες απο βορεια ελλαδα(Δραμα)λενε για μπασιματα πουλιων συνεχομενα…..ειδωμεν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386628

    BeReT wrote:
    Απλά ορισμένους τους πονάει που κάποιος ενω κάνει περπατητό τσιχλας μπορεί να χτυπήσει μπεκάτσα..Αυτό είναι όλο.

    Το λογο δεν μπορεσα να καταλαβω ποτε μου.

    Επειδη σταθηκα τυχερος εγω (που την φερμαρε η δικια μου σκυλα) και οχι αυτος που παει μονο για μπεκατσα;

    Πρεπει να υπαρχει και λιγος σεβασμος και να μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

    ΥΓ. Ζητω συγνωμη που χαλαω το θεμα…

    Εγω μαζί σου φίλε..αλλά το κόλλημα είναι κόλλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #386632

    και εγω ειχα αμφιβολιες το πως χτυπηθηκε η μπεκατσα, αλλα μετα την τεκμηριωμενη και επιστημονικη εκθεση του συναδελφου nictas

    πρεπει να πω οτι επιστηκα οτι το πουλι αυτο ητο θυμα καρτεριου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #386640

    Να είστε καλά ρε μάγκες….τώρα διάβασα τα ποστ και ξεράθηκα στα γέλια..

    Εγω  απο μπεκάτσες δεν ξέρω αλλά ξέρω πολύ καλά απο τσίχλες.Αμα δω τις τουφεκισμένες τσίχλες μπορώ άνετα να σας πω αν τουφεκίστηκαν σε περπατητό η σε καρτέρι και με λίγη προσπάθεια μπορώ να διακρίνω αν είναι απο πρωινό η απογευματινό κυνήγι .Οπότε συμφωνώ με τους συνάδελφους που μπόρεσαν να καταλάβουν  το πως τουφεκίστηκε η μπεκάτσα.Αλλωστε είναι ξεκάθαρο απο την πύλη εισόδου και εξόδου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #386656

    Να είστε καλά ρε μάγκες….τώρα διάβασα τα ποστ και ξεράθηκα στα γέλια.. Εγω απο μπεκάτσες δεν ξέρω αλλά ξέρω πολύ καλά απο τσίχλες.Αμα δω τις τουφεκισμένες τσίχλες μπορώ άνετα να σας πω αν τουφεκίστηκαν σε περπατητό η σε καρτέρι και με λίγη προσπάθεια μπορώ να διακρίνω αν είναι απο πρωινό η απογευματινό κυνήγι .Οπότε συμφωνώ με τους συνάδελφους που μπόρεσαν να καταλάβουν το πως τουφεκίστηκε η μπεκάτσα.Αλλωστε είναι ξεκάθαρο απο την πύλη εισόδου και εξόδου…

    μιλαμε για ολοκληρη ιατροδικαστικη εξεταση εχω λιωσει…..χαχαχα 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #386662

    ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

    BREDA ERMES 2000

    +1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386693

    ΠΕΡΙ ΑΣΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΟΝΤΩΣ ΧΤΥΠΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ!!!!!!! ΜΕ ΣΤΟΛΑΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΔΙΑΜΠΕΡΕΣ ΤΡΑΥΜΑ ΜΕ ΠΥΛΗ ΕΙΣΟΔΟΥ ΤΗ ΔΕΧΙΑ ΘΩΡΑΚΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΟΔΟ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ! Φ. ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ.

    λοιπον ιατροδικαστές και νευροχειρουργοι!
    ειστε για τα κλαματα… βγαζεται συνπερασματα απο μια φωτογραφια και μονο!
    κυνηγισες στην κυπρο λες…ασε μας ρε μεγαλε με τες παπαρες σου! αφου κυνηγισες στην Κυπρο τοτε θα ηξερες πως ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΣΚΥΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΛΥΞΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!
    το κυνηγι μας ξεκινησε σημερα… μεχρι την τελευταια εβδομαδα του 2012 ΝΑΙ ΔΥΚΕΟΥΜΑΣΤΕ ΣΚΥΛΙΑ!!! ΜΕΤΑ ΔΥΚΕΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΑΡΑΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ!!! αυτη την μπεκατσα αφου σημαρα ξεκινησε το κυνηγι μας και την φωτο την εβαλα πρην 3 μερες τοτε δεν την βαρεσα φετος (ασε που εμας τα πουλια αργουνε να ερθουν) η φωτογραφια ειναι απο της 9/1/2011 αρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ !!! (ΣΚΥΛΙ ΕΧΩ)
    οσο για το πουλι στο καρτερι παρε ακομα ενα πλανο απο το ιδιο μπουκετο και θα καταλαβεις ιατροδικαστα οτι εκει που ειμαι ουρανο δεν εχει τον σκεπαζουν τα εφκαλιπτα
    αρα το πουλι το πειρα στο περπατημα χωρις σκυλι! γιατι οπως ξαναπα αμα εισαι εσυ 1 φορα μπεκατσας που εχεις τα σεττερ να κοκκαλονουν και να βαρας αλλες 100 ειμαι εγω που τα εχω σπιτι να καθουντε γιατι ο νομος δεν με αφεινη και τρεχω στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #386695

    μην απολογεισαι ρε φιλαρακι…

     

    δεν υπαρχει λογος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386705

    μην απολογεισαι ρε φιλαρακι… δεν υπαρχει λογος.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    απολογουμαι??? oxi ρε φιλαρακι εγω λογο να απολογειθω σε κανενα δεν εχω… απλα μου την σπανε κατι τιπακια που το κανουν και κυνηγοπατερες και ξεχωρισουν την τουφεκια του καρτεριου με το συκομα  😆 αντε βρε λαμογια που μου γινατε και ιατροδικαστες… στο C.S.I έπρεπε να πατε εσεις τι κανετε εδω???
    τα πουλια που βαραω 1 χρονο με το σκυλι μου αυτοι θελουν 10 … σημερα πρωτη κυνηγετικη εξωρμιση για περδικια  παρε αποτελεσμα παρε και φραγκολινο που μονο στα ονειρα τους θα δουνε τα σεττερακια τους… παρε και μια φωτο απο απορτ απο το σκυλι μπεκατσα (περσυνη αυτη με το απορτ γιατι ακομη δεν μας εκαναν την τιμη οι μακρομιτες να μπουν στο νησι)
    και αμα θελουν τα γατακια το youtube το εχω γεμισει με εκπαιδευτηκα απο το σκυλι μου να τους βαλω να δουνε αν εχω η οχι την αναγκη να βαρεσω το οποιο διποτε θηραμα στο καρτερη!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386721

    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,456 έως 10,470 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων