ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,401 έως 11,415 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #409247

    ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕΣ. Πάντως αν ενδιαφέρεσαι έχω να σου πω δύο πολύ δυνατά μέρη στο δεύτερο πόδι και όταν μπορέσω θα σου ανεβάσω φωτό από τα μέρη που ανέφερες. Είχε το Παλαιόκαστρο πουλιά φέτος?

    Το Παλαιόκαστρο φέτος δεν είχε πουλιά τουλάχιστον της μέρες που το κυνήγησα εγώ.Κάποιοι φίλοι

    που κυνηγάνε κάθε μέρα κάναν πουλιά.Εμείς φιλαράκι δουλέυουμε συνέχεια κάθε μέρα και μας μένει

    μία Κυριακή μόνο και κανένα Σάββατο απόγευμα.Ολος περιέργως.

    φέτος βρήκα πουλιά στο Σάνι όταν ειχε παίξει λίγο ο καιρός.Οσο για Σιθωνία ξέρω και εγώ κάποια μέρη

    προς Συκιά μεριά αλλά δεν πάω γιατι είναι μακριά και αφού μπορώ να της βρώ πιο κοντά δεν υπάρχει λόγος για

    έξοδα με αυτήν την π*****να την κρίση.Ανέβασε καμία φώτο για να γουστάρουν όλοι η φίλη Μπεκατσάδες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #409271

    Καλησπέρα παίδες, εγώ δυο φορές έχω βγει Γενάρη και Φλεβάρη και ούτε την είδα….Την προτελευταία φορά βέβαια μέσα στο πυκνό, μονάχα τις άκουγα που μου κατέβαζαν το μπεκατσοπαντέλονο και έφευγαν ξεσπόντας σε δυνατά γέλια. Την δε τελευταία φορά το απόλυτο μηδέν….Ελπίζω τις επόμενες μέρες να κάνω μια κλεφτή εξόρμηση και ν’ απολαύσω τελευταία φορά την φύση κρατώντας τ’ όπλο μου. Μετά ξανά πάλι την γκλίτσα και την κάμερα….Να είστε όλοι καλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #409283

    Καλησπέρα σε όλους!!!Ενα πανεμορφο βίντεο για την τρέλα μας….http://youtu.be/qq_DBBZJ07E

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #409468

    λαθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #409539

    herbi wrote:
    καλησπερα σε ολλα τα κοπελια.. λοιπον εδω κατω πουλακια αρχισαν να μπενουν στο βουνο στις ακροχιονιδες .. χθες μια βολτουλα και μεσα σε 2,5 ωριτσες ειχα τρια συκοματα οπου απο βλακιαμου ειρθε μονο η μια πησω δεν πειραζει αρχιζω αντος και το ευχαριστιεμαι ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    Ωραίο δίκαννο φίλε μου. Τι μάρκα και τι τύπος είναι;

    Ο κυνηγός είναι ένας αδικημένος φυσιολάτρης.

    ΑΥΑ 25 ιντσες μπεκατσοντουφεκο

    εδω ειναι η παρουσιαση

    aya 25

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #409580

    Ο επιμένων νικά.

     

    Όσοι επιμένουν λοιπόν, κάτι βρίσκουν. Αλλά μιλάμε για μαστόρες που δεν τους βάζεις εύκολα χέρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #409669

    Μακάρι να κρατήσει η να μη βρέξει συνεχόμενα τουλάχιστον το σ/κ μπάς και μπορέσουμε να πάμε για καμμια μπεκατσουλα, με την αλλαγή της θερμοκρασίας μπορει να βρούμε καμμια ξεχασμένη κυρία…..για να δούμε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #409689

    καλησπερα και απο μενα..

     

    σημερηνη εξοδος σε αρκετα μεγαλο υψομετρο και μετα απο 1,5 ωρα πορειας με το αμαξι εφτασα και με εκπληξη ειδα πολλα χιονια.

    εφαγα την ξενεραμου και κατηφορησα λιγο σε ακροχιονηδες οπου κηνηγησα ενα δυορακι με δυσκολο περπατημα το οποιο συκοσα 2 πουλια και δεν προλαβα να παρω κανενα.

    με το που ξεπερνουσαι το μπιπερ τα 10 χτηπηματα την εκαναν οι κυριες.

    στο τελος ενα σκησαμο τις σκυλασμου απο το  κατω μερος του σαγονιουτης (πως διαολο το επαθε δεν μπορω ακομα να καταλαβω) φηγαμαι για το σπιτη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #409710

    εγω το πρωι λεω να παω μια βολτιτσα στα περιξ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #409729

    Δε σταματώ να κυνηγώ ποτέ. Τόπος: σύνορα Αρκαδίας-Αχαίας Καιρός: ασθενές χιονόνερο, 4 βαθμοί.

    Πρώτη φέρμα άφαντη, δεύτερη φέρμα άφαντη, τρίτη φέρμα τη βλέπω να δραπετεύει 30 μέτρα μακριά από τον Μίκι. Και εκεί άρχισε το πανηγύρι. Πλησιάζουμε  με τον Χρόνη εκεί που έπιασε  και την ώρα που ακούει τα σκυλιά να ζυγώνουν τινάζει με απίστευτη ταχύτητα προς την απέναντι πλαγιά, ενώ της ρίχνω μια τουφεκιά στο χάσιμο. 100 μέτρα μετά τα σκυλιά είναι πάνω της, αλλά τινάζει πάλι μόνη της και της κάνω μια μπηχτή και μια δεύτερη στα τριάντα μέτρα και χάνεται. Ο Μίκι και η Αριελ  κάνουν κύκλους φρενάροντας ανά 20 μέτρα εντοπίζοντας θέσεις. Η μπεκάτσα είναι άφαντη αλλά όλα δείχνουν ότι το πουλί είναι χτυπημένο και δυστυχώς μοιάζει με χαμένη υπόθεση αφού αλλάζει τόπο συνέχεια έστω και με δυσκολία. Ο Μίκι το έχει πάρει όμως προσωπικά και πηγαινοέρχεται συνεχώς στο ίδιο μέρος πότε ανοίγοντας και πότε κλείνοντας την έρευνα του. Μισή ώρα μετά ο Μίκι φερμάρει με μαζεμένο κορμί δείχνοντας ότι ζύγωσε περισσότερο από ότι έπρεπε. Γκοοοολ. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα  μουντάρει και αρχίζει να μας γυροφέρνει με το τρόπαιο στο στόμα. Χτυπημένη με τέσσερα σκάγια 7άρια στην κοιλιά  και μετά από μια ώρα η μπεκάτσα έχει υποκύψει. Η επιμονή του Μίκι μας γλύτωσε από τον χειρότερο εφιάλτη ενός μπεκατσοκυνηγού: Μπεκάτσα χτυπημένη και χαμένη.

    http://imageshack.us/a/img145/1933/p1050311x.jpg
    http://imageshack.us/a/img32/8156/p1050308n.jpg
    http://imageshack.us/a/img59/475/p1050306y.jpg
    [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #409730

    εγω το πρωι λεω να παω μια βολτιτσα στα περιξ

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Βίκτωρα θα περιμένω νέα σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #409737

    Δε σταματώ να κυνηγώ ποτέ. Τόπος: σύνορα Αρκαδίας-Αχαίας Καιρός: ασθενές χιονόνερο, 4 βαθμοί. Πρώτη φέρμα άφαντη, δεύτερη φέρμα άφαντη, τρίτη φέρμα τη βλέπω να δραπετεύει 30 μέτρα μακριά από τον Μίκι. Και εκεί άρχισε το πανηγύρι. Πλησιάζουμε με τον Χρόνη εκεί που έπιασε και την ώρα που ακούει τα σκυλιά να ζυγώνουν τινάζει με απίστευτη ταχύτητα προς την απέναντι πλαγιά, ενώ της ρίχνω μια τουφεκιά στο χάσιμο. 100 μέτρα μετά τα σκυλιά είναι πάνω της, αλλά τινάζει πάλι μόνη της και της κάνω μια μπηχτή και μια δεύτερη στα τριάντα μέτρα και χάνεται. Ο Μίκι και η Αριελ κάνουν κύκλους φρενάροντας ανά 20 μέτρα εντοπίζοντας θέσεις. Η μπεκάτσα είναι άφαντη αλλά όλα δείχνουν ότι το πουλί είναι χτυπημένο και δυστυχώς μοιάζει με χαμένη υπόθεση αφού αλλάζει τόπο συνέχεια έστω και με δυσκολία. Ο Μίκι το έχει πάρει όμως προσωπικά και πηγαινοέρχεται συνεχώς στο ίδιο μέρος πότε ανοίγοντας και πότε κλείνοντας την έρευνα του. Μισή ώρα μετά ο Μίκι φερμάρει με μαζεμένο κορμί δείχνοντας ότι ζύγωσε περισσότερο από ότι έπρεπε. Γκοοοολ. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα μουντάρει και αρχίζει να μας γυροφέρνει με το τρόπαιο στο στόμα. Χτυπημένη με τέσσερα σκάγια 7άρια στην κοιλιά και μετά από μια ώρα η μπεκάτσα έχει υποκύψει. Η επιμονή του Μίκι μας γλύτωσε από τον χειρότερο εφιάλτη ενός μπεκατσοκυνηγού: Μπεκάτσα χτυπημένη και χαμένη. http://imageshack.us/a/img145/1933/p1050311x.jpg http://imageshack.us/a/img32/8156/p1050308n.jpg http://imageshack.us/a/img59/475/p1050306y.jpg [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

    μπραβω ρε πετρο μια χαρα εκει δεν εχουμαι παει ετση;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #409746

    μπραβω ρε πετρο μια χαρα εκει δεν εχουμαι παει ετση;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    [/quote]

    Ανδρέα δεν προλάβαμε. Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα πάμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #409750

    μπραβω ρε πετρο μια χαρα εκει δεν εχουμαι παει ετση; ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    Ανδρέα δεν προλάβαμε. Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα πάμε. [/quote]

     

    και εγω εκει ελπιζω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #409751

    ένα δίωρο σήμερα στις 12 το μεσημέρι με δύο φίλους αφού περιμέναμε να σταματήσει η βροχή με αρκετό βοριά μία κυρία μόνο, αφού μας αλάφιασε να την ΚΥΝΗΓΑΜΕ σκυλιά και άνθρωποι χωρίς σταματημό απο τη μία πλαγιά στην άλλη τελικά επιστρέψαμε χωρίς αποτέλεσμα .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,401 έως 11,415 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων