ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,571 έως 12,585 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469214

    Μπραβο ρε μανιακε,ωραιος ο μπεμπης,και το τοπιο απεχτο,αυτος ειναι ο παραδεισος τις μπεκατσας,καθαρο μερος με ψηλα δεντρα,βλεπεις και το σκυλι πως δουλευει,και βλεπεις και την ρημαδα μπεκατσα οταν θα σηκωθη.αντε καλες χελωνες παλι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469215

    Σύμφωνοι.Αλλά όπως λέει και ο λαός τα εργαλεία κάνουν το μάστορα και ο σκυλακος σου φένετε αστέρι.Να τον χαίρεσαι.

    Βασίλης-Κουβαράς

    για να κανεις εργαλεια παλι χρειαζετε κοπος αδερφε μου… κ να εισαι καλα για τα καλα σου λογια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469217

    Μπραβο ρε μανιακε,ωραιος ο μπεμπης,και το τοπιο απεχτο,αυτος ειναι ο παραδεισος τις μπεκατσας,καθαρο μερος με ψηλα δεντρα,βλεπεις και το σκυλι πως δουλευει,και βλεπεις και την ρημαδα μπεκατσα οταν θα σηκωθη.αντε καλες χελωνες παλι

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    ηλια παντα με τις καλες κουβεντες. Σε ευχαρηστω.ετσι ειναι οπως τα λες… Κ σε σενα τα καλυτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #469222

    Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια και σ’ανώτερα!!Μανιακέ ο σύντροφός σου[σετερας]έχει πολύ φωτογένεια!!Να του βάλεις χάντρα γιατί όπως τον χαζεύουμε θα στο ματιάσουμε :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469226

    Μη φοβάσε φίλε Σπυρο και έχω μεγαλώσει μεσα στα ζώα όπως λεμε και στο χωριό μου και δεν πιανει το ματι μου.Εξαλου κατι έχουμε και εμείς.Απο σκυλάκια εννοώ.

    Βασιλης-Κουβαράς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469231

    Μανιακε κοιτα που την κυνηγαω φιλε μου α καταλαβεις ποσο μου λειπουν αυτα τα μερη,οπως και το ελατο που κυνηγουσα απο μικρος στην ευρυτανια και φθοιωτιδα
    βαλτο στο 8 λεπτο που παω σε μια λευκη του τις σκυλας του φιλου μου να δεις που παω να παρωω θεση στην φερμα,μεσα στην ζουγκλα,και να φανταστης οτι εκει μεσα κυνηγω ντοπιαρικα πουλια,οποιος κυνηγαει ντοπιαρες ξερει,το πουλι αυτο τελικα το βαρεσα μια βδομαδα αργοτερα παρηγγειλα καλη καμερουλα απο εξω,σε καμια 20αρια μερες θα ερθη,και φετος ελπιζω να γραψω καμια καλη φαση,γιατι αυτη την καμερα την πεταξα στα σκπουίδια χα χα
    το σκυλι το εχουμε με gps αθορυβο για αυτο ρωταω τον φιλο μου να δει το κοντρολ να μου πει που φερμαρει

    https://www.youtube.com/watch?v=O23BNRGfrSw

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #469232

    Μη φοβάσε φίλε Σπυρο και έχω μεγαλώσει μεσα στα ζώα όπως λεμε και στο χωριό μου και δεν πιανει το ματι μου.Εξαλου κατι έχουμε και εμείς.Απο σκυλάκια εννοώ.

    Βασιλης-Κουβαράς

    Βρε δε το είπα για σένα ,για όλους, :yes: που το θαυμάζουν το Ζωντανό! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469233

    Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια και σ’ανώτερα!!Μανιακέ ο σύντροφός σου[σετερας]έχει πολύ φωτογένεια!!Να του βάλεις χάντρα γιατί όπως τον χαζεύουμε θα στο ματιάσουμε :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    σπυρακο ευχαρηστω φιλαρακι… τον εχω αδυναμια το μπαγασα…. ααα εχω κ το παππου μου σε ον λαιν τηλεφωνικη συνδεση για το ματι.. χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #469273

    Μανιακε κοιτα που την κυνηγαω φιλε μου α καταλαβεις ποσο μου λειπουν αυτα τα μερη,οπως και το ελατο που κυνηγουσα απο μικρος στην ευρυτανια και φθοιωτιδα
    βαλτο στο 8 λεπτο που παω σε μια λευκη του τις σκυλας του φιλου μου να δεις που παω να παρωω θεση στην φερμα,μεσα στην ζουγκλα,και να φανταστης οτι εκει μεσα κυνηγω ντοπιαρικα πουλια,οποιος κυνηγαει ντοπιαρες ξερει,το πουλι αυτο τελικα το βαρεσα μια βδομαδα αργοτερα παρηγγειλα καλη καμερουλα απο εξω,σε καμια 20αρια μερες θα ερθη,και φετος ελπιζω να γραψω καμια καλη φαση,γιατι αυτη την καμερα την πεταξα στα σκπουίδια χα χα
    το σκυλι το εχουμε με gps αθορυβο για αυτο ρωταω τον φιλο μου να δει το κοντρολ να μου πει που φερμαρει

    https://www.youtube.com/watch?v=O23BNRGfrSw

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ηλια ζαλιστικα ρε φιλε….. χαχαχαχα
    πες του Μιτσου θέλει κουρεμα! 🙂
    Σε τετοιο μερος περισυ ειχα σηκωσει μια 5 φορες και δε μπορεσα να την μπουκωσω, οσπου στο τελος αλλαξε βουνο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469282

    χα χα ναι ρε φιλε ζαλαδα σκετη ειναι,δοκιμαστικα εκανα σε μια καμερουλα του ποπου χα χα
    φιλε εκει μεσα τον πρωτο χρονο πηρα μονο ενα πουλι,τον δευτερο δυο,και μετα που εμαθα το μερος καλα,και συνηθησα να τουφεκαω στο πυκνο περνω εκει μεσα απο 5 μεχρι 10 πουλια τον χρονο,αλλα αξιζουν σαν 100,και πιστεψε με επιδη ολες ντοπιαζουν εκει μεσα δεν δεχοντε καθολου φερμα φιλε,παρα ελαχιστες φορες,και παρολο που ειναι πυκνο το μερος,ολες πηδανε συνεχεια,,ρωτα τον μητσο να σου πει,εχουμε βρει εκει μεσα σε ενα μερος οσο ενα γηπεδο ποδοσφαιρου 7 πουλια διαφορετικα,και δεν πηραμε καμια χα χα χα,,ουτε καν τουφεκισαμε,και μια πονηρη που την εφαγα λιγο πριν τελειωση το κυνηγι ειχε το σκυλι στο πυκνο 45 λεπτα φερμα,μεχρι που απηυδησε ο μιτσος και πηγε να παρη θεση,και τελικα πηρε τα κορδονια απο τα παπουτσια του στο χερι χα χα,,φετος θα εχω καλη καμερα και θα παρω καμια φαση να δεις οτι τουφεκαω σκιες,αλλα οταν η σκια πεφτει ειναι αλλο πραμα χα χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #469291

    οντως αυτες μεσα στα ρουμανια ειδικα τα πευκωτα ειναι αρρωστια!
    Ασε χαλασα δυο γιλεκα σε τετοιο μερος και περισυ δε πηγα καθολου σχεδον. Φετος λεω να τα ξανα επισκευτω τα μερη εκει, γιατι αλλιως δε βλεπω προκοπη, τα εξοδα εχουν γινει πολλα και εγω κυνηγαω στην ουσια μονος μου, ο πατερας μου δεν πολυ ακολουθει πλεον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469309

    Κρατανε παντα πουλια αυτα τα μερη φιλε,ητε η χρονια ειναι καλη ητε ειναι μαπα εκει μεσα καθε χρονο κανω το κεφι μου,τα εξοδα τωρα ειναι πολλα και τα λεφτα λιγα
    σπιτια στα καλητερα μπεκατσοτοπια τις στερεας ελλαδας εχουμε και δεν μπορουμε να παμε,οποτε καλα θα κανει να ξαναπας,και οταν μαθαινεις καλα το μερος κανεις και προκοπη
    σκυλι να μπαινει στα πυκνα θελει,και ρουχα καλα να μην τα περνης στα χερια καθε χρονο
    και ο χαβαλες θα γινετε,το μονο σιγουρο ειναι οτι στο πυκνο δεν γευγεις χωρις να βρεις πουλι,το να το παρης ειναι αλλη υποθεση,εγω φιλε εχω γυρισει το κυνηγι τις μπεκατσας στο hard και την εχω βρει,δεν με νοιαζουν πια τα νουμερα,τα εκανα μικρος
    τωρα με εξιταρουν αλλα πραματα χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #469315

    Κρατανε παντα πουλια αυτα τα μερη φιλε,ητε η χρονια ειναι καλη ητε ειναι μαπα

    στα δικα μου μερη παντος για φετος μαπα την βλεπω την χρονια ως τωρα φιλε λουι…εσυ τι λες;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469317

    Παμε για πιπιλα φετος φιλε,,και δεν το περημενα με τιποτα αυτο
    εγω δεν θυμαμε καμια καλη χρονια να μην ειχαν μπει πουλια ακομα σε κλασικα μερη
    ακομα και με νοτιαδουρες μπαινανε,οποτε παμε για ψαρεμα φετος,οτι και να γινει στην πορια δεν πιστευω να αλλαξει πολυ το σκινικο,εγω που ειμαι αισιοδοξο ατομο απελπιστικα με κατι τηλεφωνα που πηρα χθες,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχω τις ντοπιαρες μου εδω να παιζω,οποτε δεν σκαω και καθολου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469326

    Μανιακε κοιτα που την κυνηγαω φιλε μου α καταλαβεις ποσο μου λειπουν αυτα τα μερη,οπως και το ελατο που κυνηγουσα απο μικρος στην ευρυτανια και φθοιωτιδα
    βαλτο στο 8 λεπτο που παω σε μια λευκη του τις σκυλας του φιλου μου να δεις που παω να παρωω θεση στην φερμα,μεσα στην ζουγκλα,και να φανταστης οτι εκει μεσα κυνηγω ντοπιαρικα πουλια,οποιος κυνηγαει ντοπιαρες ξερει,το πουλι αυτο τελικα το βαρεσα μια βδομαδα αργοτερα παρηγγειλα καλη καμερουλα απο εξω,σε καμια 20αρια μερες θα ερθη,και φετος ελπιζω να γραψω καμια καλη φαση,γιατι αυτη την καμερα την πεταξα στα σκπουίδια χα χα
    το σκυλι το εχουμε με gps αθορυβο για αυτο ρωταω τον φιλο μου να δει το κοντρολ να μου πει που φερμαρει

    https://www.youtube.com/watch?v=O23BNRGfrSw

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Καλησπερα παρεα. Ηλια,ο ορισμος του πυκνου προς αδιαπεραστο. Καθα πουλι εκει μετραει διπλο και βαλε. Εχω και εγω ενα παρομοιο μερος εδω στο νησι, το οποιο βαζει πουλια απο αρχες Δεκεμβρη και το προσεχουμε σαν τα ματια μας, κραταει μεχρι τελος σεζον 2-3 πουλια και τις αφηνουμε για εκπαιδευτικα. Καλη συνεχεια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,571 έως 12,585 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων