ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,736 έως 12,750 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #470328

    Πριν απο χρονια μαζι με το θειο μου χασαμε ενα μπρακ σε κυνηγι περδικας στο Βουτσικακι κοντα στην περιοχη που εγκλωβιστηκε το μπρετον ! Το σκυλι προφανως σηκωσε περδικες στο φρυδι πανω απο το γκρεμο και τρεχοντας πισω τους κουτρουβαλιαστηκε . Το επανιελ ηταν τυχερο γιατι πολλα περδικοσκυλα εχουν αφησει τα κοκαλα τους στα βουνα των Αγραφων… Συνχαρητηρια στους πυροσβεστες κι οσους βοηθησαν στην επιχειρηση απεγκλωβισμου!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470333

    το λαθος που εκανε ο συναδελφος ηταν οτι κυνηγησε με ομιχλη,προφανος σε ενα μερος που δεν το ηξερε καλα,ακομα και σε βουνο που το εχεις δευτερο σπιτι σου με ομιχλη μπορει να παθης λαχταρα,και να βγεις αλλου για αλλου…

    </div>

    λιακο το παληκαρι κυνηγουσε παρεα με ενα ντοπιο,δεν ητανε μονος στο βουνο. κ ξερεις πολυ καλα οτι εκει πανω σε πιανει ο καιρος απο δευτερολεπτο σε δευτερολεπτο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470336

    Πριν απο χρονια μαζι με το θειο μου χασαμε ενα μπρακ σε κυνηγι περδικας στο Βουτσικακι κοντα στην περιοχη που εγκλωβιστηκε το μπρετον ! Το σκυλι προφανως σηκωσε περδικες στο φρυδι πανω απο το γκρεμο και τρεχοντας πισω τους κουτρουβαλιαστηκε . Το επανιελ ηταν τυχερο γιατι πολλα περδικοσκυλα εχουν αφησει τα κοκαλα τους στα βουνα των Αγραφων… Συνχαρητηρια στους πυροσβεστες κι οσους βοηθησαν στην επιχειρηση απεγκλωβισμου!

    ετσι ειναι φιλε κωνσταντινε…. το χερω το βουνο που λες φιλε… κ ας ειναι τα τελευταια που χανωντε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470337

    το μπιπερ στο συγκεκριμενο περιστατικο,ισως να του εσωσε τη ζωη με την εννοια οτι υπεδειξε το σημειο που βρισκοταν!

    φιλε μου 612vsl να φανταστης οτι χτυπαγε το μπιμπερ κ τα παιδια ητανε στα 5 μετρα απο το σκυλο κ δν τον βλεπανε… τοσο πολυ ομιχλη ειχε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #470347

    Παναγιώτη από εκεί ξεκινάν όλοι οι καλοί κυνηγοί χαχα
    που θα πάει να έχεις καλές χελώνες όπως λέει ο φίλος Ηλίας

    Μιχαλη, οικολογος καθαροαιμος σου λεω θα γινω. Βεργης.
    Εχω παραγγειλει πλεγμα να φραξω καμμια 500 στρεμματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470351

    Καλησπερα παρεα. Παναγιωτη,αν γινεις Βεργης σε θελω σε αφισα με μωρα τοπλες και σενα ντυμενο Αδαμ,μονομε το φυλο συκης χαχαχα. Παντως εγω θα σε ψηφισω χαχαχα. Ηλια μην αγχωνεσαι φιλε θα σε βρουμε,εχουμε μεσο τον μανιακο,θα φερει εκει μεχρι και ελικοπτερο. Παντως για καλο και για κακο φορεσε και εσυ ενα μπιμπερ,αχρειαστο να ειναι χαχαχα. Εδω στο νησι εχει βαλει απο τα ξημερωματα Β- ΒΔ και εχει πεσει αισθητα η θερμοκρασια,αντε να φουμε αν θα μας τιμησουν οι βασιλισσες με την παρουσια τους. Καλες χελωνεεεεεες σε ολους παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #470356

    kati μου λεει οτι αυριο θα εχει πουλια στο βουνο, δεν ξερω το εχω προαισθημα … αλλα εγω δυστηχως δεν θα ειμαι εκει, κυριακη θα μπορεσω να παω ομως :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #470359

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.
    Η σημερινή πρωινή έξοδος με φοβερή λιακάδα και ΒΔ άνεμο σε μέρος
    <<μέτριας δυναμικότητας>> δεν απέφερε τίποτα.Παρ’ όλες τις φιλότιμες
    προσπάθειες του ΑΡΚ (σέττερ) δεν αποφύγαμε τελικά το <<ΚΟΥΛΟΥΡΙ>> !!
    Γιά να δούμε αύριο που έχουμε προγραμματίσει πολύ καλύτερο μέρος
    τι επιφυλάσσει για εμάς ο ΘΕΟΣ των κυνηγών !!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470360

    kati μου λεει οτι αυριο θα εχει πουλια στο βουνο, δεν ξερω το εχω προαισθημα … αλλα εγω δυστηχως δεν θα ειμαι εκει, κυριακη θα μπορεσω να παω ομως :scratch:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Καλησπερα Βικτωρα. Μην αγχωνεσαι,οτι πουλια μπουν τωρα θα μεινουν. Το θεμα ειναι να μπουν,αν και το νησι σου φετος παει καλα. Θα εισαι στα καρβουνα,σε καταλαβαινω,ετσι νιωθω και εγω σε αναλογη περιπτωση. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #470367

    γεια σας παιδες μοναχικο απογευματινο 2ωρακη βρηκα 4 πουλια τουφεκισα και τα 4 και πηρα τα 3. καλα ηταν!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #470370

    γεια σας παιδες μοναχικο απογευματινο 2ωρακη βρηκα 4 πουλια τουφεκισα και τα 4 και πηρα τα 3. καλα ηταν!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    Α ρ ι σ τ ο ς. :good:

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #470371

    ενα μεγαλο μπραβο στους συναδελφους μου(την βαρδια μου σε συνεργασια με την εμακ λαρισας) που την προηγουμενη εβδομαδα κανανε διασωση σε ενα γκρεμο στα βραγκιανα(αγραφα) καρδιτσας,για να σωσουνε ενα σκυλακι επανιελ που επεσε σε χαραδρα 30 μετρων ενω κυνηγουσε περδικα,μπεκατσα κ ξαφνικα απο την πολυ ομιχλη βρεθηκε στο κενο…η διασωση κρατησε πανω απο 5 ωρες,μιας κ στο σημειο ειχε πολυ ομιχλη κ εντονο αερα… το μπιμπερ χτιπουσε 5 ωρες στην φερμα κ νομιζαμε οτι το σκυλακι εχει πεθανει.αλλα οταν φτασανε εκει το ειδανε σε κατασταση σοκ. κ μετα που μιλησαμε με το φιλο κυνηγο που ειναι απο αθηνα ειπε οτι ειχε σπασει την λεκανη κ τωρα αναρωνει…τραγικη φιγουρα ο φιλος κυνηγος που δν εγκατελειπε τον πιστο του συντροφο,κ μας ελεγε οτι το ειχε μεγαλωσει απο κουταβι(8 ετων ειναι τωρα) κ το ειχε μεσα στο σπιτι του συνεχεια…

    Ογιωργος ειναι τρελος με τα σκυλια και φανατικος επανιελας εαν δεις πως εχει ολα τα σκυλια του θα παθεις σοκ φιλε ουτε ανθρωποι δεν ζουν ετσι ?Προχτες ειχα παει σπιτι και ειδα το σκυλι πραγματικα ο σκυλος εχει μεγαλο θεμα με το πισω ποδι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #470372

    γεια σας παιδες μοναχικο απογευματινο 2ωρακη βρηκα 4 πουλια τουφεκισα και τα 4 και πηρα τα 3. καλα ηταν!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    Μπράβο Λευτέρη! :good:
    Μπορείς αν θέλεις να μα γράψεις περιοχή (νομό) και υψόμετρο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #470377

    βεβαιως χρηστο! γιαννενα καμια 800αρα μετρα πολυ δεκτικα πουλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470378

    Λευτερη :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

    Ηλια μια φορα στο Ζαχαρακι αν δεν ηταν οι ξηλαδες να δουλεβουν τα αλισοπριονα ωστε να τους ακουω και να καταλαβω προς τα που να παω για να φτασω στο αμαξι :unsure: , ακομα εκει μεσα θα ημουνα, αν δεν με τρωγανε οι αρκουδες.

    Βασιλης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,736 έως 12,750 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων