ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,191 έως 20,205 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #381662

    Αργοπορημένος στα Μεσόγεια γύρω στις 8:10. Έχασα σίγουρα τα καλύτερα αλλά έπρεπε να πάω το παιδί στο σχολείο….Με το που κατεβαίνω άρχισα να ακούω γύρω μου πιασμένα πουλάκια και βάζω αμέσως πυρομαχικά στο όπλο. Άκουγα τουφεκιές γύρω μου αλλά μπάσιμο δεν έιδα εκτός από ένα μπουλουκάκι 6- 7 πουλιά που πήρα την μία. Άλλη μια πήρα σε μια μικρή βόλτα στα γύρω σύδενρα και στα αμπέλια. Ίσως αν ήμουν εκεί 07:10 να έκανα κάτι παραπάνω. Φυσικά το ευχαριστήθηκα. 2 πουλάκια στα 20 χμ. πήγενέλα δεν ακούγετε άσχημα σε εποχές οικονομικής κρίσης….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #381665

    Ή εγώ είμαι σε παράλληλο σύμπαν ή δεν ξέρω τι να πώ.

    Λοιπόν ο μόνος γκαντέμης, αναμετάδοση απο Μαυρομμάτι μάπα το καρπούζι.

    και δεν έφυγα γρήγορα 10:4ο

    Ντουφεκιες αντε να πεσανε 10-15 σε ολη την περιοχη που πιανει και την Παλιοπαναγια γιατι ειναι

    διπλα.Τα μπασιματακια που λενε οι συναδελφοι σε ποιους νομους μιλανε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    giorgos81 στις #381666

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΧΘΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΗΒΑΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ.ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ… 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #381667

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΧΘΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΗΒΑΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ.ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ.ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ…

     

    Φιλε Γιωργο μην αγχωνεσαι και σημερα νεκρα ηταν.

    Αλλα απο οτι διαβαζω αλλου πηραν φωτια οι καννες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #381668

    akis_a wrote:
    παντου στην ελλαδα βοριας εκει που πηγα νοτιας δε μπηκε κουνουπι εκτος απο 2 κοπαδια φασσες που μπηκαν 7 κ 20 σε φουλ ταχυτητα κ μονο τον αερα ακουσα ηταν καπως σκοτεινο το σημειο….

    γραψε ενα λοτο σημερα και θα με θημηθεις… αλλα δεν θα μπωρεις να το ριξεις γιατη εχει απεργια.,…………κριμα γιατη μπωρει να κερδιζες

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    χεχεχεχε βρηκα ανοιχτο κ επαιξα…αμα κερδισω θα ερθω κατω  κ θα σε κερασω μισο τονο τσικουδια…εγω δε πινω με καιει….. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    ΓΙΩΡΓΟΣ7 στις #381669

    ρε παιδες κανα νεο απο μεσσηνια εχει κανεις?εχετε ακουσει τιποτα?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #381671

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΝΑ ΠΑΩ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΕΙΡΜΟ ΑΠΕΡΓΙΕΣ-ΚΙΝΗΣΗ-ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ…ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΟΥ…

    Μη σκάς man…  και εγω απεργούσα σήμερα και σηκωθηκα το πρωι…. λεω μπαα αστο  φολα…

    αλλα ευχαριστηθηκαν οι φίλοι που πήγαν … θα τις πετύχουμε τις κιχλες μη σκας….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    VAR7 στις #381673

    καλησπερα παιδες ! ακουω για μπασιματα …αλλα νομιζω υπερβαλουμε λιγο! περιοχη παρνηθας σημερα μου εκανε εντυπωση φετοσ οτι δεν ακουγωνται να περνανε πουλια την νυχτα στο καρτερι απο τις 5΄30 δεν ακουσα τσιν ! οταν ξυμερωσε καποιεσ μαυρεσ αναποδα δειγμα οτι δεν ειχε μπασιμο η πιασμενα πουλια απο ταξιδι ! μετα λοιπον καποια πουλια στα 200 μετρα κοπαδιαστα περασανε αλλα οχι σπουδαια πραγματα πειρα 2 στο χερι ! η παρεα μου που εχει ξαναπαει αρκετεσ φορεσ (γιατι για μενα ηταν η πρωτη εξοδο σημερα ) εχουν ξαναδει 3-4 μερεσ ακομα τετιου ειδους <μπασιμο> ! πιστευω ομωσ οτι απο δευτερα που η μοσχα θα εχει -1 θα κανουμε παιχνιδι !!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #381677

    Τελικά σήμερα οι τσίχλες μπήκαν σε συγκεκριμένα και λίγα σημεία.Μίλαγα σήμερα με ένα συνάδελφο και φίλο  ο οποίος ήταν ορεινή Ναυπακτία.Είχε πάει για φάσσες αλλά στο συγκεκριμένο σημείο περνάνε πάντα τσίχλες .Δεν άκουσε ούτε είδε τίποτα.

    υγ Μάλλον οι τσίχλες γουστάρουν τους Αθηναίους.. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #381679

    Στα μερη μου κατι εγινε σημερα απο οτι εμαθα…

    Ο καλυτερος καμια 10αρια πουλακια….εγω επιμενω στα ορτυκια 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #381680

    Σημερα το καρτερι μου πηρε 14 πουλακια…ελπιζω να μην τελιωσουν οι τσιχλες ως την κυριακη

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #381681

    καλησπερα παιδες ! ακουω για μπασιματα …αλλα νομιζω υπερβαλουμε λιγο! περιοχη παρνηθας σημερα μου εκανε εντυπωση φετοσ οτι δεν ακουγωνται να περνανε πουλια την νυχτα στο καρτερι απο τις 5΄30 δεν ακουσα τσιν ! οταν ξυμερωσε καποιεσ μαυρεσ αναποδα δειγμα οτι δεν ειχε μπασιμο η πιασμενα πουλια απο ταξιδι ! μετα λοιπον καποια πουλια στα 200 μετρα κοπαδιαστα περασανε αλλα οχι σπουδαια πραγματα πειρα 2 στο χερι ! η παρεα μου που εχει ξαναπαει αρκετεσ φορεσ (γιατι για μενα ηταν η πρωτη εξοδο σημερα ) εχουν ξαναδει 3-4 μερεσ ακομα τετιου ειδους! πιστευω ομωσ οτι απο δευτερα που η μοσχα θα εχει -1 θα κανουμε παιχνιδι !!

    Από τις 05:30 στο καρτέρι;   😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    VAR7 στις #381684

    αυριο θα ειμαι απο τις 4 ! αλλιως 3 η σειρα…χωραει με το ζορι 5-6 οπλα το μερος( δηλαδη οση ειναι η παρεα μου )! και ευχομαι να εχει λιγο αερα να τισ κατεβασει …..δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα να πινεις τον καφε σου στο βουνο ….και να ονειρευεσαι με κουβεντα και αναμονη το μπασιμο και καθε πρωι να λες ..και αν σημερα γινει ?,,?…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #381685

    BIRDY wrote:
    ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΝΑ ΠΑΩ, ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΥΝΕΙΡΜΟ ΑΠΕΡΓΙΕΣ-ΚΙΝΗΣΗ-ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ…ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΟΥ…

    Μη σκάς man… και εγω απεργούσα σήμερα και σηκωθηκα το πρωι…. λεω μπαα αστο φολα… αλλα ευχαριστηθηκαν οι φίλοι που πήγαν … θα τις πετύχουμε τις κιχλες μη σκας….

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    τι να πω κ εγω 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #381686

    Τελικά σήμερα οι τσίχλες μπήκαν σε συγκεκριμένα και λίγα σημεία.Μίλαγα σήμερα με ένα συνάδελφο και φίλο ο οποίος ήταν ορεινή Ναυπακτία.Είχε πάει για φάσσες αλλά στο συγκεκριμένο σημείο περνάνε πάντα τσίχλες .Δεν άκουσε ούτε είδε τίποτα. υγ Μάλλον οι τσίχλες γουστάρουν τους Αθηναίους..

    ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ…

    ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΞΑΔΕΡΦΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ,ΤΡΕΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΙΔΕ ΜΟΝΟ…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,191 έως 20,205 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων