ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,876 έως 22,890 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #409946

    χθες τελικα φανηκαν λιγα πουλακια μαζι με τον φιλαρακο μου καναμε 40 τσιχλες καρτερατες στην ευβοια ειχε και κοκκινες , αντε να δουμε,μηπως το καλο μας το φυλαει για το τελος;

      ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ???ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ,ΒΟΡΕΙΑ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΥΒΟΙΑ??ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΥΒΟΙΑ ΕΙΔΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #409966

    Χθεσινό απογευματινό, μόνο μετά τις 6:00 φανήκανε μερικές. Εριξα 5 φυσέκια, χτύπησα 2 που πέσανε σε θάμνους και δεν τις βρήκα! Αλλοι 3 που ήταν εκεί κάνανε 1-3 ο καθένας!
    Σήμερα είπα να κάνω μια βόλτα κι αυτό που κατάφερα ήταν να γυρίσω σε μισή ώρα βρεγμένος και ατουφέκιστος!!!
    Χειρότερη χρονιά δεν θυμάμαι στα 30 περίπου χρόνια που κυνηγώ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #409977

    Γεια σας και απο μενα! εμπαινα και πιο παλια εδω αλλα ειχα να μπω καιρο,και εχασα τον κωδικο,ετσι εκανα νεα εγγραφη! ειχα παει για τσιχλες πριν 15 μερες περπατητο,20 χρονια που κυνηγαω πιο λιγα πουλια δεν ειχα ξαναδει..χθες ομως τα πραγματα αλλαξαν..σε 4 ωρες περπατητο πηρα 21 πουλια και εχασα 3-4..ειχε αρκετα πουλια..περιοχη Κισσαμου βορειοδυτικη Κρητη! μηπως τα πουλια αργησαν να κανουν επιστροφια και ξεκινανε τωρα να μπαινουν?? οσον αφορα τα φυσσιγια επειδη ειχε υγρασια και ψιλοβρεχε κατα διαστηματα ειπα να δοκιμασω κατι πιο ενισχυμενο μιας και τα βρηκα και φτηνα..πυρκαλ σουπερ 36γρ νουμερο 9…ηταν υπερβολη το ξερω μιας και δεν χρησιμοποιω ποτε πανω απο 32γρ για τσιχλες..δουλεψαν ομως καλα με 4* και Franchi 612 light..επισης παρατηρησα οτι για 36γρ το λακτισμα ηταν ανεκτο..μου ειπαν επισης γιατι ηθελα να παρω για πρωτο φυσιγγι μια κουτα διασπορας πυρκαλ (κορυφαια διασπορας για μενα το 10 νουμερο για τσιχλες) και δεν ειχε,οτι η πυρκαλ θα κλησει και ετσι δεν ξαναφερνουν φυσιγγια πυρκαλ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #409979

    Μερικά στιγμιότυπα απο περπατητό τσίχλας που γυρίστηκαν την προηγούμενη κυριακή και χτές. Και μάλλον ήταν οι τελευταίες εξορμήσεις για φέτος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    105
    τσιχλακιας στις #409986

    το μερος ειναι κανα μισαωρο απο την ερετρια συγνωμη που δεν ξερω αλλες λεπτομερειεςαλλα με πηγανε ,οσο γι αυτους που δεν πιστευουν μεγαλο τους προβλημα και γι αυτους που πιστευουν τους ευχαριστω, εγω παντως το ευχαριστηθηκα και αυτο μετραει, και χωρις νταλαρα για να προλαβο και τους πονηρους,και για τα χαμενα χασαμε 9 πουλια και καλα που ηταν ενα παλικαρι με ενα επανιελ που μου βρηκε 2 πουλακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #409991

    Γεια σας και απο μενα! εμπαινα και πιο παλια εδω αλλα ειχα να μπω καιρο,και εχασα τον κωδικο,ετσι εκανα νεα εγγραφη! ειχα παει για τσιχλες πριν 15 μερες περπατητο,20 χρονια που κυνηγαω πιο λιγα πουλια δεν ειχα ξαναδει..χθες ομως τα πραγματα αλλαξαν..σε 4 ωρες περπατητο πηρα 21 πουλια και εχασα 3-4..ειχε αρκετα πουλια..περιοχη Κισσαμου βορειοδυτικη Κρητη! μηπως τα πουλια αργησαν να κανουν επιστροφια και ξεκινανε τωρα να μπαινουν?? οσον αφορα τα φυσσιγια επειδη ειχε υγρασια και ψιλοβρεχε κατα διαστηματα ειπα να δοκιμασω κατι πιο ενισχυμενο μιας και τα βρηκα και φτηνα..πυρκαλ σουπερ 36γρ νουμερο 9…ηταν υπερβολη το ξερω μιας και δεν χρησιμοποιω ποτε πανω απο 32γρ για τσιχλες..δουλεψαν ομως καλα με 4* και Franchi 612 light..επισης παρατηρησα οτι για 36γρ το λακτισμα ηταν ανεκτο..μου ειπαν επισης γιατι ηθελα να παρω για πρωτο φυσιγγι μια κουτα διασπορας πυρκαλ (κορυφαια διασπορας για μενα το 10 νουμερο για τσιχλες) και δεν ειχε,οτι η πυρκαλ θα κλησει και ετσι δεν ξαναφερνουν φυσιγγια πυρκαλ!

    ρε φιλαρακι απο ποιο χωριο εισαι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #409994

    Επειδή κατά σύμπτωση ειμουν υν κ εγώ εκεί Εύβοια και στο μέρος που λες,αν βαρεσες 3 στο καρτέρι είσαι μάγος,κ αυτές μαύρες.Μόνο περπατητο κ αυτο με πολύ κόπο να κανείς πουλιά,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #409995

    τσιχλακιας wrote:
    χθες τελικα φανηκαν λιγα πουλακια μαζι με τον φιλαρακο μου καναμε 40 τσιχλες καρτερατες στην ευβοια ειχε και κοκκινες , αντε να δουμε,μηπως το καλο μας το φυλαει για το τελος;

    Διαγράφηκε το μήνυμα λόγω παράβασης των όρων χρήσης.

    mod1

    polla psemata giati einai toso pseftes merikoi

    γιατι δεν αφηνετε τον κοσμο να γραψει οτι θελει;και γιατι θα πρεπει ντε και καλα να λεει ψεματα καποιος;αυτο δεν το καταλαβα ποτε,και αν οντως ειναι ετσι πως πρεπει ρε παιδια να το αποδειξη ο ανθρωπος;η μηπως και δεν πρεπει;τι να πω βαρεθηκα να βλεπω καποιος να λεει οτι εκανε καποια πουλια και αμεσως να βγαινουν καποιοι και να τον λενε ψευτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #409997

    Σταυρο απο καληδονια ειμαι αν ξερεις! εσυ απο που? βλεπω εισαι Χανιωτης!

    ασπρα νερα σε κουφανα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #409999

    Γιατί με το συμπάθιο κιόλας αν αφήσουμε το καθένα να γράφει ότι θέλει θα λέγαμε κ πολλά αλλά που δεν αφορούν το κυνήγι ,οπότε εδώ όσο μπορούμε να έχουμε έλεγχο σε αυτά που λέμε,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410002

    Γιατί με το συμπάθιο κιόλας αν αφήσουμε το καθένα να γράφει ότι θέλει θα λέγαμε κ πολλά αλλά που δεν αφορούν το κυνήγι ,οπότε εδώ όσο μπορούμε να έχουμε έλεγχο σε αυτά που λέμε,,

    ειδες κανενα να γραψει κατι εκτος τοπικ; εσυ μπορεις να αποδειξης οτι δεν εγινε αυτο το νουμερο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410003

    ναι με κουφανες δεν το περιμενα! διπλα ειμαστε! αρα θα γνωριζομαστε! ακουσα τουφεκιες προς τα εκει πρεπει να ηταν σε απογευματινο..

    δεν γνωριζωμαστε εκτος και αν ημαστε σοι δεν μενω μονιμα κατω  εχω πολλους συγγενεις απο το χωριο σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410007

    μενεις Αθηνα?

    πειραια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #410008

    ΣΥΓΝΩΜΗ εσύ είσαι ο δικηγόρος του Άρτεμης;;η εισουν μαζί με το φονιά;αλλά μπορεί να λέει κ αλήθεια ο άνθρωπος μην το κακολογουμε,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #410009

    ειναι τοσο χαλια τα πραγματα εκει οπως διαβαζω εδω και μου λεει ενα φιλος,οσον αφορα τις τσιχλες? φιλος που κυνηγαει Δημαινα,θηβα,λαμια μου λεει οτι ειναι η χειροτερη χρονια που εχει ζησει…εδω απο οτι ειδα χθες που πηγα κυνηγι αν ξερεις το μερος και ΜΟΝΟ περπατητο κανεις πουλια..εχουν δειξει καποια πουλια εδω απο οτι ειδα χθες που πηγα..παντα εδειχναν πουλια στα επιστροφια εδω βοηθαει και το μερος..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,876 έως 22,890 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων