ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,896 έως 23,910 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #442596

    Σημερα δεν εγινε τιποτα το συναρπαστικο,λιγα πραγματα.Το θετικο ειναι οτι ως τις 10 που φυγαμε βλεπαμε να μπαινουν πουλια,σε απαγορευμενο υψος βεβαια.μπαινανε και κοτσυφια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #442597

    Α και συνεχεις εξορμησεις η θηροφυλακη για ακομα μια φορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #442600

    ΜΠΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ…

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΟΚ..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΣΟΚ ΒΕΛΤΙΟΝΟΥΝ ΤΙΝ ΛΑΘΟΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΒΟΛΕΣ..ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΙΚΑΝ..ΑΥΤΑ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #442602

    ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΙΣΤΗ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΤΟΥΦΕΚΑΕΙ..,,ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΔΑΡ ΚΑΝΕΣ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ 30 ΧΡΟΝΙΑ 2 ΑΣΤΡΑ )
    ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΤΣΟΚ..ΑΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

    ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ 3 ΑΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ..ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ..ΠΡΩΤΟ ΦΥΣΣΙΓΚΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 2 ΚΑΝΟΝΙΚΑ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #442605

    4**** και 9-ρια 32γρ είναι και η δική μου επιλογή, εκτός και αν πάρω το δίκαννο που βάζω 3*** στην αριστερή. Πρίν 2-3 χρόνια είχε γίνει και ένα γκάλοπ εδώ στο φόρουμ γι άυτό το θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #442609

    ρε παιδια μια ερωτηση εγω ο αδαης.. στην παπια τον χειμωνα ποσα αστρα τσοκ βαζετε? και με τι νουμερο φυσιγγια?

    δεν ειναι οφ τοπικ μιας και υπαρχει στην ερωτηση μετρο συγκρησης..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #442610

    αα και κατι ακομη. μηπως καμια φορα μπερδευουμε τα 45-50 μετρα με τα 20-25?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #442612

    αχαχαχαχ,…αυτο με τα μετρα φιλε μου μεγααααααααααααααααααααααααλη κουβεντα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #442613

    χαχαχαχα!!!

    το ρωτησα γιατι!!!

    οταν ημουν πιτσιρικας, 18 περιπου, με αβγαζε ο αδερφος μου στο κυνηγι. εε τουφεκουσα εγω, επερνα φασσες, παπιες, τσιχλες, και ελεγα στον αδερφο μου.

    μητσοοοοοο…. την ξεκκολησα ρε απο τα 40 μετρα. μητσο την κατεβασα απο τα 50 μετρα. μητσο την κατεβασα απο τα 70 μετρα. και ολο τουφεκουσα και πιο μακρια..

    εε δεν αντεξε ο ανθρωπος, γυριζουμε σπιτι και μου λεει. ντυσου να παμε για καφε. κατεβενουμε σε ενα καφε απεναντη πο ενα 6οροφο ξενοδοχειο.
    μου λει.. κοιτα την ταρατσα του ξενοδοχειου ρε μικρε. τους βλεπεις τους γλαρους που περνανε απο εκει?

    τους κατεβαζεις απο εκει?
    του λεω.. δυσκολα.. ειναι μακρια..

    εε ρε παπαρααααα…. μεχρι εκει ειναι σχεδον 14-16 μετρα.. και εσυ με ζαλισες τα @@ που κατεβαζες και καλα πουλια απο τα 80 χιλιομετρα…

    χαχαχαχαχα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #442615

    χαχαχαχα!!!

    το ρωτησα γιατι!!!

    οταν ημουν πιτσιρικας, 18 περιπου, με αβγαζε ο αδερφος μου στο κυνηγι. εε τουφεκουσα εγω, επερνα φασσες, παπιες, τσιχλες, και ελεγα στον αδερφο μου.

    μητσοοοοοο…. την ξεκκολησα ρε απο τα 40 μετρα. μητσο την κατεβασα απο τα 50 μετρα. μητσο την κατεβασα απο τα 70 μετρα. και ολο τουφεκουσα και πιο μακρια..

    εε δεν αντεξε ο ανθρωπος, γυριζουμε σπιτι και μου λεει. ντυσου να παμε για καφε. κατεβενουμε σε ενα καφε απεναντη πο ενα 6οροφο ξενοδοχειο.<br>
    μου λει.. κοιτα την ταρατσα του ξενοδοχειου ρε μικρε. τους βλεπεις τους γλαρους που περνανε απο εκει?

    τους κατεβαζεις απο εκει?<br>
    του λεω.. δυσκολα.. ειναι μακρια..

    εε ρε παπαρααααα…. μεχρι εκει ειναι σχεδον 14-16 μετρα.. και εσυ με ζαλισες τα @@ που κατεβαζες και καλα πουλια απο τα 80 χιλιομετρα…

    χαχαχαχαχα!!

    σωστος ο γιαννης.να σαι καλα με εκανες + γελασα με αυτα που εγραψες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #442619

    χαααχ..εχω βαλει τσιχλα ζωγραφισμενη σε χαρτι με ανοιχτα φτερα σε κανονικη διασταση ακριβειας..σε αποσταση μετριμενη με 100αρα μεζοθρα..στα 40 μετρα ακριβως..

    αχαχαχαχχα..οποιος μπορει ασ το κανει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #442622

    αα και κατι ακομη. μηπως καμια φορα μπερδευουμε τα 45-50 μετρα με τα 20-25?

    Συμφωνω σ αυτο που λες πολλες φορες μπερδευομαστε οσον αφορα τα μετρα.. Αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που μπορεις να μετρησεις αν εχεις μια κορδελα την αποσταση που τουφεκισες..και προσωπικα το κανω πολυ συχνα σε μακρινες τουφεκιες που ειχα επιτυχια. Την τευλευταια φορα που το εκανα ηταν σε ενα λαγο φετος..η αποσταση ηταν 35 μετρα. Το τσοκ ηταν 3 αστρα και τα φυσιγγια πρωτο και δευτερο rio pichon N6 36gr και τριτο remington nitro magnum 42gr N4..επεσε με την τριτη..τα 35 μετρα τα μετρησα με κορδελα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #442623

    λοιπον…κατ’αρχην θα δημιουργησω κινημα με τους λατρεις των 1*-2* και 3*-4* και θα τρεχετε….. 😀

    εχω μια ερωτηση για τους στενο-τσοκακηδες 1*-2*……καλα ρε, αν τουφεκησεις την τσιχλα στα 10 μετρα με 2* τι θα παρεις μετα???? μηπως κιμα για μπιφτεκια??????? οσο με το 1* δεν το συζηταω …. απλα θα το ‘καπνισει’!!!…..χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #442624

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gianniskavala wrote:</div>
    αα και κατι ακομη. μηπως καμια φορα μπερδευουμε τα 45-50 μετρα με τα 20-25?

    Συμφωνω σ αυτο που λες πολλες φορες<br>
    μπερδευομαστε οσον αφορα τα μετρα..<br>
    Αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που μπορεις να<br>
    μετρησεις αν εχεις μια κορδελα την αποσταση<br>
    που τουφεκισες..και προσωπικα το κανω πολυ<br>
    συχνα σε μακρινες τουφεκιες που ειχα επιτυχια.<br>
    Την τευλευταια φορα που το εκανα ηταν σε<br>
    ενα λαγο φετος..η αποσταση ηταν 35 μετρα.<br>
    Το τσοκ ηταν 3 αστρα και τα φυσιγγια πρωτο<br>
    και δευτερο rio pichon N6 36gr και τριτο<br>
    remington nitro magnum 42gr N4..επεσε με την<br>
    τριτη..τα 35 μετρα τα μετρησα με κορδελα.

    το nitro φιλε και χωρις να θελω να γραψω υπερβολες σκοτωνει ακαριαια μεχρι και τα ανετα 60 μ , ειναι φυσιγγι ειδικο και τρομερο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Kostas στις #442625

    !!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,896 έως 23,910 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων