ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,431 έως 26,445 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #472189

    Ευχαριστώ για τις προτάσεις σε φυσιγγια που μου κάνετε! Βλέπω ότι τα rc32 τα δουλεύουν πολλοί.Τα πυρκαλ βρήκα σε ένα μαγαζί και λέω να πάρω καμιά, δύο κούτες να έχω Αρτεμις γιατί παλιά που είχα δει τουφέκι που έβγαζαν από μπάρμπα που με έπαιρνε παρέα και θυμάμαι ότι κεραυνοβολουσαν.
    Πάντως φίλοι μου με το αμάξι που γυρνάω τα βουνά έχω δει αρκετά πουλάκια, οπότε μην απογοητευομαστε πιστεύω ότι σε λίγες μέρες θα πάρουμε Φωτιά.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #472191

    Στα ελατα σήμερα πολυ καλύτερα απο χθες. Ειχε απίστευτη ομίχλη μέχρι τις 9μιση. Πήρα 5 χοντρές 3 γερακοτσιχλες 1 κοινη τσιχλα και ακουγα παντού κόκκινες αλλα απλά λόγω ομιχλης δεν τις έβλεπα!!! Οτι πηρα περασε σε απόσταση μεχρι 20 μέτρα. Περα απο αυτη την αποσταση δύσκολα εβλεπες οχι μονο τα πουλια αλλα οτιδήποτε! Μετα τις 9 σταματησαν τελειως τα πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472195

    Μπράβο σας ρε παιδιά που δίνετε αισιοδοξία στο τόπικ!! Κι εγώ πιστεύω ότι τα πουλιά υπάρχουν και θα παίξουν καλά με το που θα γυρίσει ο καιρός! !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #472202

    Μπράβο σας ρε παιδιά που δίνετε αισιοδοξία στο τόπικ!! Κι εγώ πιστεύω ότι τα πουλιά υπάρχουν και θα παίξουν καλά με το που θα γυρίσει ο καιρός! !
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    [/url]
    upload a gif[/url] :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #472204

    Επιστροφή από περιοχή Θριάσιου στο εργοστάσιο Τιτάν!το απόλυτο μηδέν στην περιοχή!ειδα σύνολο 4 πουλιά κανένα εντός βεληνεκούς…μακάρι να πάει καλύτερα η χρόνια πριν τελειώσει το κυνήγι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #472205

    Την καλημέρα μου σε όλους.
    Από Γαλάτιστα Χαλκιδικής λίγα πράγματα.
    Πήρα τέσσερις τσίχλες νωρίς το πρωί και αυτές επειδή έκανε περπατητό μια παρέα και ξεσήκωσαν κάποια πουλιά.
    Από εκεί και πέρα ψηλονέκρα.
    Βέβαια,όταν Δεκέμβρη μήνα έχει μύγες και κουνούπια :wacko: δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά.
    Δεν πειράζει.Τρις τέσσερις ωραίες τουφεκιές και καφεδάκι στην φύση είναι αρκετά για να νιώσεις ικανοποίηση. 😉

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #472219

    γεια σας παιδια.απογοητευτικη εξοδος σημερα στην ασωπεια.καμια σχεση με την προηγουμενη βδομαδα.παρολο το 4ωρο περπατημα και τη σχετικη ευστοχια μας μειναμε σε μονοψηφιο νουμερο τρεις ανθρωποι.ο περσινος δεκεμβριος τουλαχιστον για τα συγκεκριμενα μερη ηταν πολυ καλυτερος.η γνωμη μου ειναι οτι μαλλον παμε για κακη σεζον.ας ελπισουμε να μην γινει αυτο. ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #472222

    Παιδιά (sorry για την ελαφρώς off topic παρέμβασή μου, αλλά ελπίζω να βοηθήσω) δείτε τις δικές μου επιλογές μεγέθους σκαγιών και βάρους γόμωσης για όλα τα είδη τσίχλας που επιτρέπονται στη χώρα μας:
    Κελαηδότσιχλα, κότσυφας και κοκκινότσιχλα: σκάγια Νο 10 (1,9mm) και Νο 9 (2,1mm) με ιδανικό το Νο 9,5 (2,00mm) ή το Νο 9 (2,1mm). Γόμωση: 28 – 32g.
    Γερακότσιχλα και ελατότσιχλα (κυριαρίνα): σκάγια Νο 9 (2,1mm) και Νο 8 (2,3mm) με ιδανικό το Νο 8,5 (2,2mm) ή το Νο 8 (2,3mm). Γόμωση: 32 – 34g.
    Και μια γενική επισήμανση:
    όταν έχει σχετικά υψηλή θερμοκρασία και λίγη υγρασία, χρησιμοποιούμε πιο ελαφριές γομώσεις (π.χ. 28 – 30g αντί για 32g, ή 32g αντί για 34g) με ψιλότερα σκάγια (π.χ. Νο 10 αντί για 9, ή Νο 9 αντί για 8).
    Όταν έχει χαμηλές θερμοκρασίες και πολλή υγρασία, χρησιμοποιούμε πιο βαριές γομώσεις (π.χ. 32g αντί για 28 – 30g, ή 34g αντί για 32g) με χονδρότερα σκάγια (π.χ. Νο 9 αντί για 10, ή Νο 8 αντί για 9).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #472225

    Outlander αμα πατε λιγο ποιο κατω σε αποσταση δεκαλεπτου απο την ασωπια εχει πολυ καλυτερα μερη και ποιο ηρεμα.Εγω πηγα δυο φορες ασωπια και δεν ξανπηγα.Είχε. τα λιγοτερα πουλια απο την γυρω περιοχη.Εχθες. εει διπλα ημουν αι πηραμε τρια ατομα 35 πουλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472229

    μετα απο σχεδόν 20 μερες αποχής απο καρτέρια και περπατητα,είπαμε να αλλάξουμε τόπο.
    πιο μακρια μέν,πιο καλά όμως απο ότι αποδηχθηκε,γιατι το προηγούμενο μέρος έχω την
    αίσθηση οτι το είχαμε ψιλοκάψει απο το πολύ περπατητό :yes: :unsure: 😉

    στο ρεζουμέ τώρα,τα πράγματα ήταν καλύτερα,είδαμε πολλά πουλιά,και κάναμε και πολύ
    ωραίες τουφεκιές,(και ελικοπτεράκια,η κ@υλα μου η μεγάλη χαχαχα).

    να πώ και οτι ανεβήκαμε και σε υψόμετρο,δεν ξέρω αλλα ίσως να έπαιξε και αυτό το ρόλο του
    οχι αρκετα αλλα θα ήταν και καμια 500 μέτρα.

    το όριο κάναμε αλλα με καλό περπάτημα όμως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #472230

    Outlander αμα πατε λιγο ποιο κατω σε αποσταση δεκαλεπτου απο την ασωπια εχει πολυ καλυτερα μερη και ποιο ηρεμα.Εγω πηγα δυο φορες ασωπια και δεν ξανπηγα.Είχε. τα λιγοτερα πουλια απο την γυρω περιοχη.Εχθες. εει διπλα ημουν αι πηραμε τρια ατομα 35 πουλια

    ευχαριστω για τις πληροφοριες σου εννοεις προς θηβα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #472234

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Φιλιππας wrote:</div>
    Outlander αμα πατε λιγο ποιο κατω σε αποσταση δεκαλεπτου απο την ασωπια εχει πολυ καλυτερα μερη και ποιο ηρεμα.Εγω πηγα δυο φορες ασωπια και δεν ξανπηγα.Είχε. τα λιγοτερα πουλια απο την γυρω περιοχη.Εχθες. εει διπλα ημουν αι πηραμε τρια ατομα 35 πουλια

    ευχαριστω για τις πληροφοριες σου εννοεις προς θηβα?

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Φιλιππας wrote:</div>
    Outlander αμα πατε λιγο ποιο κατω σε αποσταση δεκαλεπτου απο την ασωπια εχει πολυ καλυτερα μερη και ποιο ηρεμα.Εγω πηγα δυο φορες ασωπια και δεν ξανπηγα.Είχε. τα λιγοτερα πουλια απο την γυρω περιοχη.Εχθες. εει διπλα ημουν αι πηραμε τρια ατομα 35 πουλια

    ευχαριστω για τις πληροφοριες σου εννοεις προς θηβα?

    Ναι και αριστερα πριν και μετα.Γιαβψαχτο λιγο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #472236

    Καλησπέρα κύριοι. Εγω αμα δεν κανει ψοφοκρυο και χιόνι στα βουνά απο τα έλατα δεν το κουναω ρουπι!!! Απο κατω η κάρπωση του Σ/Κ, 9 χθες 11 σημερα με μηδενικες απώλειες. Με όσους μίλησα που πηγαν στον καμπο πολυ λίγα πράγματα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    παλος στις #472243

    Outlander αμα πατε λιγο ποιο κατω σε αποσταση δεκαλεπτου απο την ασωπια εχει πολυ καλυτερα μερη και ποιο ηρεμα.Εγω πηγα δυο φορες ασωπια και δεν ξανπηγα.Είχε. τα λιγοτερα πουλια απο την γυρω περιοχη.Εχθες. εει διπλα ημουν αι πηραμε τρια ατομα 35 πουλια

    φιλε φιλλιππα αν μπορεις και θελεις γινε πιο συγκεκριμενος για το μερος 10 λεπτα απο ασωπια να σε καλα και καλες γιορτες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #472245

    σαββατοκυριακο μεσσηνια για μπεκατσες

    σε μεροι με πουρναρι-δεντρο οι τσιχλες ειναι παρα παρα πολλες

    2 πρωινα εκανα για τσιχλα μονο για μαυρες 6 το σαββατο 6 την κυριακη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,431 έως 26,445 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων