ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,881 έως 26,895 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #476597

    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Δεν έβρεχε σήμερα στην Βοιωτία?

    φιλε μου μας επιασε κατα τις 1 ενα ψιλοβροχο οποτε και φυγαμε το παρτυ ομως ειχε γινει..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #476607

    καλησπερα σας σημερα βοιωτια 10 πουλακια στο χερι πρωινο με παρα πολυ λασπη, ο καιρος ομως μας εκανε την χαρη και κρατησε καλυνηχτα και καλο βολη αυριο!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #476643

    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Το δικαννακι τ ομορφο,τι μαρκα ειναι?? :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #476667

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Το δικαννακι τ ομορφο,τι μαρκα ειναι?? :wacko:

    savage fox bse series h αμερικανικης κατασκευης 76 εκατοστα οι κανες του.1 και 3 τα τσοκ σταθερα.ενα απιστευτο οπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #476668

    και σημερα στο ιδιο μερος με χθες με αλλο πλαγιοκανο με αλλο αυτοκινητο με τα ιδια φυσιγκια.αλλες 19 στο κλασικο 4ωρο περπατητο.φυλαω τη φωτο για μετα το εκλογικο αποτελεσμα.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #476681

    Επίσκεψη στα έλατα σήμερα μετά απο ενα μηνα. Εχει λιγα πουλακια αλλα τα μαζεματα του χιονιού δεν επιτρέπουν να καρτερωσεις εκεί που πρέπει. Δυο οπλα γυρίσαμε με 3 γερακοτσιχλες 2 κυριαρες 4 κόκκινες στην τσάντα.
    Στο απογευματινο πηγα μόνος μου. Περασαν λιγότερα απ’οτι χθες αλλά καλύτερα. Έριξα σε 14 και πηρα τα 11(8 κοτσυφια και 3 τσιχλες). Τα πουλιά που πήρα τις τελευταίες μέρες είναι πολύ αδύνατα. Καμία σχέση με τα τετραπαχα που χτυπαγαμε ενα δεκαήμερο πριν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #476689

    Στις αγριελιές οι τσίχλες είναι αρκετές…
    Πρωινό καρτέρι με αποτέλεσμα 10 πουλάκια.

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #476722

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>takis1976 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Το δικαννακι τ ομορφο,τι μαρκα ειναι?? :wacko:

    savage fox bse series h αμερικανικης κατασκευης 76 εκατοστα οι κανες του.1 και 3 τα τσοκ σταθερα.ενα απιστευτο οπλο.

    Μπραβο συναδελφε,αυτα ειναι ωραια κυνηγια,δικαννακι παραδοσιακα και ομορφα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #476744

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>takis1976 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Το δικαννακι τ ομορφο,τι μαρκα ειναι?? :wacko:

    savage fox bse series h αμερικανικης κατασκευης 76 εκατοστα οι κανες του.1 και 3 τα τσοκ σταθερα.ενα απιστευτο οπλο.

    Μπραβο συναδελφε,αυτα ειναι ωραια κυνηγια,δικαννακι παραδοσιακα και ομορφα!!!

    ευχαριστω για τα καλα σου λογια .αφου γουσταρεις δες κι αυτη με το ρομπυστ 222

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #476753

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>takis1976 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>takis1976 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα πολυ ωραια μερα σημερα κοντα στη θηβα.σε περπατητο η 3 μελης παρεα 50 πουλια.παρα μια μου στερησε το οριο προσωπικα.με πλαγιοκανο σημερα και λακο 30 γραμμαριων εβρεχε θανατο για τις τσιχλες που οντως ειχε αρκετες.καλες κριτικες και για το α1 σπεσιαλ λαμπρο που εριχνε ο φιλος μου και πηγε κι αυτος πολυ καλα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Το δικαννακι τ ομορφο,τι μαρκα ειναι?? :wacko:

    savage fox bse series h αμερικανικης κατασκευης 76 εκατοστα οι κανες του.1 και 3 τα τσοκ σταθερα.ενα απιστευτο οπλο.

    Μπραβο συναδελφε,αυτα ειναι ωραια κυνηγια,δικαννακι παραδοσιακα και ομορφα!!!

    ευχαριστω για τα καλα σου λογια .αφου γουσταρεις δες κι αυτη με το ρομπυστ 222

    Α σ ωραιος εσυ!!! :wacko: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #476830

    Καλημερα απο Χανια,πουλακια εχουν δειξει αρκετα,σαφως περισσοτερα υπαρχουν στο περπατητο,σ.κ περπατητο 4 ατομα με πρωινο καρτερι και 6ωρο περπατημα 84 σαββατο 79 κυριακη,τα πουλια θελουν αρκετο ξυλομα απο τα κλαδια γιατι δεν βγαινουν. :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #476834

    Καλημερα απο Χανια,πουλακια εχουν δειξει αρκετα,σαφως περισσοτερα υπαρχουν στο περπατητο,σ.κ περπατητο 4 ατομα με πρωινο καρτερι και 6ωρο περπατημα 84 σαββατο 79 κυριακη,τα πουλια θελουν αρκετο ξυλομα απο τα κλαδια γιατι δεν βγαινουν. :bye: :bye: :bye:

    μπραβω στα πουλακια μου :yahoo: :yahoo: :yahoo: :wacko: :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #476835

    εγω το σαββατο με ολο το χωριο μαζη 999

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #476836

    δηλαδη απο δυο τσιχλες ο καθενας μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #476855

    To Σάββατο κοντά στον Αλίαρτο με άλλους δύο φίλους πήραμε λίγα πουλάκια. Ο ένας εκ των δύο κάθισε μόνο στο πρωινό καρτέρι όμως αντί για τσίχλες βάρεσε μία αλεπού που του πέρασε στα 15 μέτρα. Με 9άρια έπεσε ακαριάια. Οι βολές ήταν από το πλάι κάτι που ευννοεί την αμεσότητα στην καταβολή της, όπως και σε όλα τα τριχωτά.
    Ο ίδιος φίλος πήγε με το σκυλί του μετά για μπεκάτσες στα πουρναρωτά αλλά χωρίς συναντήσεις.
    Ο άλλος φίλος και εγώ περπατήσαμε περίπου 3,5 ώρες και μαζέψαμε 17 τσιχλοκότσυφα έχοντας και 5 χαμένα.
    Η ποιό ωραία σκηνή της ημέρας όταν σε ύποπτο σημείο σηκώθηκαν αρκετές τσίχλες και αφού τουφέκησα και κράτησα 2 πουλιά με τα 3 φυσίγγια που έριξα, ένα ξεφτέρι βουτάει και αρπάζει από το έδαφος την πρώτη τσίχλα μπροστά μου στα 20 μέτρα. Πρέπει να ήταν καθισμένο σε κάποιο πεύκο που ήταν εκεί δίπλα. Του έβαλα τις φωνές βλέποντάς το να βουτάει την τσίχλα μήπως και το τρομάξω (το κόλπο έχει πετύχει άλλη φορά στο Μόδι) όμως αυτό ήταν ατρόμητο και έφυγε τάχιστα με το πουλί στα νύχια του.
    Δεν βαριέσε τον συγχωρώ τον “κλέφτη”. Τουλάχιστον έχω μία ωραία ακόμη ανάμνηση από τα όμορφα της φύσης.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,881 έως 26,895 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων