ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,661 έως 30,675 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #523555

    Φωτο δεν ανεβαίνει!!! file not uploaded…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523558

    Δεν ανεβαίνουν ούτε οι δικές μου φωτογραφίες ανεβαίνουν Σταύρο! Εδώ είχαμε βροχή μέχρι το μεσημέρι και έριξε καλό νεράκι. Πήγα το απόγευμα με τον ξάδερφο σε ένα απογευματινό και πήραμε 2+3! Αύριο αν δεν ξανά βγάλει σύννεφια θα έχει πέρασμα!…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #523562

    Εδώ τουλάχιστον Ζάκυνθο, πέρασμα δεν έγινε σήμερα. Ένα ντουμπλέ έκανα κι’ αυτό ήταν όλο. Η παρέα μου επίσης 1 – 2 καθένας τους.

    Απογευματινό ξεκινάω μετά τις 20/11…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523566

    Θάσο και Ξάνθη, χτες και σήμερα πολλές τσιχλες, ετοιμαστειτε κατεβαίνουν με άγριες διαθέσεις για να σας τελειώσουν ότι φυσίγγια εχετε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    ΠΑΝΟΣ Δ. στις #523571

    Ζηλεύω όσους θα καταφέρουν να πάνε πέμπτη παρασκευή, γιατί εγώ που θα πάω σάββατο προβλέπω να έχω χάσει το καλό κομμάτι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523580

    Εδώ έκανε καλό πέρασμα από ότι έμαθα! Μερικά καρτερία έκαναν δουλίτσα! Εγώ δυστυχώς η ευτυχώς έχω μπλέξει τόσο πολύ με την δουλειά που μόνο Σ/Κ μπορώ να βγω πρωι. Το παλεύω για άδεια στην γιορτή μου αλλά λένε για βροχές. Τουλάχιστον θα κοιμηθώ λιγάκι αν βρέχει!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523581

    Θάσο και Ξάνθη, χτες και σήμερα πολλές τσιχλες, ετοιμαστειτε κατεβαίνουν με άγριες διαθέσεις για να σας τελειώσουν ότι φυσίγγια εχετε…

      Τάσο φίλε μου ας έρθουν να μας τα τελειώσουν!!! Ένα τηλεφωνακι στον Ρουμελιώτη και έρχονται 2-3 χιλιάδες για πλάκα. Και αν αργήσει ο φίλος Ανδρέας έχω αρκετή σαβουρα να ρίξω. Μόνο που θα τρομάζουν οι τσίχλες και θα με ταράξουν στην μήνυση!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #523584

    Ο χαμένος καιροσκόπος του φόρουμ, Περικλής, ανευρέθει τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας 19/10 καθώς και χθες, να τουφεκά αποτελεσματικά, πληθώρα κηχλίδων, βορείως Καλαμάτας….κοινώς ξεσκίστηκε. Τα πουλιά μπήκαν δυτικά. Τον σταμάτησε η βροχή χθες μεσημέρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    yanflos στις #523597

    …ή θα πρέπει να απαγορευτεί το κυνήγι πριν τις 8π.μ ή να απαγορεύσουν και την κυκλοφορία των θηραμάτων μέχρι κείνη την ώρα ώστε να προλαβαίνουμε!!

    Δυστυχώς χαμένη χρονιά τουλάχιστον για αυτούς που οδηγούν 2-3 ώρες. Και τελικά πουλιά θα έχει και θα τα κρατήσει.

    Και στις στις πιό κρίσιμες ημερομηνίες.

    Κρίμα η άδεια!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523603

    Είναι μεγάλο θέμα αυτο. Ειδικά στην Αθήνα θα υπάρξει πρόβλημα. Ελπίζω να κάνουν κάτι οι συλλογοι και η Ομοσπονδία.

    Κατά τα άλλα πουλιά πέρασαν 20/10 πολλά και 21 /10 αρκετά υπό συνεχή βροχή μάλιστα. Χθες τίποτα όπως και σημερα. Αυτά είναι ανταποκρίσεις φίλων. Είχα πει από τον Σεπτέμβριο ότι μυριζομαι φολα μεγάλη φέτος και μέχρι στιγμής πέφτω μέσα δυστυχώς. Ο χειρότερος Οκτώβρης ever μέχρι στιγμης. Ελπίζω να γίνουν τίποτα καλά περάσματα στο επόμενο δεκαπενθήμερο γιατί δεν μας βλέπω καλά παλι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #523605

    Είναι μεγάλο θέμα αυτο. Ειδικά στην Αθήνα θα υπάρξει πρόβλημα. Ελπίζω να κάνουν κάτι οι συλλογοι και η Ομοσπονδία. Κατά τα άλλα πουλιά πέρασαν 20/10 πολλά και 21 /10 αρκετά υπό συνεχή βροχή μάλιστα. Χθες τίποτα όπως και σημερα. Αυτά είναι ανταποκρίσεις φίλων. Είχα πει από τον Σεπτέμβριο ότι μυριζομαι φολα μεγάλη φέτος και μέχρι στιγμής πέφτω μέσα δυστυχώς. Ο χειρότερος Οκτώβρης ever μέχρι στιγμης. Ελπίζω να γίνουν τίποτα καλά περάσματα στο επόμενο δεκαπενθήμερο γιατί δεν μας βλέπω καλά παλι!!!

    εχεις δικιο μητσο και συα δυο θεματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #523613

    Είναι μεγάλο θέμα αυτο. Ειδικά στην Αθήνα θα υπάρξει πρόβλημα. Ελπίζω να κάνουν κάτι οι συλλογοι και η Ομοσπονδία. Κατά τα άλλα πουλιά πέρασαν 20/10 πολλά και 21 /10 αρκετά υπό συνεχή βροχή μάλιστα. Χθες τίποτα όπως και σημερα. Αυτά είναι ανταποκρίσεις φίλων. Είχα πει από τον Σεπτέμβριο ότι μυριζομαι φολα μεγάλη φέτος και μέχρι στιγμής πέφτω μέσα δυστυχώς. Ο χειρότερος Οκτώβρης ever μέχρι στιγμης. Ελπίζω να γίνουν τίποτα καλά περάσματα στο επόμενο δεκαπενθήμερο γιατί δεν μας βλέπω καλά παλι!!!

    Μήτσο είμαστε στην ίδια περίπου περιοχή, ακόμα δεν έχουν μπει πουλιά πρωί, αλλά δεν ακούω ούτε το βράδυ. Κάτι μου λέει ότι είναι πίσω ακόμα και πως σε καμιά βδομάδα θα γίνει το μπαμ…. Μακάρι να πέσω μέσα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #523615

    καλησπερα σε μια κατα ταλλα απογοητευτικη ημερα σε θεμα μπασιματος κεντρικη ευβοια πηρα τις πρωτες 5 σε ενα περπατητο 2 ωρων στη γυρω περιοχη αντε να δα αλλες 10 χαλι μαυρο ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523618

    Γιάννη το πρωί δεν πηγα γιατί έκοβα ξυλα. Το απόγευμα περπάτησα 1 ωρα και σήκωσα 6-7. Μια βγήκε καλά και την πηρα. Στο απογευματινό ανέβηκαν νυχτα 10-12 πουλιά και πήρα άλλη μια. Ειδα και τις πρωτες μπεκατσες για φετος. Να πω ότι 5 το απόγευμα είχε 27 βαθμούς χθες και κουνούπι καργα. Μακάρι τα πουλια να είναι πισω όπως λέει ο εκηβολος. Τώρα ετοιμάζομαι για να πάω αλλά φολα το κόβω και παλι. Πήρα και άδεια για αύριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523619

    Είδα καμιά δεκαριά πουλιά όλα κι όλα και πήρα 2. Το 2018 θα μοιάζει όαση μπροστά στο φετινό!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,661 έως 30,675 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων