ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,736 έως 30,750 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #523825

    Ήτανε στραβό το κλήμα, και τα ρέστα…..τώρα, τι μ@λ@κια είναι να κλείνεις το κυνήγι και το ψάρεμα, μόνο αυτοί το ξέρουν…..

    αφου αυτός με τον οποίο πας, ούτως η άλλως είσαι μες το ιδιο αμάξι, και αν δεν πας μαζί του κυνήγι, κάπου αλλου τον συναναστρέφεσαι συνήθως αφού συνήθως είσαι φίλος η παραπάνω από φίλος με την παρέα που κυνηγάς.

    ταβέρνες κλειστές, ξενοδοχεία κλειστά, άρα; Σκέτο στο βουνό με τα κολατσιά της η παρέα. Καλύτερα δηλαδή από το να γυροφέρνεις τις πλατείες με το 4, ταχαμου άσκηση……ούτε και ενοχλείς κανέναν μες τη μαύρη νύχτα που οδηγούμε εμείς.

    και επειδή αυτά είναι απλά πράγματα, το αναπόφευκτο συμπέρασμα είναι πως τα ξέρουν βέβαια, αλλά δεν θέλουν να στεναχωρήσουν τους φυσιολάτρες, ορειβάτες, κατασκηνωτές και λοιπούς, που κάνουν κι αυτοί τα χόμπι τους, χωρίς να έχουν άδεια κυνηγιού αφού δεν είναι κυνηγοί.

    συμψηφισμούς μη περιμένει κανεις βέβαια…… αν τον κάνουν σε μας, θα πρέπει να τον κάνουν και με τα τέλη κυκλοφορίας.
    για τα επιστροφια, συμφωνώ με το μητσο – δεν θα κυνηγήσουμε, ένα μήνα μέσα – ένα μήνα έξω θα πάει. Όχι φέτος, μέχρι το 24…..

    πηγα να πω, ο θεός βοηθός, αλλά ίσως να μας βαρέθηκε όλο βοήθεια να θελουμε.
    οσοι είμαστε σε διαμερίσματα, καλή δύναμη, γιατί θέλει πολύ δύναμη ν αντέξεις τον αποκλεισμό στην πόλη. Στους υπόλοιπους, καλή υπομονή.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #523827

    Τελικα η κοινοβουλευτικη χουντα του αντινατιβιστη Κουλη το παρακανε!!Αλλα θα ερθουν ξανα εκλογες…Και δεν τσιμπαμε οτι το κανουν,ταχα,για μας.Θυμηθηκα ενα παλιο,αθανατο τραγουδι του Β.Παπακωνσταντινου,το ”φοβαμαι ολα αυτα που θα γινουν για μενα,χωρις εμενα”.Καλη υπομονη σε ολους μας και καλη απαλλαγη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #523832

    Είναι άχρηστοι μόνο για χρήμα αλλά του χρόνου πρώτα ο Θεός όσο και να μας αρέσει το κυνήγι δεν πρέπει να βγάλει κανείς άδεια

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #523836

    Συμφωνώ. Να το πω; Να το πω…..

    ανεξάρτητα από το αν θα κυνηγήσουμε……μπας και πάρουνε χαμπάρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    yanflos στις #523845

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523855

    Ναι εχουμε πολεμο. Με την ανικανότητά σου να ελέγξεις τους παρτακιδες που γλεντοκοποντας ασύστολα σου εκαναν την χώρα μπουρδελο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #523858

    για όποιον θέλει να ονειρευτεί τα επιστροφια, ας βάλει από σήμερα κάτω το ημερολόγιο να κάνει λογαριασμο με όσα αναφέρονται παρακάτω.

    μην αυταπατάστε, οποίος και να ήταν πάνω, τα ίδια θα έκανε και τα ίδια θα γινόντουσαν γιατί η διασπορά της νόσου είναι στην ίδια την φύση της – δεν ανακόπτεται.

    ουτε να συζητάμε αν αυτά γίνονται γιατί μας αγαπάει το κράτος η μας αγάπησε τώρα. Ούτε το ένα, Ούτε το άλλο, ούτε θα γίνει ποτε, ούτε και έχει δουλειά η πολιτεία να μας αγαπάει. Αρκεί να μας σέβεται. Αυτά γίνονται γιατί κανένα πολιτισμένο κράτος δεν μπορεί ν αντέξει να πεθαίνουν άνθρωποι επειδή δεν έχει κρεβάτια να νοσηλευθούν.

    και επειδή αν είναι ο γέρος σου η ο γέρος μου έξω στο ρατζο και θέλει αναπνευστήρα, και δεν έχει μεθ, αλλάζει η κουβέντα για όλους μας.

    γεια και χαρά

    https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/sxedio-gia-enallassomena-lockdown-mexri-to-martio—ti-einai-to-sxedio-2114-binteo/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #523860

    Εντάξει παραιτούμαι, από τλφ δεν μου δείχνει αν το γράφει το λινκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523861

    Το βγάζει το λινό Ηλία. Εγώ το έχω γράψει από την πρώτη στιγμή. Δύσκολο πολύ να βγούμε με τουφέκι πάλι στο βουνό φέτος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #523863

    Καλή υπομονή σε όλους, αρετή που μας διδάσκει το κυνήγι. Προσωπικά δεν ασχολούμαι με πολιτική και δεν μπαίνω στη διαδικασία του ποιος έχει δίκιο ή άδικο. Φυλάω τον εαυτό μου και την οικογένειά μου και αποδέχομαι πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα (μικρό ή μεγάλο – φτιαχτό ή όχι). Κατά τα άλλα συνεχίζω να βγαίνω στα λιόφυτά μου με το σκυλάκι μου, με όπλο ή χωρίς και επαναλαμβάνουμε εντολές, απόρτ, υπακοή, έμπα – έβγα στο κουτί του αυτοκινήτου. Μπάσιμο στον τόπο μου (Ζάκυνθο) δεν έχει γίνει ακόμα και απ’ ότι φαίνεται δεν θα γίνει φέτος (δεν ξέρω γιατί). Μπασίματα θα γίνουν άλλα χρόνια, άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά μιας κακής κυνηγετικής σεζόν. Αυτό που με τρομάζει είναι το μπάσιμο νέων συνθηκών στη ζωή μας, πρωτόγνωρα καιρικά φαινόμενα και έλλειψη παιδείας.

    Συγνώμη αν κούρασα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Κώστας Πουλόπουλος στις #523877

    Από πληροφορίες γνωστών σε Αττική-Βοιωτία το ΣΚ έγινε καλό μπάσιμο τσίχλας – κάτοικοι χωριών

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ktz561 στις #523941

    Παρασκευή 6.11.20 στηνα Άσκρη (Θήβα) δεν είχε μπάσιμο, μόνο πολύ λίγα πιασμένα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523977

    Έχει βάλει πουλιά παλικάρια. Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά αν κυνηγουσαμε ατουφεκιστοι δεν θα φευγαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #524056

    Ναι Δημήτρη κάτι έχει μπεί και μπαίνει καθημερινά, λίγες αλλά μπαίνουν. Εντυπωσιακά παχιές Τσίχλες, τόσα χρόνια τις κυνηγάω, αλλά το φετινό μέγεθός τους μου κάνει εντύπωση και γι’ αυτό το αναφέρω. Καλή υπομονή σε όλους, θα έρθουν και καλύτεροι καιροί γενικά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,736 έως 30,750 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων