ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,826 έως 30,840 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #526503

    Φιλε μου δεν ειμαι αυτου του θηραματος απο φεβρουαριο θα αρχισω να ενδιαφερομαι δωσε πονο εσυ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #526504

    Πάντα συνεχίζεται και δεύτερη μέρα το πέρασμα, με λιγότερα πουλιά βέβαια αλλά πέρασε η ώρα μας ευχάριστα και σήμερα. Αρκετές και ψηλά δίχως δυνατότητα βολής το σημερινό πρωινό…το δίχτυ έγραψε 14. Δεύτερη χρονιά της Σπάνιελ μου, πλέον ξέρει τι κάνει…αυτό με ευχαρίστησε περισσότερο απ’ όλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #526505

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΕΡΙΞ ΘΗΒΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ.ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΝΤΩΣ ΑΛΗΘΙΝΕΣ.ΑΠΟ ΤΙΣ 7.10 ΕΒΛΕΠΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΤΡΑ ΕΙΤΕ ΣΤΑ ΕΚΑΤΟ ΜΕΤΡΑ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΣΟΚ…

    ΑΡΚΕΤΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ 27 ΚΑΙ 3 ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΣΠΙΤΙ.ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΚΑ ΧΑΜΕΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΙΔΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ…

    ΕΘΕΑΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΚΟΠΑΔΙΑ ΑΤΣΑΛΙΝΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #526508

    Απόψε στο απογευματινό ανέβηκαν τόσα πουλιά όσα ανέβαιναν πέρσι και πρόπερσι σε ένα μηνα!!! Το αποτέλεσμα δεν έχει σημασία.  Υπέροχο θέαμα επιτελους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526510

    Πάντως στα πρωινά που πηγαίνω έως τις 8:15 από την Τρίτη που είχε τρελό μπασιμό ,Τετάρτη λιγότερα , σήμερα ακόμα λιγότερα ….

    Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται μετά που φεύγω , αλλά δεν νομίζω να αλλάζουν οι αναλογίες ….

    Πάντως φέτος αποκάλυψη στην τσίχλα αυτό το φυσίγγι ..,.

     

    https://www.kalkantzakos.com/Product/1044/super-pheasant,-fusiggia-winchester

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #526511

    καλησπερα επειδη η βορεια ευβοια καηκε οτι πουλια μεινουν στο νησι θα ντοπιασουν κεντρικα αρα ορθως ο μητσος ειδε πολλα να ανεβαινουν οσο για μενα ενα παλιο απογευματινο στην αττικη μετα τη δουλεια εδωσε διψηφιο νουμερο θα παω και αυριο καλο βραδυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #526514

    Εκοψε το μπασιμο. Λιγα πουλια και πολλυυυυυ ψηλα! Απο Δευτερα και Τριτη τα σπουδαια πλεον!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #526515

    καθενοι καρτερι το πρωι μεχρι τις 9  6 τουφεκιες 3 πουλια  μπηκανε κατι λιγα πουλια ομως σε απογερευτικο υψος ψαχνοντας και μια τσιχλα δεν ειδα μια ωραια τουφεκισιμη φασσα και με καβαλησε.στο 2 ωρο περπατητο που ακολουθησε ηρθε ευκολα το οριο  και ημουνα και ντεφορμε βγαινανε τοσο πουλια που δεν ηξερες που να ριξεις περιξ θηβων αυτα αυριο παλι εκει απ το πρωι πια αφου το καρτερι θα ειναι ανυπαρκτο .δυστυχως φετος δε μπορω να ανεβασω φωτο δε ξερω γιατι καλο απογευμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #526524

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΞ ΘΗΒΑΣ ΣΗΜΕΡΑ,ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ.ΚΡΥΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.22 ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο OUTLANDER ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Κώστας Πουλόπουλος στις #526525

    Θα είναι η φάσσα που μου έφυγε Σκαγιασμένη προχθές…στην βόρειο Ελλάδα ακούστηκαν περάσματα χθες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #526526

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΞ ΘΗΒΑΣ ΣΗΜΕΡΑ,ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ.ΚΡΥΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.22 ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο OUTLANDER ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    ευχαριστουμε hunter για την ενημερωση απο παραδρομη δε μπηκα να ενημερωσω κι εγω το προηγουμενο σκ ειχε πολλα πουλια στο περπατητο και πηρα δυο ευκολα ορια και τις 2 μερες σημερα ημασταν κοντα περιπου εκει στη θηβα αλλα ημουνα μονος μου και καταφερα 13 μετα απο πολυ κοπο γενικα εχει πιασμενα πουλια οσο για μπασιμο οπως τα λες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #526527

    Πέρασμα ισχνό  χθες. Αυτός ο βοριάς με τα πολλά μποφόρ χάλασε τις καλύτερες μέρες των μπασιματων. Άντε να δούμε τι θα γίνει το Σ/Κ τωρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #526528

    Επιστρέψαμε στις 1 – 3 κάθε μέρα…Καιροί για τη Ζάκυνθο τις επόμενες μέρες δεν φαίνονται καλοί…Προσωπικά το παρόν το δίνω κάθε πρωί πίνοντας τον καφέ μου και ξημερώνοντας στη φύση. Καλή συνέχεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #526529

    <p style=”text-align: left;”>Δυστυχώς οι δυνατοί άνεμοι μας χάλασαν τις καλύτερες μέρες. Δεν νομίζω να ξαναδούμε πέρασμα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου. Την νυχτα περνάνε και μας έρχονται πουλιά παντως. Η χρονιά δεν θα έχει σχέση με τις 4 προηγούμενες. Θα είναι μια νορμάλ τσιχλοχρονια.</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #526534

    καλησπερα ενημερωση.12 το προηγουμενο σαββατο 16 σημερα σε 3ωρο περπατητο περιξ θηβων. ταφυσιγκια σημερα σκετοσ χαρτοπολεμος αφου ολα εσταζαν απ την υγρασια.παντως εχει καποια πουλια πιασμενα απο καρτερι και μπασιμο μηδεν καλο βραδυ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,826 έως 30,840 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων