ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 181 έως 188 (από 188 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #524104

    <p class=”excerpt”>Σκότωσε τον φίλο του στο κυνήγι</p>

    Τραγική κατάληξη είχε η ιδέα δύο φίλων να πάνε, παρά την απαγόρευση, για κυνήγι.

    Τραγική κατάληξη είχε η ιδέα δύο φίλων να πάνε -παρά την απαγόρευση- για κυνήγι στην ευρύτερη δασική περιοχή των Μηλεών του Πηλίου, αφού λίγο μετά το μεσημέρι, ο ένας εκ της παρέας πυροβόλησε τον άλλο φίλο, προφανώς επειδή νόμισε ότι εμφανίσθηκε ως θήραμα κάποιο αγριογούρουνο.

    Το θύμα, 32 ετών, σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία από το “Αχιλλοπούλειο” Νοσοκομείο Βόλου δέχθηκε τα σκάγια στην κοιλιακή χώρα, με αποτέλεσμα να τραυματισθεί σοβαρότατα. Αν και το ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ έφθασε πολύ γρήγορα, ο τραυματίας κατέληξε καθ΄οδόν προς το “Αχιλλοπούλειο” Νοσοκομείο Βόλου, όπου οι γιατροί διαπίστωσαν το θάνατό του.

    Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ο 32χρονος είχε κρυφτεί σε μεγάλους θάμνους και ο φίλος του νομίζοντας ότι κινείται κάποιο αγριογούρουνο πυροβόλησε προς το μέρος του με το τραγικό αποτέλεσμα.

    Προανάκριση για το τραγικό περιστατικό διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Νοτίου Πηλίου.

    https://www.ant1news.gr/messinia/article/586703/skotose-ton-filo-toy-sto-kynigi


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #524105

    Συγνώμη αλλά δεν ήταν ατύχημα κατά την διάρκεια του κυνηγιού. Κατά την διάρκεια της λαθροθηρίας ήταν και όχι λόγω απαγορευτικού. Κρεατοσυλεκτες ήταν οι κύριοι και δυστυχώς τώρα ο ένας είναι στο χώμα και ο άλλος θα υποστεί συνέπειες και τύψεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524107

    Το θύμα ήταν Αλβανός λαθροθήρας που βρισκόταν παράνομα στη χώρα, καθώς είχε λήξει η άδεια παραμονής του ….και αυτός και ο θύτης δεν είχαν άδεια κυνηγίου …

    Ένα μ…λο είμαστε …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #524111

    Αν είναι όπως τα λέει ο Τάσος προκειται για βαρβάτη λαθροθηρία….

    Αλλά έχετε υπόψη σας ότι ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!!

    είδατε πουθενα ΦΕΚ απαγόρευσης θήρας;

    Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524113

    Έτσι είναι ακριβώς Μάριε  …

    Δεν απαγορεύεται το κυνήγι , η μετακίνηση απαγορεύεται ….( για κάποιους λίγους )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #524145

    Έτσι είναι ακριβώς Μάριε … Δεν απαγορεύεται το κυνήγι , η μετακίνηση απαγορεύεται ….( για κάποιους λίγους )

    θα διαφωνήσω Τάσο μου…… για τους πολλούς απαγορεύεται κι όχι τους λίγους …δυστυχώς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #524184

    Κι ερωτώ εγώ τώρα. Είμαι στο χωριό μου. Έχω ένα αγρόκτημα, 6 στρέμματα, οριοθετημένο. Έχει τρία φοβερά καρτέρια. Το ένα στην αυλή μου. Και βγαίνω με το όπλο μου. Είμαι παράνομος εντός του αγροκτήματος μου;;;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #524190

    κατ’ εμέ αλλά και κατά τα οργανα που έκαναν ελέγχους σε περιοχή που ξέρω: ΟΧΙ ΔΕΝ εισαι παράνομος

    ΑΝ όμως τύχεις σε στραβόξυλο την έβαψες….

    α,α,α και και το κυνήγι επιτρεπεται σε απόσταση 100  (τριχωτά) ή  150 μετρα (πτερωτα) από μεμονωμένες α οικίες – αγροικίες

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 181 έως 188 (από 188 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων