ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 188 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #195711

    Πριν 6 χρόνια είμαι κοντά στο Αγρίνιο για φάσσες, υπάρχει ένα ρεματάκι μπροστά σχετικά απότομο, κρεμάω το όπλο απο τον αορτήρα στον ώμο μου για να έχω ελέυθερα τα χέρια και κάνω να ανέβω, πιάνομαι απο κάτι κλαδιά και την ώρα που κάνω την κίνηση να ανέβω το όπλο εκπυσοκροτει, χέστηκα πάνω μου, όπως ανέβαινα, ενα κλαδί από το δέντρο, μπλέχτηκε και πατήθηκε η σκανδάλη


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #248034

    [color=”#008080″][size=3][font=”Comic Sans MS”]Έχεις δίκιο έτσι όπως τα λες!
    Η "ασφάλεια" του όπλου είναι ένα κομματάκι μέταλλο που μπλοκάρει την σκανδάλη! και μόνο την σκανδάλη
    ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ αφού το όπλο παραμένει οπλισμένο και μπορεί να εκπυρσοκροτήσει σε μια τυχαία απαγκίστρωση της σφύρας!

    Πιο πάνω όμως έγραψα τους ΤΡΕΙΣ λόγους – αμέλειες που συνυπήρξαν με αποτέλεσμα το τραγικό συμβάν!
    Αναφέρομαι ΚΥΡΙΩΣ στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ περιστατικό!
    Η "ασφάλεια" ως τρίτη στην παράθεση έχει την μικρότερη σημασία, αν όμως το θύμα την είχε ενεργοποιημένη, προφανώς σήμερα θα ζούσε….

    ΤΟ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ:
    ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΓΕΜΑΤΟ ΟΠΛΟ ΟΠΟΥ ΝΑ 'ΝΑΙ

    (χμμμ… κι άδειο δεν το αφήνουμε όπου να ' ναι βέβαια….)

    Αν για οποιοδήποτε λόγο χρειαστεί να τοποθετήσουμε κάπου "πρόχειρα" το όπλο μας, φροντίζουμε να είναι ΑΔΕΙΟ ή ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ – ΣΧΕΣΗ" ΜΕΤΑΞΥ ΠΥΡΟΔΟΤΙΚΟΎ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ (δηλ. σπασμένο δίκαννο, ανοιχτό κλείστρο καραμπίνας)[/font][/size][/color]

    Πριν 6 χρόνια είμαι κοντά στο Αγρίνιο για φάσσες, υπάρχει ένα ρεματάκι μπροστά σχετικά απότομο, κρεμάω το όπλο απο τον αορτήρα στον ώμο μου για να έχω ελέυθερα τα χέρια και κάνω να ανέβω, πιάνομαι απο κάτι κλαδιά και την ώρα που κάνω την κίνηση να ανέβω το όπλο εκπυσοκροτει, χέστηκα πάνω μου, όπως ανέβαινα, ενα κλαδί από το δέντρο, μπλέχτηκε και πατήθηκε η σκανδάλη

    Ειχατε και οι δυο ΑΓΙΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #248026

    Ειχατε και οι δυο ΑΓΙΟ.

    ΑΓΙΟ,δε λές τίποτα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #248010

    Τετοιο περιστατικο ευτυχως δε μου εχει συμβει. Ισως επειδη ημουνα τυχερος, ισως επειδη τωρα πλεον πιο συνειδητα αποφευγω καποια πραγματα, και αφηνω το οπλο σπασμενο πηγαινοντας και φευγοντας απο το καρτερι. Αυτο που μου συνεβει παντως φετος, στις πρωτες μερες, απογευματακι αργουτσικα, ριχνοντας σε ενα τρυγονι και ψαχνοντας να δω που επεσε, περασα αριστερα απο ενα παλιο πηγαδι, το οποιο το ειδα τυχαια τη στιγμη που το ποδι μου ηταν σχεδον πανω στο χειλος. Φυσικα χεστηκα πανω μου, γιατι το συγκεκριμενο φαινοταν και βαθυ.

    Γενικα εχω το νου μου, γιατι εδω παιζουν πολλα εγκαταλειμενα πηγαδια και στερνες, αλλα εκεινο δε το χα παρει χαμπαρι. :)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #195872

    Γεια σας και από εμένα

    Θα ξεκινήσω από το εξής:

    1) Πριν 14-15 χρόνια που επιτρεπόταν το κυνήγι στα βλάχικα (Βάρη) εκεί πηγαίναμε για ορτύκια, τέλος πάντων ήταν ένας τύπος μάγκας, ο όποιος είχε ένα ποιντερακι,

    Και μας είχε ζαλίσει τα σκότια με την αγριοφωνάρα του, έλα εδώ και έλα εδώ, και ξανά μανά, αυτό το καψερό είχε βρει ένα ορτύκι και είχε φερμάρει, αυτός το γουδί Νικολή, έλα εδώ και έλα και θα σε κάνω και θα σε ράνω, και αφού είπε ότι θα συνουσιάση τα γενετικά όργανα τις μητέρας του σκυλιού, αλλά και όλου του σογιού, άρχισε τα θρησκευτικά, ο οποίος πρέπει να είχε κάνει διατριβή. Σηκώνει το ντουφέκι και σπάρο, ξερός ο σκύλος, (εγώ ήμουν αρκετά μακριά του αλλά σε σημείο που έβλεπα το σκηνικό). Γυρνά ο μαγκάκος και φεύγει, βάζω εγώ τις φωνές στα παπάρια του, αυτός αρχίζω τις βρισιές, παπαρια αυτός, του είπα για την μάνα του, και τι δεν του είχα πει, τίποτα αυτός, μάγκας, άντρας με τα όλα του, φωνάζω την σκυλίτσα μου κοντά (την γιαγιά του Άρη η Μπέμπα ) την δένω από το λουρί, και με τα πολλά φτάνω στον σκυλάκι, και είδα ότι ζούσε ακόμα, την είχε αρπάξει στο στήθος, μπροστινά πόδια, και λίγο στα μούτρα, δένω την Μπέμπα γύρω από την μέση μου, βάζω το όπλο χιαστή στην πλάτη των βουτώ, και φεύγω για το αμάξι, που ήταν στο διαόλου την μάνα. Αφού σαβουρώθηκα κάνα δυο φορές φτάνω με τα πολλά, πάω να των βάλω μέσα την δω, είχα γεμίσει αίματα, τώρα?? Ότι είχα πάρει ένα seat Cordoba sx, βάζω τα πατάκια στα καθίσματα, γιλέκα χαρτομάντιλα, ότι βρήκα, πετώ όπλο και λοιπά πορτμπαγκάζ, βάζω και την μπέμπα μπροστά, και βουρ, πατοσανιδο φτάνω στο κτηνιατρείο, κλειστά λόγο Κυριακής και φεύγω για το σπίτι, φτάνω φωνάζω την μάνα μου και των πατερά μου, κατεβαίνουν έντρομη και δυο κάτω, και με βλέπουν με τον σκύλο. Παίρνω των φαρμακοποιό, ο οποίος ήταν σε ομάδα αδέσποτων σκύλων, και μου φέρνει στο σπίτι, ολόκληρη ομάδα από γιατράκους, (είχε και ένα ξανθό μέσα Μαριάνα την έλεγαν, άλλο πράμα) με τα πολλά των βουτάνε το σκυλάκι στο επιτόπου, να ξυράφια να οροί να λαβίδες, να ενέσεις, πλήρωσα τότες σε φάρμακα 150,000 δρχ, για ένα Μαλάκα, και έδωσα και ένα χαρτζιλίκι στους γιατράκους τα οποία δεν τα δέχτηκαν, αλλά τους εξηγηθήκαμε ότι είχαμε στο σπίτι, μου λέει ένας από αυτός, φύγε και πήγαινε στην αστυνομία και κάνε καταγγελία του συμβάν, και μήνυση κατά αγνώστου, φεύγω πάω από εκεί, γίνεται καταγραφή του συμβάν, καταγγελία, και μήνυση, έρχονται συνοδεία στο σπίτι, έβγαλαν φωτογραφία το σκυλάκι, πήραν και κατάθεση από τους δικούς μου, και από τους γιατράκους, και τελικά, το σκυλάκι εν ονόματι ΡΟΚΥ έζησε στην οικογένεια του αδελφού του πατέρα μου, και κυνηγούσε χωρίς κροτοφοβιες χωρίς τίποτα. Πέθανε πριν από 3 χρόνια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #247629

    [font=”Calibri”]2) πριν από 8 χρόνια σε κυνήγι στην Λαυρεωτική, είχε φερμάρει η Μπέμπα ένα ορτύκι. Εγώ βρισκόμουν λίγο άβολα αλλά την είχα δει και πήγαινα κοντά της, κοιτάζοντας των πισινό της, βλέπω έναν τύπο κομάντο, μες την παραλλαγή τρέχει σηκώνει το ορτύκι, αλλά αυτό ερχόταν καταπάνω μου μπαμ ένα τουφεκίδι και την αρπάζω μέσα στα μούτρα, ευτυχώς δεν με σκότωσε, δεν με αχρήστευσε, και δεν έχασα τα μάτια μου. Το τελευταίο σκάγι το έβγαλα πριν από 6 χρόνια που είχε καρφωθεί στην μύτη μου[/font]

    [font=”Calibri”]3) Άλλη μια φορά στο ίδιο μέρος, την ξανά άρπαξα αλλά εκεί πρόλαβα και γύρισα πλάτη και κράτησε τα σκάγια το γιλέκο, μόνο ένα ξέφυγε και με πήρε στο βλέφαρο του δεξιού ματιού, και μου το μελάνιασε[/font]

    [font=”Calibri”]4) πριν από 3 χρόνια, στο ίδιο μέρος, είχε φερμάρει ο Άρης μου ένα ορτύκι, κοιτάζω περίπου στην κατεύθυνση που υπολόγιζα ότι θα φύγει αλλά δεν βλέπω κανένα, σφύριξα και απάντηση δεν πήρα, το σημείο βρισκόταν σε πλαγία, και μπροστά μου είχα κάτι σκήνους περίπου 1,50, -1,80 δεν με πέρναγαν σε ύψος (πριν τα κάψουν) σηκώνη το ορτύκι ο Άρης και μπαμ, φωνές, κακό, ευτυχώς, η δυστυχώς, η τουφεκιά έσκασε στην γη, αμ έλα μου που μερικά σκάγια χτύπησαν σε κάτι γαμωβραχα και εξοστρακιστήκαν, όχι δεξιά αριστερά αλλά χτύπησαν κάτω και ξανασηκώθηκαν, και τα άρπαξε ένας άνθρωπος που καθόταν στα σκοίνα. Μου φύγανε τα τσισα, έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου, πάω κοντά είχε πάρει δυο στα χέρια, τα οποία του είχαν αφήσει κοκκινίλες, και ένα του έγδαρε το μάγουλο, του έδωσα νερό, του είπα να πάμε σε νοσοκομείο, αυτός δεν ήθελε τίποτα, το μόνο που μου είπε ήταν δώσε μου μερικά φυσίγγια γιατί ξέμεινα, του έδωσα τα φυσίγγια, του έδωσα και κάρτα με τα τηλέφωνα μου, και την έσκισε, είμαι καλά μου είπε μην φοβάσαι μου λέει, πάλη καλά που δεν χτυπήσαμε, έκανα το σταυρό μου και σηκώθηκα και περίμενα στο αμάξι των πατέρα.[/font]

    [font=”Calibri”] [/font]

    [font=”Calibri”]Ηθικών δίδαγμα[/font]L[font=”Calibri”]α) είμαι αλεξίσφαιρος (β) γυαλιά σκοπευτικά και πάλλει γυαλιά (γ) αν δεν είμαι σίγουρος για την τουφεκιά μου δεν ξανατουφεκαω που τον θεό να έχω μπάρμπα, που στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγα, διότι και σφύριξα και δεν μου απάντησε, και δεν φόραγε κάτι κίτρινο που να φαίνεται, και δεν ντουφέκισα επάνω του.. αλλά??? Αλλά??? :blink: :blink: [/font]

    [font=”Calibri”] [/font]

    [font=”Calibri”]Αυτά από εμένα άντε και μην χαθούμε, πάω την κυρά τσάρκα γιατί θα πέσει παντόφλεν :) [/font]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #247622

    [font=”Calibri”][size=4]Γεια σας και από εμένα[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]Θα ξεκινήσω από το εξής:[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [size=4][font=”Calibri”]1)[/font] [font=”Calibri”]Πριν 14-15 χρόνια που επιτρεπόταν το κυνήγι στα βλάχικα (Βάρη) εκεί πηγαίναμε για ορτύκια, τέλος πάντων ήταν ένας τύπος μάγκας, ο όποιος είχε ένα ποιντερακι,[/font][/size]

    [font=”Calibri”][size=4]Και μας είχε ζαλίσει τα σκότια με την αγριοφωνάρα του, έλα εδώ και έλα εδώ, και ξανά μανά, αυτό το καψερό είχε βρει ένα ορτύκι και είχε φερμάρει, αυτός το γουδί Νικολή, έλα εδώ και έλα και θα σε κάνω και θα σε ράνω, και αφού είπε ότι θα συνουσιάση τα γενετικά όργανα τις μητέρας του σκυλιού, αλλά και όλου του σογιού, άρχισε τα θρησκευτικά, ο οποίος πρέπει να είχε κάνει διατριβή. Σηκώνει το ντουφέκι και σπάρο, ξερός ο σκύλος, (εγώ ήμουν αρκετά μακριά του αλλά σε σημείο που έβλεπα το σκηνικό). Γυρνά ο μαγκάκος και φεύγει, βάζω εγώ τις φωνές στα παπάρια του, αυτός αρχίζω τις βρισιές, παπαρια αυτός, του είπα για την μάνα του, και τι δεν του είχα πει, τίποτα αυτός, μάγκας, άντρας με τα όλα του, φωνάζω την σκυλίτσα μου κοντά (την γιαγιά του Άρη η Μπέμπα ) την δένω από το λουρί, και με τα πολλά φτάνω στον σκυλάκι, και είδα ότι ζούσε ακόμα, την είχε αρπάξει στο στήθος, μπροστινά πόδια, και λίγο στα μούτρα, δένω την Μπέμπα γύρω από την μέση μου, βάζω το όπλο χιαστή στην πλάτη των βουτώ, και φεύγω για το αμάξι, που ήταν στο διαόλου την μάνα. Αφού σαβουρώθηκα κάνα δυο φορές φτάνω με τα πολλά, πάω να των βάλω μέσα την δω, είχα γεμίσει αίματα, τώρα?? Ότι είχα πάρει ένα seat Cordoba sx, βάζω τα πατάκια στα καθίσματα, γιλέκα χαρτομάντιλα, ότι βρήκα, πετώ όπλο και λοιπά πορτμπαγκάζ, βάζω και την μπέμπα μπροστά, και βουρ, πατοσανιδο φτάνω στο κτηνιατρείο, κλειστά λόγο Κυριακής και φεύγω για το σπίτι, φτάνω φωνάζω την μάνα μου και των πατερά μου, κατεβαίνουν έντρομη και δυο κάτω, και με βλέπουν με τον σκύλο. Παίρνω των φαρμακοποιό, ο οποίος ήταν σε ομάδα αδέσποτων σκύλων, και μου φέρνει στο σπίτι, ολόκληρη ομάδα από γιατράκους, (είχε και ένα ξανθό μέσα Μαριάνα την έλεγαν, άλλο πράμα) με τα πολλά των βουτάνε το σκυλάκι στο επιτόπου, να ξυράφια να οροί να λαβίδες, να ενέσεις, πλήρωσα τότες σε φάρμακα 150,000 δρχ, για ένα Μαλάκα, και έδωσα και ένα χαρτζιλίκι στους γιατράκους τα οποία δεν τα δέχτηκαν, αλλά τους εξηγηθήκαμε ότι είχαμε στο σπίτι, μου λέει ένας από αυτός, φύγε και πήγαινε στην αστυνομία και κάνε καταγγελία του συμβάν, και μήνυση κατά αγνώστου, φεύγω πάω από εκεί, γίνεται καταγραφή του συμβάν, καταγγελία, και μήνυση, έρχονται συνοδεία στο σπίτι, έβγαλαν φωτογραφία το σκυλάκι, πήραν και κατάθεση από τους δικούς μου, και από τους γιατράκους, και τελικά, το σκυλάκι εν ονόματι ΡΟΚΥ έζησε στην οικογένεια του αδελφού του πατέρα μου, και κυνηγούσε χωρίς κροτοφοβιες χωρίς τίποτα. Πέθανε πριν από 3 χρόνια [/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]2) πριν από 8 χρόνια σε κυνήγι στην Λαυρεωτική, είχε φερμάρει η Μπέμπα ένα ορτύκι. Εγώ βρισκόμουν λίγο άβολα αλλά την είχα δει και πήγαινα κοντά της, κοιτάζοντας των πισινό της, βλέπω έναν τύπο κομάντο, μες την παραλλαγή τρέχει σηκώνει το ορτύκι, αλλά αυτό ερχόταν καταπάνω μου μπαμ ένα τουφεκίδι και την αρπάζω μέσα στα μούτρα, ευτυχώς δεν με σκότωσε, δεν με αχρήστευσε, και δεν έχασα τα μάτια μου. Το τελευταίο σκάγι το έβγαλα πριν από 6 χρόνια που είχε καρφωθεί στην μύτη μου[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]3) Άλλη μια φορά στο ίδιο μέρος, την ξανά άρπαξα αλλά εκεί πρόλαβα και γύρισα πλάτη και κράτησε τα σκάγια το γιλέκο, μόνο ένα ξέφυγε και με πήρε στο βλέφαρο του δεξιού ματιού, και μου το μελάνιασε[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]4) πριν από 3 χρόνια, στο ίδιο μέρος, είχε φερμάρει ο Άρης μου ένα ορτύκι, κοιτάζω περίπου στην κατεύθυνση που υπολόγιζα ότι θα φύγει αλλά δεν βλέπω κανένα, σφύριξα και απάντηση δεν πήρα, το σημείο βρισκόταν σε πλαγία, και μπροστά μου είχα κάτι σκήνους περίπου 1,50, -1,80 δεν με πέρναγαν σε ύψος (πριν τα κάψουν) σηκώνη το ορτύκι ο Άρης και μπαμ, φωνές, κακό, ευτυχώς, η δυστυχώς, η τουφεκιά έσκασε στην γη, αμ έλα μου που μερικά σκάγια χτύπησαν σε κάτι γαμωβραχα και εξοστρακιστήκαν, όχι δεξιά αριστερά αλλά χτύπησαν κάτω και ξανασηκώθηκαν, και τα άρπαξε ένας άνθρωπος που καθόταν στα σκοίνα. Μου φύγανε τα τσισα, έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου, πάω κοντά είχε πάρει δυο στα χέρια, τα οποία του είχαν αφήσει κοκκινίλες, και ένα του έγδαρε το μάγουλο, του έδωσα νερό, του είπα να πάμε σε νοσοκομείο, αυτός δεν ήθελε τίποτα, το μόνο που μου είπε ήταν δώσε μου μερικά φυσίγγια γιατί ξέμεινα, του έδωσα τα φυσίγγια, του έδωσα και κάρτα με τα τηλέφωνα μου, και την έσκισε, είμαι καλά μου είπε μην φοβάσαι μου λέει, πάλη καλά που δεν χτυπήσαμε, έκανα το σταυρό μου και σηκώθηκα και περίμενα στο αμάξι των πατέρα.[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [size=4][font=”Calibri”]Ηθικών δίδαγμα[/font]L[font=”Calibri”]α) είμαι αλεξίσφαιρος (β) γυαλιά σκοπευτικά και πάλλει γυαλιά (γ) αν δεν είμαι σίγουρος για την τουφεκιά μου δεν ξανατουφεκαω που τον θεό να έχω μπάρμπα, που στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγα, διότι και σφύριξα και δεν μου απάντησε, και δεν φόραγε κάτι κίτρινο που να φαίνεται, και δεν ντουφέκισα επάνω του.. αλλά??? Αλλά??? :blink: :lol: [/font][/size]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]Αυτά από εμένα άντε και μην χαθούμε, πάω την κυρά τσάρκα γιατί θα πέσει παντόφλεν :blink: [/size][/font]

    Μπράβο σου για το σκυλάκι φίλε..Αυτό θα πάει να πει Άνθρωπος με Α κεφαλαίο..Οσο για τα άλλα ας μείνουν στο παρελθον απο την στιγμή που είσαι καλά και συ και ο άλλος που σου φύγαν τα τσίσα.. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #247520

    Πολλα μπορουν να συμβουν , που δυσκολα μπορει κανεις να φανταστει ……..
    Οτι φερνει η ωρα δεν το φερνει ο χρονος.
    Την περασμενη εβδομαδα, σε στιχλοκυνηγι μου συνεβη το εξης.

    Ο κοτσυφας εχει πεσει μεσα σε ενα μικρο σχινο ζωντανος.
    Εχω ακουμπησει κατω το οπλο και προσπαθω να τον <γυρισω> βοηθοντας το σκυλι , καθως ο κοτσυφας το κανει να γυροφερνει , αφου παει συνεχως απο την αλλη μερια απο αυτην που τον κυνηγα το σκυλι, καθως αδυνατει να μπει μεσα στον πυκνο θαμνο.
    Ακουω την τουφεκια και τον εξοστρακισμο σαστισμενος και οχι εντρομος καθως κοιτω να δω( αφου ειμαι μονος) ποιος ηλιθιος εχει ριζει τοσο κοντα μου……..
    Ηταν το δικο μου φιλε!!!!!!! , Καθως το σκυλι πατησε την σκανδαλη!!!!!
    Θα μπορουσε να με <φαει λαχανο> το ιδιο μου το σκυλι απο διΚη μου απροσεξια.

    [size=5][color=”#FF0000″]ΠΡΩΤΟΝ Ιδιαιτερη προσοχη φιλαρακια στο που ακουμπαμε ενα γεματο οπλο!!!!!!![/color]

    [/size]

    [font=”Comic Sans MS”]Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΑΣ
    ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ!!!!
    [/font]

    :blink: :blink: :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #247491

    [/size]

    [font=”Comic Sans MS”][b]Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΑΣ
    ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ!!!![/b][/font]

    :blink: :blink: :)

    Καλα εσυ δεν εχεις θεμα.
    Το μονο ατυχημα που μπορει να σου συμβει σε αναλογη περιπτωση, θα ηταν το ΚΛΑΣΙΚΟ και απολυτως ΣΥΝΗΘΕΣ < ΚΛΙΚ !!>
    :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #247484

    [font=”Calibri”][size=4]Γεια σας και από εμένα[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4]Θα ξεκινήσω από το εξής:[/size][/font]

    [font=”Calibri”][size=4] [/size][/font]

    [size=4][font=”Calibri”]1)[/font] [font=”Calibri”]Πριν 14-15 χρόνια που επιτρεπόταν το κυνήγι στα βλάχικα (Βάρη) εκεί πηγαίναμε για ορτύκια, τέλος πάντων ήταν ένας τύπος μάγκας, ο όποιος είχε ένα ποιντερακι,[/font][/size]

    [font=”Calibri”][size=4]Και μας είχε ζαλίσει τα σκότια με την αγριοφωνάρα του, έλα εδώ και έλα εδώ, και ξανά μανά, αυτό το καψερό είχε βρει ένα ορτύκι και είχε φερμάρει, αυτός το γουδί Νικολή, έλα εδώ και έλα και θα σε κάνω και θα σε ράνω, και αφού είπε ότι θα συνουσιάση τα γενετικά όργανα τις μητέρας του σκυλιού, αλλά και όλου του σογιού, άρχισε τα θρησκευτικά, ο οποίος πρέπει να είχε κάνει διατριβή. Σηκώνει το ντουφέκι και σπάρο, ξερός ο σκύλος, (εγώ ήμουν αρκετά μακριά του αλλά σε σημείο που έβλεπα το σκηνικό). Γυρνά ο μαγκάκος και φεύγει, βάζω εγώ τις φωνές στα παπάρια του, αυτός αρχίζω τις βρισιές, παπαρια αυτός, του είπα για την μάνα του, και τι δεν του είχα πει, τίποτα αυτός, μάγκας, άντρας με τα όλα του, φωνάζω την σκυλίτσα μου κοντά (την γιαγιά του Άρη η Μπέμπα ) την δένω από το λουρί, και με τα πολλά φτάνω στον σκυλάκι, και είδα ότι ζούσε ακόμα, την είχε αρπάξει στο στήθος, μπροστινά πόδια, και λίγο στα μούτρα, δένω την Μπέμπα γύρω από την μέση μου, βάζω το όπλο χιαστή στην πλάτη των βουτώ, και φεύγω για το αμάξι, που ήταν στο διαόλου την μάνα. Αφού σαβουρώθηκα κάνα δυο φορές φτάνω με τα πολλά, πάω να των βάλω μέσα την δω, είχα γεμίσει αίματα, τώρα?? Ότι είχα πάρει ένα seat Cordoba sx, βάζω τα πατάκια στα καθίσματα, γιλέκα χαρτομάντιλα, ότι βρήκα, πετώ όπλο και λοιπά πορτμπαγκάζ, βάζω και την μπέμπα μπροστά, και βουρ, πατοσανιδο φτάνω στο κτηνιατρείο, κλειστά λόγο Κυριακής και φεύγω για το σπίτι, φτάνω φωνάζω την μάνα μου και των πατερά μου, κατεβαίνουν έντρομη και δυο κάτω, και με βλέπουν με τον σκύλο. Παίρνω των φαρμακοποιό, ο οποίος ήταν σε ομάδα αδέσποτων σκύλων, και μου φέρνει στο σπίτι, ολόκληρη ομάδα από γιατράκους, (είχε και ένα ξανθό μέσα Μαριάνα την έλεγαν, άλλο πράμα) με τα πολλά των βουτάνε το σκυλάκι στο επιτόπου, να ξυράφια να οροί να λαβίδες, να ενέσεις, πλήρωσα τότες σε φάρμακα 150,000 δρχ, για ένα Μαλάκα, και έδωσα και ένα χαρτζιλίκι στους γιατράκους τα οποία δεν τα δέχτηκαν, αλλά τους εξηγηθήκαμε ότι είχαμε στο σπίτι, μου λέει ένας από αυτός, φύγε και πήγαινε στην αστυνομία και κάνε καταγγελία του συμβάν, και μήνυση κατά αγνώστου, φεύγω πάω από εκεί, γίνεται καταγραφή του συμβάν, καταγγελία, και μήνυση, έρχονται συνοδεία στο σπίτι, έβγαλαν φωτογραφία το σκυλάκι, πήραν και κατάθεση από τους δικούς μου, και από τους γιατράκους, και τελικά, το σκυλάκι εν ονόματι ΡΟΚΥ έζησε στην οικογένεια του αδελφού του πατέρα μου, και κυνηγούσε χωρίς κροτοφοβιες χωρίς τίποτα. Πέθανε πριν από 3 χρόνια [/size][/font]

    με το ξανθό τι έγινε τελικά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #195947

    http://gatzoli.blogspot.com/2012/02/blog-post_2918.html

    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!! ΠΕΘΑΝΕ ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ

    Νεκρός βρέθηκε σύμφωνα με διασταυρωμένες πληροφορίες που έχει το gatzoli, ένας 80 χρόνος κυνηγός από Αλεξανδρούπολη ο οποίος χθες βράδυ είχε πάει για κυνηγι στο δέλτα του Έβρου. Ο άτυχος κυνηγός στην προσπάθεια του να διασχίσει το ποτάμι με τη βάρκα του, γλίστρησε και έπεσε στον πάγο με αποτέλεσμα να τραυματισθεί βαρια. Για δυο ωρες περίπου καλούσε σε βοήθεια η οποία κατευθασε μετα από δυο ωρες περίπου , αφου τις φωνές του άκουσε άλλος κυνηγός. Δυστυχώς όμως κατα τη μεταφορά του στο νοσοκομείο Αλεξανδρουπολης, ξεψύχησε αφήνοντας μεσα στο ασθενοφόρο την τελευταία του πνοή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #195952

    καλα και αυτος 80 χρονων ανθρωπος τι παει μονος του στον βαλτο
    κριμα για τον παππου και μακαρι να γυρναμε και εμεις στα λαγκαδια στην ηλικια του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #247466

    Πολλα μπορουν να συμβουν , που δυσκολα μπορει κανεις να φανταστει ……..
    Οτι φερνει η ωρα δεν το φερνει ο χρονος.
    Την περασμενη εβδομαδα, σε στιχλοκυνηγι μου συνεβη το εξης.

    Ο κοτσυφας εχει πεσει μεσα σε ενα μικρο σχινο ζωντανος.
    Εχω ακουμπησει κατω το οπλο και προσπαθω να τον <γυρισω> βοηθοντας το σκυλι , καθως ο κοτσυφας το κανει να γυροφερνει , αφου παει συνεχως απο την αλλη μερια απο αυτην που τον κυνηγα το σκυλι, καθως αδυνατει να μπει μεσα στον πυκνο θαμνο.
    Ακουω την τουφεκια και τον εξοστρακισμο σαστισμενος και οχι εντρομος καθως κοιτω να δω( αφου ειμαι μονος) ποιος ηλιθιος εχει ριζει τοσο κοντα μου……..
    Ηταν το δικο μου φιλε!!!!!!! , Καθως το σκυλι πατησε την σκανδαλη!!!!!
    Θα μπορουσε να με <φαει λαχανο> το ιδιο μου το σκυλι απο διΚη μου απροσεξια.

    [color=”#FF0000″]ΠΡΩΤΟΝ Ιδιαιτερη προσοχη φιλαρακια στο που ακουμπαμε ενα γεματο οπλο!!!!!!![/color]

    [/size]

    [font=”Comic Sans MS”][b]Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΑΣ
    ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ!!!![/b][/font]

    B) :blink: :)

    [font=”Comic Sans MS”]Η Κ ΤΡΙΤΟΝ

    ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ
    ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ!!!!
    [/font]
    :) :lol: :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #247460

    (είχε και ένα ξανθό μέσα Μαριάνα την έλεγαν, άλλο πράμα)

    [font=”Century Gothic”]Και αφού δεν πήρε τα λεφτά την πλήρωσες σε είδος ε ε ε ;;; [/font] :) :blink: :blink:

    Ηθικών δίδαγμαLα) είμαι αλεξίσφαιρος

    [font=”Century Gothic”]Από τ'Απεράθου που είσαι πως να μην είσαι αλεξίσφαιρος ??? χαχααχα

    Φτηνά την γλίτωσες …… [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 188 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων