DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,356 έως 5,370 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392509

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Κ ΝΑ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ…

     

    ΕΓΩ ΘΕΛΩ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΝΑ ΔΩ ΟΜΩΣ…

     

     

    Εδώ έχουμε πρόβλημα. Πρώτον δεν είχα μαζί μου φωτογραφική μηχανή αλλά μόνο το κινητό, επομένως η ποιότητα είναι κακή. Δεύτερον, οι φωτογραφίες έβγαιναν με το που γυρίζαμε στην καλύβα και αδειάζαμε τα κρεμαστάρια, οπότε οι φωτογραφίες δείχνουν τεράστιο αριθμό θηραμάτων, που πολλοί μπορεί να παρεξηγήσουν, και τρίτον, δεν θα μπορούσα ποτέ να σου δείξω φωτογραφία αντάξια των προσδοκιών σου (δηλώνω θαυμαστής σου 😉 ).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392515

    Να μία “αθώα”.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #392530

    Να μία «αθώα».

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 λεπτά πριν από τον duckaholic.

     

    φιλε μου καλησπερα. αν θες και μπορεις, θα ηθελες να μας περιγραψεις ολη την διαδικασια που χρειαζετε για να πας σε ενα τετοιο μερος?  τιμες, χαρτουρα, και γενικα ολη την πορια αυτης της περιπετιας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392534

    duckaholic wrote:
    Να μία «αθώα».

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 λεπτά πριν από τον duckaholic.

     

    φιλε μου καλησπερα. αν θες και μπορεις, θα ηθελες να μας περιγραψεις ολη την διαδικασια που χρειαζετε για να πας σε ενα τετοιο μερος? τιμες, χαρτουρα, και γενικα ολη την πορια αυτης της περιπετιας?

    To ταίδι διοργανώνεται από τον Γιάννη Μπαριτάκη http://www.mparitsafari.com/gk/home.html Είναι απαραίτητη η έκδοση βίζας από το προξενείο στην Αθήνα. Οι τιμές εξαρτώνται από τον αριθμό ατόμων που θα συμμετέχουν στο γκρουπ, οπότε καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον ίδιο. Ενδεικτικά πάντως, από 2 έως 3 χιλιάρικα, ανάλογα τα άτομα, τις τιμές των εισιτηρίων, τον αριθμό και το κόστος των φυσιγγίων, τα φιλοδωρήματα κλπ.

    Για μένα παραμένει ο απόλυτος (κοντινός) προορισμός για κυνήγι υδροβίων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392535

    Η τέλεια φυλάχτρα. Υπερυψωμένη, με τέλεια κάλυψη και 360° μοίρες ορατότητα.

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #392540

    μεσα σε αυτες της τιμες ειναι και τα χρηματα για οσα θυραματα φερεις πισω στην χωρα μας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392544

    Το μέσο μετακίνησης. Ταξίδι στο χρόνο!

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392549

    μεσα σε αυτες της τιμες ειναι και τα χρηματα για οσα θυραματα φερεις πισω στην χωρα μας?

    Θηράματα δεν μπορείς να φέρεις πίσω. Επίσης δεν μπορείς να πάρεις μαζί το όπλο και τα φυσίγγια σου. Αυτά είναι τα μειονεκτήματα. Από την άλλη δεν υπάρχουν όρια στα θηράματα, τα παπιά είναι άπειρα, οι οδηγοί σκίζονται για να σε ευχαριστήσουν, επιτρέπονται φυσικά τα ομοιώματα, η καλύβα έχεις όλες τις ανέσεις και το κυριότερο, δεν υπάρχουν άλλοι κυνηγοί κοντά σου για να σου χαλάσουν το κυνήγι σου.

    Πέρσυ είχαμε φέρει θηράματα πίσω, αλλά στη λούφα. Κατεψυγμένα στηθάκια παπιών κρυμένα μέσα στα ρούχα της βαλίτσας. Φέτος δεν το τολμήσαμε αλλά φάγαμε πολλά εκεί. Τα υπόλοιπα μοιράστηκαν στους οδηγούς, μάγειρες, βοηθούς κλπ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #392551

    Απίστευτες εικόνες και απίστευτη εμπειρία… και το κόστος δεν θεωρείται υψηλό αν σκεφτούμε τι περιλαμβάνει, εδώ στον έβρο θα πας και πληρώνεις ένα σωρό χρήματα… Μπράβο παιδιά εύχομαι να πηγαίνετε κάθε χρόνο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #392554

    Ας βάλω και μία με θηράματα. Γι αυτό πήγαμε εξάλλου.

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #392556

    Δε λέω στα ταίρια τους μεσιέ…

    και του χρόνου με υγεία να ευχηθώ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #392561

    Μόνο και μόνο που ταξιδέψατε και είδατε άγνωστα μέρη είναι αρκετό.Να το ξανακάνετε…… 😉

    υγ.Βέβαια αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ μου είναι το ότι δεν μπορείς να φέρεις πίσω τα θηράματα.. 😥 Το έχω ακούσει πολλές φορές και για κυνήγια στην Αφρική και σε άλλα μέρη και ποτέ μου δεν το κατάλαβα.Εμένα προσωπικά μου φαίνεται αδιανόητο να πάω κάπου για κυνήγι και να μην φέρω πίσω τα θηράματα για τα οποία πήγα.Μου φέρνει πιο πολύ σαν σκοποβολή σε ζωντανό στόχο. Αλλά είπαμε είναι προσωπική μου άποψη ( είμαι και λίγο παράξενος) 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #392566

    Κατάλαβες εμείς σπάγαμε πιατάκια την Κυριακή στο Σχιστό και ο K.Duckaholic τουφέκαγε Χήνες..ΑΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑ ΖΩΗ! :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #392579

    Να είσαι καλά Λεωνίδα να ζεις τέτοιες στιγμές!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #392580

    aris_kalamata wrote:
    ΛΕΩΝΙΔΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Κ ΝΑ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ… ΕΓΩ ΘΕΛΩ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΝΑ ΔΩ ΟΜΩΣ…

    Εδώ έχουμε πρόβλημα. Πρώτον δεν είχα μαζί μου φωτογραφική μηχανή αλλά μόνο το κινητό, επομένως η ποιότητα είναι κακή. Δεύτερον, οι φωτογραφίες έβγαιναν με το που γυρίζαμε στην καλύβα και αδειάζαμε τα κρεμαστάρια, οπότε οι φωτογραφίες δείχνουν τεράστιο αριθμό θηραμάτων, που πολλοί μπορεί να παρεξηγήσουν, και τρίτον, δεν θα μπορούσα ποτέ να σου δείξω φωτογραφία αντάξια των προσδοκιών σου (δηλώνω θαυμαστής σου ).

     

    ΧΑΧΑ…ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ… ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΝΟΕΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ Κ ΣΥΝΘΗΚΕΣ…ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ…ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ Η ΧΗΝΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΠΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΘΗΡΙΟ??? ΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ :mrgreen: ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ!!!!  😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,356 έως 5,370 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων