DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,986 έως 6,000 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #439221

    Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες τους.Εγώ δεν μπόρεσα ακόμα να πάω,ελπίζω να τα καταφέρω το Σ/Κ αλλιώς από εβδομάδα σίγουρα.Και μία ερώτηση.Τα ρύζια τα θέρισαν ή όχι ακόμα;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #439234

    Γεια σου Γιώργο…Τα ρύζια ξεκίνησαν δειλά δειλά να τα κόβουν αλλά θέλει ακόμα…Τα καλά είναι αθέριστα και τα κομμένα ακόμα είναι τα ψηλά…Πιστεύω πάντως μέχρι τις 15 να έχουν κοπεί όλα γιατί φοβούνται λόγω καιρικών συνθηκών, να μη τους πλημμυρήσουν και δε μπορεί να μπει κομπίνα μέσα…Ήδη σε κάποια άνοιξαν τα αναχώματα προς τα κανάλια για να στραγγίσουν…Λίγο υπομονή μέχρι τις 15 το πολυ….Πάντως αν θες να πας έχει κάποια μέρη που μπορείς να κάνεις πουλιά….Και πουλάκια έχει κάμποσα φέτος…;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #439240

    Γεια σου Γιώργο…Τα ρύζια ξεκίνησαν δειλά δειλά να τα κόβουν αλλά θέλει ακόμα…Τα καλά είναι αθέριστα και τα κομμένα ακόμα είναι τα ψηλά…Πιστεύω πάντως μέχρι τις 15 να έχουν κοπεί όλα γιατί φοβούνται λόγω καιρικών συνθηκών, να μη τους πλημμυρήσουν και δε μπορεί να μπει κομπίνα μέσα…Ήδη σε κάποια άνοιξαν τα αναχώματα προς τα κανάλια για να στραγγίσουν…Λίγο υπομονή μέχρι τις 15 το πολυ….Πάντως αν θες να πας έχει κάποια μέρη που μπορείς να κάνεις πουλιά….Και πουλάκια έχει κάμποσα φέτος…;)

    Σε ευχαριστώ Νίκο για την απάντηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #439375

    καλησπερα απο τα ΜΑΥΡΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us
    πρεπει να βρεξει τα νερα ειναι λιγα και
    τα πουλια ειναι πονηρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #439377

    ενα παραξενο φετος. ειναι η μονη χρονια εδω και αρκετα χρονια που κυνηγαω, που υπαρχουν ψαλιδια στα μερη μας. δεν θυμαμαι να εχει ξαναγινει αυτο. παντος το βλεπουμε σαν καλο σημαδι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #439400

    Φετος λενε οτι ο χειμωνας θα ναι βαρυς…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #439431

    Τα ψαλιδια που φαινονται αυτη την εποχη τουλαχιτσον πιο νοτια ειναι ολα ασχηματιστα, με την εννοια οτι ολα ειναι καφε και τα αρσενικα απλα εχουν μια ιδεα λευκου στο λαιμο, και εμεις τα λεμε ”σα’ί’τες”…
    Εμφανιζνται παντα στην πρωτη αλλαγη του καιρου, δεν ξερω αν πιο βορεια συμβαινει αυτο…
    Τζο πρεπει να εισαστε κ εσεις φωτια αλλα και αυτα τα φυσιγγια που χρησιμοποιειται δεν πρεπει να χαριζουν… Ειναι λιγο σιδερωμενα τα παπια…

    Πρωι πρωι με φτιαξατε παλι με τα βρωμοπαπα… 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #439434

    καλησπερα απο τα ΜΑΥΡΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us<br>
    πρεπει να βρεξει τα νερα ειναι λιγα και<br>
    τα πουλια ειναι πονηρα

    Μπραβο βρε Τζο …τα πελεκατε σε καθημερινη βαση 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #439513

    Τα ψαλιδια που φαινονται αυτη την εποχη τουλαχιτσον πιο νοτια ειναι ολα ασχηματιστα, με την εννοια οτι ολα ειναι καφε και τα αρσενικα απλα εχουν μια ιδεα λευκου στο λαιμο, και εμεις τα λεμε »σα’ί’τες»…<br>
    Εμφανιζνται παντα στην πρωτη αλλαγη του καιρου, δεν ξερω αν πιο βορεια συμβαινει αυτο…<br>
    Τζο πρεπει να εισαστε κ εσεις φωτια αλλα και αυτα τα φυσιγγια που χρησιμοποιειται δεν πρεπει να χαριζουν… Ειναι λιγο σιδερωμενα τα παπια…

    Πρωι πρωι με φτιαξατε παλι με τα βρωμοπαπα… :-)<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    ναι ετσι ειναι. ειναι ολα ασπρα καφε. ολα σαν θυληκα φιου (σφυριχταρια) μεχρη τωρα αυτα εμπεναν αρχες με μεσα νοεμβρη εδω. δεν ξερω τι γινετε..

    παντος την πεμπτη που πηγαμε, παγωσαμε. δεν ειχαμε και σκουφους, και τρελαθηκαμε στο κρυο. τα χερια μας μουδιασμενα απο το κρυο, τα αφτια μας ετοιμα να πεσουν, και γενικα μα κακοφανηκε πολυ αυτο το αποτομο, μιας και δεν το υπολογισαμε σωστα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #439533

    τα νερα στερεψαν μαλλον τελος απο αυτο το μερος μονο μια καλη βροχη θα κανει δουλεια
    αρι τα φυσιγγια που τουφεκαμε ειναι hunter του πετριδη και εγω ιδιογωμοση 34γρ ενος καλου φιλου
    και ειναι φωτια αν ερθουν τα κρυα και πονηρεψου αρκετα παμε σε 36γρ παντα ιδιογωμοση
    απο τα μαυρα πιστολια
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Kastriotis στις #439536

    Γειά σου Φίλε
    Τα παπιά τα έχεις τουφεκίσει φέτος;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    HUNTERPATRA στις #439548

    τα νερα στερεψαν μαλλον τελος απο αυτο το μερος μονο μια καλη βροχη θα κανει δουλεια<br>
    αρι τα φυσιγγια που τουφεκαμε ειναι hunter του πετριδη και εγω ιδιογωμοση 34γρ ενος καλου φιλου<br>
    και ειναι φωτια αν ερθουν τα κρυα και πονηρεψου αρκετα παμε σε 36γρ παντα ιδιογωμοση<br>
    απο τα μαυρα πιστολια<br>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    φιλε τζο εδω κατω τα ιδια.. πολυ λιγα νερα ακομα και πολυ λιγα πουλια..προχθες το απογευμα πηγα μια βολτα και μεταβιας ειδα 5 πουλακια και αυτα δεν μου εδωσαν ευκαιρια για να τους ριξω.. περιμενουμε πως και πως κανα νερακι και κανα βοριαδακι να μας κατεβασει και σε εμας κανα παπακι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    HUNTERPATRA στις #439549

    τα νερα στερεψαν μαλλον τελος απο αυτο το μερος μονο μια καλη βροχη θα κανει δουλεια<br>
    αρι τα φυσιγγια που τουφεκαμε ειναι hunter του πετριδη και εγω ιδιογωμοση 34γρ ενος καλου φιλου<br>
    και ειναι φωτια αν ερθουν τα κρυα και πονηρεψου αρκετα παμε σε 36γρ παντα ιδιογωμοση<br>
    απο τα μαυρα πιστολια<br>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    μπορεις να μας πεις την ιδιογωμωση???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #439560

    Γειά σου Φίλε<br>
    Τα παπιά τα έχεις τουφεκίσει φέτος;

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>τζο wrote:</div>
    τα νερα στερεψαν μαλλον τελος απο αυτο το μερος μονο μια καλη βροχη θα κανει δουλεια<br><br>
    αρι τα φυσιγγια που τουφεκαμε ειναι hunter του πετριδη και εγω ιδιογωμοση 34γρ ενος καλου φιλου<br><br>
    και ειναι φωτια αν ερθουν τα κρυα και πονηρεψου αρκετα παμε σε 36γρ παντα ιδιογωμοση<br><br>
    απο τα μαυρα πιστολια<br><br>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    μπορεις να μας πεις την ιδιογωμωση???

    φιλε kastriotis τα πουλια ειναι φετεινα.αλλα γιατι ρωτα αμφιβαλαει κανεις?
    HUNTERPATRA εγω δεν ξερω απο ιδιογωμοση απλα εχω εμπισοσυνη στον φιλο μου που τα κανει
    φιλικα παντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Kastriotis στις #439576

    Φίλε τζό δέν αμφιβάλλω καθόλου, απλά ρωτάω εάν έχουν ξεκινήσει τα παπιά να έρχονται στην χώρα μας.
    Σε ευχαριστώ πάντως που μου απάντησες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,986 έως 6,000 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων