Για όσους από μας, που πάτησαν τα 40 !!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #337768

    ’λκη πολύχρονος και ότι επιθυμείς

    Εγώ  πάλι είμαι όσο αισθάνομαι..

    Και να σας πω και κάτι; Έζησα και γέρασα. 

    Το ότι με χαιρετάνε πολλοί στον δρόμο είναι καλό, γιατί πολλοί με γνωρίζουν.

    Δεν είχα ποτέ υπαρξιακά προβλήματα, και μου εύχομαι να μην αποκτήσω ποτέ.

    Ο μεγαλύτερος μου έρωτας είναι η ΖΩΗ, και την ΖΩ.

    Μαθαίνω από τους νέους, και αυτοί από εμένα.

    Δεν μας χαιρετάς ρε Αντώνη. Εμένα πάντως δεν με “ρίχνεις”.

    Έχω το σύνδρομο του συχωρεμένου ποια Βλάση.

    Και ακολουθώ το : ζήσε έντονα την ζωή, να πεθάνεις νέος. Για να κάνεις ωραίο πτώμα.   

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #337769


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από stratri1 στίς 15 Οκτώβριος 2004


      24 Σημάδια για να καταλάβεις ότι  μεγάλωσες

      1. Τα φυτά στη γλάστρα σου  είναι όλα ζωντανά και κανένα δεν
    είναι προς κάπνισμα.

    Ποτέ δεν είχα τέτοιο φυτό.

      2.  Αποκλείεται να κάνεις σεξ σε παιδικό κρεβάτι.Ποτέ μην λες ποτέ
      3. Το ψυγείο  περιέχει περισσότερο φαγητό από μπύρα.

    Εγώ πάντα προτιμούσα το κρασί.

      4. Έξι η ώρα το πρωί  είναι η ώρα που ξυπνάς και όχι η ώρα που πας για ύπνο.

    Πάς στοίχημα;

      5.  Ακούς το αγαπημένο σου τραγούδι στο Σούπερ Μάρκετ.

    Ευτυχώς. Για να μαθαίνουν και καλή μουσική.

      6.  Παρακολουθείς τον καιρό στις ειδήσεις

    Ναι, για να ξέρω αν θα πάω για κυνήγι.

      7. Οι φίλοι σου  παντρεύονται και παίρνουν διαζύγιο αντί να τα “φτιάχνουν” και να  “χωρίζουν”

    Αυτό ήταν πάντα δικό τους πρόβλημα.

      8. Οι διακοπές σου από 130 ημέρες γίνονται  14.

    Ρε ας κάνω 4 μέρες διακοπές, και η Κυριακή για μένα είναι διακοπές.

    Όχι τώρα. Από πολύ, πολύ παλιά
      9. Με τζιν και πουλόβερ δεν θεωρείσαι πια  καλοντυμένος.

    Μωρέ τι μας λες;

      10. ΕΣΥ είσαι αυτός που τηλεφωνάει στην  αστυνομία να σταματήσει τα παλιόπαιδα που κάνουν πάρτυ.

    Με έχουν καλέσει σε ένα πάρτι σήμερα. Να πάω; Η κάποιος μαμάκας μπεμπές θα πάρει την αστυνομία;

      11.  Οι μεγαλύτεροι συγγενείς σου αισθάνονται άνετα λέγοντας βρώμικα ανέκδοτα  παρουσία σου. Έχω φάει πιπέρι εγώ. Ας τολμήσει να πει κανείς. 
      12. Δεν ξέρεις πια τι ώρα κλείνει το  Έβερεστ.Δεν κλείνουν τα Έβερεστ άσχετε. 
      13. Ταΐζεις το σκύλο σου ισορροπημένη σκυλοτροφή  αντί για
    McDonalds.

    Γιατί τρώω εγώ;

      14. Πονάει η πλάτη σου όταν κοιμάσαι στον  καναπέ.

    Μην το λες. Εγώ κοιμάμαι παντού.

      15. Δεν παίρνεις υπνάκους πια από τις 5 το απόγευμα  μέχρι τις 10 το βράδυ.

    Σωστά. Πάντα όταν είναι να βγω, κοιμάμαι μέχρι τις 11

      16. Δείπνο και σινεμά είναι  ολόκληρο το ραντεβού αντί για την αρχή του.

    Ραντεβού; Τι να είναι άραγε αυτό;

      17. Πέντε  σουβλάκια τρεις η ώρα τα ξημερώματα σου χαλάνε το στομάχι αντί να στο  φτιάξουν.Το ξημέρωμα έψαχνα, και ψάχνω για πατσά.  
      18. Πηγαίνεις στο φαρμακείο για αντιοξειδωτικά και  κρέμες
    προσώπου αντί για προφυλακτικά και τεστ εγκυμοσύνης.

    Για φαντάσου, τα προφυλακτικά κάνουν καλό στο πρόσωπο;  

      19. Ένα μπουκάλι κρασί των 4 ευρώ δεν είναι πια “καλό πράγμα”

    Αν ποτέ μάθαινε ο Παππούς μου ότι πίνω τέτοιο κρασί, θα μου έπαιρνε το όνομα πίσω.

      20. Τρως πρωινό…το πρωί.

    Ναι καφέ, με βουτήματα παϊδάκια.   

      21. Η  φράση “Δεν θα ξαναπιώ τόσο” αντικαθίσταται από την φράση “Δεν μπορώ πια να πιω  όπως έπινα”.

    Δεν θα το έλεγα.

      22. Το 90% του χρόνου που ξοδεύεις μπροστά στο κομπιούτερ είναι για δουλειά.

    Ναι πάντα κόβω μάρμαρα με τον Η/Υ.

      23. Δεν ξεκινάς να πίνεις από  το σπίτι για να κάνεις οικονομία στα μπαρ.Αν είναι να πιω σπίτι, γιατί να βγω. 
      24. Διάβασες την  λίστα αυτή ελπίζοντας και ψάχνοντας απεγνωσμένα για ένα χαρακτηριστικό που δεν  ισχύει για σένα.

    Πράγματι. Και βρήκα. Το 24.


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #337772


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 16 Οκτώβριος 2004


     

    Δεν μας χαιρετάς ρε Αντώνη. Εμένα πάντως δεν με “ρίχνεις”.

     


    [/indent]Kαλημέρα Σταύρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #46739

    Γιατί ρε Σταύρο μας τη χαλάς; Σου λέει ο άνθρωπος ότι αισθάνθηκε 20 χρονών. Γιατί τον ξυπνάς φωνάζοντας;

    Όσο για τον Βλάσση… ποτέ δεν μου άρεσε και δεν τον συμπαθούσα. ’σε που δεν τραγούδαγε αυτός τον “Γαρύφαλο”!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #46752


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από stratri1 στίς 18 Οκτώβριος 2004


    Γιατί ρε Σταύρο μας τη χαλάς; Σου λέει ο άνθρωπος ότι αισθάνθηκε 20 χρονών.

    Να διορθώσω : αισθάνομαι

    Γιατί τον ξυπνάς φωνάζοντας;

    Δεν κοιμάμαι πολύ οπότε δεν με ξύπνησε. Και διευκρινίζω για να μην νομίζετε ότι αυτό σημαίνει ότι γερνάω,… ότι πάντα κοιμόμουν το πολύ 6-7 ώρες


    [/indent]

    και συνεχίζω:

    24 Σημάδια για να καταλάβεις ότι  μεγάλωσες

      1. Τα φυτά στη γλάστρα σου  είναι όλα ζωντανά και κανένα δεν
    είναι προς κάπνισμα.

    Από μικρό παιδί δεν είχα τις γλάστρες και τασάκια γιατί απλούστατα δεν καπνίζω

      3. Το ψυγείο  περιέχει περισσότερο φαγητό από μπύρα.
    Μπύρα σπάνια, πάντα κρασί και τσικουδιά. Με το φαγητό δεν ασχολούμαι.  

     4. Έξι η ώρα το πρωί  είναι η ώρα που ξυπνάς και όχι η ώρα που πας για ύπνο.

    Πάντα έτσι ήταν και θα είναι.
     6.  Παρακολουθείς τον καιρό στις ειδήσεις
    Αν εχεις κάνει τον ΑΓΡΟΤΗ το δελτίο καιρού είναι το μόνο που ακούς. Κατα΄τα άλλα οδηγώ και όσο βαστάω θα οδηγω ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑ. Αν δεν το έχεις ζήσει δεν μπορείς να το νιώσεις.

    8. Οι διακοπές σου από 130 ημέρες γίνονται  14.
    Εδω νομίζω ότι αναφέρθηκα και προηγούμενα. Με το ζόρι οι μέρες της άδειας από μικρό παιδί. Τα τελευταία χρόνια μπορώ να πω ότι πάιρνω κανονικά την άδειά μου 

     9. Με τζιν και πουλόβερ δεν θεωρείσαι πια  καλοντυμένος.
    Ποτέ δεν με συγκίνησαν. Από μικρός μου άρεσε το ΑΣΠΡΟ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ 

     10. ΕΣΥ είσαι αυτός που τηλεφωνάει στην  αστυνομία να σταματήσει τα παλιόπαιδα που κάνουν πάρτυ.

    Δεν παν να τα γκρεμίσουν όλα. ΠΑΙΔΙΑ είναι.
     

     12. Δεν ξέρεις πια τι ώρα κλείνει το  Έβερεστ.

    Δεν τα γνώριζα και δεν τα γνωρίζω αυτά τα μαγαζιά.
      13. Ταΐζεις το σκύλο σου ισορροπημένη σκυλοτροφή  αντί για
    McDonalds

    Ομοίως όπως και τα ΕΒΕΡΕΣΤ. Δεν τα γνωρίζω

      14. Πονάει η πλάτη σου όταν κοιμάσαι στον  καναπέ.

    Ο πιό γλυκός ύπνος είναι στον ΚΑΝΑΠΕ.

      15. Δεν παίρνεις υπνάκους πια από τις 5 το απόγευμα  μέχρι τις 10 το βράδυ.

    Οπως είπαμε , ούτε και παλιά γινόταν .

      19. Ένα μπουκάλι κρασί των 4 ευρώ δεν είναι πια “καλό πράγμα”
    4 Ευρώ δίνω μόνο για την ΤΣΙΚΟΥΔΙΑ 

     20. Τρως πρωινό…το πρωί.

    Καφε ΣΚΕΤΟ-ΣΚΕΤΟ από τα 15 μου

      21. Η  φράση “Δεν θα ξαναπιώ τόσο” αντικαθίσταται από την φράση “Δεν μπορώ πια να πιω  όπως έπινα”.

    Μπορώ να πω ότι πίνω πιό άνετα από ΜΙΡΚΟΣ. Δεν με ΠΙΝΕΙ πιά , το ΠΙΝΩ

      22. Το 90% του χρόνου που ξοδεύεις μπροστά στο κομπιούτερ είναι για δουλειά.

    Κάποτε το 110%. Τώρα τελευταία ξεκλέβω και λίγο χρόνο. Ειδικά με το e-artemis νομίζω ότι έχω παραβιάσει κανόνες.

      23. Δεν ξεκινάς να πίνεις από  το σπίτι για να κάνεις οικονομία στα μπαρ.

    Σε ΜΠΑΡ ζήτημα να έχω πάει 5 φορές. Σε ΤΑΒΕΡΝΕΣ όμως,,, έχω χάσει τον λογαριασμό…….

      24. Διάβασες την  λίστα αυτή ελπίζοντας και ψάχνοντας απεγνωσμένα για ένα χαρακτηριστικό που δεν  ισχύει για σένα.

    Ομολογώ να πω ότι την έψαχνα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #46754

    καλησπέρα φιλαράκια και καλη εβδομάδα

    Πρέπει να πώ ότι απο τον καιρό που ήρθε το ευρό (που να το βρώ) κάνω εδώ και 2 χρόνια 2 δουλείες για να μπορέσω να τα φέρω βόλτα και δεν τα καταφέρνω… Παρο όλλο που είμαι 30 ετών δεν έχω χρόνο ούτε για μπαράκια ουτε για ποτάκια ( παρα μόνο κανα κράσο με των πατέρα μου και καμια τσικουδιά ήτε με τον πατέρα μου δεν θα αναφέρω των Σταυρο γιατι του πρόσφερα και την αποφυγε η κανα ποτηρακι κρυφο εδω στο γραφείο) χρόνος για πρωσοπικη ζωη δυστυχος μας τελειωσε, και μαζή με την ζωη μας τελείωσε και η Ελίνα και η μητέρα της, γιατί δουλευω πολλή και δεν έχω τον χρόνο να με βλέπει και με λίγα λόγια η ζωη θελει ΑΝΤ1 και οι υποχρεώσεις τρέχουν και δεν φτάνουν άντε για κανένα κυνηγι την κυριακη και αυτη ποιο πολλη για τα σκυλια που μου δινουν κουράγιο για να μην υπολογησω την κουραση της καθε μέρας. κατα τα άλλα αμα φυγη το 20 τοσο της ηλικιας και μπει το αντα στο τέλος της ηλικίας΄άστα να πάνε και όχι μόνο τα ευκολοουμενα παραλήπονται. Σταυρο πάρε το Λεωνίδα, και Αντώνη και έλατε να την ποιουμε αυτην την τσικουδια που έχω εδω απο τα μέρη του Βικτωρα όλλοι την εβδομάδα θα είμαι απογευμα εδώ μέχρη της 11:30  πάρε τηλ πρωτα για να την βάλω ψυγείο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46759

    Γιωργο,

    λιγο πεσμενο σε ακουω, για συνελθε λιγακι…

    μην νομιζεις οτι εισαι ο μονος που ζοριζεται, το βασικο ειναι να μην σε παρει απο κατω.

    για την περιπτωση σου προτεινεται, οπως και για καθε περιπτωση αλλωστε, σαββατοκυριακο με μασαζ, σαουνα, κυνηγι …και οτι ηθελε προκυψει. ο κινδυνος ειναι να σου αρεσει και να κανεις τον αρρωστο συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #46760


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 18 Οκτώβριος 2004


    για την περιπτωση σου προτεινεται, οπως και για καθε περιπτωση αλλωστε, σαββατοκυριακο με μασαζ, σαουνα, κυνηγι …και οτι ηθελε προκυψει. ο κινδυνος ειναι να σου αρεσει και να κανεις τον αρρωστο συνεχεια.


    [/indent]

     

    Γιατρέ γιατρέ, έχω τα ίδια συμπτώματα!!!

    Χ……α για το κυνήγι, οι 2 πρώτες θεραπείες μου αρέσουν περισσότερο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #46763

    Γιωργο τι ειναι αυτα που μας γραφεις????

    Δεν εισαι ο μονος και να ξερεις υπαρχουν και πολυ χειροτερα….

    Μακαρι ναμουνα στην ηλικια σου …

    Οσο για σενα Βαγγελη…..Ναι θα ζητησω απο τον γιατρο να σου κανονισει και να σου γραψει στο βιβλιαριο τις θεραπειες…..με κατι αλλαγες φυσικα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #46766


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Γίωργος στίς 18 Οκτώβριος 2004


    Παρο όλλο που είμαι 30 ετών δεν έχω χρόνο ούτε για μπαράκια ουτε για ποτάκια ( παρα μόνο κανα κράσο με των πατέρα μου και καμια τσικουδιά ήτε με τον πατέρα μου δεν θα αναφέρω των Σταυρο γιατι του πρόσφερα και την αποφυγε η κανα ποτηρακι κρυφο εδω στο γραφείο)

    Το να πίνεις κρασί με τον ΠΑΤΕΡΑ σου είναι ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ. Στο γραφείο καλύτερα να το αποφεύγεις, έστω για πλάκα.

    χρόνος για πρωσοπικη ζωη δυστυχος μας τελειωσε, και μαζή με την ζωη μας τελείωσε και η Ελίνα και η μητέρα της, γιατί δουλευω πολλή και δεν έχω τον χρόνο να με βλέπει και με λίγα λόγια η ζωη θελει ΑΝΤ1 και οι υποχρεώσεις τρέχουν και δεν φτάνουν άντε για κανένα κυνηγι

    Εκεί έχει την γλύκα της η ζωή. Στο συνεχή παίδεμα. Αν δεν δούλευες πίστεψέ με είναι πολύ χειρότερα.

    την κυριακη και αυτη ποιο πολλη για τα σκυλια που μου δινουν κουράγιο για να μην υπολογησω την κουραση της καθε μέρας. κατα τα άλλα αμα φυγη το 20 τοσο της ηλικιας και μπει το αντα στο τέλος της ηλικίας΄άστα να πάνε και όχι μόνο τα ευκολοουμενα παραλήπονται.

    Δεν έχεις δίκιο Γιώργο. Ολες οι ηλικίες έχουν τα δικά τους. Απλά τώρα κάτι δεν πάει καλά και σε έχει απαγοητεύσει. Ομως δεν το βάζουμε κάτω. Εξάλλου όλα κάνουν τον κύκλο τους.

    Σταυρο πάρε το Λεωνίδα, και Αντώνη και έλατε να την ποιουμε αυτην την τσικουδια που έχω εδω απο τα μέρη του Βικτωρα όλλοι την εβδομάδα θα είμαι απογευμα εδώ μέχρη της 11:30  πάρε τηλ πρωτα για να την βάλω ψυγείο…

    Είσαι σίγουρος ότι θα φτάσει η Τσικουδιά ?? Πάντως για να ξέρεις κάτι, άστην μόνιμα σε μικρά γυάλινα μπουκάλια στο ψυγείο…. θα με θυμηθείς


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #46767

     Ρε συ Γιωργο, προς τι τοση μαυριλα? Θα ηθελες να ησουνα παλι 17, με τα τοσα προβληματα της ηλικιας αυτης; Μηπως 20 και φανταρος; Μηπως 22 και να ψαχνεσαι για δουλεια;; Καθε ηλικια εχει τα καλα της, τα κακα της, τα ζορια, αλοιμονο αν μενεις κολλημενος πισω, χανεις το τωρα.

     Απολαυσε λοιπον την τσικουδια σου, με φιλαρακια και με την οικογενεια σου, την καλη παρεα, σκεψου τα κυνηγια που θα κανεις, τις ωρες που θα περασεις με τους δικους σου.

     Επισης, η τσικουδια δεν παγωνει, μπορεις να τη βαλεις και στην καταψυξη, σε γυαλινο βεβαια, και βγαινει φοβερη, και πινεται πολυ πιο ευκολα (προσοχη χτυπαει στο κεφαλι)

     Και για να σου φτιαξω το κεφι, να σου πω οτι αν σου τελειωσει αναλαμβανω να σου στειλω αλλη….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #46769


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 19 Οκτώβριος 2004


     Επισης, η τσικουδια δεν παγωνει, μπορεις να τη βαλεις και στην καταψυξη, σε γυαλινο βεβαια, και βγαινει φοβερη, και πινεται πολυ πιο ευκολα (προσοχη χτυπαει στο κεφαλι)

     Γιαυτό Βίκτωρα του τόνισα μόνο ψυγείο. Βλέπεις η ΠΕΙΡΑ !!

    Και για να σου φτιαξω το κεφι, να σου πω οτι αν σου τελειωσει αναλαμβανω να σου στειλω αλλη….

    Aυτές οι δηλωσεις Βίκτωρα δεν μπαίνουν έτσι ΔΗΜΟΣΙΑ, γιατί η μπουκάλα κοντεύει να τελειώσει. Παρακαλω ένα 5κιλο με αντικαταβολή στην διεύθυνσή μου……………. για να δοκιμάσουμε αν είναι καλή και μετά βλέπουμε


    [/indent]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #46813

    Φίλαρακια μου καλά

    Σας ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα και θάρος για συνέχεια. Το θεμα είναι ότι τα διαλίσαμε με την κοπέλια και για αυτο με πείρε  απο κάτω και θέλω να με συνχωρεσετε που μαζη με την μαυριλα την δικια μου μαυρισα και εσας. αλλα έτσι είναι δυστυχος η ζωη (μια φουρτουνα μια μπουνατσα) και να σας πώ και κάτι αστείο τώρα που χώρισα δεν θα δουλευω τόσο πολλή . δεν υπάρχη λόγος ποια γιατι δεν χρειαζεται να μαζεψω τα χρήματα που χρειαζομουν αμεσα για να ετοιμασω το σπίτι μπορει να γηνει αλλα με ποιο αργους ρυθμους, αλλα  θα μου μείνει και χρόνος για μένα και για τα φιλαράκια που ώσες φορές μου είπαν για σκοπευτήριο δεν τα κατάφερα να πάω. ελπίζω να το ξεπεράσω γρήγορα το όλλο θέμα και να γυρισω συντομα σελιδα στην ζωη μου.

    Σας ευχαριστω για το ταρακούνιμα που μου δώσατε και συγνωμη που σας μαυρισα και εσας. Βίκτωρα επειδη δεν καταφεραμε να συναντηθουμε στα Χανια σου λέω το εξης λοιπόν μαζη με την τσικουδια που θα στειλεις θα έρθεις και εσυ μαζη και μαζη με τα εδω φιλαρακια να την καταβροχθίσουμε…… Πάντος άν χρειαστω θα σε εννημερωσω να μου στείλεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46814

    Γιωργο,

    ετσι που μας τα λες, το φαρμακο σου το ξερει…ο Σταυρος!!!!!!!!!

    κρατα μας ενημερους για την πορεια της αναρρωσης…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #46815

    Γιώργο,

    πιστεύω ότι θα τα βρείτε. Η ζωή κάνει Κύκλους είπαμε.

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 48 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων